Reclamatie [GM]Achen

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
florinvalentin
Jucător
Jucător
Mesaje: 35
Membru din: Lun Ian 04, 2016 4:58 pm

Sâm Oct 06, 2018 7:00 pm

Numele tău din joc: [RYDER]Klein
Numele inculpatului: [GM]Achen
Motivul reclamaţiei: Mi a dat ban fara motiv. Intru lejer pe metin si spun pe striga :"Ce faceti bai baieti , jucati tot pe pokemonul asta de sv ?" Pokemon zis la caterinca. Iar Achen al meu vine el mare smar2 si imi da mute 12h. Dupa vin pe alt caracter si ii spun pe striga :"Achen esti un nimeni , dai mute fara motiv." Daca era macar 4 - 5 ore acolo inteleg , dar mi a dat 12h pentru o gluma. Imi da mute si pe x20Lei , mute ul fiind de 24 h pentru ca i am dat pm cu " .i." Apoi vin pe alt caracter si ii dau pm si ii spun :"Hai , da mi ban. Da mi ma ban" , m a tras omul la el si mi a dat ban fara sa i zic nimic. Hai sa spunem ca l am injurat de 2 ori si la a 3 a injuratura imi da ban. Dar la a 3 a faza nu l am injurat deloc.
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: Nu am avut cum sa fac ss ca nu am crezut ca imi da ban.
Alte detalii (Opţional): Cer debanarea contului + explicatii speciale de la Achen de ce mi a dat ban. Mute ul il inteleg , dar ban ul nu. Vreau debanarea contului pentru ca sunt destul de vechi pe sv asta , 3 ani ... aproape 4 si nu vreau sa pierd anii astia din cauza lui Achen + ca vreau si sa donez. Mersi.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Oct 06, 2018 7:22 pm

Indiferent ca o spui in gluma sau nu, insultele aduse serverului (inclusiv "Pokemon") se sanctioneaza conform regulamentului. In aceeasi masura, daca ii spui unui membru staff ca e degeaba sau orice remarca jignitoare, se sanctioneaza conform regulamentului. Daca nu iti convine ceva cu privire la o decizie a unui membru staff, reclami direct pe forum fara sa faci inca 3 conturi ca sa te dai smecher in fata prietenilor tai ca esti deasupra regulamentului sau ca sa cauti atentie. De asemenea, ".i." este clar o insulta si ai fost sanctionat normal avand in vedere ca era al 3-lea cont pe care ai intrat si ai incalcat regulamentul. Ultima parte a reclamatiei tale n-are niciun sens. Tu esti ala care ceri ban si tot tu esti ala care se supara cand primeste? Daca tot ai vrut ban, ramai cu el.

In caz ca tu crezi ca vechimea pe server sau donatul te scapa de banuri, te inseli amarnic. Toti jucatorii sunt tratati la fel in ceea ce priveste siguranta jocului.

Sanctiunile aplicate de [GM]Achen raman.

O seara placuta.

PS: Sa spui mersi ca am stat sa iti explic in loc sa inchid topicul pentru lipsa de evidenta.

- Echipa Metin2 LastFight
Imagine
Imagine
Imagine
Închis