Reglamatie SGM Ionut

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
#Bogdan.
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 06, 2019 9:36 pm
Oraş: Cluj-Napoca
Status: :)
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: 13lackAngel

Mar Aug 06, 2019 9:43 pm

Numele tău din joc: lW1NeRSl
Numele inculpatului:SGMIonut
Motivul reclamaţiei: Contu a fost blocat
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: Nu am apucat sa fac screen
Alte detalii (Opţional): Buna seara in primul rand,vreau sa ma fac inteles de la inceput fara nici un dubiu sau alte discutii concrete.Care este ideea? Am luat ban pentru ca am intrebat Game Master-ul ce este acela un barbut!. Suna bine da?, adevarat,regulile sunt cat se poate de clare,nu ai voie sa pui la incercare un membru din echipa,sa intelegeti si voi cum sta treaba. Acesta este contul meu,sunt disponibile mai multe caractere,asta inseamna ca pot juca mai multe persoane,am dreptate?OK ideea este ca verisioara mea a intrat pe contul meu,sa incerce si ea acest server ca apoi sa il descarce,si ce crezi? A avazut acest Game Master,si i-a adresat o simpla intrebare"CE ESTE ACELA UN BARBUT PE SERVER?" iar acest SGM Ionut,i-a raspuns,si dupa cateva minute primeste un mesaj ca o sa fie sactionata pentru abuz de echipa,eu nu am poze ca dovezi,dar aceasta treaba sa intamplat circa acum 30 de minute,astept un raspuns cat se poate de clar si sper ca am fost destul de explicit,va doresc o seara frumoasa !
Avatar utilizator
Metin2 Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 794
Membru din: Joi Iul 13, 2017 8:15 pm

Mar Aug 06, 2019 10:05 pm

In primul rand nu ma lua cu "a intrat verisoara mea pe cont".
Imagine
Aici se vede clar ca esti jucatorul [K11]K11ReYoU, un jucator cu 150.000 de minute jucate, nu ar trebui sa ma intrebi ce este barbutul de pe un cont anonim doar pentru ca ti-am sanctionat "iubita" aseara cu 1h mute.
Dovezile in care ma intrebai despre barbut nu cred ca sunt necesare pentru ca ai specificat tu in reclamatie ca m-ai intrebat acest lucru, sa nu mai zic ca m-ai intrebat si cum dai de un membru staff, ti-am zis ca-i poti contacta din lista de prieteni si m-ai intrebat daca o deschizi cu alt+m.
#Bogdan.
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 06, 2019 9:36 pm
Oraş: Cluj-Napoca
Status: :)
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: 13lackAngel

Mar Aug 06, 2019 10:20 pm

Eu nu inteleg care e problema ta prietene,nu vezi ca tot acuzi cu aceeas treaba,k11re este verisorul meu,suntem conectati pe acelas wi-fi,dar asta nu e problema ta si nu are relevanta cu motivul pentru care mi-ai banat contul,si faza ,, nu ma lua cu verisoara mea ,, alooo cine esti tu ma? Bai copile hai sa ne intelegem putin sa intelegi si tu,iti schiu in chineza,sau vrei sa iti desenez?Ai dat ban aiurea,nu e problema mea pe cine las sa intre pe contul meu si ce sa intrebe,atata timp cat nu eu ti-am scris de pe contu meu lW1NeRsl si ti-a scris alt caracter,poate fii alta persoana,nu ai tu pe cine sa judeci ca nu esti nimeni.
Bai oameni buni va rog sa ma sactionati cu ban ip permanent daca considerati ca eu sunt vinovatul,daca considerati ca nu sunt vinovat va rog sa faceti ceva cu incopetenta copilului,o sa pierdeti playeri cu potential de a ajuta serverul financiar ( donatii).
El nu are nici un drept sa judece cine sunt eu si ce fac eu cine intra si cine iese de pe contul meu,nu fac reclamatia asta aiurea,doar ca asa ceva este inaceptabil din parea mea ca si playeri,va rog rezolvati acest topic,o seara buna toata stima
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Mar Aug 06, 2019 10:47 pm

În primul rând, te rog să vorbești politicos cu un membru al echipei. Egal cât te-a supărat sau ce ți-a făcut.

9. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.

Am analizat puțin acest caz, am citit tot ce ai spus tu. Într-adevăr, poate a intrat cineva care se afla în același loc pe contul tău. Eu sunt de părere că trebuia mute prima dată. Pentru că nu a fost ceva foarte grav. Au mai existat asemenea cazuri, în care s-a sancționat cu 1-4h mute. Contul o să fie deblocat, dar o să primești mute 4h. Am vorbit cu Ionuț, mi-a explicat puțin mai detaliat, față de ce e scris în reclamație.

Topic Closed!
Închis