Kido's tutorials-War intre Bresle

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Mie Dec 23, 2015 2:23 pm

Salut! Dupa ce am intrat aleatoriu in mai multe bresle sa ajut la war,am observat ca nici o breasla nu are o tactica,castiga cei care sunt mai multi/au site. Am sa impartasesc cu voi,o tactica care am folosit-o o buna perioada de timp pe serverele pvp.
Deci
1.lupta se va duce la poarta(inainte de centru)
2. Ordinea raselor va fi: Shaman binecuvantare si Warriorii in prima linie,deoarece aproape nimeni nu are aparare clopot/evantai,iar daca pune careva,un warrior compenseaza cu atacul mare.
Sura BM/arcasii in a 2-a linie,pentru a compensa cu dmg prima linie.
In a 3-a linie,va sta shaman leac,deoarece are akiluri de la distanta,si dand heal celor din primele linii,ii ajuta sa scape de risipa.
Cel mai important este Sura AM,datorita risipei.
Un sura AM,nu trebuie sa lase risipa niciodata,cum s-a incarcat,cum ai dat-o. Tintele principale sunt cei cu buff.prin buff ma refer si la aura/corp etc.

Pozitia unui sura AM,este...PESTE TOT.
Se retrage sa dea risipa,se baga in fata liniei intai pentru damage.

Ninja lama,la fel ca Sura AM, fuge peste tot. El trebuie sa atace bufferii si arcasii echipei adverse cand ii prinde singuri..pana la urma,e ninja.



Sper ca v-a fost de folos,daca aveti intrebari,comm.
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Mie Dec 23, 2015 5:57 pm

Este o tactica bine gandita , felicitari . :D
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Mie Dec 23, 2015 6:02 pm

Mersi :ugeek:
Avatar utilizator
deniup
Jucător
Jucător
Mesaje: 21
Membru din: Mie Ian 13, 2016 10:33 pm

Joi Ian 14, 2016 11:37 am

Este o tactică gandita bine , dar nimeni nu ințelege ca intr-un razboi de bresle trebuie o tactica , ei inteleg : " bă eu am site ma duc sa ii rup " , sper sa intelegi ce zic . Oricum mulțumesc mult .
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Vin Feb 12, 2016 7:06 pm

Felicitari pentru acest ghid.
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Vin Feb 12, 2016 7:34 pm

Bravo in mare tactica mi se pare foarte buna , dar nu sunt de acord cu ~Ninja lama,la fel ca Sura AM, fuge peste tot. El trebuie sa atace bufferii si arcasii echipei adverse cand ii prinde singuri..pana la urma,e ninja.~ Am dat ceva war-uri pe svr asta si stiu ca un ninja lame daca se baga in mijlocul bataii si se intampla sa se blocheze intr-un fel sa dea hit fara sa cada ( adica fara sa fie tinut pe jos ) face prapad .
Avatar utilizator
NLA
Începător
Începător
Mesaje: 90
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 3:24 pm

Lun Feb 29, 2016 4:23 pm

Foarte bine gandit ghidul, dar in mare parte sunt si eu, oarecum de acord cu Stil.
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Mie Mar 02, 2016 4:39 pm

Topic Closed!
Închis