Cerere Unban

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
danidani15
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Lun Apr 11, 2016 11:02 am

Lun Mai 09, 2016 8:12 pm

1. Numele tau din joc : DANYTO
2. Numele inculpatului: MrBlue
3. Motivul reclamatiei: ban ip pe motiv send.
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii (Obligatoriu de tip video) :
5. Alte detalii(Optional) : Eu impreuna cu majoritatea breaslei de la evenimentul pvp am luat ban pentru send : aici este video, consider ca am luat ban doar pentru ca am castigat pvp-ul in fata celor din blackterror, in acel video se vede clar o gramada de 20 de oameni + daca va uitati la damage aceasta este diferit rezultand ca nu este send. Daca cineva a avut send sa ia el ban nu toata breasla.
Banul a fost dat acum 1-2 luni . Atat eu cat si ceilalti membrii ai breslei mele eram playeri vechi pe server, eu cel putin in 8 luni de zile cat am jucat pe server nu am avut nici-o reclamatie.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Mai 10, 2016 8:13 am

Sigur macar 1 din toti a avut send
V-am pus sa recunoasteti care are ca va dau banip la toata breasla.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
danidani15
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Lun Apr 11, 2016 11:02 am

Mar Mai 10, 2016 12:08 pm

Te inteleg, dar in acel video nu se vede clar cine avea. Consider ca descalificarea+ban temporar au fost de ajuns.
Eu chiar nu stiu sa fi avut cineva send din cei care au luat ban deoarece ii cunosteam destul de bine. Eu am donat ceva pe server nu imi permiteam eu sa joc cu hack, acum hai sa o luam sincer.
Te rog sa imi dai un raspuns clar, vreau sa ma reapuc cu breasla de server, tinand cont ca am contul pe care aveam breasla banat...
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mar Mai 10, 2016 12:34 pm

Lasati-mi o lista cu toate persoanele implicate. Ma ocup eu de cazul vostru, voi relua dinou videoclipul. Daca consider ca s-a facut o greseala, veti fi debanati.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
danidani15
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Lun Apr 11, 2016 11:02 am

Mar Mai 10, 2016 4:35 pm

Sooke,qDerek,Lorren,Reaper,qSandu,SuleyNamber,Somn, Tues,Valeron , DANYTO, lTastinOl ( cei care au participat la event si sunt pe video)
Din ce stiu eu doar noi 4 am luat ban : Sooke,Lorren,Tues si eu.
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mar Mai 10, 2016 8:33 pm

Conform videoclipului nu am putut stabili exact cine anume foloseste send sau daca il foloseste cineva. Ceea ce este foarte clar e ca in videoclip apar si foarte multe secvente cu lag si nu pot sa-mi dau seama exact daca e sau nu send, mai mult de atat e chiar imposibil sa spun cu exactitate cine anume a avut send. Pe langa asta jucatorul Aero nu a avut foarte multa blocare a atacului corporal pe itemele lui fapt pentru care hiturile primite erau mai numeroase. Conturile voaste au fost banate pe o perioada destul de lunga pe motivul send-ului. Nu am putut determina atunci existenta sau identitatea faptasului la fel cum nu am putut sa o facem nici acum. Consider ca v-ati ispasit pedeapsa insa veti fi debanati conditionat. La orice incalcare a regulamentului care se sanctioneaza cu BAN temporar, voi veti fi sanctionati cu BAN permanent. Aveti grija cum va comportati si ce anume faceti pe server. O alta chestiune foarte importanta pe care vreau sa o ating este faptul ca jucatorul Tues a incalcat de doua ori regulamentul, pe langa aceasta "utilizare" a send-ului care nu e 100% sigura si de care ati fost acuzati si voi, Tues a mai incalcat o regula si anume:
3.7 Pe perioada evenimentelor, jucătorii sunt obligaţi să păstreze liniştea & evitarea emiterii de mesaje abundente de tip spam.
În caz ca aceştia vor deranja evenimentele, contul lor va fi blocat 3 zile.Cel mai bine este să aşteptaţi indicaţiile GM-ului şi totul va decurge bine şi repede. Nerespectarea indicatiilor GM-ului este o fapta grava si se pedepseste cu ban temporar / permanent in functie de gravitate.
Nu a respectat indicatiile date de MrBlue si a iesit din razboi chiar cand MrBlue a specificat foarte clar sa NU iasa nimeni. Pedeapsa pentru incalcarea acestei reguli este ban-ul permanent. Jucatorii: DANYTO ; Sooke ; Lorren au fost debanati. Jucatorul Tues ramane cu ban din cauza acelei incalcari precizate mai sus. Sper ca m-am facut inteles.

Toate cele bune,
Echipa Metin2LastFight.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis