Cerere Helper- [INT]Letoa

Doresti sa faci parte din echipă? Aici este locul potrivit pentru a aplica.
Cererile sunt Deschise.
Închis
Avatar utilizator
Letoa
Jucător
Jucător
Mesaje: 15
Membru din: Mar Noi 16, 2021 8:55 pm
Oraş: Targu jiu
Status: caut nevasta
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: caut

Vin Dec 03, 2021 7:52 pm

1. Nume și prenume: Alex
2. Numele tău din joc: [INT]Letoa
3. Skype/Discord: Ryuga#0002
4. Ce părere ai despre server?: Salut, am o parere foarte buna despre acest server. Consider Metin2 Last Fight ca un exemplu pentru alte PVP-uri. Metin2 Last Fight, si stafful acestuia au dovedit mereu seriozitatea, prin munca, si dedicarea timpului lor personal pentru acest server, si au dovedit seriozitate prin longevitatea acestuia, fiind unul dintre putinele servere care au supravietuit pentru foarte mult timp in comunitatea Metin2. Nu a cazut niciodata in groapa irelevantei, ba chiar mereu au venit cu idei noi inspre gameplay, si orice tine de bunastarea jucatorului in timp ce se joaca pe server. Per total, acest server este un server unic care a dovedit la celalalte servere ca este relevant pentru o perioada foarte lunga de timp, deci parerea mea este una foarte buna.
5. Ce ai schimba în momentul de faţă la acest server?: As schimba la server barbutul. Din pacate foarte multi jucatori joaca barbut, prin urmare pierd itemele, si se lasa din cauza ca pierd itemele.. Propun ca barbutul sa fie activat, dar odata la ceva timp pentru a preveni pierderea itemelor. As vrea sa schimb si faptul ca multa lume vine cu mai multe conturi sa se bata in bresle, dupa parerea mea asta trebuie schimbat pentru ca nu este placut sa te joci singur versus un om care are vreo 5-6 conturi, de fiecare rasa. As dori sa se bage ceva restrictii la bataile cu conturile astea pentru ca strica jocul, si pvp-ul pe server. As mai schimba faptul ca jucatorii nu au respect DELOC fata de staff, ceea ce nu mi se pare normal deoarece stafful isi pierde timpul incercand sa faca jucatorii sa se simta bine pe server, iar acestia nu le dau minimumul de respect pe care ar trebui un om cu bun simt sa-l dea.
6. Ai fost vreodată sancționat(ă) în joc? Dacă da, de ce?: Da, am fost sanctionat in joc cu un mute mai de mult. Am luat si un BAN IP de la Robert mai de mult, pentru ca aveam sa bag un set pe joc si l-a ridicat o clona cu numele Letoa, si ne-a confundat asa ca am primit eu ban in locul lui, insa aceasta problema a fost rezolvata in putin timp.
7. Ore jucate (print):
8. Numărul aproximativ de ore ce îl poți petrece online pe zi: 8-9 ore pe zi. Sunt foarte activ si am foarte mult timp liber, asa ca as avea timp sa ma ocup de aceasta functie cum trebuie.
9. Ai mai făcut parte din altă echipă? (ce rol ai avut): Da, am fost moderator pe mai multe servere de discord, manager pe un loader de cheaturi faimos pe CS:GO, Am fost mod pe servere de cs. Am fost GFX pe eren3, GFX, INT si Discord Manager pe serverul acesta.
10. Cum ai auzit de acest server?: Din cauza ca am aflat de el acum muuuulta vreme, chiar nu imi amintesc de unde am aflat de acest server. Presupun ca de pe youtube.
11. De ce eşti dispus să renunţi la activitatea ta de player? De ce ți-ar face plăcere să aplici pentru această funcție?: As fi dispus sa renunt la activitatea mea de player pentru ca m-am saturat intr-un fel de ea, si vreau sa incep sa ajut jucatorii noi cu informatii si sa ii indrum la inceput. Aplic deoarece am parerea ca pot sa ajut oamenii foarte mult, si sunt chiar o persoana extrem de blanda cu jucatorii. Am decis sa renunt la activitatea de player pentru ca practic, era intr-un fel, foarte obositoare. Nu aveam ce sa fac pentru ca aveam foarte multe iteme la un moment-dat si e plictisitor sa repeti acelasi ciclu in continuu. Aplic pentru ca imi place sa fac parte din stafful Metin2 Last Fight, mi-am dat seama din prima saptamana ca intermediar pe server ca asta este ce vreau sa fac in continuare, sa urc in staff sus si sa ma ocup de server, sa fac serverul un loc mai bun pentru jucatori, si sa fac tot ce este posibil ca sa tin serverul in viata. Propaganda, orice este nevoie sunt in stare sa fac ca sa tin serverul in top, unde ii este locul.
12. Ce înţelegi prin "muncă în echipă"?: Prin munca in echipa inteleg ca trebuie sa fim uniti ca staff ca sa facem din acest server un loc mai bun pentru jucatori, si sa facem serverul cat mai echilibrat si corect pentru toata lumea care-l joaca.
