Reclamatie [OwN]Manu

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Warner
Jucător
Jucător
Mesaje: 22
Membru din: Mie Ian 08, 2020 8:08 pm
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Ian 11, 2020 11:40 am

Numele tău din joc: Warner
Numele inculpatului: [OwN]Manu
Motivul reclamaţiei: Nepunerea corecta in aplicare a regulilor jocului
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: Reclamatie (#VP)qFreeeway - raspunsul lui [OwN]Manu
Alte detalii (Opţional):
Am citit raspunsul tau unde ai mentionat faptul ca nu am dreptul sa fac reclamatie daca nu se adreseaza injurii la adresa mea. Regulamentul jocului spune altceva :
B. COMPORTAMENT
1. Este interzisă jignirea în orice fel direcționată către jucători sau staff, indiferent de relația cu aceștia. Aluziile ofensatoare sunt de asemenea interzise. Prescurtările vor fi interpretate mereu precum ar avea un înțeles negativ.
Insultele aduse jucătorilor se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 15 minute până la 12 ore în funcție de gravitate și frecvență.
Insultele aduse unui membru staff sau serverului se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 12 ore până la 24 de ore sau blocarea temporară sau definitivă a contului.
Insultele pe la spatele unui membru staff sunt mult mai serioase, contul tau putând fi blocat direct pentru acestea.

Pe chat este permisă orice limbă, dar atâta timp cât un GM este jignit sau ameninţat într-o altă limbă, se decurge la sancţiunea de BAN IP:

În acest moment, staff-ul nu monitorizează activ chat-ul. Dacă sunteți jigniți sau credeți că un jucător încalcă regulamentul, va trebui să deschideți un topic la secțiunea “Reclamații playeri”.

Aici este mentionat faptul ca atat timp cat un player adreseaza injurii am tot dreptul sa deschid un topic la sectiunea "Reclamatii playeri" , chiar daca injuriile nu au fost adresate mie. Cat despre jucatorul omorat de catre mine in timp ce pescuia , acesta a fost omorat de 2 ori . Este un server PvP , iar atacarea playerilor este permisa , nu si injuriile, iar eu nu i-am adresat injurii.Daca intr-adevar respectivul a fost deranjat se putea duce in alta mapa pentru a pescui , insa tot "deranjul" a durat 2 minute. Putea intr-un mod civilizat si politicos sa foloseasca urmatoarea expresie: "Doresc sa pescuiesc in pace , ma poti lasa in pace?".Daca folosea aceasta expresie sau ceva similar , totul se rezolva intr-un mod placut si eficient . In schimb jucatorul a decis sa apeleze la un limbaj de mahala care incalca regulile acestui server .
De asemenea te contrazici singur spunand ca nu am voie sa deschid un topic la sectiunea "Reclamatii jucatori" , deoarece topicul Reclamatie [HUNCHO]King a fost solutionat tot de tine in mod corect.
De asemenea , in cazul in care nu ai aplicat sanctiunea corespunzatoare in urmatoarele topicuri : Reclamatie VaDauRekt
Reclamatie maicatu
Reclamatie RazvanKmZ
Reclamatie ShoObYy
Acestea prezinta dovezile clare a incalcarii regulilor de catre jucatorii inculpati.Te rog sa le modifici si sa aplici sanctiunile prevazute .
Nu inteleg amenintarea cu mute si ban , in contextul in care nu am comis nicio abatere. Cand voi fi surprins pe server eu adresand injurii sau folosind un limbaj inadecvat , atunci as intelege rostul unei astfel de afirmatii.Jucatorii care spun ca eu ii provoc sunt de asemenea asteptati oricand sa deschida un topic la sectiunea "Reclamatii jucatori" unde sa isi sustina punctul de vedere cu dovezi viabile , asa cum am facut si eu.Eu nu am incalcat nicio regula a acestui server.
Nu in ultimul rand , trebuie amintit faptul ca limbajul si atmosfera de pe server constituie doua elemente foarte importante pe un server.Trebuie sa nu uiti faptul ca pe server sunt si foarte multi copii si expunerea la un asemenea limbaj de la o varsta frageda nu este tocmai buna. Singurul context in care nu as avea dreptul sa fac reclamatia ar fi o conversatie in soapta dintre 2 playeri , acolo intr-adevar este problema lor.
Avand in vedere cele mentionate mai sus sper ca realizezi ca prin raspunsul dat de tine a fost o gresala , intrucat eu doar am semnalat niste incalcari a regulilor jocului de catre playerii in cauza.
Avatar utilizator
nunuYT
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Mar 18, 2017 2:07 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Oskury

Sâm Ian 11, 2020 11:49 am

Gandeste-te cate reclamatii citeste intr-o zi.. E logic sa mai si greseasca *daca a facut-o*. Spor la joc
Ultima oară modificat Sâm Ian 11, 2020 11:51 am de către nunuYT, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Freeeway
Jucător
Jucător
Mesaje: 9
Membru din: Mie Ian 17, 2018 6:54 pm
Oraş: Botosani
Status: Zeu
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: Disney

Sâm Ian 11, 2020 11:50 am

Manu eu zic sa faci ce trebuie si sa l dai pe asta afara dp sv ca e insuportabil frate
Avatar utilizator
nunuYT
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Mar 18, 2017 2:07 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Oskury

Sâm Ian 11, 2020 11:52 am

Ii dau dreptate la ronaldo23.
Avatar utilizator
Warner
Jucător
Jucător
Mesaje: 22
Membru din: Mie Ian 08, 2020 8:08 pm
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Ian 11, 2020 11:54 am

nunuYT scrie:
Sâm Ian 11, 2020 11:49 am
Gandeste-te cate reclamatii citeste intr-o zi.. E logic sa mai si greseasca *daca a facut-o*. Spor la joc
Este de datoria lui sa se asigure ca nu greseste si ca aplica in mod corect regulile jocului.Este o responsabilitate esentiala a functiei pe care o ocupa!
Avatar utilizator
Warner
Jucător
Jucător
Mesaje: 22
Membru din: Mie Ian 08, 2020 8:08 pm
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Ian 11, 2020 12:02 pm

ronaldo23 scrie:
Sâm Ian 11, 2020 11:50 am
Manu eu zic sa faci ce trebuie si sa l dai pe asta afara dp sv ca e insuportabil frate
Cererea facuta de tine nu are motiv sau dovada!
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Sâm Ian 11, 2020 1:54 pm

Tu faci reclamație la toți după ce îi provoci. Hai să fim serioși? Dăm la tot serverul mute doar că așa vrei tu? Ai ban pe forum și pe joc!

Topic Closed!
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Apr 18, 2020 6:26 pm

A primit remove.
Va multumim pentru reclamatie.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis