Reaper , TOTUL S-A TERMINAT !

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Chinezu
Începător
Începător
Mesaje: 68
Membru din: Mie Noi 11, 2015 9:07 pm

Dum Mar 19, 2017 5:48 pm

Tema: Evenimentul breaslelor din data de 18.03-2017 ;

As vrea sa incep prin a mentiona faptul ca raspunsul membrilor staff-ului la acest topic trebuie sa aduca o rezolvare problemei . Acest topic nu este redactat pentru atac la persoana , ci pentru a face constienti membrii de frunte ai staffului de problemele existente si de faptul ca Reaper , prin tot istoricul activitatii sale ca membru staff a dezamagit unele breasle ,,seculare '' ( 1SkillDown ; BlackTerror ) , dar si membrii pentru care acest joc sub tutela ,,last fight '' inseamna totul .
Voi da citate din replicile Dianei si ale lui Reaper , pentru a le comenta si a va face constienti de greselile iremediabile pe care le-ati facut pe parcursul evenimentului . Voi incepe sistematic si voi prezenta trei cazuri , de la cel mai putin grav , pana la cel mai alarmant :
1. [TM]Diana : a. ;
Este adevarat ca ai trecut , Diana , printr-o seara de foc , mai ales ca ai fost cea mai implicata si toata presiunea a fost pe tine . De aceea vom trece peste faptul ca un membru staff trebuie sa reziste stresului , pentru ca a fost chiar o situatie limita - o seara foarte solicitanta din partea multor subiecti ale caror asteptari s-au orientat catre un singur membru al staffului , organizator al evenimentului - Diana . Meriti toata admiratia , pentru incercarea de a face fata , dar ai fost coplesita .
b. asta in raport cu ;
Aceste doua paragrafe reprezinta o contradictie . Voi ati actionat subiectiv intr-o situatie particulara . Problema este ca s-au schimbat regulile in timpul jocului . O regula care la inceputul jocului a dus la descalificarea unei breasle , ofera acum sanse de castig unei alte breasle . Asa ceva nu se face, nu este posibil si nu se practica . Asa cum Legea Electorala nu se schimba atunci cand mai raman doar doi candidati , tot astfel nu se schimba nici regulamentul cand mai raman doar 3 breasle ( sau cate au ramas , nu conteaza ) in turneu . Desi voi ati crezut la momentul respectiv ca este cea mai buna decizie , s-a dovedit a fi cea mai proasta si cea mai imorala . Ati incalcat un principiu foarte grav . Repet . Regulile jocului nu se schimba in timpul jocului . Se schimba doar inaintea acestuia . Atitudinea voastra trebuia sa fie urmatoarea : indiferent de playerii sau numarul playerilor care au ramas , conform regulamentului , daca nu indepliniti conditiile sunteti descalificati sau acceptati sa jucati cu playerii care au ramas . Sau faceati o intelegere care sa includa doar playerii inscrisi , ca sa nu creeati o nedreptate la adresa breaslei care a fost exclusa exact din incalcarea acestei reguli care a fost stabilita la inceput .
2. [H]Kidde : ;
Acest lucru trebuie sa semnaleze faptul ca voi nu lucrati ca o echipa . O echipa reprezinta un grup care se comporta ca o singura entitate . Ori voi nu dati dovada de asa ceva . Si acest lucru trebuie sa se imbunatateasca .
3. [SGM]Reaper : a. ;
Un membru staff da raspunsuri pentru ameliorarea situatiei . Afirmatia ta e hodoronc tronc . Nu faci altceva decat sa ne amintesti de ,,puterea '' pe care o detii . Tu ca membru staff trebuie sa servesti jocului . Nu intrii in staff ca sa faci o confruntare de forte intre playeri si functia pe care o detii . Tu trebuie sa te gandesti : de ce acei oameni au scris asta pe chat si trebuie sa vii cu o solutie ca sa-i determine , pe termen lung , sa-si schimbe atitudinea fata de tine . Daca tu crezi ca ,,va tranteam cate 24 de ore pe cap '' cu o atitudine barbara schimba ceva in conduita playerilor fata de tine , gresesti . Pe termen scurt da , te ajuta , dar pe termen lung nu faci altceva decat sa indepartezi si sa aduci o imagine proasta staff-ului , respectiv serverului . ( Nu trebuie sa dai mute si sa inchizi gura tuturor adversarilor , asculta sa vezi ce au de zis , de ce zic asta ; asa facea si tovarasul Ceausescu si trecand peste soarta lui , nu a fost deloc productiv ) .
b. ;
Nu ca nu este normal . Este pacat , intradevar. Dar legea este lege . Au stiut la ce se inhama , au mai fost evenimente de acest gen care au avut un interval orar de desfasurare foarte lung si nu ii scuza nimic . Si faptul ca nu ati acceptat orice persoana este iarasi un motiv care ne face sa credem ca este vorba despre favoritisme . Lasa-ne cu psihologia inversa .
c. ;
Jocul acesta nu este rupt de realitatea in care traim . V-ar conveni daca ati avea un membru de familie cu o boala foarte grava dar care-si regaseste vindecarea prin chirurgie , sa ajunga pe masa de operatie stiind ca se deconteaza , si in timpul operatiei sa se schimbe legea , iar dupa sa trebuiasca sa va vindeti casa ca sa acoperiti plata ? Desi pare desprinsa din basme , s-a intamplat . Si acest exemplu este foarte bun ca sa demonstreze cat de nedrept este sa schimbi regulile jocului in timpul jocului . Pentru protectia playerilor si pentru dreptate , adevar , voi trebuie sa fiti verticali si promti . Daca adoptati o regula , sa nu existe abateri pana la incheierea unui eveniment . Acesta este lucrul care ne-a derajat foarte tare .


Dar ceea ce ne-a deranjat cel mai tare este atitudinea lui Reaper . Tot acest tambalau , pentru foarte multe persoane care apartin comunitatii metin2 last fight , dar mai ales pentru membrii care au demonstrat perseverenta , continuitate si pentru care acest joc nu reprezinta doar un sir de pixeli pe monitor ci insasi viata lor ( fara exagerare dragi membrii staff , unii dintre noi cu numarul de ore pe care-l joaca , intr-o luna de zile isi pierd o saptamana din viata doar pe metin 2 last fight ) . Si noi ne pierdem acest timp pe acest joc pe care-l indragim . Pentru ca , hai sa fim seriosi , ne-am format niste prietenii si dinamica jocului este sustinuta de activitatea unor membrii staff care dau tot ce au mai bun ca sa iasa totul bine . Si dupa ce atat noi , cat si Blue , Kepe , Diana ne consumam pe joc . Vine un crai de la rasarit si zice : ; Poftim ? ; Sunt in stare sa jur ca tiganul , pe ce vreti voi , ca de cand ma joc , nu am vazut pe Blue care este tatal last fight-ului sa scrie asa ceva . Deci nici nu vreau sa comentez asa ceva . Acest om efectiv se pisa pe noi . Ai mai avea tu ce sa faci Reaper fara playeri ?

Ce vrem noi ? ( Prin noi ma refer la BlackTerror , 1SkillDown si alti playeri de pe server ) :
1. Sa recunoasteti ca ati gresit foarte mult fata de partile implicate prin faptul ca ati luat decizii care au avantajat o breasla , desi in timpul evenimentului , nu conteaza momentul , este tot in timpul evenimentului , o breasla a fost descalificata din cauza acestei decizii ( de a putea adauga in breasla playeri care nu erau inscrisi ) ;
2. Pentru atitudinea , dezinformarea si replica care sfideaza absolut orice player din aceasta comunitate [SGM]Reaper sa primeasca remove .
In caz contrar , il vom asculta pe acest domn si ne vom muta pe alte servere . Blue ai de ales : ori playerii tai ( impreuna cu 1SkillDown si BlackTerror ) , ori acest om care ne recomanda fara pic de rusine sa ne gasim alt server .
3. Sa incercati sa fiti mai compacti , ca o unitate ( voi , membrii staff-ului ) ;
4. Evenimentul breaslelor din data de 18.03.2017 sa fie anulat prin stergerea , indepartarea premiilor pe care le-a castigat BREASLA CASTIGATOARE . Pentru ca titlul de cea mai buna breasla de la acest eveniment a fost castigat datorita unor cumuli de factori fara de care n-ar fi reusit si este o nedreptate .

IMI CER SCUZE PENTRU EVENTUALELE GRESELI GRAMATICALE , SPER SA MA INTELEGETI , SI ASTEPT PARERI .
RESPECT DIANA PENTRU MUNCA TITANICA DE IERI .
Imagine
Avatar utilizator
Sookke
Începător
Începător
Mesaje: 63
Membru din: Vin Feb 05, 2016 12:33 pm

Dum Mar 19, 2017 6:09 pm

#Remove Reaper!
Am fi mai fericiti fara tine.
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Dum Mar 19, 2017 6:22 pm

Reapere frate, esti degeaba in staff ! Remove! :arrow:
Imagine Imagine
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Dum Mar 19, 2017 6:29 pm

Remove Reper.
Dupa tot acest tămbălău de la war mi-am spart tastatura pai domnule, ia da-mi 149.99 roni cat am dat pe asta inapoi.
Ma rog lăsam gluma la o parte, jos din staff, sa joci tu pe alt server nu noi.
Imagine
Avatar utilizator
Dragosss
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 02, 2017 7:18 pm

Dum Mar 19, 2017 6:34 pm

#RemoveReaper!
Avatar utilizator
xS3xMachine
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 190
Membru din: Lun Noi 28, 2016 3:52 pm
Oraş: -
Status: -
Breaslă: 1SkillDown

Dum Mar 19, 2017 6:35 pm

Ai intrat în staff la fel ca Ordonanța 13, noaptea ca hoții.
Imagine
Avatar utilizator
Zale
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mar 18, 2017 9:02 am

Dum Mar 19, 2017 6:36 pm

Remove #Reaper .
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Dum Mar 19, 2017 7:17 pm

"Aveti alte servere PvP."
In cate situatii am auzit asta,in special de la domnu' Buzz,aka Spamez Skillu' si castig.
Cum a zis si Chinezu,ori noi ori Reaper.
Imagine
Avatar utilizator
LoveTarfe
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Dum Feb 19, 2017 10:05 pm

Dum Mar 19, 2017 7:24 pm

Chinezule tu reprezinti SRV :)


Chinezu PRESEDINTE
Avatar utilizator
jawwadx
Începător
Începător
Mesaje: 89
Membru din: Dum Ian 15, 2017 3:15 pm

Dum Mar 19, 2017 7:25 pm

LoveTarfe scrie:Chinezule tu reprezinti SRV :)


Chinezu PRESEDINTE
Avatar utilizator
DasKybombaa
Jucător
Jucător
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Ian 28, 2017 1:56 am

Dum Mar 19, 2017 7:44 pm

Dacă nu primeste remove toată breasla BT se va lăsa :)
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Dum Mar 19, 2017 7:47 pm

jawwadx scrie:
LoveTarfe scrie:Chinezule tu reprezinti SRV :)


Chinezu PRESEDINTE
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
CosminBlasko123
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 13, 2017 8:14 pm

Dum Mar 19, 2017 7:51 pm

Remove Reaper dacă nu îl dai afară ne lăsăm de server..
Avatar utilizator
qKen3TOfficial
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Lun Dec 26, 2016 12:16 am

Dum Mar 19, 2017 7:52 pm

Remove Reaper ! Ori plecam noi !
Avatar utilizator
Corvigel
Jucător
Jucător
Mesaje: 25
Membru din: Mie Ian 11, 2017 10:25 am

Dum Mar 19, 2017 7:58 pm

Remove Reaper! nu face treaba buna..sau da mai este o optiune.Plecam noi.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Mar 19, 2017 8:00 pm

Respect Diana ,pentru ca merita toata aprecierea pentru ziua de ieri ,ca e singura care si-a dat silinta si poate da,a fost depasita de unele situatii,stres s.a.m.d. Dar ideea geniala pe care ati avut-o la nivel de Staff este una jalnica ,nu poti schimba regulamentul de la ora la alta. Ok,am fost descalificati ca am incalcat regulamentul da ? Ba chiar stiu ca ai spus foarte clar "Dici regulamentul este regulament" ,ok ,ne-ati trimis map1 ,n-am mai comentat nimic apoi ca sa ce ?! Sa vedem ca la ora 02:00 sa aflu ca breasla MeBeforeYou este formata din 4 playeri care nu apartin listei de pe forum.
Reaper ,tie nu-ti inteleg frustrarea pe care o ai + ca tu singurel cu degetele alea ale tale mici si screlozate ai declarat ca nu suporti anumiti playeri de pe LF. Da-ti remove si lasa-ne bai baiatule,ca Diana a muncit enorm pt a ajunge la functia de GA si nu vii tu hobbit mic direct in functia de GA ca te cheama pe tine Reaper + ca nici inainte nu aveai o activitate prea buna din ce stiu eu.

Remove Reaper ori noi chiar vom parasi acest server daca astea sunt cerintele (la noi ma refer strict la breslele 1SkillDown & BlackTerror ,cati suntem 60-70 playeri + ca sunt sigur ca ne vor urma si altii).
Ultima oară modificat Dum Mar 19, 2017 8:04 pm de către Aeldra, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
DasKybombaa
Jucător
Jucător
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Ian 28, 2017 1:56 am

Dum Mar 19, 2017 8:01 pm

REMOVE REAPER
Avatar utilizator
Ak3
Începător
Începător
Mesaje: 66
Membru din: Dum Mar 19, 2017 11:45 am

Dum Mar 19, 2017 8:23 pm

#REMOVE #REAPER! ADUCI DOAR MINUSURI COMUNITATII METIN2LASTFIGHT! NU ITI MERITI LOCUL IN STAFF!
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Dum Mar 19, 2017 8:35 pm

Ii nedrept sa schimbi regulile ? Iti dau un alt exemplu de favorizare . La evenimentul cu ,,Primavara frumoasa " poti sa te uiti cand Kepe a scris : înscrierile sunt pana la ora 8 seara fix ,te poti uita la cat gagica lui a postat mesajul ,,8:10" . De ce ? Ca mna ,favorizare ,asta e parerea mea si culmea a luat locul 1 ,ea are avantaj el o ajuta oricand ca sa se apropie de scopul temei in cazul asta , ma asteptam sa ia locul 1.Bineinteles a una doua a inchis înscrierile dupa ce o postat domnisoara .Cum ar fi fost sa nu fi avut timp sa termin desenul la 8 fix si sa mai am putin din el ,crezi ca m-ar fi asteptat ?normal ca nu .Eu asta o numesc o jignire masivă la munca mea care crede-ma ca nu ma nasc cu ea :) . Acum am vazut favorizarea fantastică ,respect Diana oricum ,si Reaper ,nu mai ameninta ca ai rankul ala datorită playerilor
PS : Lasati favorizarile ,toate cele bune :)
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Dum Mar 19, 2017 9:11 pm

Voi structura ceea ce scriu în 2 parți, una din punct de vedere obiectiv, ca membru staff și alta dpdv subiectiv, al unei prietene.
După cum am mai spus, evenimentul acesta este cel mai greu de organizat și întotdeauna au existat discutii, acuzații de favorizări, send, range, etc. Este greu să mulțumești toți jucătorii și să iei alegerea cea corectă atunci când toți îți sar în cap.
În primul rând, țin să-ți prezint o situație cu care ne-am confruntat aseară: cele 2 bresle aflate în war se acuzau reciproc de hack. Stăteam în ambele conferințe și îi ascultam pe rând. Ne-am uitat pe partajare, am așteptat să se încarce videoclipurile pe youtube, le-am analizat de zeci de ori, dar nu am putut lua o decizie. Niciuna dintre dovezi nu era clară. În timp ce ne uitam pe partajare, alți jucători spamau atât pe joc, cât și pe Skype: diana, Diana, DIANA. Ne-am împărțit în multe părți aseară, iar Reaper a fost membrul care m-a ajutat de-a lungul întregului eveniment. A reintrat în STAFF și este pus pe muncă, s-a văzut. A făcut și el tot posibilul. Să te împarți între joc, eveniment, Skype, hackerii din map1, reclamațiile de pe forum, pm-urile de pe joc și viața personală este, cu adevărat, o încercare grea.
În al doilea rând, eu am fost dispusă să vă ajut și pe voi, să vă ascult. Voi nu mi-ați prezentat nicio dovadă, nimic. Da, scorul a fost jenant. Însă, în timpul warului vostru încercam să înțelegem ce se petrece și de ce este acea diferență mare de scor. Voi ați fost dezorganizați, de aceea ați ieșit. Spre exemplu, jucătoarea pe care am observat-o, a fost qAnne, o șamancă care se bătea de una singură cu 2-3 jucători (nu am dat-o ca exemplu ca să o acuz, să-i spui tu ceva, ci doar ca să înțelegi mai bine lucrurile.) Șamanulul este unul dintre caracterele esențiale la o bataie generală, de grămadă, nu de 1vs1. Noi nu avem cum să ne dăm seama de send, de range la waruri. În lipsa unei dovezi, singura explicație pentru înfrăngerea voastră, a fost dezorganizarea. Reaper îți poate confirma spusele mele, să vezi cum i-am spus: uită-te cum joacă șamanca aia, singură și moare. Nu sunt organizați, o să piardă. Știu că sunteți o breaslă unită, că aveți vechime pe lf, dar, de această dată, breasla adversă a fost mai puternică. Am fost în conferința celor din breasla FRUCTELE, cu Blue. Îi ascultam cum se organizează și ne uitam pe partajare pentru că erau acuzați de send. Toate breslele au fost acuzate de send, crede-mă. În privința lor nu am avut nicio dovadă clară. După ce i-am văzut în conferință, pe partajare, am tras concluzia că joacă corect:
Imagine

Ca și în restul situațiilor, când a venit vorba de descalificarea breslei BT, am luat decizia corectă. Regulamentul e regulament. Aveau rezerve, puteau să le folosească. Eu am aplicat sancțiunea, nu aveam ce altceva să fac. Am primit zeci de pm-uri cu: Ioanna nu este înscrisă, descalifică BT. În ceea ce privește ultimele 3 bresle, toate duceau lipsă de membrii. Eram în mapa de GM: eu, Reaper, Athero și Blue și ne gândeam ce să facem, mai erau 3 bresle. Intram și ieșeam din conferințe. În unele jucătorii erau calmi, înțelegători, în alte eram injurați, blamați, cu toate că noi încercam să ajutăm. Jucătorii breslelor respective au așteptat minute în șir până ce noi am decis ce să facem în continuare. Tocmai de aceea și din cauza lipsei de membri, la fiecare breaslă, am decis să păstrăm structura evenimentului (10vs10) și să permitem altor membri să participe. Nu am favorizat, nu am permis asta unei singure bresle, cum ar fi fost cazul BT. Am permis tuturor breslelor aflate în concurs la ora aceea, pentru că era deja 2, iar evenimentul se desfășura de 8 ore. BUZZ a vrut să intre în breasla MeBeforeYou dar nu i-am permis pentru că era înscris în CrezyCrew.
În ceea ce privește regulamentul, Reaper a avut dreptate. Dacă eram în cazul lui și eu vă sancționam. A aplicat regulamentul, ați meritat sancțiunile respective. Aici sper că nu aveți nimic de obiectat. El este strict, aplică regulamentul la sânge.
Pe de-o parte, îi înteleg reacția. După toată munca noastră, am fost înjurați. Nu a fost ușor pentru noi. Kepe are calculatorul în service, Blue are și el viața sa persoanală și a plecat la meci. Blue mi-a zis să amân evenimentul dacă consider că nu mă descurc, dar eu nu am renunțat. Nu sunt genul și nici nu mi se părea normal din moment ce a fost anunțat cu mult timp în urmă. L-am făcut așa cum am putut, alături de restul echipei. Nu e un eveniment greu, nu e ceva ce nu aș putea face. Probleme au fost întotdeauna la acest eveniment, indiferent de coordonator. S-a lungit întodeauna până dimineața, târziu. Mereu acuzații de send, etc. Nimic nou. Tocmai de aceea am decis să renunțăm la acest eveniment. Pe de altă parte, atitudinea s-a nu a fost întocmai potrivită. Am discutat cu el, l-am înțeles ce a simțit, încercați să faceți la fel. Noi muream de somn, dar stăteam amândoi și încercam să organizăm totul mai bine. Iar această muncă a fost răsplătită cu reclamații, cu acuzații de favorizări, injurii. De aici și replica sa, că mai sunt și alte servere PvP, dacă nu vă convine.
Echipa Metin2LastFight își cere scuze pentru reacția sa și vă cere un minim de înțelegere în această privință.

Acum aș dori să vă adresez câteva cuvinte în calitate de prietenă, în special ție, Chinezu și ție, Dici.
De câte ori v-ați lăsat voi de un lucru doar din cauza unei persoane? Reaper, la urma urmei, este membru staff, indiferent de divergențele voastre cu el. Nu știu ce a fost între el și voi în trecut, dar știu că Reaper aseară chiar s-a străduit. A avut dreptate să vă sancționeze. Și eu aș fi făcut-o.
Chinezu, tu de ce renunți? Atunci când Blue a ieșit din STAFF, am apelat la tine. Am găsit amândoi o soluție de a-l readuce în echipă, căci ziceai că fără el te lași. Când m-am suparat eu și am zis că voi ieși din STAFF, ai zis că fără mine nu va fi la fel, că nu vei juca fără mine. Acum, din cauza unei persoane, cu care nici nu interacționezi mereu, renunți? Pe noi cui ne lași? Tu ne-ai susținut mereu pe mine și pe Blue, în toate privințele. Ne-ai împăcat, ne-ai ajutat cu sfaturi, ai făcut multe pentru noi. Ne-am atașat de tine. În fiecare seară te căutam, să vorbesc cu tine. M-am obișnuit așa. Indiferent de relația de prietenie dintre mine, tine și Blue, nu te-am favorizat niciodată. Când a fost vorba să te sancționăm, am făcut-o conform regulamentului. La fel va face și Reaper.
Dici, și tu ești la fel. Doar eu știu de câte ori am auzit că BT-ul este favorizat de STAFF. Discuții de astea tot sunt, deși noi suntem corecți întotdeauna. Știu că decizia te-a dezavantajat, dar ți-am explicat, am aplicat regulamentul.
Sper să înțelegeți situația în care ne aflăm. Mie, sincer, mi-ar părea rău să nu vă mai văd zilnic pe server, să nu mai vorbesc cu voi.
Închis