Reclamatie MrBlue

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mar 30, 2016 5:53 pm

1. Numele tau din joc : [Mr]Dici
2. Numele inculpatului: [MrBlue]
3. Motivul reclamatiei: BanIp pentru niste motive de-a dreptul josnice.
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii (Obligatoriu de tip video) : Stii despre ce vorbesc
5. Alte detalii(Optional) : Pai hai sa o luam cu incepetul tinere,reclamatia se refera strict la playerii (Atoris,xAriel,qKen3t,zTN). Ban degeaba pentru ce ? Am inteles din printul tau ca te simti "sfidat" ,cred ca nu cunosti definitia verbului "a sfida" ,eu nu vad nici-o sfidare in acel print,poate o mica nesimtire,dar in nici-un caz regula ta cu sfidarea,Eu pot zice am sfidat staful si ma refer strict la Wosick cand mi-a dat pm si m-a intrebat "Ce doresti?" iar eu i-am raspuns "O cafea cu lapte si o apa plata te rog" asta o poti numi sfidare si ca l-am tratat cu superioritate nu ce este in printul ala,dupa care a urmat mesajul lui Atoris pe skype cu "da-mi ban,da-mi ban",pai eu daca sau nu eu,orice player intre pe tine pe skype "da-mi king,da-mi GM,da-mi moduri" ar trebuii sa indeplinesti chestia asta ,nu ? Ei bine nu cred ca ai indeplini nimic,dupa care a urmat banul lui ztn,motiv ? "Favorizare" ,favorizare in ce fapt? Te rog frumos sa nu deschidem tema "favorizari" ,Atoris in eventul pvp de data trecuta a iesit din a 2 a runda,favorizare asa este,ca ne dadea mute, sigur si asta era o favorizare ,nu? Daca nu te cunosteam poate nu-mi dadeam cu parerea,dar tu in acea zi ai avut nervi rau si ai inceput sa dai ban fara sa gandesti,eu inteleg ca e serveru tau dar nu-ti bate joc de playeri pentru ca o sa ramai cu degetu-n gura. Au urmat banurile lui Corina si kenet,pentru niste motive de-a dreptul de copil mic. Si ca tot vorbim de favorizari,de cand se recupereaza un king furat asta din cauza ca idiotul a fost furat si nu-si asuma responsabilitatea ? Regula asta ai bagat-o dupa ce a fost furata persoana respectiva. Si sunt multe altele care nu-si au rostul sa le trec,asa ca trateaza cu seriozitate cererea asta si treci putin in timp. Si fara raspunsuri jalnice "De ce nu fac ei reclamatie" ,sunt eu revoltat ca si player si imi asum ce zic,si nu sunt singurul revoltat,dar le este frica sa nu le dai ban aiurea cum ai facut cu ei.
Avatar utilizator
Atoris
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Dum Noi 15, 2015 2:50 am

Mie Mar 30, 2016 6:15 pm

Plus ca,am mai avut un king,mi l-a luat fara motiv acum 4-5 luni si eu am dat bani pe el.
Cand a fost furata Caitlyn de xF16 si a furat kingul,nu s-a bagat,cand a fost furat As3r de king,nu s-a bagat.
A vandut king de war,fara sa ai voie lui StrongestNr1 a spus ca "era deja kingul pe server castigat de altcineva" dar nu era,ca stiu istoria serverului.
MrBuzz,a fost furat de king,acum o luna doua si I-ai recuperate kingul,acum 2 saptamani maxim,ca cica noua regula "kingul item de valoare" daca I-ai recuperate la buzz kingul dupa ce ai bagat noua regula,dar buzz a fost furat inainte sa bagi chestia asta,de ce nu-mi dai si mie kingul inapoi,lui As3r si lui Caitlyn ?!
Iti spun eu de ce,ca noi nu pupam in fund mai ales eu,nu pup pe nimeni in fund sau ma rog de cineva.
Mi-ai dat ban pe motivul care ai spus in seara aia,ca nu dai tu explicatii,daca nu dai tu cine sa mai dea ? te-am intrebat frumos de ce am mut a 2-a oara? si mi-a dat mut de doua ori pe acelasi motiv,aceasi vorba.
Eu ti-am zis mereu doar sa faci dreptate,n-ai ascultat .
Avatar utilizator
capone1993
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 10, 2016 7:16 pm

Mie Mar 30, 2016 6:37 pm

Domnul Dici are dreptate in tot ce spune !
Avatar utilizator
soxogo2001
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 11, 2016 7:26 pm

Mie Mar 30, 2016 6:39 pm

Adevarat,RESPECT DICI!
Avatar utilizator
katalin1993
Jucător
Jucător
Mesaje: 11
Membru din: Joi Mar 10, 2016 7:12 pm

Mie Mar 30, 2016 6:40 pm

.
Ultima oară modificat Mie Mar 30, 2016 11:49 pm de către katalin1993, modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
zTNjustDoIT
Jucător
Jucător
Mesaje: 27
Membru din: Lun Mar 28, 2016 3:42 pm

Mie Mar 30, 2016 6:50 pm

Domnule BluE... In acea seara ai avut o perioada in care nervii tai au fost trasi la maxim, datorita diferitelor cauze. Si ai putut fii influentat de o persoana care aduce marturii numai cu argumente CONTRA nu si cu cele PRO.
Daca stam sa o luam logic , cel putin in cazul meu ca asta e cam radacina scandalului , din 3 membrii ai staff-ului on. Daca mie mi-au scapat 1 sau 2 ca se vede clar ca am dat la 4-5. Ceilalti de ce nu au reactionat ? Aici nu s-a pus nici un semn de intrebare. Si.. la PvP nu a fost nici o favorizare.. si doar tu stii cat mi-am batut capul. Si la 1-1 si mai ales la cele 2 pvp-uri 2vs2 si bresle , unde ajutor n-am avut. Si m-am chinuit singur. Daca stam sa luam playerii la bani marunti sa vedem ce parere au fiecare , ar fii alta treaba. Tie ti-e teama de reactia regatului rosu. Care cu totii stim ca trage din rasputeri scape de cine-si doreste si vad ca le reuseste. Si in cazul lui Atoris. Problema a fost mereu ca tu crezi ca e favorizat. Daca l-as fii favorizat cum se vorbeste la PvP 1 vs 1. Nu ar fii iesit din a 2-a etapa. Din cele 6 etape.


Poent. Cine te-a pus ma pe tine moderator ? Ca faci o treaba COMPLET JALNICA! Cum sa nu fim ma implicati ? Esti inapt ? Te rog frumos nu te mai baga si citeste de 2 ori. Ca 100% Nu ai stat sa citesti toata reclamatia. Dai warn ca tii se scoala tie. Daca nu eram implicati taceam din gura. Esti moderator DEGEABA fratioare. Ca nu stii sa prestezi o munca calumea.

Ban-ul a fost dat pe niste motive neexistente. Nu e treaba ta . Si normal cel mai activ la ora de fata ca ai ramas singurul baiete. Cu totii stim cine era cel mai activ. Nu te mai da rotund. Ca esti activ. Ca esti singurul care a ramas. Tot ce faci tu acum e sa incerci sa te dai bine pe langa superior. Nu stiu cum ai ajuns tu MODERATOR ca nu ai o treaba cu acest lucru.
Ultima oară modificat Mie Mar 30, 2016 7:32 pm de către zTNjustDoIT, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
sorica
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 25, 2016 12:05 am

Mie Mar 30, 2016 6:56 pm

Cu toate ca nu te cunosc blue,nu sunt primii playeri pe care ii banezi degeaba si fara motive concrete. Si au perfecta dreptate si bravo pentru ca in sfarsit s-au gasit niste jucatori sa deschida gura.
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Mie Mar 30, 2016 7:00 pm

Atoris, capone, soxogo cătălin , sorică cât şi ztn aţi fost sancţionaţi cu câte un warn, nu sunteţi implicaţi în topic, dacă vă simţiţi nedreptăţiţi într-un fel vă rog să deschideţi un topic la " Reclamaţii echipă " .


Capone, eu îmi fac treaba, înţelegi ? Nu ai ce să cauţi în acest topic dacă nu eşti implicat.

Domnule ztn, dacă ai primit ban nu este vina mea, îi din prostia ta. Dacă tu consideri că fac o muncă jalnică fiind cel mai activ de pe forum , la ora actuală încercând să răspund la fiecare topic în parte este doar părerea ta. Nu dau warn " că mi se scoală mie " respect regulamentul şi îmi fac treaba.
Ultima oară modificat Mie Mar 30, 2016 7:29 pm de către Metin2 Player, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Atoris
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Dum Noi 15, 2015 2:50 am

Mie Mar 30, 2016 7:11 pm

Poent asta,daca nu ai habar care a fost toata chestia,nu te baga tu.
Va treziti vorbind aiurea si nu aveti habar despre ce e vorba,mai bine tine-ti gurita.
Si cei care comenteaza,comenteaza ca si ei se simt revoltati si poate in aceasi postura si nu le convine ca nu s-a facut dreptate,gandeste inainte sa scoti vorbe :)
Avatar utilizator
qKen3T
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 11, 2015 8:33 pm

Mie Mar 30, 2016 8:14 pm

Adevarat !
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Joi Mar 31, 2016 6:52 pm

xAriel si qKen3t au fost banat pe motivul injurii.
zTN,favorizari la mute.
Imagine
Iar Atoris a fost debanat +100h mute. La prima abatere risca ban permanent fara nicio discutie.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis