Reclamatie

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Mie Apr 13, 2016 2:59 pm

1. Numele tau din joc : Stil
2. Numele inculpatului: Intregul STAFF .
3. Motivul reclamatiei: Dupa cum stiti aseara a avut loc war-ul SweetLove vs NewOrigins . Incepe war-ul si intram . 27 vs 12 dupa cum se vede si in print . Incepem sa ne batem 15-0 scor , vedem ca baietii din ce in ce mai putini sunt , ajungand ca la final sa nu mai intre la war . Am inteles ca liderul NewOrigins a luat ban 1 saptamana deoarece a facut bugul pentru a castiga war-ul . Aceasta reclamatie nu este facuta pentru Evellin , aceasta reclamatie are ca scop schimbarea regulamentului pentru ca nu mi se pare normal ( mie si chiar si voua ) sa dai war 27vs12 iar cand cei 12 vad ca nu au nici cea mai mica sansa sa iasa de la war toti si sa plece map 1 ca sa ii impiedice pe cei cu care au dat war ( sa se termine egal ) , iar cand liderul incearca sa faca ce trebuie facut el sa fie sanctionat . Eu zic ca mai bine ati pune o regula in care nu avem voie sa iesim de la war ( toata breasla ) , iar daca se intampla sa se sanctioneze drastic .
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii (Obligatoriu de tip video) :http://imgur.com/VqYOzv1
5. Alte detalii(Optional) : -
Avatar utilizator
Alessandra
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Mar Dec 22, 2015 12:49 am

Mie Apr 13, 2016 5:07 pm

Chiar daca voi lua warn, nu.mi pasa. Tin sa te anunt domnule Stil ca eu am cerut imediat sa se iasa de la war deoarece evellin a mintit in legatura cu numarul membrilor online, iar eu nu accept astfel de "schematorii". Acele 15 puncte s.au facut la inceput pe 3 membrii care nu au vrut sa iasa de la war. Repet: eu am cerut sa se iasa de la war deoarece am fost mintita si nu voi mai da vreodata waruri cu breslele voastre " BlackTerror, Yakuza si NewOrigins" care se unesc sa bata o breasla, baga spion si mai si mint in legatura cu numarul membrilor. Mi se pare normal sa scot oamenii de la war cand nu avem adversari fair-play, deci nu.i corecta aceasta sugestie :)) ..iar nemultumirea asta pare a fi o propunere, nu o reclamatie, deci ai gresit sectiunea.
Avatar utilizator
prostii
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 08, 2016 12:39 pm

Mie Apr 13, 2016 5:43 pm

Sunt de acord cu tabbie,deci stil esti prea prost omule.Si sper sa intelegi ca esti prost,nu vreau sa ma repet
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Apr 13, 2016 5:48 pm

Stil7 scrie:1. Numele tau din joc : Stil
2. Numele inculpatului: Intregul STAFF .
3. Motivul reclamatiei: Dupa cum stiti aseara a avut loc war-ul SweetLove vs NewOrigins . Incepe war-ul si intram . 27 vs 12 dupa cum se vede si in print . Incepem sa ne batem 15-0 scor , vedem ca baietii din ce in ce mai putini sunt , ajungand ca la final sa nu mai intre la war . Am inteles ca liderul NewOrigins a luat ban 1 saptamana deoarece a facut bugul pentru a castiga war-ul . Aceasta reclamatie nu este facuta pentru Evellin , aceasta reclamatie are ca scop schimbarea regulamentului pentru ca nu mi se pare normal ( mie si chiar si voua ) sa dai war 27vs12 iar cand cei 12 vad ca nu au nici cea mai mica sansa sa iasa de la war toti si sa plece map 1 ca sa ii impiedice pe cei cu care au dat war ( sa se termine egal ) , iar cand liderul incearca sa faca ce trebuie facut el sa fie sanctionat . Eu zic ca mai bine ati pune o regula in care nu avem voie sa iesim de la war ( toata breasla ) , iar daca se intampla sa se sanctioneze drastic .
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii (Obligatoriu de tip video) :http://imgur.com/VqYOzv1
5. Alte detalii(Optional) : -

Domnule Stil, tin sa mentionez faptul ca liderii breslelor se pot intelege inainte de war cu ce nr. de membrii vor participa la asa-zisul war. In momentul in care una din bresle incalca acea intelegere facuta initial privind nr. de membrii, breasla adversa are dreptul de a parasii warul. Tin sa iti amintesc ca traim in anul 2016 intr-o lume democratica, nu putem impune nimanui sa ramana fortat la war. Fuga la war, am inteles-o si exista o regula pentru treaba asta, statul prea mult pe jos si asta l-am inteles dar daca una din breslele care se razboiesc doreste sa paraseasca warul din diverse motive, e decizia ei. E datoria voastra sa faceti cel putin un pct. pentru ca warul sa nu se termine egal. Ceea ce a facut Evellin se numeste folosirea unor errori din joc in scopuri proprii si conform regulamentului aceasta fapta se sanctioneaza cu ban temporar / permanent. Unii colegi din STAFF chiar mi-au sugerat sa o sanctionez cu ban permanent, insa avand in vedere ca e prima abatere am decis sa o sanctionez cu doar 7 zile. Va atrag atentia tuturor celor care sunteti constienti de existenta "bug-urilor", postati-le pe forum pentru a fi rezolvate. In cazul in care abuzati de existenta lor si va folositi de ele pentru a excela in joc, veti si sanctionati conform regualmentului. Referitor la "reclamatia" ta, este mai degraba o sugestie pentru ca noi nu suntem vinovati cu absolut nimic pentru ca Evelline a primit ban. Noi doar am procedat in conformitate cu regulamentul. Sper ca te-am facut sa intelegi. Pe langa asta tin sa precizez faptul ca dupa persoana care face reclamatia nu mai raspunde nimeni decat persoanele afectate, implicate direct sau un membru al staff-ului. In consecinta, tabbie este sanctionata cu warn iar prostii este sanctionat / sanctionata cu ban 3 zile pe forum pentru insulte.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis