Cerere Unban

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
MacoHERE
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 08, 2020 1:09 pm
Oraş: Medias
Status: Online
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: RedLine

Sâm Apr 18, 2020 2:15 am

Numele tău din joc: [REGE]MacoHERE

Numele inculpatului: [SA]Arisa

Regula încălcată: I-am dat block la pm-uri din greseala.

Durata banului: Permanent pe IP

Motivul pentru care considerați că meritați unban: Am mutat fereastra de PM si i-am blocat din greseala PM-urile

Alte detalii (Opţional): Atat am vrut sa spun.
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Sâm Apr 18, 2020 2:43 am

Sa o luam cu inceputul.
In primul rand, atunci cand ai intrat in staff, in ciuda faptului ca nu stiai regulamentul indeajus de bine, ti-am acordat o sansa pentru ca mereu am fost de parere ca se invata pe parcurs.
In al doilea rand, inca din prima zi ai facut doar prostii, foarte multi playeri s-au plans de tine, ai abuzat de comenzi( kick aiurea, mute aiurea), am trecut cu vederea peste astea, deoarce am considerat ca au fost niste greseli de inceput.
Pe urma ai inceput sa te iei in gura cu playerii, sa le vorbesti superior, sa-i iei la misto, etc. Ai fost scos din staff datorita acestor greseli, iar tu ai venit cu pretextul ca toti sunt "invidiosi" pe tine. Am cazut de acord la nivel de staff sa-ti mai acordam o sansa(cu toate ca nu meritai) pe care ai irosit-o.
In al 3-a rand, la evenimentul PvP ai intrat pe cont de player, desi stiai destul de bine ca nu ai voie. Ai sustinut ca nu esti tu, dar Blue a confirmat acest lucru dupa ce a verificat tot si ti-a dat remove.Acest lucru te-a deranjat enorm si ai inceput sa ameninti ca te lasi, ca multi se vor lasa, ca se goleste lf-ul.
Dupa ce ai spus toate aceste lucruri, nici macar nu mi-ai acordat sansa de a-ti raspunde si mi-ai blocat soapta.Desi, eu ti-am dat PM pentru ca stateai cu costumele STAFF in map1, lucru pe care nu aveai voie sa-l faci.Sustii ca meriti unban, dar eu cred ca meritai ban de mult timp, dar te-am tot iertat. Daca ai avea putina demnitate, ai recunoaste ca am dreptate.

Asta e tot ceea ce am avut de spus, aici ramane la alegerea lui Blue daca meriti sau nu unban.
Avatar utilizator
MacoHERE
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 08, 2020 1:09 pm
Oraş: Medias
Status: Online
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: RedLine

Sâm Apr 18, 2020 3:09 am

Asculta foarte bine aici la mine.
In primul rand nu am facut misto de niciun player, s-a dovedit asta.
In al doilea rand am dat decat de 2 ori mute pe acest server. CU STIINTA TA SI CU PERMISIUNEA TA!
In al treilea rand am dat kick o singura data, si de acea data a fost din greseala pentru ca kick e langa emotii.
In al patrulea rand, am spus si am sustinut ca pot dovedii ca eu nu joc pe contul MacoKING.
In al cincelea rand, imediat dupa ce mi-ai spus sa sterg costumele, le-am sters imediat dupa. Tin sa precizes ca de cand am luat remove nu am mai intrat pe sv , doar atunci cand tu mi-ai zis sa le sterg, cu 5 minute inainte.
In al saselea rand nu am amenintat serverul cum sustii tu, cu afirmatile tale mincionase, am spus doar ca vor pleca multi playeri pentru ca o prietena si-a aruncat king-u si nu s-a facut nimic 1 la mana si 2 la mana, 2 prieteni au fost sparti si nimic nu s-a intamplat.
In al saptelea rand nu stii tu ce ma deranjeaza pe mine, iar soapta ti-a fost blocata din greseala pentru ca am mutat fereastra de chat dintr-o parte in alta.
In al optelea rand, ABUZ inseamna sa profiti de STATUTU SI PUTERILE PE CARE LE AI CA SA ITI FACI DE CAP. IAR EU DE FIECARE DATA CAND AM APLICAT O COMANDA TE-AM INTREBAT PE TINE E BINE SAU NU

Nimic din ce ai spus tu nu este ADEVARAT, mereu mi-am demonstrat nevinovatia, iar tu mi-ai dat mie acum ban pentru ca ti-am blocat soapta ? ban IP pentru ca am bolcat o soapta? Draga mea am donat aici peste 2000 de lei si nu cred ca ar fi trebuit ca pentru o bolcare de soapta sa-mi dai ban ip

Am spus si am sustinut de multe ori ca MrBlue e un om CALCULATOR, adica este atent la toate detaliile, atat de atent incat de data asta credea ca eu sunt MacoKING, nu-l invinovatesc, il admir ca are grija de server in privinta asta.

REPET NU AM AMENINTAT SERVERU CU NIMIC AM SPUS DOAR CITEZ: "VOR PLECA MULTE PERSOANE DE PE SERVER PENTRU CEI 3 PRIETENI DIN BRESLELE NOASTRE SI VOR RAMANE 2, 3 DIN DISNEY"
Avatar utilizator
Elenaaa
Începător
Începător
Mesaje: 108
Membru din: Joi Aug 25, 2016 7:44 pm

Sâm Apr 18, 2020 4:19 am

MacoHERE scrie:
Sâm Apr 18, 2020 3:09 am
Asculta foarte bine aici la mine.
In primul rand nu am facut misto de niciun player, s-a dovedit asta.
In al doilea rand am dat decat de 2 ori mute pe acest server. CU STIINTA TA SI CU PERMISIUNEA TA!
In al treilea rand am dat kick o singura data, si de acea data a fost din greseala pentru ca kick e langa emotii.
In al patrulea rand, am spus si am sustinut ca pot dovedii ca eu nu joc pe contul MacoKING.
In al cincelea rand, imediat dupa ce mi-ai spus sa sterg costumele, le-am sters imediat dupa. Tin sa precizes ca de cand am luat remove nu am mai intrat pe sv , doar atunci cand tu mi-ai zis sa le sterg, cu 5 minute inainte.
In al saselea rand nu am amenintat serverul cum sustii tu, cu afirmatile tale mincionase, am spus doar ca vor pleca multi playeri pentru ca o prietena si-a aruncat king-u si nu s-a facut nimic 1 la mana si 2 la mana, 2 prieteni au fost sparti si nimic nu s-a intamplat.
In al saptelea rand nu stii tu ce ma deranjeaza pe mine, iar soapta ti-a fost blocata din greseala pentru ca am mutat fereastra de chat dintr-o parte in alta.
In al optelea rand, ABUZ inseamna sa profiti de STATUTU SI PUTERILE PE CARE LE AI CA SA ITI FACI DE CAP. IAR EU DE FIECARE DATA CAND AM APLICAT O COMANDA TE-AM INTREBAT PE TINE E BINE SAU NU

Nimic din ce ai spus tu nu este ADEVARAT, mereu mi-am demonstrat nevinovatia, iar tu mi-ai dat mie acum ban pentru ca ti-am blocat soapta ? ban IP pentru ca am bolcat o soapta? Draga mea am donat aici peste 2000 de lei si nu cred ca ar fi trebuit ca pentru o bolcare de soapta sa-mi dai ban ip

Am spus si am sustinut de multe ori ca MrBlue e un om CALCULATOR, adica este atent la toate detaliile, atat de atent incat de data asta credea ca eu sunt MacoKING, nu-l invinovatesc, il admir ca are grija de server in privinta asta.

REPET NU AM AMENINTAT SERVERU CU NIMIC AM SPUS DOAR CITEZ: "VOR PLECA MULTE PERSOANE DE PE SERVER PENTRU CEI 3 PRIETENI DIN BRESLELE NOASTRE SI VOR RAMANE 2, 3 DIN DISNEY"
Stiu ca nu-i treaba mea si ca nu ma priveste aceasta discutie, dar tin sa te contrazic din anumite puncte de vedere:
1. Nu stiu ce 5 minute visezi tu, dar cu o ora inainte sa intre Arisa si sa-ti dea acel pm erai on. Pe tot parcurul acelei ore ai stat numai map1 red la copacel si "probai" costumele staff la fiecare 10 minute. Nu poti sa minti in legatura cu acest lucru pentru ca am stat pe invizibil numai prin zona unde stateai tu si nu te-ai clintit deloc de acolo.
2. Ai avut o tentativa de mistocareala si de vrajeala proasta cu [Lady]Ki1ra atunci in camera de cristal cand Arisa v-a tras pe amandoi pentru a lamuri faza cu kick-ul care a fost dat din "greseala". Eram eu, Arisa si Reaper de fata cand s-a intamplat chestia asta, iar, daca nu ma insel, Arisa ti-a atras atentia si ti-a spus sa renunti la misto si sa vorbesti serios in conditiile in care fata aia a vorbit cat de serios se putea si si-a spus punctul de vedere, dar tu o tineai intr-un misto continuu.
3. Fix in ziua in care ai primit helper erai map1 pe contul de helper si ce cel de player, "MacoKING", daca nu ma insel. ;;) Ti-am dat pm si ti-am reamintit ca nu ai voie pe cont de player si ai spus ca iti transferi niste iteme. Nu am stat sa fac ss deoarece am crezut ca ai primit permisiune de la Blue sa-ti muti itemele, dar memoria mea nu ma lasa niciodata, ca in situatia actuala, si pot sa afirm cu sinceritate ca numele caracterului tau continea "MacoKING".
4. Nu cred ca este cu nimic vinovat staff-ul LF ca prietena ta si-a pierdut king-ul. Scrie destul de clar in regulament ca staff-ul nu raspunde de itemele furate sau pierdute. E greseala ei, trebuie sa si-o asume deoarece ea si l-a aruncat pe jos din greseala.
Si referitor la modul tau de argumentare. Atunci cand vrei sa realizezi un comentariu argumentativ, asigura-te ca nu te repeti la nesfarsit cu "in primul, in al doilea, in al treilea rand" pentru ca deja devine cliseic si enervant dupa "in al treilea rand". Poti folosi si "De asemenea" daca vrei sa incepi o noua idee pe care sa o argumentezi si sa o SUSTII cu exemple concrete.
Ce ai scris tu acolo n-are nicio relevanta, ai insirat niste idei de dragul de a fi insirate si sa nu para ca nu ai nimic de spus in aceasta discutie.
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Sâm Apr 18, 2020 4:22 am

Nici macar un argument (daca le-as putea numi argumente) din cele spuse mai sus nu demonstreaza nimic. Minti in continuare, imi cer scuze pentru ca o sa te jignesc, dar esti cea mai mincionoasa persoana pe care am cunoscut-o, toti din staff au confirmat ca esti un MINCINOS, dar si multi playeri au spus asta. Multi s-au plans de sanctiunile tale, si de felul in care ii tratezi, ti-am atras de foarte multe ori atentia, Blue ti-a acordat sansa sa joci ca player, dar ai gafat din nou.
Pentru ca ai inceput sa ma acuzi ca mint si asa mai departe,mentionez ca m-am razganit, nu mai astept un raspuns din partea lui Blue.
Contul iti ramane BANAT permanent.




Topic inschis!
Închis