Reclamatie contra [GM]Ionut

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Effes
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 03, 2016 10:39 pm

Joi Feb 04, 2016 2:14 pm

1. Numele tau din joc : Effes ;
2. Numele inculpatului: [GM]Ionut ;
3. Motivul reclamatiei: Impartialitate si netransparenta , lucruri foarte grave pe un server MMO dintr-o tara democratica , care pot afecta chiar si evolutia , intr-un mod pozitiv (+) , a serverului cat si solidaritatea si omogenitatea echipei.
4. Postarea unei dovezi cat de cat incriminatiorii :
5. Alte detalii (Optional) : Avand in vedere faptul ca pe mine , initial , m-a deranjat limbajul lui MrFully , Domnul [GM]Ionut incearca sa-mi distraga atentia de la aceasta problema procedand inductiv , de la particular la general , centreaza , focuseaza asupra warului de puncte pentru a scapa un membru al fostei sale breasle de pedeapsa cu mute , cand , de fapt , eu eram deranjat doar de limbajul deplasat. Evident ca GM-ul a luat cele spuse de mine personal ( ,,Ma inveti cum sa-mi fac treaba,,) , deoarece el a apartinut breaslei Luv si , evident , inca simte o legatura puternica fata de acea breasla avand in vedere impartialitatea si superficialitatea de care da dovada. Nu cu mine Ionut , am ceva studii , si , ca sa vezi , se aplica si pe Metin.
Cu mult respect ,
Effes-Multumesc anticipat !
Avatar utilizator
Ionuttt
Începător
Începător
Mesaje: 126
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:11 am

Joi Feb 04, 2016 2:23 pm

1. Ai greşit secţiunea.
2. "focuseaza asupra warului de puncte pentru a scapa un membru al fostei sale breasle de pedeapsa cu mute " Ai văzut ce ţi-a răspuns colegul meu ? viewtopic.php?f=24&t=1211, viewtopic.php?f=24&t=1210, cum să-l scap de mute dacă "a fost scăpat" deja ? Ciudat, aş spune, reclamaţie inutilă.
Avatar utilizator
Effes
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 03, 2016 10:39 pm

Joi Feb 04, 2016 2:37 pm

Am postat doua fapte diferite , cu acelasi subiect , dar in ipostaze diferite si cu obiecte de lucru diferite , dar , evident , MrFully a fost sanctionat doar pe jumatate , doar pentru o reclamatie , nu doua. Intr-un proces judecatorul ia in calcul tot ceea ce a facut acuzatul , nu ceea ce a facut intr-un anumit an sau intr-o anumita perioada de timp . Rog o privire de ansamblu , si neapartenenta asupra unui regat sau breasla. Si este normal sa raspunzi incisiv din moment ce te-am acuzat. Cand ma uit la aceasta situatie am impresia ca suntem pe o plantatie aborigena ( acum 200 de ani) sau , mai rau , intr-un domeniu feudal ( acum 500 de ani-pentru cei dezvoltati ) - ce raspunsuri ipocrite si concise primesc.
Avatar utilizator
Effes
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 03, 2016 10:39 pm

Joi Feb 04, 2016 2:40 pm

Sper ca nu cumva faptul ca nu intelegi ce zic este problema , si daca aceasta este .... deducem singuri si impreuna ca situatia e mult mai complicata , ca aceasta problema e cu mult mai grava.
Avatar utilizator
Ionuttt
Începător
Începător
Mesaje: 126
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:11 am

Joi Feb 04, 2016 2:50 pm

Eşti inteligentă, îmi place, dar nu mă face prost pe faţă, mă înţelegi ? Dublu-postul este interzis, dacă nu ştii regulamentele de ce mai vii să faci reclamaţie ? Îţi recomand să le mai citeşti o dată, în caz că ai făcut-o. Aşteptăm răspunsul unui superior, mersi pentru timpul acordat.
Avatar utilizator
Effes
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 03, 2016 10:39 pm

Joi Feb 04, 2016 2:55 pm

Dublul post este interzis? Adica sa postez lucruri dinstincte de doua ori este interzis. Ok , deci inseamna ca si triplul post este interzis si , procedand de la particular la general este interzis sa postezi de mai mult de o data. Imi place , regulile astea le aveau si comunistii pe cartela alimentara (era interzis sa cumperi doua paini de persoana deci nu puteai sa cumperi nici trei nici mai mult de una) :))))))))))) Serverul este Nord-Coreean?:)))
Avatar utilizator
Ionuttt
Începător
Începător
Mesaje: 126
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:11 am

Joi Feb 04, 2016 3:02 pm

viewtopic.php?f=12&t=1130
Mai exact : "Nu este permisa postarea consecutiva de doua sau mai multe ori in mai putin de 24 de ore de catre acelasi utilizator al forumului. Fiecare post poate fi editat timp de 60 de minute dupa ce acest termen expira si postati in continuarea primului post fara ca un alt utilizator al forumului sa o faca se va considera "Postare Dubla" si va fi sanctionat ca atare."
Cu asta mi-ai demonstrat clar că nu ştii regulamentul, înainte de a face un topic pe forum ar trebui citit, spun şi eu.
Avatar utilizator
Effes
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 03, 2016 10:39 pm

Joi Feb 04, 2016 3:11 pm

Am citit doar regulamentul serverului , naiv fiind am crezut ca nu voi aveam probleme si nu voi accesa forumul decat pentru vizualizarea noilor informatii cu privire la panoul de joc , dar , gratie acelor postari duble , am vazut care sunt caracteristicile ,,Dumneavoastra,, ca GM. Aceasta experienta extrem de minora are un cuantum extraordinar pentru mine si va multumesc pentru ca mi-ati aratat inca o data aceasta latura , de atasare fata de ,,x ,, a speciei Homo sapiens sapiens. Deci exista si in mediul virtual , ii voi transmite parintelui Microsoftului care a investit miliarde de euro ca sa afle aceste lucruri , iar eu am intrat pe Metin2 Last Fight si ce sa vezi:)) Dupa ce veti inchide topicul sper ca veti trage niste concluzii . (,,veti,, exclus Ionut pentru ca tu esti cel acuzat si in loc sa aduci si argumente in contra opiniei tale cum face un om diplomat , aduci doar ,,pro mihi ,, si eu ce ar trebui sa fac? Sa-ti trimit discursuri in format ciceronian ? ) PS: pro mihi=lat. ,,in favoarea mea ,, / ,, pentru mine ,,
Avatar utilizator
Effes
Jucător
Jucător
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 03, 2016 10:39 pm

Joi Feb 04, 2016 3:12 pm

Scuzati-mi imperfectul , trebuia sa fie un viitor. ( ,,voi aveam ,,)
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Joi Feb 04, 2016 3:57 pm

De cand gm-ul are voie pe forum sa faca +triplu-post?
Deja tu ca gm nu cred ca ai respectat regulamentul...
Avatar utilizator
Ionuttt
Începător
Începător
Mesaje: 126
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:11 am

Joi Feb 04, 2016 4:01 pm

Nu am făcut dublu-post, nu ştiu unde vezi tu.
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Joi Feb 04, 2016 6:12 pm

Subiect mutat in sectiunea corespunzatoare.

Vreau sa iti spun ca AwFully a fost sanctionat deja o data in urma unei reclamatii facute de tine. Ai si tu dreptate in felul tau, atata timp cat ai facut 2 reclamatii la un interval scurt de timp, pedeapsa trebuia contopita si din cele 30 minute pe care colegul meu a decis ca le merita, trebuiau facute 60. Colegul meu, Ionut are dreptate in cazul in care ti-a spus sa faci reclamatie cu privire la insultele pe care acesta nu le vede din neatentie (la urma urmei suntem oameni). Sunt singur ca nu a facut-o intentionat. Daca acest jucator, AwFully te hartuieste si continua sa te jigneasca te rog sa ma anunti, ma voi ocupa personal de problema ta. In cazul in care nu apar ONLINE pe joc, imi poti lasa mesaj privat pe forum in care sa-mi spui ce ti-a mai facut, atasand un printscreen care sa-ti sustina afirmatiile.
Cat despre regula ce priveste dublu-postul, te asigur ca nu este o regula "comunista" asa cum o numesti tu ci este o regula cu un scop bine stabilit, in asa fel incat discutiile de pe forum sa poata avea loc intr-un mediu civilizat si bine organizat. Ce s-ar intampla daca toti ar posta fara oprire si ar face spam? Nu ne-am mai intege sub nici o forma. Prin urmare, de data asta scapi doar cu un warn pentru dublu-post. Te-as ruga data viitoare sa fi mai atenta si sa nu mai pui la indoiala regulile forumului care au fost facute cu scopul de a mentine o atmosfera relaxanta intre toti utilizatorii forumului si nu doar pentru ca ma plictiseam si am zis hai sa le scriu sa fie scrise.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis