Kido's tutorials-Razboinic Mental

Aici ajung toate subiectele care încalcă regulamentul forumului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Mar Dec 22, 2015 11:30 pm

Salut din nou. Am postat un topic pentru razboinicul CORP. Diferenta fintre corp si mental este urmatoarea:
La arma,in loc de Patrundere,se pune critic,astfel incat bonusurile pe arma vor fi:
12tarie
8 otrava
10 critic
10 semiom
12 dexteritate.

Corpul,devine M1,deoarece ,cu cat ai aparare mai mare,cu atat iei dmg mai mare(in pvp).

In rest,totul e la fel ca si la Corporal.

Pentru intrebari,nu uitati sa comentati!
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Mar Dec 22, 2015 11:44 pm

Nu m-am obosit Sa Mai citesc porcaria ca am vazut M1 corp iesi acasa cu M1 SI G1 corp ma SI arma II praf
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Mar Dec 22, 2015 11:47 pm

Raul, inainte sa faci asemenea afirmatii,te rog intra pe joc,fa un war mental,si fa teste pe el,cu M1 corp, si cu P.
Sper ca te-am lamurit,o seara placuta.
Avatar utilizator
Gabuu
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Ian 01, 2016 4:55 am

Vin Ian 01, 2016 6:00 am

Kido , ai dreptate dar ai uitat un amanunt foarte important.
Cand ai M1 corp si faci duel contra un ninja , cand ninja te-a aruncat pe jos , nu te mai ridici.
De aceea se tine G1 corp , nu zic ca nu e rau sa joci si M1 daca detii controlul maxim in duel , dar daca esti luat la hituri , esti cam cius
Parerea mea.
Arma e faina. da eu joc mai mult farmec la mental.(12 str 12 dex 10hh 10 crit 20 farmec)
Avatar utilizator
thebestkido
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mar Dec 22, 2015 3:22 pm

Vin Ian 01, 2016 10:59 pm

Gabuu scrie:Kido , ai dreptate dar ai uitat un amanunt foarte important.
Cand ai M1 corp si faci duel contra un ninja , cand ninja te-a aruncat pe jos , nu te mai ridici.
De aceea se tine G1 corp , nu zic ca nu e rau sa joci si M1 daca detii controlul maxim in duel , dar daca esti luat la hituri , esti cam cius
Parerea mea.
Arma e faina. da eu joc mai mult farmec la mental.(12 str 12 dex 10hh 10 crit 20 farmec)
Te contrazic , ultimul skill din serie se da zdruncinarea , care arunca adversarul , deci daca nu incepi direct cu skilurile si apoi dai hit-uri pana se incarca ,atunci da , te tine un ninja pe jos , dar dupa 2-3 dueluri , chiar si cineva care nu a mai jucat mental realizeaza ca trebuie sa existe o ordine la skilluri . Plus ca , aparare mai mare=patrundere mai mare , deci daca ai G1 corp , si nu te tine ninja pe jos , te omoara din hit-uri .
Referitor la arma , vs ninja 100% iei otrava , nu vad de ce ti-ai face cu mana ta un dezavantaj .
Si , farmec pe arma , la mental e degeaba , care rareori are sanse sa dea 2 seturi de skilluri intr-un singur duel.
Te salut.
:)
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Mie Mar 02, 2016 4:37 pm

Topic Closed!
Închis