Cerere (pentru) echipa jocului-[KING]wHUsEN

Doresti sa faci parte din echipă? Aici este locul potrivit pentru a aplica.
Cererile sunt Deschise.
Închis
Avatar utilizator
Alex.B
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 30, 2020 2:59 pm
Oraş: Timisoara
Status: O.K
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: Broo

Mie Oct 21, 2020 4:22 pm

1. Nume și prenume:Alex Bogdan
2. Numele tău din joc: Numele pe care il detin pe joc este,[KING]wHUsEn
3. Skype: live:bogdan.nicloas1
4. Ai fost vreodată sancționat(ă) în joc? Dacă da, de ce?: Deci,in spatele urmatoarei descrieri este o poveste interesanta si demna de ascultat :In urma cu aproximativ 1 an ,am aplicat pentru fuctia de intermediar al acestui server si in ciuda aparentelor am fost acceptat urmand sa sustin testul pentru a obtine functia ! La doar 1 saptamana avans ,am fost intrebat daca doresc sa aplic pentru functia de helper deoarece ma descurcam foarte bine ca si intermediar prin activitatea si contributia de care dadeam dovada ! La doar 1 o singura zi dupa ce am primit functia am intrat pe un cont personal mai vechi sa iau niste iteme pentru a le impartii playerilor ,deoarece nu mai aveam nevoie de ele si am fost sanctionat cu ban+remove din functie,asta a fost singura mea sanctiune de pe server.
5. Ore jucate (print): Inainte de a posta printul cu orele jucate pe acest caracter,tin sa precizez ca am continuitate pe server din 2015 si pot sa dovedesc chestia aceasta,prin acest fapt putem deduce ca sunt la curent cu tot ce se intampla pe server ,cunoscandu-l in proportie de 100 %.Un alt fapt care imi atesta cunoasterea serverului este apartenenta mea in staff care a avut loc acum aproximativ un an ,cititind invatand si memorand toate regulile jocului si taxele pentru intervenirea unui intermediar in negoturi/barbut,asadar minutele mele pe acest caracter sunt urmatoarele:
6. Numărul aproximativ de ore ce îl poți petrece online pe zi: Tinand cont de cauza mondiala actuala si sa scoala se desfasoara online,pot sa afirm ca pot petrece in jur de 8-9h pe zi.Aceasta problematica numita COVID-19 nu este un lucru bun cel putin pentru elevii ce vor sustine examenul de bacalaureat anul acesta,pe de alta parte nu este un lucru bun deoarece preturile imobiliarelor cresc venind in scadere cu numarul locurilor de munca .Lasand cele spune de-o parte si revenind la subiect ,in caz ca se redeschid scolile numarul aproximativ pe care il pot petrece pe joc este de 5-6h/zi.
7. Ai mai făcut parte din altă echipă? (ce rol ai avut): Dupa cele amininte mai sus,am afirmat si am sustin ideea ca persoana mea a mai facut parte din echipa staff ,ba chiar mai mult de atat din echipa staff a serverului pe care imi petrec majoritatea timpului pe langa activitatile extraculiculare pe care le practic.Am obtinut functia de intermediar apoi functia de helper si parerea mea este,ca dintr-un mod nejustificat am primit remove,tinand cont ca eram toata ziua laudat de administratorii serverului ca imi fac treaba de minune !
8. De ce ți-ar face plăcere să aplici pentru această funcție?: Mi-ar face placere sa aplic pentru aceasta functie deoarece caracterul meu de persoana este cel de ajutant al nestiutorului ,asadar imi place sa ajut persoanele care se afla in dificultate intr-o anumita situatia .Pe langa acest motiv,mi-ar face placere sa aplic pentru aceasta functie pentru a-mi etala inteligenta,simtul umorului si profesionalismul pe care l-am dobandit si de care am dat dovada cand am primit aceasta functie in urma cu ceva timp.Prin aceste afirmatii nu doresc sa scot in evidenta egoism si altruism ,ba chiar in ciuda acestor 2 cuvinte vreau sa scot in evidenta implicarea,bunul simt si atitudinea de care trebuie sa dai dovada unui player,tu facand parte din echipa staff,fiind un exemplu demn de urmat pentru acesta !
9. Ce înţelegi prin "muncă în echipă"?: Prin munca in echipa se intelege comunicarea dintre doua sau mai multe persoane care trebuie sa indeplineasca aceleasi functii si criterii si ajungerea acestora la un comun acord cand vine vorba de asa zisa"munca".Parerea mea este ca daca doua persoane din staff se inteleg de minune pot aduce pe server o atmosfera placut surprinsa si prin acest fapt sa duca serverul cat mai sus !
10. Poţi face faţă într-un mediu stresant? (dacă da, de ce crezi asta ): Pot face fata intr-un mediu stresant deoarece in viata de zi cu zi ceea de fac eu este de-a dreptul un stres si m-am obsinut odata cu trecerea timpului ! In perioada pandemiei s-au cam linistit apele cu acest stres deoarece nu prea poti iesii sa faci anumite activitati,eu de regula practicand boxul si fotbalul in paralel,ceea ce duce intr-un mediu stresant!Deci,in concluzie sunt obisnuit cu un mediu stresant si aici ma pot referii stric la joc:Daca un player nou vine si iti adreseaza anumite intrebari despre server trebuie sa le furnizezi cu calmitatea si cu mare seriozitate!Aceeasi referinta o pot face si la partea cealalta a playerii care joaca barbut sau/si fac negoturi!
11. Te consideri o persoană matură?: Pentru mine o persoana matura nu inseamna o incruntare continua si raspuderea cu violenta si sau/agresivitate.Pentru mine maturitatea inseamna gandirea anumitor subiecte,aduce de noi idei intr-un anumit grup si vorbirea cat mai serioasa a anumitor lucruri precum si respectarea anumitor regulamente !.Pe langa aceste 2 lucruri in aceasta "maturitate"trebuie sa dai dovada si de simtul umorului dar in limita bunul simt .Pentru mine aceste lucruri ating apogeul maturitatii si din acest punct de vedere ma consider o persoana matura !
12. Precizează vârsta și prezintă-ne câteva lucruri despre tine: Ma numesc Alex Bogdan,am frumoasa varsta de 17 ani (in cateva luni ating varsta de 18 ani) si locuiesc in orasului Resita apartinand judetului Caras-Severin,fiind chiar si resedinta judetului ! In timpul liber practic boxul si fotbalul dupa cum am mai amintit .Sunt o persoana matura,calculata in toate situatiile si cu un simt al umorului bine dezvoltat .Sunt genul de persoana care face parte din categoria acelor persoane care te asculta cu interesez cand ai o problema sau vrei sa te descarci la cineva si iti sar in ajutor cu cel mai mare drag.Pe langa toate subiectele sunt clasa a 12-a profil matematica-informatica.
13. De ce ar trebui să te acceptăm pentru o astfel de funcție?: Din punctul meu de vedere ,ar trebui sa ma acceptati pentru acesta functie deoarece dau dovada de contributie,activitate si nu in ultimul rand inteligenta si profesionalism ,lucruri in esenta carora "se muta si muntii din loc ".
14. Cunoşti limbi străine? (dacă da, care sunt acestea?): Cunosc indeajuns de bine limba engleza ,fapt pentru care dupa finalizarea clasei a 12-a doresc sa urmez facultatea de litere profil -romana -engleza.
15. Mai dorești să ne oferi anumite detalii sau să ne spui ceva?: Nu mai doresc sa ofer detalii,considerand ca le-am oferit pe toate cele necesare in cererea mea ,astept cu nerabdare raspunsul din partea staff-ului,va multumesc pentru timpul acordat !
Avatar utilizator
Seventyy
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 12, 2020 3:55 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja
Breaslă: Oskury

Mie Oct 21, 2020 4:30 pm

Numele tău din joc:SeVeNTyy
Părere:Merita o sansa !! PRO
Descrierea candidatului (poate fi însoțită de un screen din joc):
Avatar utilizator
[2v2]Japonezu
Jucător
Jucător
Mesaje: 30
Membru din: Dum Mar 03, 2019 3:31 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerorr

Mie Oct 21, 2020 4:55 pm

Cerere respinsă minim 15.000 minute .

T/C
Închis