Cerere unban Akii

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
Akisad21
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 31, 2018 4:27 pm
Oraş: Bucuresti
Status: nah
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: Nah

Mar Iul 31, 2018 4:33 pm

Numele tău din joc:Akii
Numele inculpatului:[GM]Allexa
Regula încălcată:Nici una.
Durata banului:Permanent
Motivul pentru care considerați că meritați unban:Pur si simplu m-am dus la tigara si l-am lasat pe vara-meu sa pescuiasca, cand ma intorc, gasesc pm-uri de la acest membru din staff, ii explic frumos ca m-am dus la tigara si l-am lasat pe vara-meu sa-mi pescuiasca 4 minute. Dupa asta, imi vine cu "un copil de 5 ani nu are cum sa prinda 4 pesti unu dupa altu". Este o regula scrisa? Poate baiatu' are talent. Ma acuzi pe nedrept. Dupa imi spune ca nu am iteme pvp, desi eu aveam ogramada de accesori + niste armuri in inventar. Imi spune ca s-a uitat la mine in inventar si ca e gol, nu contine deloc iteme, doar costume. Pai fata mea, m-am apucat acum 2 zile din cauza acestui eveniment, ca sa am o sansa sa ma ridic m-am bagat direct pe pescuit. Verifica si ip-ul si vei vedea ca nu am nici un alt cont. In plus aveti protectie anti-hack.
Alte detalii (Opţional):Multumesc aniticipat, astept dovezile.
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Mar Iul 31, 2018 5:06 pm

Bună!

Ți-am dat mesaj atât pe chat, cât și în privat, iar tu ai continuat să pescuiești fără a băga de seama. Ai răspuns la câteva minute spunând că nu erai la calculator, și că pescuia vărul tău de 5 ANI. Îmi pare rău să îți spun, dar un copil care are vârsta aceasta, abia a învățat să vorbească coerent, dar să pescuiască pe un joc, și mai ales să prindă toți peștii unul după altul.

Aici ai dovada cum că ți-am dat mesaj atât pe chat, cât și privat, iar tu nu ai răspuns:
Imagine

Pe lângă asta, aici spui că l-ai pus să pescuiască 4 minute, pe când mie, în mesajul privat mi-ai spus că pescuiește de 20 de minute:
Imagine

Și în 2 zile, nu cred că poți strânge atâția crapi încât să-ți faci un set complet de iteme site prin metode cinstite, nici dacă stai toată ziua online pescuind, așa cum ai tu.

Îmi cer scuze pentru claritatea pozelor, dar nu am apucat să fac ss pe calculator.
O să las pe cineva cu grad mai mare să închidă cererea, în funcție de ceea ce consideră el. :)
Imagine
Avatar utilizator
Akisad21
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 31, 2018 4:27 pm
Oraş: Bucuresti
Status: nah
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: Nah

Mar Iul 31, 2018 5:19 pm

Si ce-mi dovedesti tu mie prin acele SS-uri odata ce eu ti-am raspuns? Nu vad un ceas nicaieri, nu vad absolut nimic plauzibil.
In primul rand ca asta micu' nu-i la prima ,,abatere" de pescuiala, a pescuit pe wom vreo saptamana.
Nu vad absolut nimic plauzibil din ceea ce aberezi tu acolo.. se vede ca esti membru staff degeaba, presupun ca pe nude uri...ca altfel nu inteleg *no offense*
Am spus ca l-am lasat sa pescuiasca cat am fost sa fumez, dupa care ai spus ,,la 5 ani stie sa pescuiasca asa bine?"
Nu, nu stie. Cand am spus ca l-am lasat 20 de minute nu m-am referit la momentul vorbirii.
Haters gonna hate, my little girl.
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Mar Iul 31, 2018 5:22 pm

Akisad21 scrie:Si ce-mi dovedesti tu mie prin acele SS-uri odata ce eu ti-am raspuns? Nu vad un ceas nicaieri, nu vad absolut nimic plauzibil.
In primul rand ca asta micu' nu-i la prima ,,abatere" de pescuiala, a pescuit pe wom vreo saptamana.
Nu vad absolut nimic plauzibil din ceea ce aberezi tu acolo.. se vede ca esti membru staff degeaba, presupun ca pe nud uri...ca altfel nu inteleg *no offense*
Am spus ca l-am lasat sa pescuiasca cat am fost sa fumez, dupa care ai spus ,,la 5 ani stie sa pescuiasca asa bine?"
Nu, nu stie. Cand am spus ca l-am lasat 20 de minute nu m-am referit la momentul vorbirii.
Haters gonna hate, my little girl.

Ai primit dovada ceruta , nu ne pasa ca esti sau nu esti tu la PC , odata ce un membru al echipei iti da un PM sau iti scrie pe chat esti obligat sa raspunzi si de 10 ori daca este nevoie.

BAN-ul ramane.

Topic inchis.
Imagine
Închis