13. Poţi face faţă într-un mediu stresant? (dacă da, de ce crezi asta ): Da, pot face fata intr-un mediu stresant pentru ca am dovedit-o in timpul in care eram intermediar. Am observat ca m-am descurcat de minune, asa ca de ce nu m-as descurca si in mediul stresant de helper. Parerea mea este ca pot face fata intr-un mediu stresant.
14. Te consideri o persoană matură?: Da, ma consider o persoana matura pentru ca am avut o viata "grea" cum s-ar zice.Nici chiar un cosmar insa viata nu a fost in tocmai usoara, ceea ce m-a facut sa fiu matur deja de la o varsta frageda.
15. Precizează vârsta și spune-ne câteva lucruri despre tine: Salut, ma numesc Alex. Am varsta de 17 ani si sunt din Targu jiu. Ma consider o persoana foarte ambitioasa, si chiar perfectionista care incerca cat mai mult sa faca totul cat mai bine cu putinta. Am grija de cei care au grija de mine si pot sa spun ca sunt o persoana relativ blanda, insa cand sunt calcat pe nervi trebuie sa ma retrag, sau sa nu bag in seama ceea ce mi se spune. Imi place sa alerg si sa fac sport, in special fotbal, insa cu pandemia nu mai prea ies din casa si incerc sa evit cat mai mult sa raspandesc virusul sau sa fiu chiar eu infectat. Imi fac timp, si in mare parte timpul liber mi-l petrec pe calculator, sau afara. Sunt foarte calm daca nu sunt provocat de cineva, insa de obicei sunt calm, si foarte sociabil. Imi place sa fiu respectat si daca sunt respectat voi respecta si eu cealalta persoana. Daca nu sunt respectat este evident ca eu nu voi respecta persoana respectiva, insa totusi voi avea bun simt fata de el.
16. Cât la % cunoşti serverul?(ce te face să crezi că-l cunoşti în proporţia respectivă): 95% deoarece joc deja din 2016 pe Last Fight, fara vreo pauza de un an sau mai mult, in mare parte am facut cate o pauza de cate 2-3 luni si dupa aia m-am intors inapoi sa joc.
17. Cu ce crezi că se ocupă un helper?: Un helper se ocupa cu multe lucruri acestea fiind: Raportarea jucatorilor cu hack, ajutarea jucatorilor care au intrebari, informand ownerii si in general orice om cu un grad mai mare decat el cu privire la un subiect de care acesta este interesat, helperii se ocupa ocazional si cu organizarea evenimentelor.
18. De ce ar trebui să te acceptăm pentru o astfel de funcție?: Ar trebui sa fiu acceptat pentru aceasta functie deoarece ma consider foarte capabil, pentru ca m-am descurcat cu brio ca intermediar, asa ca ar trebui sa fiu acceptat si ca helper, pentru ca eu cred ca m-as descurca chiar mai bine decat cum ma descurcam cand eram intermediar pentru ca am invatat unele lucruri, si probabil o sa ma ajute si colegii mei sa invat. Sunt foarte responsabil, si nu abuzez de comenzi.
19. Ce plus ai putea aduce echipei noastre în momentul de faţă?: As putea aduce unele avantaje precum pedepsirea persoanelor care incalca regulamentul, ajutarea jucatorilor noi, organizarea de evenimente, si organizarea barbutului la panou uneori. As face jucatorii mai activi si in general as ajuta serverul cu idei bune.
20. Cunoşti limbi străine? (dacă da, care sunt acestea?):Maghiara, engleza, spaniola si 10% germana.
21. Descrie stilul tău de abordare a unei probleme?: As incepe cu calm, as pedepsi pe oricine fara avantaje, in fata mea toata lumea ar fi egala in fata regulamentului. As cauta problema si cu o dovada destul de buna as aplica pedeapsa corespunzatoare.
22. Mai dorești să ne oferi anumite detalii sau să ne spui ceva?: Nu, multumesc, si spor celorlaltora care au aplicat pentru aceasta functie.
Avatar utilizator
SamNegru
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 03, 2021 8:05 pm
Oraş: pzdmtii
Status: pzdmtii
Breaslă: sefumati

Vin Dec 03, 2021 8:07 pm

PRO Baiatul este foarte de treaba, are un comportament foarte bun, un temperament foarte bun chiar daca cineva ii face nervi/etc.
Avatar utilizator
Letoa
Jucător
Jucător
Mesaje: 15
Membru din: Mar Noi 16, 2021 8:55 pm
Oraş: Targu jiu
Status: caut nevasta
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: caut

Vin Dec 03, 2021 8:36 pm

SamNegru scrie:
Vin Dec 03, 2021 8:07 pm
PRO Baiatul este foarte de treaba, are un comportament foarte bun, un temperament foarte bun chiar daca cineva ii face nervi/etc.
Multumesc pentru comentariu, apreciez.
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Vin Dec 03, 2021 10:00 pm

Cerere acceptată! Ne auzim la interviu.

Topic Closed!
Închis