Ştefan, "intermediarul" ŢEPAR

În această secţiune puteţi discuta despre orice ce nu se încadrează în secţiunile de mai sus, în limita regulamentului. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Deeshaejy
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 22, 2017 12:07 am

Sâm Apr 01, 2017 1:43 am

Buuun, după cum aţi observat şi din titlu, domnul Ştefan , "intermediarul" serverului :)) a tras o ţeapă colosală din punctul meu de vedere, itemele pariate de mine şi Inocentu, acelea fiind în total următoarele : 1 Violet, 3 Colorate, 1 Amuletă, 1 Inel Semi-Lună, 1 Knuud, 1 Turban, 8 Accesorii Site, frumos.. nu? Dar dacă stau să mă gândesc oricine "tânjeşte" după aşa ceva :)) nu stau să mă extind cu subiectul ăsta şi să-mi expun "frustrările" cum s-ar spune mai nou la o învinuire, la reclamarea unui jeg de om mai pe scurt, nu am apucat să fac screen la itemele date dar am făcut la conversaţii, puteţi observa cum făcea spam mereu ca să-l scoată :)) pentru orice nelămurire sau în cazul în care nu credeţi, întrebaţi-l pe Inocentul, care presupun că are o vechime pe acest server (cu el am susţinut runda de barbut, Ştefan fiind intermediarul)







Ah, şi încă ceva dacă se poate, o mică propunere, aş vrea vă rog frumos, toţi jucătorii al acestui server dacă se poate să lăsaţi aici un PRO sau CONTRA la propunerea mea de a SCOATE COMANDA /DICE de pe joc, presupun că s-au dat destule ţepe, mulţumesc anticipat.
(Ştefănuţ, eşti bogat acum, sper că vei dormii bine la noapte :* te pupă Joshua şi Inocentu)
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Apr 01, 2017 1:51 am

V-am spus de nenumarate ori , nu numai eu si colegii mei din echipa STAFF , noi avem un program anume la care asistam la barbut pe site , am fost de acord pana sa acceptam si coloratele ca limita maxima era de 10 acc, dar nu stiind pretul la ele am hotarat impreuna sa va luam si colorate la barbut , dvs. impreuna cu ceilalti playeri nu puteti astepta pana sa se faca weekend ca sa puteti face cu noi intre orele 10-12 si 18:00 - 20:00 , noi nu avem nici o vina ca am primit nenumarate PM -uri in care mi s-au scos ochii ca de ce nu sanctionam pentru furt la barbut , nu noi va alegem intermediarii la barbut pe server , voi vi i-ati ales singuri , noi chiar nu avem nici o vina de furturi , data viitoare nu mai acceptati intermediari , ca asta e riscul vostru .
Imagine
Avatar utilizator
Hammer
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 443
Membru din: Mar Noi 15, 2016 10:15 pm
Oraş: Constanta
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Sâm Apr 01, 2017 1:57 am

Ştiu ca o sa apară persoane care o sa spun ca nu exista intermediari si ca am jucat barbut pe riscul nostru cu asa zidul " intermediar " .
Da suntem si noi conștienți de asta si nu s-a deschis acest topic ca sa cerem sa fie sancționat sau sa ne primim itemele , ci doar pentru ca viitori playeri care vor mai juca barbut sa fie foarte atenti cu cine joacă, si sa se vada cum un numar mare de site'uri iti pot fura ochii si se pare ca si gândirea.
Da stiu , am dat si eu tepe , dar nu dandu-ma intermediar , poate ca in mare parte eu meritam asta , dar oare asta merita si Joshua ? Eu pot spune ca nu am fost furat pentru ca deja pierdusem la barbut dar imi pare rau ca itemele mele nu au ajuns unde trebuie .
Imagine
Avatar utilizator
Deeshaejy
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 22, 2017 12:07 am

Sâm Apr 01, 2017 2:06 am

Faptu-i consumat Inocentule, cel mai bine ar trebuii să scoată comanda /dice, pentru a aplana orice fel de ţeapă pe viitor, s-a ajuns prea departe.
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Sâm Apr 01, 2017 2:09 am

Si daca scoate comanda /dice pe viitor o sa o vreti iar , nu uitati a mai fost scoasa odata si tot voi ati insistat sa o bagam la loc.
Imagine
Avatar utilizator
PaipherX
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 9:04 am

Sâm Apr 01, 2017 2:10 am

Ok.Eu nu am sa scot ochii niciodata pentru asta . Sa fii om,cand vezi o suma asa mare ,si sa nu le furi ,e ceva. Cand esti un tigan ,ca alt termen nu pot da si furi de la altul care a investit mult ,pe presupusa tema ,,am incredere " , nu am cuvinte . Daca asa faci pentru un joc ,oare cum faci in realitate ?Nu o sa ia masuri ,ca nu vor sa se implice ,inteleg ca nu au timp sa asiste la fiecare ,problema mea e ca are un om incredere in tine si tu in injunghii pe la spate mi se pare de cea mai joasa speta .Pentru toti teparii ,karma plăteste .Sa fii om pana la capăt e cel mai important.
Avatar utilizator
Deeshaejy
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 22, 2017 12:07 am

Sâm Apr 01, 2017 2:12 am

Ca să se ajungă la aşa ceva Athero? Majoritatea am dat nişte bani pe aceste "iteme" dacă nu doriţi să scoateţi această comandă, modificaţi să funcţioneze doar într-o anumită mapă, sau orice altceva pentru a aplana absolut tot, voi spre exemplu nu o scoateţi (făcând un bine multora pe viitor) dar itemele mele, şi a nu ştiu câţi playeri, cine le dă înapoi?......
Avatar utilizator
Deeshaejy
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mar 22, 2017 12:07 am

Sâm Apr 01, 2017 2:15 am

ooo, dar nu-mi vine să cred, vedeţi că playerul "Nelvin" conectat pe forum este Ştefan, stai on şi citeşti avutule? :)) te-ai ajuns, ce să mai spun..
Avatar utilizator
Hammer
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 443
Membru din: Mar Noi 15, 2016 10:15 pm
Oraş: Constanta
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Sâm Apr 01, 2017 2:25 am

O idee ar fi sa se bage barbutu ca un fel de negoț ca pe alaska ( nu vreau sa fac reclama ) . Si nu s-ar mai ajunge la asemenea lucruri . Inteleg ca e ceva de munca ca sa se introducă acest lucru si e mai usor sa spuneti nu , dar macar ganditi-va la playerii acestei comunități.
Imagine
Avatar utilizator
vladut
Începător
Începător
Mesaje: 104
Membru din: Lun Ian 23, 2017 4:51 pm

Sâm Apr 01, 2017 7:16 am

Furati ms dor e gratis:)))
Avatar utilizator
maryn
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Joi Mar 16, 2017 2:39 pm

Sâm Apr 01, 2017 8:13 am

Inocentu scrie:O idee ar fi sa se bage barbutu ca un fel de negoț ca pe alaska ( nu vreau sa fac reclama ) . Si nu s-ar mai ajunge la asemenea lucruri . Inteleg ca e ceva de munca ca sa se introducă acest lucru si e mai usor sa spuneti nu , dar macar ganditi-va la playerii acestei comunități.
Este un sistem foarte complex , si greu de adaugat .
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Apr 01, 2017 8:52 am

:lol: :lol: :lol: :lol:
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
StefanX
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 14, 2017 7:18 pm

Sâm Apr 01, 2017 9:23 am

maryn scrie:
Inocentu scrie:O idee ar fi sa se bage barbutu ca un fel de negoț ca pe alaska ( nu vreau sa fac reclama ) . Si nu s-ar mai ajunge la asemenea lucruri . Inteleg ca e ceva de munca ca sa se introducă acest lucru si e mai usor sa spuneti nu , dar macar ganditi-va la playerii acestei comunități.
Este un sistem foarte complex , si greu de adaugat .
Un sistem foarte complex,greu de adaugat,i-auzi.Din toate cunostintele mele tehnice,nu cred ca e asa greu , mai ales ca exista si sursa binary, nu vad ce e greu in a adauga 10 linii in client,sursa binary si un mic reboot sau reload.
Avatar utilizator
maryn
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Joi Mar 16, 2017 2:39 pm

Sâm Apr 01, 2017 12:21 pm

StefanX scrie:
maryn scrie:
Inocentu scrie:O idee ar fi sa se bage barbutu ca un fel de negoț ca pe alaska ( nu vreau sa fac reclama ) . Si nu s-ar mai ajunge la asemenea lucruri . Inteleg ca e ceva de munca ca sa se introducă acest lucru si e mai usor sa spuneti nu , dar macar ganditi-va la playerii acestei comunități.
Este un sistem foarte complex , si greu de adaugat .
Un sistem foarte complex,greu de adaugat,i-auzi.Din toate cunostintele mele tehnice,nu cred ca e asa greu , mai ales ca exista si sursa binary, nu vad ce e greu in a adauga 10 linii in client,sursa binary si un mic reboot sau reload.
asa a zis blue sau kepe odata , eu nu am de unde sa stiu si tu parca nu mai voiai sa stai pe forum aici , adrian sau cum te chema agent dev
Avatar utilizator
StefanX
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 14, 2017 7:18 pm

Sâm Apr 01, 2017 3:37 pm

maryn scrie:
StefanX scrie:
maryn scrie: Este un sistem foarte complex , si greu de adaugat .
Un sistem foarte complex,greu de adaugat,i-auzi.Din toate cunostintele mele tehnice,nu cred ca e asa greu , mai ales ca exista si sursa binary, nu vad ce e greu in a adauga 10 linii in client,sursa binary si un mic reboot sau reload.
asa a zis blue sau kepe odata , eu nu am de unde sa stiu si tu parca nu mai voiai sa stai pe forum aici , adrian sau cum te chema agent dev
Stau sa rad cum incet incet se strica serverul
Avatar utilizator
maryn
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Joi Mar 16, 2017 2:39 pm

Sâm Apr 01, 2017 4:27 pm

StefanX scrie:
maryn scrie:
StefanX scrie: Un sistem foarte complex,greu de adaugat,i-auzi.Din toate cunostintele mele tehnice,nu cred ca e asa greu , mai ales ca exista si sursa binary, nu vad ce e greu in a adauga 10 linii in client,sursa binary si un mic reboot sau reload.
asa a zis blue sau kepe odata , eu nu am de unde sa stiu si tu parca nu mai voiai sa stai pe forum aici , adrian sau cum te chema agent dev
Stau sa rad cum incet incet se strica serverul
Nu te contrazic ..
Avatar utilizator
Annellise
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Mie Ian 04, 2017 2:37 am

Sâm Apr 01, 2017 6:07 pm

Unii dintre ei joacă barbut doar din distracţie, ar fi nedrept faţă de ei ca această comandă să se scoată. Ai ales pe propria răspundere ca acea persoană să-ţi fie intermediar, data viitoare alege un membru staff. Ai fost direct răspunzător pentru alegerea ta.
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Mie Apr 05, 2017 12:19 am

Topic Closed !
Imagine
Închis