Reclamatie echipa

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
subaasd
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 01, 2017 5:28 am

Lun Mai 01, 2017 5:45 am

Numele tău din joc: liked
Numele inculpatului: [H]AkaStres
Motivul reclamaţiei: Este un joc in care poti face orice vrei fara a incalca regulile de joc. Regulile de joc ma refer la limbajul vulgar, hack-uri, etc , ati inteles ce vreau sa spun. Am luat mute pentru simplul fapt ca un Helper pe nume AkaStres sufera de nebagare de seama. Am spus pe strigat "Ce imi plac prostii <3" iar el a inceput sa imi spuna ca imi da mute iar eu am continuat discutia facandu-l sa inteleaga ca nu am facut nimic ilegal , nu am vorbit vulgar , nu am dat nimanui in cap.La un moment dar dupa 10 minute de discutie m-a facut sa cred ca el chiar s-a simtit prost si asta era defapt nemultumirea lui. Bineinteles prietenii din conferinta lui au mai spus cate-o parere ca sa ii mai ia apararea dar mna , o sa se vada in ss-uri. Chestia care este: Dupa ce mi-a dat block pe ninja "liked" am intrat pe perversoIT sa ii spun multumesc pentru chat block , dar m-ai facut sa inteleg ca tu chiar faci parte din genul ala de persoane. Dupa care mi-a dat mute si pe perversoIT :)). Ce legatura are celalalt caracter?! serios?! asemenea Helperi pe server?Cine imi v-a citi reclamatia, stiu ca imi v-a da dreptate in sinea lui dar aici o sa spuna ca nu-i asa, normal doar sunt un simplu player , iar el Helper. Nu vreau sa ii faci nimic , ca este un copil... banuiesc 16-17 ani... Vreau doar sa ii bagi putin in sedinta... Nu se procedeaza asa , a dat dovada de imaturitate. Multumesc frumos si scuza-mi toata povestea asa lunga... inca ceva... m-a deranjat foarte rau daia am si facut reclamatia (este prima mea reclamatie de cand ma joc , nu iau in seama prostii de genul dar m-a deranjat foarte tare) O sa vedeti in ss-uri. Multumesc
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
https://ibb.co/dBkG5k
https://ibb.co/bzjyJ5
https://ibb.co/bAO3kk
https://ibb.co/dydErQ
Alte detalii (Opţional): Ma amuza foarte tare cand vad atatia prosti , nu stiu cum este prostia dar banuiesc ca este foarte frustrant sa stii ca esti prost :-?? Treziti-va oameni buni... suntem in 2017
Avatar utilizator
Siried
Începător
Începător
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:28 pm

Lun Mai 01, 2017 9:47 am

Tu ai încălcat regulă cu numărul 8.
8. În timpul discuției cu un membru al echipei, nu se vor folosi următoarele cuvinte: “we”, “wă”, “bă”, “mă” sau altele de acest tip. De asemenea, apelativele de genul “frate”, “coaie”, “omule”, “vere” sunt interzise. Decizia de a sancționa pentru acest lucru stă la discreția membrului staff.
Astfel de cuvinte vor fi sancționate cu mute de la 30 de minute până la 24 ore.
.

Aștept sancționarea mea cu warn.
 ! Mesaj de la: Jawwad
Ai fost sancţionat pentru că ai încălcat regulamentul secţiunii.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
Rop2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 240
Membru din: Joi Sep 29, 2016 7:24 pm

Lun Mai 01, 2017 9:50 am

Dupa cum stii si tu .. din discutia noastra ... ti.am explicat foarte frumos prima data ca nu e bine ce faci ca instigi la cearta ... si dupa o perioada in care ti.am tot explicat si dupa ce m.ai amenintat tu ca ma scoti din Staff daca.ti dau mute si dupa ce m.ai facut prost abia atunci ti.am dat mute ... nu ti.am dat asa aiurea
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Siried
Începător
Începător
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:28 pm

Lun Mai 01, 2017 12:51 pm

[H]AkaStres scrie:Dupa cum stii si tu .. din discutia noastra ... ti.am explicat foarte frumos prima data ca nu e bine ce faci ca instigi la cearta ... si dupa o perioada in care ti.am tot explicat si dupa ce m.ai amenintat tu ca ma scoti din Staff daca.ti dau mute si dupa ce m.ai facut prost abia atunci ti.am dat mute ... nu ti.am dat asa aiurea
Adu poză.
 ! Mesaj de la: Russo
Ai fost sancționat pentru că ai încălcat regulamentul sectiunii.
Avatar utilizator
subaasd
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 01, 2017 5:28 am

Lun Mai 01, 2017 3:50 pm

Eu cred ca se vede destul de clar discutia noasra. Nu am incalcat nimic , cititi cu astentie. Daca el cauta sa fie bagat in seama asta e altceva. Cititi cu atentie discutia noastra si o sa intelegeti mai bine.
Apropo, vad ca are cateva reclamatii de genu in care spun playerii ca nu cunoaste regulamentul, sau cel putin sa il puna in aplicare. Deci...
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Mai 01, 2017 11:31 pm

Ai incalcat urmatoarea regula:
8. În timpul discuției cu un membru al echipei, nu se vor folosi următoarele cuvinte: “we”, “wă”, “bă”, “mă” sau altele de acest tip. De asemenea, apelativele de genul “frate”, “coaie”, “omule”, “vere” sunt interzise. Decizia de a sancționa pentru acest lucru stă la discreția membrului staff.
Astfel de cuvinte vor fi sancționate cu mute de la 30 de minute până la 24 ore.
Totusi, helperii nu mai au acces la comanda de mute.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis