Cerere UnBan oKenTo

În cazul în care consideraţi că vi s-a făcut o nedreptate şi doriţi debanarea(deblocarea) contului, aici puteţi face o cerere.
Închis
Avatar utilizator
oKenTo
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Lun Oct 03, 2016 11:54 pm

Dum Mar 05, 2017 8:42 pm

Numele tău din joc: oKenTo
Numele inculpatului: -
Motivul reclamaţiei: Am luat ban de la ce ? Ca nu se poate rezolva bugul cu elixirul ? nici macar nu stiu cum sa il faci , poate unii au bug vizual si cand bagi vinuri se pare ca faci bug , staff-ul metin2lf vreau sa va informati mai bine cu problema asta , ati vazut videoclipul si gata imi da-ti ban ? Frate macar nici nu va-ti informat macar sa vedeti daca a fost asa , eu zic ca nu e corect ce ati facut nu meritam banul asta , mereu am fost un player model si mereu am respectat regulamentul servarului , asa ca va rog mai informativa odata :) , multumesc !
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: ....
Alte detalii (Opţional): Dacă totuşi nu se poate debana , măcar , aş vrea să ştiu un motiv de ce nu ? altii rup bugurile pe srv , numele asta il port pe orice servar , si nu am gresit niciodata cu nimic pe acest servar , nu ca ma-s plange , dar stiu ca nu e ceea ce a fost acolo , am playeri care zic ca nu e asa si ca sunt un player corect , deci astept un raspuns , sper sa va informatii bine , astept un raspuns , indiferent de raspuns macar sa il primesc , multumesc !! :roll: :x :?: :o
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 05, 2017 9:58 pm

Dacă un jucător abuză de bug, poți face și tu reclamație pe forum, ca orice alt jucător. E dreptul tău. Nu e prima oară când ai fost acuzat de bug pv. Ți-am mai atras atenția și în trecut, când nu erau vinuri.
Ai fost sancționat conform regulamentului, în urma acestei reclamații: viewtopic.php?f=24&t=8153
Se vede clar că este bug la elixir, nu vinuri sau orice scuză încerci tu să folosești.

Sancțiunea de 7 zile a fost modificată în ban IP pentru încălcarea următoarelor reguli:
3. Sunt interzise afirmațiile de genul “staff-ul este egal cu 0”, “ești pus în staff degeaba” etc.
Acestea se vor sancționa cu blocarea chat-ului timp de 24 de ore.
4. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).
Nu suntem responsabili dacă prezicați că a fost o glumă. Glumele pe acest subiect sunt strict interzise.
Amenințările direcționate către server se pedepsesc în același fel.
Topic închis!
Închis