UNBAN HamatoYoshi

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Iul 13, 2016 3:21 pm

1.Numele tău din joc: HamatoYoshi
2.Numele inculpatului: [SGM]Reaper
3.Motivul reclamaţiei: BanIP
4.Postarea unei dovezi cât de cât incriminatiorii (Obligatoriu de tip video): -
5.Alte detalii(Opţional): BanIP fara dovezi concrete si clare. Dupa cum am mai explicat, fratele meu era pe cont sa pescuiasca si i-am zis sa nu vorbeasca cu nimeni, de aceea nu i-a raspuns lui [SGM]Reaper. Imi cer scuze in numele lui, nu a fost constient de prezentul regulament al jocului, si vina mea a fost ca l-am lasat pe cont. Cer debanarea contului meu, sau macar sanctiunea sa fie temporara (ban doar 30 de zile). Multumesc anticipat! Sper sa fiti intelegatori.




Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Iul 13, 2016 4:39 pm

Eu daca banez jumatate de server acum si imi iau remove si ii spun lu' blue ca mi-am uitat tarantula de casa pe tastatura imi da functia inapoi?

Indiferent ca ai fost tu sau fratele tau la calculator, iti amintesc ca programele de terta parte nu sunt tolerate absolut deloc. Ti-am mai spus ca banul pedepseste contul si nu persoana in sine. Daca nu ai dovezi ca era fratele tau la calculator, nu am ce sa iti fac. Cine pescuieste in mijlocul pustietatii pe un cont de femeie? Macar daca era in oras sau era contul tau principal mai prindeai putina credibilitate.

Dovezile sunt destul de clare pentru ca asa se verifica daca cineva are fishbot. Daca ai face asta pe RO si ai cere unban zicand ca nu au dovezi concrete, contul ar ramane banat. Este fix vina ta ca fratele tau nu stia de regulament.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Iul 13, 2016 4:46 pm

[SGM]Reaper scrie:Indiferent ca ai fost tu sau fratele tau la calculator, iti amintesc ca programele de terta parte nu sunt tolerate absolut deloc. Ti-am mai spus ca banul pedepseste contul si nu persoana in sine. Daca nu ai dovezi ca era fratele tau la calculator, nu am ce sa iti fac. Cine pescuieste in mijlocul pustietatii pe un cont de femeie? Macar daca era in oras sau era contul tau principal mai prindeai putina credibilitate.

Dovezile sunt destul de clare pentru ca asa se verifica daca cineva are fishbot. Daca ai face asta pe RO si ai cere unban zicand ca nu au dovezi concrete, contul ar ramane banat. Este fix vina ta ca fratele tau nu stia de regulament.
Iti reamintesc ca nu a folosit niciun soft ilegal. Era pe contul "Masumi" pentru ca era singurul cont cu loc in inventar ~se poate verifica contul principal~, si era in map1 red la iaz pentru ca acolo trag de obicei pestii rari ~bibani,anghile,scrumbii,pesti zebra~
[SGM]Reaper scrie:Eu daca banez jumatate de server acum si imi iau remove si ii spun lu' blue ca mi-am uitat tarantula de casa pe tastatura imi da functia inapoi?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Doamne ce exemplu ai gasit. Recunosc ca nu, dar fiecare merita o a doua sansa. Singura regula pe care a incalcat-o fratele meu pe cont a fost sa nu iti raspunda, si din nou imi cer scuze in numele lui.




Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Iul 13, 2016 4:57 pm

Pestii cad la fel in toate locurile. Dovada prezentata este de ajuns pentru a bloca contul. Daca nu ai alte lucruri concrete pe care le poti folosi pentru a contesta dovada mea, atunci degeaba faci reclamatie.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Iul 13, 2016 5:03 pm

[SGM]Reaper scrie:Pestii cad la fel in toate locurile. Dovada prezentata este de ajuns pentru a bloca contul. Daca nu ai alte lucruri concrete pe care le poti folosi pentru a contesta dovada mea, atunci degeaba faci reclamatie.
Din moment ce, de pe acel cont s-a incalcat o regula, dupa parerea mea nu foarte semnificativa ~a nu raspunde la mesaj unui gm~, cred ca merit o a doua sansa, adica sanctiunea sa fie anulata sau scazuta la 30 de zile. Tin sa reamintesc ca aceasta este o cerere unban, nu o reclamatie, nu cer ca [SGM]Reaper sa fie sanctionat, Doamne fereste. A facut ce a crezut de cuviinta ca este corect si a respectat regulamentul. Multumesc pentru timpul acordat.




Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Iul 13, 2016 10:58 pm

Nu mai deschide topic in legatura cu subiectul acesta ca e foarte clara situatia.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis