Acel tip de server?..

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Knox.
Începător
Începător
Mesaje: 70
Membru din: Mie Aug 31, 2016 3:24 pm

Sâm Sep 10, 2016 7:05 pm

Salut,cred ca cu toti ati remarcat ca LF a devenit "acel tip de server"..ce inseamna asta?
Stiti serverele acelea PvP,unde se poate face doar rasa vs rasa?..sigur le stiti..LF a devenit unul dintre ele.
La inceput se putea face PvP intre rase,dar acum s-a schimbat..ce vreau sa zic prin s-a schimbat?
Sura bate fiecare rasa,dar ninja si war..ninja poate fi tinut foarte usor pe jos de catre sura si war,warul in schimb nu poate fi tinut pe jos,doar in cazul in care face duel cu un sura si ii ia risipa.
De saman..nu mai vorbesc,pe LF e 0 in PvP,nu are rost sa vorbesc de BM ca la ora actuala el poate bate fiecare rasa.. -_-
Nu stiu de ce ne mai miram ca ia sura mereu pvp-ul,e cel mai avantajat caracter la ora actuala daca e sa o luam la PvP-ul random,la cel pe rasa,toate caracterele au sanse.
Nu stiu cati dintre voi ati inteles ce am vrut sa spun..=)))
Astept sa va dati cu parerea.
EDIT:Exact Dokita,daca ar scadea damage-ul..acum poate va sari domnul RaulFlvs pe mine ca unii doneaza sa aiba avantaj..avantajul va ramane,un siter tot va da cu 4-5k in plus!
Dar LF va deveni un PvP calumea.Nu trebuie sa iei duelul ca dai critica,trebuie sa il iei pentru ca stii juca mai bine decat celalalt.
Cum poti spune ca e echilibrat cand nici o rasa nu are sanse contra BM?...
EDIT:Din cate am vazut,propunerile pentru scaderea damage-ului BM au fost respinse,aparent va trebui sa ne facem toti BM la PvP pentru ca altfel nu avem cum :D
Ultima oară modificat Dum Sep 11, 2016 3:54 pm de către Knox., modificat de 4 ori în total.
Avatar utilizator
Kiroshi
Începător
Începător
Mesaje: 65
Membru din: Dum Aug 28, 2016 3:45 pm

Sâm Sep 10, 2016 8:01 pm

Eh, in continuare parerea mea e ca dmg-ul trebuie setat cum a fost pe Lynx (pentru cine isi mai aminteste).. Hitul era sub 800, maxim 1.1k cu tais/aura, si criticele nu depaseau 4.5k.. Asa toti ar avea sanse contra oricarei rase, orice war/ninja/sura/shaman experimentat ar putea bate celalalte rase, ar trebuii ca tactica sa faca diferenta, nu norocul si damage-ul mare ;)










Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Sâm Sep 10, 2016 8:55 pm

Mulţi s-au lăsat de LF din cauza dmg-ului.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Sep 10, 2016 9:17 pm

Nu stiu cati dintre voi ati inteles ce am vrut sa spun..=)))
Dacă consideri că ceea ce ai spus tu este neclar, ar trebui să ai mai multă grijă la exprimare. Oricum, în momentul de față dmg-ul este unul destul de echilibrat. S-a lucrat și se va lucra în continuare la acest lucru. Echipa dorește să vă mulțumească, dar părerile sunt împărțite, iar acest lucru este greu de îndeplinit.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Sâm Sep 10, 2016 11:00 pm

Sura BM are un dmg foarte mare si samanu e 0 pe sv.
Avatar utilizator
Rebekah
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 189
Membru din: Vin Iul 01, 2016 9:25 am

Dum Sep 11, 2016 12:29 am

Eu una din câte am observat ''DMG"este echilibrat la ora actuală,dar cum a spus şi Diana,echipa "LastFight" încă lucrează la "DMG".
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Dum Sep 11, 2016 1:18 am

Dokita scrie:Mulţi s-au lăsat de LF din cauza dmg-ului.
Adevărat. Ar trebuie să aleagă nişte testeri sau să testeze staff-ul dmg între rase.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Bogdan.
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Sep 10, 2016 2:28 pm

Dum Sep 11, 2016 10:06 am

Eu unul,m-am lasat din cauza damage-ului,si cand a plecat Jawwad & HamatoYoshi,am plecat eu,nu mai avea rost.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Mar Sep 13, 2016 8:29 am

Topic închis.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis