Reclamatie Jawwad

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Avatar utilizator
PaipherArt
Începător
Începător
Mesaje: 69
Membru din: Mie Apr 12, 2017 8:53 am

Mar Apr 18, 2017 6:46 am

Numele tau din joc : Paipher
Numele inculpatului :Jawwad (Forum)
Motivul reclamatiei: Avertisment emis degeaba pe forum
Postarea unei dovezi incriminatorii: https://postimg.org/image/66jtqgg3p/90aef3c7/
https://postimg.org/image/hg1nnfwsl/58242e3f/
Alte detalii :As vrea sa stiu o regula incalcata.Topicul nu e batjocura acesta fiind inca deschis .Daca era in batjocura ,era inchis ...logic .Regula cu smileyface-urile ,e de 5 ,daca la asta te refereai https://postimg.org/image/6uhsbfqh1/86b1c20d/
Deci nu inteleg care e regula incalcata pentru un amărât de comentariu postat la Discutii generale:))))) Eu stiu ca domnul acesta nu ma suporta si avem conflictele noastre ,dar vreau un motiv bun pentru acest avertisment emis .Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
Daichi
Jucător
Jucător
Mesaje: 12
Membru din: Dum Apr 16, 2017 12:29 pm

Mar Apr 18, 2017 9:43 am

N-ar trebui să mă bag ,dar cam a dat avertisment pe nimic ...
Știu Jawwad ca ai probleme cu ea pe server ,dar nu trebuie să te răzbuni aici pe forum pe nimic :) Părerea mea.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 10:18 am

Salut, după cum vezi, ţi-am atras atenţia în acest topic:
Imagine
După ce m-am uitat la mai multe mesaje postate de tine, toate încălcau regula care ţi-am scris-o în acel topic şi anume:
1.1 Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.
Chiar şi această reclamaţie încalcă regulamentul general al forumului, dar şi regulamentul secţiunii.
1.1 Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.
6. Limbajul folosit in cadrul unei reclamatii trebuie sa fie unul adecvat, in caz contrar veti fi sanctionati conform regulamentului. Nu acceptam faze de tipul "X e pus degeaba" sau glume proaste. O reclamatie trebuie sa prezinte clar ceea ce este in neregula pentu a putea fi parcursa cu usurinta de catre membrii echipei.
În acest topic ar trebui să te sancţionez cu încă un avertisment pentru că ai încălcat regulamentul forumului.
1.2 Răspundeţi într-un subiect doar în cazul în care aveţi un răspuns coerent, ce poate să fie de ajutor utilizatorilor, evitaţi offtopic-ul*.
*Offtopic = devierea subiectului ce se discută.
Dar, nu te sancţionez pentru că ai deja 3 avertismente şi urmează să primeşti ban.
În foarte multe subiecte ţi-am trecut ce vederea aceste greşeli, dar la un moment trebuia să te sancţionez conform regulamentului deoarece ai prea multe greşeli de acest gen, te-am sancţionat în următoarele subiecte:
1. viewtopic.php?f=40&p=48531#p48531
2. viewtopic.php?f=18&p=48631#p48631
3. viewtopic.php?f=29&p=48840#p48840
Dar, asta nu este singura regulă încălcată, după cum îţi spune şi Kassar în primul topic:
Imagine
Ai mai încălcat o regulă şi anume:
1.3 Într-un subiect este interzis post-huntul*.
*Post-hunt = postări multe, doar de dragul creşterii numărului de postări, în mare parte off-topic.
Această regulă ai încălcat-o mai mereu în fiecare topic al tău, le-ai încălcat de prea multe ori, am început să sancţionez.
Cred că eşti coştientă de următoarele reguli:
7.1 Orice regulă din regulament dacă este încălcată se sancţionează cu warn sau ban (în funcţie de gravitatea faptei) :!:
7.2 Datoria ta ca utilizator al forumului este să ai cunoștință de regulile generale, cât și cele pe anumite secțiuni.
Dacă nu eşti conştientă de ele, te invit să citeşti Regulamentul general al forumului
Dacă mai ai nelămuriri, te aştept cu un răspuns, dar, ai grijă să nu încalce regulile pe care ţi le-am postat mai sus deoarece aş putea să te sancţionez iar :lol:
Daichi scrie:N-ar trebui să mă bag ,dar cam a dat avertisment pe nimic ...
Știu Jawwad ca ai probleme cu ea pe server ,dar nu trebuie să te răzbuni aici pe forum pe nimic :) Părerea mea.
Ai fost sancţionat cu avertisment pentru că ai încălcat regulile:
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
6. Limbajul folosit in cadrul unei reclamatii trebuie sa fie unul adecvat, in caz contrar veti fi sanctionati conform regulamentului. Nu acceptam faze de tipul "X e pus degeaba" sau glume proaste. O reclamatie trebuie sa prezinte clar ceea ce este in neregula pentu a putea fi parcursa cu usurinta de catre membrii echipei.
Data viitoare primeşti ban pe forum.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PaipherArt
Începător
Începător
Mesaje: 69
Membru din: Mie Apr 12, 2017 8:53 am

Mar Apr 18, 2017 10:28 am

Tu ai vazut ca am pus virgula exact cum ai pus-o TU nu ?:))))))))))))Greseala a fost ca am pus spatiu dupa virgula ca sa nu imi autocorecteze telefonu cuvintele ?Mamaa:)))))Mai bine nu scriai aia :)))))
Ultima oară modificat Mar Apr 18, 2017 10:30 am de către PaipherArt, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 10:29 am

PaipherArt scrie:Tu ai vazut ca am pus virgula exact cum ai pus-o TU nu ?:))))))))))))
Nu eşti deloc atentă.
Imagine
Ţi-am subliniat să vezi mai bine că eu te-am corectat.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PaipherArt
Începător
Începător
Mesaje: 69
Membru din: Mie Apr 12, 2017 8:53 am

Mar Apr 18, 2017 10:33 am

...e la fel Jawwad doar ca are spatiu .....:| .Te credeam mai inteligent :))))
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 10:38 am

PaipherArt scrie:...e la fel Jawwad doar ca are spatiu .....:| .Te credeam mai inteligent :))))
Înţelege că ai pus virgula greşit, te invit să citeşti asta.
Te rog să nu mai răspunzi la subiect dacă nu ai argumente.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PaipherArt
Începător
Începător
Mesaje: 69
Membru din: Mie Apr 12, 2017 8:53 am

Mar Apr 18, 2017 10:43 am

Te cred ....Nu stiu limba romana ca am pus spatiu dupa virgula sa nu se corecteze cuvinte sau daca nu am pus spatiu,nici nu mai stiu daca am pus sau nu .Eu trebuie sa inteleg ca Adelin Pintea e gata sa te impuste pentru un spatiu.Mersi ca m-ai facut sa rad.
Deci avertisment pentru ,,virgula ,spatiu,chestii ,trestii" .E misto p-aci :))))
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 11:36 am

PaipherArt scrie:Te cred ....Nu stiu limba romana ca am pus spatiu dupa virgula sa nu se corecteze cuvinte sau daca nu am pus spatiu,nici nu mai stiu daca am pus sau nu .Eu trebuie sa inteleg ca Adelin Pintea e gata sa te impuste pentru un spatiu.Mersi ca m-ai facut sa rad.
Deci avertisment pentru ,,virgula ,spatiu,chestii ,trestii" .E misto p-aci :))))
Dacă consideri că faptul că eu te-am sancţionat te-a făcut să râzi, atunci te voi sancţiona la cea mai mică greşeală de acum.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PaipherArt
Începător
Începător
Mesaje: 69
Membru din: Mie Apr 12, 2017 8:53 am

Mar Apr 18, 2017 11:40 am

Jawwad scrie:
PaipherArt scrie:Te cred ....Nu stiu limba romana ca am pus spatiu dupa virgula sa nu se corecteze cuvinte sau daca nu am pus spatiu,nici nu mai stiu daca am pus sau nu .Eu trebuie sa inteleg ca Adelin Pintea e gata sa te impuste pentru un spatiu.Mersi ca m-ai facut sa rad.
Deci avertisment pentru ,,virgula ,spatiu,chestii ,trestii" .E misto p-aci :))))
Dacă consideri că faptul că eu te-am sancţionat te-a făcut să râzi, atunci te voi sancţiona la cea mai mică greşeală de acum.
Ai grija sa nu te faci mai rau de ras la postarea asta.
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 11:47 am

PaipherArt scrie:
Jawwad scrie:
PaipherArt scrie:Te cred ....Nu stiu limba romana ca am pus spatiu dupa virgula sa nu se corecteze cuvinte sau daca nu am pus spatiu,nici nu mai stiu daca am pus sau nu .Eu trebuie sa inteleg ca Adelin Pintea e gata sa te impuste pentru un spatiu.Mersi ca m-ai facut sa rad.
Deci avertisment pentru ,,virgula ,spatiu,chestii ,trestii" .E misto p-aci :))))
Dacă consideri că faptul că eu te-am sancţionat te-a făcut să râzi, atunci te voi sancţiona la cea mai mică greşeală de acum.
Ai grija sa nu te faci mai rau de ras la postarea asta.
Eu nu mă fac de râs, probabil tu te faci de râs pentru că nu ştii lega 2 propoziţii. Cred că eşti singura persoană pe care am sancţionat-o pentru regula asta, nimeni nu face aşa multe greşeli gramaticale ca şi tine. Ţi-am spus să comentezi la reclamaţie doar dacă ai argumente împotriva mea, nu să faci post-hunt cum faci de obicie.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 3:34 pm

Daichi scrie:Încă odată mă bag .. deoarece mi se pare că tot întinzi coarda .
Am înțeles că nu o suporți pe Paipher,dar chiar să o ameninți că-i dai warn la orice postare?
[spoiler]Aici clar se vede cum o ameninți că așa vrei tu :)) ,dar ține minte că și mai sus ai cam multe greșeli de ortografie ,iar tu ai spus că le cunoști de nota 10 :lol: :lol: :lol: am văzut ! Nu zic că eu sunt un as in vorbire ,dar nu mă laud :D
Imagine[/spoiler]
Nu văd unde am spus că îi dau warn la orice postare, am spus că o sancţionez la cea mai mică greşeală pe care o face. Paipher a fost sancţionată cu ban ip pe joc pentru că a încălcat regulile jocului şi anume:
17. Postarea de imagini, clipuri care au caracter jignitor și/sau denigrator, care fac referire sau aduc atingere vieții personale a jucătorilor sau oricărui membru al staff-ului Metin2 LastFight se sancționează cu ban IP pe site și/sau joc. Se aplică și la alte informații cum ar fi numărul de telefon. In cazul in care cei 2 jucatori se impaca sau se ajunge la o intelegere, cel afectat poate decide daca inculpatulului ii se va ridica sau nu pedeapsa.
Enumără-mi şi mie greşelile mele de ortografie pe care le am mai sus cum ai spus tu.
Ai fost sancţionat cu warn pentru că ai încălcat regula:
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
No1LikeMe scrie:Imi cer scuze ca ma bag si eu dar esti penibil, de ce?
Hai sa-ti enumăr câteva chestii:
1)In primul rand daca tu vorbesti limba romana de nota 10 esti deja profesor la universități mari din lume
2)Esti ala care ma chema "hai duiel" presupun ca esti Moldovean sau Ardelean, ma rog e viata ta, dar se scrie "duel".
3)Daca ne luam de ortografie si de tot felul de mici greșeli, ar trebuii sa te corectez mereu pe joc cat si vocal, esti cam bâlbâit fara supărare.
4)Esti un hot care a luat BM si abuza de acest grad.
5)Hai mai da-te-n spanac ca prea multa importanta iti dau si dupa te înveți. 8-)
Nu cred că eu ţi-am spus vreodată "hai la duiel" pentru că nu folosesc acel termen, eu spun "hai la set", nu la "duiel" cum spui tu acolo.
Ar trebui* nu cred că am eu greşeli gramaticale, pe joc probabil, pentru că mai tot timpul sunt intenţionate. Zici că sunt bâlbâit? Nu cred că am vorbit eu cu tine vreodată pe skype sau la telefon.
Ai fost sancţionat cu warn pentru că ai încălcat regula:
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Paipher a fost sancţionată cu ban pe forum pentru că avea 3/3 avertismente.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Paipherr
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Mar Apr 18, 2017 1:33 pm

Mar Apr 18, 2017 3:46 pm

Eu zic sa-i raspunzi Elenei .Sau acolo nu ai argument ?
Profesor de romana ziceai ?
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mar Apr 18, 2017 4:24 pm

Ellen scrie:Scuze ca ma bag, dar motivul pentru care i-ai dat avertisment mi se pare unul de-a dreptul stupid. Stiu ca nu o ai la inima pe Paipher si nici ea nu te are pe tine, dar e ceva omenesc sa gresesti. Toti gresim. Suntem oameni, este in natura noastra sa gresim. Chiar si tu faci greseli:
Imagine Revino*

Imagine Dueluri*

Daca stau sa ma gandesc chiar tu ai scris in cererea ta pentru echipa forumului: Imagine Oare chiar asa este? Nu ai greseli? Nici eu nu suport persoanele care nu stiu sa puna virgula cum trebuie, dar apreciez ca o pun unde trebuie.
Dacă am greşit, poţi să-mi faci şi tu o simplă reclamaţie pe forum, cum mi-a făcut şi Paipher. Cum ai spus şi tu acolo, toţi greşim, am greşit şi eu, probabil că nu am mi-am văzut greşelile şi nu m-am corectat, dacă le vedeam mă corectam. Greşeilie lui Paipher le-am văzut în fiecare topic sau mesaj postat de ea, i-am atras atenţie pe forum cât şi pe joc, dar ea nu m-a ascultat, conflictul dintre mine şi ea nu are nici o legătură cu forumul, nu îi dau avertisment doar pentru că nu o înghit. Motivul pentru care i-am dat avertisment lui Paipher nu este deloc unul stupid, eu doar am aplicat regula care este scrisă în regulament şi este chiar prima.
1.1 Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.

Şi după cum mai scrie în regulament:
7. Suplimentar:
7.1 Orice regulă din regulament dacă este încălcată se sancţionează cu warn sau ban (în funcţie de gravitatea faptei) :!:
7.2 Datoria ta ca utilizator al forumului este să ai cunoștință de regulile generale, cât și cele pe anumite secțiuni.

Paipher trebuia să cunoască regulile forumului, asta este datoria fiecărui utilizator.
Ai primit warn pentru că ai încălcat regulamentul acestei secţiuni.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.

NU vă înţeleg de ce interveniţi aşa mulţi în reclamaţie dacă nu vă priveşte pe voi.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Paipherr
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Mar Apr 18, 2017 1:33 pm

Mar Apr 18, 2017 4:26 pm

Stii ce-i super trist ?
Ca nu recunosti ca ai gresit.Cum se face ca doar cu tine am probleme si cu copii care-i aduci sa te susțină ?
Eu recunosc cand gresesc,recunosc ca nu trebuia sa-ti dau numaru pe chat,eu imi asum, fiindca daca ma gândesc de 2 ori,nici mie nu mi-ar placea :roll:
Dar e păcat de tine ca inca ai comentarii cu atatea dovezi sub nasuc.
Avatar utilizator
Paipherr
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Mar Apr 18, 2017 1:33 pm

Mar Apr 18, 2017 4:28 pm

Se baga ca ai dat pentru un motiv penibil.Intreci masura , plătești . De aceea comentează, ca nu le convine. Si conflictul nostru e motivul stai linistit .Sper sa platesti si tu ,nu doar cu un simplu warn 8-)
Avatar utilizator
Daichi
Jucător
Jucător
Mesaje: 12
Membru din: Dum Apr 16, 2017 12:29 pm

Mar Apr 18, 2017 4:29 pm

A da? Doar tu ai voie să greșești ? :)))) dar pe ea o sancționezi la orice greșeală ,chiar și că a pus spațiu între virgulă și cuvânt ?..
Avatar utilizator
Siried
Începător
Începător
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Apr 15, 2017 4:28 pm

Mar Apr 18, 2017 4:39 pm

Jawwad a procedat corect.
1.1 Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.
Paiper, ai incalcat regulamentul forumului si ai fost sanctionata corespunzator.
Pe langa acest lucru, doresc sa iti aduc la cunostinta si regulamentul:
Acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).
Paiper, te invit sa citesti atenta:
Regulamentul jocului.
Regulamentul Forumului.
Pana in momentul acesta ti-au fost blocate 2 conturi pe forum.
Avatar utilizator
Paipherr
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Mar Apr 18, 2017 1:33 pm

Mar Apr 18, 2017 4:47 pm

Siried scrie:Jawwad a procedat corect.
1.1 Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.
Paiper, ai incalcat regulamentul forumului si ai fost sanctionata corespunzator.
Pe langa acest lucru, doresc sa iti aduc la cunostinta si regulamentul:
Acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).
Paiper, te invit sa citesti atenta:
Regulamentul jocului.
Regulamentul Forumului.
Pana in momentul acesta ti-au fost blocate 2 conturi pe forum.
Felicitări .Tu ai citit ce au adus ceilalți playeri ,tu nu vezi pentru ce mi-a dat warn ?Asta e doar sa te bagi in seama sau ce ?
Avatar utilizator
Paipherr
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Mar Apr 18, 2017 1:33 pm

Mar Apr 18, 2017 5:18 pm

Draga Jawwad, cu toate ca nu imi esti drag, tu ai scris cu degetelele tale in cererea ta pentru echipa forumului "Îmi acord nota 10 deoarece sunt foarte atent când scriu şi nu am greşeli gramaticale, iar când am o greşeală, o văd şi mă corectez." si pe urma scrii "Cum ai spus şi tu acolo, toţi greşim, am greşit şi eu, probabil că nu am mi-am văzut greşelile şi nu m-am corectat, dacă le vedeam mă corectam.". Scuza-ma ca-ti scriu, dar esti tare paradoxal.

Asta e raspunsul Elenei pentru tine, ti-ar fi raspuns ea personal, dar nu se mai risca pentru un avertisment primit din partea unei persoane care nu stie sa isi justifice faptele si spusele si se contrazice singur.
Închis