Reclamație - Teodora. Jigniri & încălcare regulament.

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Mie Dec 05, 2018 10:22 pm

Numele tău din joc: Aroska
Numele inculpatului: Teodora.
Motivul reclamaţiei: Jigniri aduse la adresa membrilor forumului. De asemenea nerespectarea regulamentului forumului.
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:

VIDEO:
În video se observă cine începe, eu comunic cu [DIVA]Ai când Teodora. se implică în conversația mea cu [DIVA]Ai și aduce jigniri la adresa mea.
De asemenea, în videoclip se observă că nu respectă regulamentul forumului, un mic exemplu:
 ! Mesaj de la: Aroska
Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.
Nu sunt permise scurtături ale cuvintelor. De asemenea, nu este permisă nici batjocorirea membrilor.
REGULAMENTUL GENERAL AL FORUMULUI
IMAGINI:
1. Imagine
2. Imagine
3. Imagine
Alte detalii (Opţional):
Teodora, nu am vrut să fac această reclamație, dar după jignirile aduse la adresa mea, nu am avut de ales.
Ești moderator, nu ai dreptul să jignești utilizatorii, ar trebui să fii un exemplu pentru membri, cât și pentru comunitate.
Purtam conversație cu [DIVA]Ai, până ai apărut tu și ți-ai vărsat nervii pe mine/noi.
Sper ca cei din staff să ia măsuri, conform regulamentului forumului nu este permis așa ceva,
așa că vă rog mult, luați măsuri ! Chiar m-am cumințit și acum își varsă alții nervii și frustrările pe mine, pentru a mă provoca.
După cum se vede, în videoclip cât și în dovezi, eu nu am jignit, ci am fost jignită. Aștept o decizie.
Seara bună !
Imagine
Avatar utilizator
JirFaraSuflet
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 07, 2018 9:32 pm
Oraş: Dallas
Status: Pfoai prea multe
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: Hookah

Joi Dec 06, 2018 3:04 pm

Vai de morţii tai distrusule =))))))))))))))))))))))))))))))))) astea sunt jigniri bă zdreanţă ? javra puli ce esti tu faci reclamatii că ti a zis "gura" =)) marsh drecu =))) nu te m-ai crede fată ... încă nu ţi-ai schimbat sexu .... transexual ce vei fii in ****** tai de scalv
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Romania
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1325
Membru din: Vin Iun 02, 2017 6:53 pm
Status: 11.05

Joi Dec 06, 2018 3:22 pm

Te-ai simțit jignită că ți-am zis '' plângi '' ? Din punctul meu de vedere, nu am greșit cu nimic.
Iar în legătură cu încălcarea regulamentului, nu am folosit un limbaj urât, cuvântul '' găozel '' nu este obscen, îl folosesc eu și cu o prietenă, nu ar trebui să te simți atacată fiindcă nu m-am adresat ție. Dacă prietena mea se simțea prost fiindcă i-am zis acel cuvânt, putea să-mi facă reclamație.
În concluzie, consider că nu am greșit cu nimic.



plângi
Discord : .𝓢𝓽𝓸𝓻𝓶𝔂#7875
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Joi Dec 06, 2018 5:02 pm

Teodora. scrie:
Joi Dec 06, 2018 3:22 pm
Te-ai simțit jignită că ți-am zis '' plângi '' ? Din punctul meu de vedere, nu am greșit cu nimic.
Iar în legătură cu încălcarea regulamentului, nu am folosit un limbaj urât, cuvântul '' găozel '' nu este obscen, îl folosesc eu și cu o prietenă, nu ar trebui să te simți atacată fiindcă nu m-am adresat ție. Dacă prietena mea se simțea prost fiindcă i-am zis acel cuvânt, putea să-mi facă reclamație.
În concluzie, consider că nu am greșit cu nimic.



plângi

Imagine
Observ cât de mult nu ești vinovată, mai ales după răspunsul de jos, incerci iar să provoci.
Și să nu mai spunem că utilizatorul care a comentat sus „ JirFaraSuflet ” nici nu este implicat în reclamație și vine cu jigniri pe forum,
dar tu te faci că nu l-ai văzut. Poate nu l-ai sancționat că l-ai pus tu să mă înjure. Nu doar că îți bați joc de munca pe care o faci, dar faci și pe ”nevinovata”.
Cu toții știm că nu ai vorbit cu Kenya, se vede și la începtul videoclipului cum te-ai adresat asupra noastră, iar când situația a scăpat de sub control, ți-ai chemat prietena să pară că ai vorbit cu ea să scapi cu basma curată, nu merge așa, dragă.
NU ÎȚI POȚI BATE JOC DE MINE/NOI DOAR PENTRU CĂ AI TU AȘA CHEF.
Dacă erai om, vineai acum măcar cu niște scuze pentru cele făcute, dar se pare că chiar ne iei la mișto la fel iei și la mișto funcția pe care o ai.
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Joi Dec 06, 2018 5:20 pm

Jucătorul JirFaraSuflet a fost sancționat cu warn pe forum.
Teodorei i-a fost atrasă atenția cu privire la limbajul sau, fiind avertizata.

În plus, Aroska ti-as sugera sa incetezi cu acuzațiile aduse Teodorei cum ca ea l-ar fi pus pe JirFaraSuflet sa te înjure.
Data viitoare vino cu dovezi, nu doar cu acuzații.

Topic inchis!
Închis