FAPTE FARA DOVEZI!

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Dum Ian 08, 2017 8:12 pm

Numele tău din joc: HelenneYT
Numele inculpatului: "[SA]MrBlue"
Motivul reclamaţiei: Motivul reclamatiei este acela ca nu-ti iei munca in serios. Prin acest lucru specific faptul ca, prietenului meu SelleRoyal, i-a fost banat contul fara a avea vreun screenshot ca dovada. Tin sa mentionez, ca a-i spune unui player ca a luat ban datorita reclamei unui server si a unor "abateri" in trecut fara a fi sustinuta pe baza unor lucruri reale (poza/video etc) nu-si are rostul. Din cate am observat, doar Diana isi ia in serios munca din cadrul echipei staff. Cum tu ceri dovezi asupra faptelor ilegale pe care le-am facut de-a lungul timpului prin intermediul topicurilor si "noi" in calitate de playeri cerem acelasi lucru.
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: Dupa faptele tale n-ar trebui sa dau dovezi... dar ma rog,
Alte detalii (Opţional): Stiu ca am facut acest topic degeaba insa si asa nu cred ca banarile nu au loc cu nemiluita. Daca tot esti GM salveaza si tu ss-urile intr-un folder si le arati playerilor banati dovada si motivul banarilor. Asa pe spuse si fara dovezi cine te crede.. Mi se pare foarte urat din partea ta sa faci acest lucru acestui player. Asta da dovada de interesul tau fata de comunitatea metin. Sunt curioasa sa vad ce raspuns imi dai.. Parca si vad ca ma banezi pe forum pentru un adevar. Eu nu te jignesc ci doar reflect o parte din activitatea si interesul tau fata de noi prin intermediul acestui topic. Multumesc! Astept un raspuns... Sper ca citesti fiecare cuvant din topic pt ca in alte dati m-am repetat de n x.. si tot degeaba, s-a vazut clar ca n-ai citit.
Avatar utilizator
lMaRyJR
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:19 am

Dum Ian 08, 2017 10:39 pm

Si eu am luat ban , am facut topic sa mi se dea dovezi ca am folosit send si nu mi s-a dat nimic .
raspuns final .. "Ai incalcat regulamentul banul ramane" gg .
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Ian 08, 2017 11:46 pm

SelleRoyal a scapat mai mereu de pedepse atunci cand gresea, fie din cauza ca nu era niciun membru al staff-ului online fie din cauza ca playerii care-l vedeau incalcand regulamentul nu faceau reclamatie. A incalcat de multe ori urmatoarea regula:
4. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).
Nu suntem responsabili dacă prezicați că a fost o glumă. Glumele pe acest subiect sunt strict interzise.
Amenințările direcționate către server se pedepsesc în același fel.
spunand pe chat ca avem un server de copii, cu un dmg de "kkt" care lasa de dorit. Mereu a avut ceva negativ de comentat in privinta deciziilor noastre. Pe langa asta, a mai facut si reclama la un alt server privat, motiv care a umplut paharul si drept urmare SelleRoyal a fost banat permanent. Oricum, eu nu am nici o obligatie fata de tine sa-ti explic toate aceste lucruri pe care Blue le-a numit simplu "abateri din trecut", o fac doar pentru ca asa vreau eu. Cat despre tine, nu ai facut decat sa fi "umbra" lui Selle si unde arunca el cu bolovanul aruncai si tu cu o piatra mai micuta doar ca sa-l sustii. La fel cum faci si in momentul de fata, ii iei apararea si te consideri avocata lui. Referitor la afirmatia ta:
Din cate am observat, doar Diana isi ia in serios munca din cadrul echipei staff
In primul rand "echipei staff" e pleonasm. In al 2-lea rand, te asigur ca toata echipa Metin2 LastFight in frunte cu [SA]MrBlue isi ia munca in serios si tratam lucrurile cu seriozitate maxima. In legatura cu ban-ul lui Selle, el e singurul care are dreptul sa comenteze ceva cu privire la acest fapt. lMaRyJR ban 30 zile pentru nerespectarea regulamentului sectiunii "Reclamatii Echipa".

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis