pro/contra lgbt

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Apr 26, 2017 2:16 pm

Imagine

nuj dar am sa las aici o poza cu mine si iubitul meu, marcel, pentru ca-l iubesc <3
intrebarea mea este. pro sau contra lgbt? incercati sa va argumentati raspunsul, va rog :D
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Apr 26, 2017 2:27 pm

Ba esti scarbos in **** mea,inteleg ca esti gay dar tine in **** mea pentru tine. Las-o dracu de treaba ca deja esti stupid ,inteleg semnaturi etc..dar deja o dai aiurea rau de tot,mai ai putin si ne pui poza cand ti-o baga in cur/gura si sa dam PRO /CONTRA. Tine pentru tine,te rog frumos.
Avatar utilizator
qKen3TOfficial
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Lun Dec 26, 2016 12:16 am

Mie Apr 26, 2017 2:28 pm

qKen3T
Contra
Da-te-n **** mea de gay, nu pune de astea aici. Tine-le pentru tine
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Mie Apr 26, 2017 2:28 pm

Pro L. Singuru lucru de care nu mi-e scarba, restu contra. =))
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Apr 26, 2017 2:30 pm

Shady scrie:Pro L. Singuru lucru de care nu mi-e scarba, restu contra. =))
Împărțim aceeași părere zânule. Nu este qt?:)))))))))
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Mie Apr 26, 2017 2:33 pm

DavidHD scrie:
Shady scrie:Pro L. Singuru lucru de care nu mi-e scarba, restu contra. =))
Împărțim aceeași părere zânule. Nu este qt?:)))))))))
Asa este dragutule. :3
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
PinkSoul
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Mie Mar 22, 2017 2:41 pm

Mie Apr 26, 2017 2:40 pm

Începi să fii penal rău de tot şi încep să cred că nu ai nici ţigla pe casă. Un sfat prietenesc ar fi să-ţi ţii pentru tine toate balivernele astea,nu ne interesează pe noi dacă eşti sau nu "poponar"
#Servus.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Apr 26, 2017 2:45 pm

Mie nu prea imi pasa ce fac altii atat timp cat nu ma implica pe mine. Daca cineva imi flutura o imagine de genul in fata sau vad 2 persoane practicand astfel de actiuni in public, normal ca o sa fiu contra. Nu sunt nevoit sa vad chestii din astea si daca as avea un copil nici el nu ar trebui sa vada astfel de lucruri (da, fiecare om are dreptul sa aleaga, dar cand esti mic nu detii intelegerea necesara pentru a o face; tocmai din acest fapt parintii decid pentru tine).
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Jellew
Jucător
Jucător
Mesaje: 47
Membru din: Lun Iul 11, 2016 11:24 pm

Mie Apr 26, 2017 2:47 pm

[H]Jellew
Contra
Pur si simplu mi se face scarba.Peste cativa ani cand o sa te plimbi cu propiul tau copil prin parc si o sa vada 2 baieti care se pupa pe o banca,ce exemplu va lua acel copil?Mi se pare o chestie idioata.
Daca esti gay tine pentru tine,noi nu suntem obligati sa vedem aceste chestii.Pare rau daca a sunat rau dar asta este adevarul.
Avatar utilizator
Rop2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 240
Membru din: Joi Sep 29, 2016 7:24 pm

Mie Apr 26, 2017 2:52 pm

CONTRA

inteleg ca esti Gay ... dar tine pentru tine toate chestiile de genu , pentru ca nu toata lumea este de aceeasi orientare sexuala cum esti tu si nu trebuie sa impartasesti cu noi astfel de poze
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Hard
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 437
Membru din: Lun Dec 19, 2016 12:34 am

Mie Apr 26, 2017 3:07 pm

Eu sunt total indiferentă acestor chestii. Într-adevăr fiecare om are dreptul să își aleagă orientarea sexuală, în cine crede etc. Nu ar trebui să judecăm alegerea nimănui. Totuși din câte-mi amintesc eu ai 16 ani. Din punctul meu de vedere ești încă destul de mic ca să te gândești la asta ca ceva serios. Nu poți fii sigur că gata, vei avea aceleași orientări în viitor. Acest lucru se poate schimba după anuminte experiențe sau lucruri de acest gen așa că nu te gândi că totul va rămâne exact așa cum e acum.
Și acum în legătură cu opinia celorlalți, nu trebuie să pui la suflet tot ce spun. Fiecare are o perspectivă diferită asupra lucrurilor și le privește poate diferit într-un mod radical față de tine. Însă, atunci când mai multe persoane îți spun că le deranjează ce faci ar fi ok să nu mai faci acel lucru. Și aici mă refer prin postatul acestor poze. Dacă era o singură persoană căreia nu îi convenea asta, puteai trece cu vederea. Dar sunt mai multe pe care le deranjează și nu-ți zic asta într-un sens rău.
Părerea mea despre acest lucru este că fiecare om are dreptul să-și aleagă ce ”cale” vrea să urmeze, iar noi trebuie să o respectăm fiindcă nu avem cu toții același mod de a gândi. :)
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mie Apr 26, 2017 3:12 pm


Contra
Fi-mi-ar scârbă
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Mie Apr 26, 2017 3:15 pm

Contra!
Eşti scârbos, nu ne interesează pe noi dacă eşti Gay sau nu, şi mai ales nu înțeleg de ce ne arăți noua asemenea porcării. Dar fie, fiecare om are dreptul să îşi aleagă orientarea sexuală.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Mie Apr 26, 2017 3:26 pm

Contra.
Cois, termina ca deja esti scarbos. Tine pentru tine viata ta, nu trebuie sa o faci publica.
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Mie Apr 26, 2017 3:58 pm

Contra
Daca nu ai fi fost o scârba penala cu mine pe joc ,poate nu eram rea :3 Invata sa te comporți .
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Apr 26, 2017 3:59 pm

Paipher scrie:Contra
Daca nu ai fi fost o scârba penala cu mine pe joc ,poate nu eram rea :3 Invata sa te comporți .
uhm.. poate imi spui si mie cine esti :? adelina? sau cine?
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Mie Apr 26, 2017 4:03 pm

HamatoYoshi scrie:
Paipher scrie:Contra
Daca nu ai fi fost o scârba penala cu mine pe joc ,poate nu eram rea :3 Invata sa te comporți .
uhm.. poate imi spui si mie cine esti :? adelina? sau cine?
Nu stiu ce Adelina ,pur si simplu te-ai băgat intr-o discutie de a mea,ai inceput sa comentezi si sa ma insulti fara ca tu sa fii implicat . Eu zic ca daca vrei sa te bagi in seama ,baga-te la grupuletu tau .
Nume joc : Paipher, sa nu confunzi de acu .
Ps: Imi pare rau ca a fost pe langa subiect dar voiam sa spun ce-am de zis , scuze pentru Off-Topic :D
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Efes
Începător
Începător
Mesaje: 94
Membru din: Joi Mar 23, 2017 10:33 pm

Mie Apr 26, 2017 4:09 pm

[GA]Reaper scrie:Mie nu prea imi pasa ce fac altii atat timp cat nu ma implica pe mine. Daca cineva imi flutura o imagine de genul in fata sau vad 2 persoane practicand astfel de actiuni in public, normal ca o sa fiu contra. Nu sunt nevoit sa vad chestii din astea si daca as avea un copil nici el nu ar trebui sa vada astfel de lucruri (da, fiecare om are dreptul sa aleaga, dar cand esti mic nu detii intelegerea necesara pentru a o face; tocmai din acest fapt parintii decid pentru tine).
Orientarea sexuala este o chestie cu care te nasti , la fel si identitatea de gen . Daca tu , copil fiind , nu ai dezvoltat foarte mult constientul , totusi ai toti cromozomii orientarii sexuale si atunci chiar daca vei vedea doi homo pe strada nu o sa inceapa sa-ti placa si tie baietii . Doar pentru ca esti mic si nu stii ce trebuie si ce nu trebuie . Pentru ca tu nu te simti atras de o fata Reaper ,,pentru ca asa trebuie '' =)))))))))))))) . Te simti atras de o fata pentru ca asta simti cand o vezi . La fel si copilul tau se va simti . Si tot asa se simte toata lumea atrasa de cineva , pur si simplu . Nu stiu cine se gandeste : ,, Ba , nu e bine sa ma simt atras de baieti , deci clar ma duc la fete si sunt hetero '' . Mi se pare stupid comentariul tau , fara suparare .
P.S : Si inca ceva : cine nu e in stare sa creasca un copil , sa-l educe si sa-i explice despre ce e viata nu e in stare sa fie parinte atunci .Si cititi va rog mai mult . Pentru ca exista mai multe tipuri de familie . Printre care si familia homosexuala . Nu exista doar un tip de familie . Si pe langa homosexuala mai exista foarte multe tipuri de familii . Va rog cititi si nu va mai dati cu parerea . Observ ca tot romanul stie . Hai sa ne dam cu parerea ca sa ne aflam in treaba . Eu cred ca x , eu cred ca y , sunt de parere ca a , sunt de parere ca b , consider ca c , ba fratilor . Sunteti penibili .
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mie Apr 26, 2017 4:32 pm

Efes scrie:
[GA]Reaper scrie:Mie nu prea imi pasa ce fac altii atat timp cat nu ma implica pe mine. Daca cineva imi flutura o imagine de genul in fata sau vad 2 persoane practicand astfel de actiuni in public, normal ca o sa fiu contra. Nu sunt nevoit sa vad chestii din astea si daca as avea un copil nici el nu ar trebui sa vada astfel de lucruri (da, fiecare om are dreptul sa aleaga, dar cand esti mic nu detii intelegerea necesara pentru a o face; tocmai din acest fapt parintii decid pentru tine).
Orientarea sexuala este o chestie cu care te nasti , la fel si identitatea de gen . Daca tu , copil fiind , nu ai dezvoltat foarte mult constientul , totusi ai toti cromozomii orientarii sexuale si atunci chiar daca vei vedea doi homo pe strada nu o sa inceapa sa-ti placa si tie baietii . Doar pentru ca esti mic si nu stii ce trebuie si ce nu trebuie . Pentru ca tu nu te simti atras de o fata Reaper ,,pentru ca asa trebuie '' =)))))))))))))) . Te simti atras de o fata pentru ca asta simti cand o vezi . La fel si copilul tau se va simti . Si tot asa se simte toata lumea atrasa de cineva , pur si simplu . Nu stiu cine se gandeste : ,, Ba , nu e bine sa ma simt atras de baieti , deci clar ma duc la fete si sunt hetero '' . Mi se pare stupid comentariul tau , fara suparare .
P.S : Si inca ceva : cine nu e in stare sa creasca un copil , sa-l educe si sa-i explice despre ce e viata nu e in stare sa fie parinte atunci .Si cititi va rog mai mult . Pentru ca exista mai multe tipuri de familie . Printre care si familia homosexuala . Nu exista doar un tip de familie . Si pe langa homosexuala mai exista foarte multe tipuri de familii . Va rog cititi si nu va mai dati cu parerea . Observ ca tot romanul stie . Hai sa ne dam cu parerea ca sa ne aflam in treaba . Eu cred ca x , eu cred ca y , sunt de parere ca a , sunt de parere ca b , consider ca c , ba fratilor . Sunteti penibili .
Domnule Ef(f)es, tin sa precizez ca orientarea sexuala NU este o chestie cu care te nasti deoarece creierul tau nu evolueaza predefinit intr-o anumita maniera, ci se dezvolta pe baza experientelor traite. In plus, nu ai cum sa educi un copil de 5 ani la capitolul educatie sexuala. Daca tu te crezi asa bun invatator, sunt curios cum ai capatat abilitatile de a face creierul unui copil sa evolueze. Probabil te-ai nascut cu psihochinezie sau ceva si ai accelerat imbatranirea celulelor.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Efes
Începător
Începător
Mesaje: 94
Membru din: Joi Mar 23, 2017 10:33 pm

Mie Apr 26, 2017 4:40 pm

[GA]Reaper scrie:
Efes scrie:
[GA]Reaper scrie:Mie nu prea imi pasa ce fac altii atat timp cat nu ma implica pe mine. Daca cineva imi flutura o imagine de genul in fata sau vad 2 persoane practicand astfel de actiuni in public, normal ca o sa fiu contra. Nu sunt nevoit sa vad chestii din astea si daca as avea un copil nici el nu ar trebui sa vada astfel de lucruri (da, fiecare om are dreptul sa aleaga, dar cand esti mic nu detii intelegerea necesara pentru a o face; tocmai din acest fapt parintii decid pentru tine).
Orientarea sexuala este o chestie cu care te nasti , la fel si identitatea de gen . Daca tu , copil fiind , nu ai dezvoltat foarte mult constientul , totusi ai toti cromozomii orientarii sexuale si atunci chiar daca vei vedea doi homo pe strada nu o sa inceapa sa-ti placa si tie baietii . Doar pentru ca esti mic si nu stii ce trebuie si ce nu trebuie . Pentru ca tu nu te simti atras de o fata Reaper ,,pentru ca asa trebuie '' =)))))))))))))) . Te simti atras de o fata pentru ca asta simti cand o vezi . La fel si copilul tau se va simti . Si tot asa se simte toata lumea atrasa de cineva , pur si simplu . Nu stiu cine se gandeste : ,, Ba , nu e bine sa ma simt atras de baieti , deci clar ma duc la fete si sunt hetero '' . Mi se pare stupid comentariul tau , fara suparare .
P.S : Si inca ceva : cine nu e in stare sa creasca un copil , sa-l educe si sa-i explice despre ce e viata nu e in stare sa fie parinte atunci .Si cititi va rog mai mult . Pentru ca exista mai multe tipuri de familie . Printre care si familia homosexuala . Nu exista doar un tip de familie . Si pe langa homosexuala mai exista foarte multe tipuri de familii . Va rog cititi si nu va mai dati cu parerea . Observ ca tot romanul stie . Hai sa ne dam cu parerea ca sa ne aflam in treaba . Eu cred ca x , eu cred ca y , sunt de parere ca a , sunt de parere ca b , consider ca c , ba fratilor . Sunteti penibili .
Domnule Ef(f)es, tin sa precizez ca orientarea sexuala NU este o chestie cu care te nasti deoarece creierul tau nu evolueaza predefinit intr-o anumita maniera, ci se dezvolta pe baza experientelor traite. In plus, nu ai cum sa educi un copil de 5 ani la capitolul educatie sexuala. Daca tu te crezi asa bun invatator, sunt curios cum ai capatat abilitatile de a face creierul unui copil sa evolueze. Probabil te-ai nascut cu psihochinezie sau ceva si ai accelerat imbatranirea celulelor.
Esti foarte comic . Nu stiu ce sursa ai ,, Omul are în total 46 de cromozomi: 22 perechi de autozomi și 1 pereche de heterozomi '' Citat din wikipedia . Toata lumea se naste cu tipar genetic si , implicit , cu cromozomi . Nu am adus aminte de creierul uman . Care pe mine ma depaseste , dar pe tine vad ca nu :)) . Problema la homosexuali e cu cromozomii . Daca au cromozomii orientarii sexuale ca si femeile , ce crezi ca ii va ajuta sa fie heterosexuali ? Si daca tu nu esti in stare sa-i explici unui copil de 5 ani tipurile de familie si ca un barbat poate iubi atat o femeie cat si un barbat imi este mila de copilul acela :)))
Precizez ca este ultima interventie in acest topic , pentru ca nivelul competentelor mele nu sunt suficient de dezvoltate pentru a concura cu cele ale unui intelectual de inalta clasa .
Închis