Reclamatie [SA]MrBlue

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Joi Mai 25, 2017 10:13 pm

Numele tău din joc:MrDici
Numele inculpatului:[SA]MrBlue
Motivul reclamaţiei: Nici nu stiu ce sa zic,nedreptate,bataie de joc fata de alti playeri, sau o pot numi favorizare?
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii: Voi posta mai jos si vor argumenta fiecare print
Alte detalii (Opţional):Nu sunt eu cu reclamatiile ,cred ca este prima sau a doua reclamatie ce o fac in 2 ani pe sv-u asta.Fac aceasta reclamatie din cauza ca sunt iritat de comportamentul tau de care dai dovada si sper ca vei citi si vei da un raspuns corect. Deci Domnule Blue din cate stiu eu Zeno avea ban,nu ? Ai zis foarte clar in topicul sau de unban ca a incalcat regulamentul jocului iar banul va ramane,da? Daca ai uitat iti reamintesc eu viewtopic.php?f=25&t=10064
Deci Riya a luat ban permanent pe cont pentru ca ZTN te-a vorbit urat la ea in PM iar tu ai dat ban permanent ei pentru motivul "De ce nu mi-ai zis?" e ca si cum fosta ta iubita Diana te-ar fi tradat,gandesti putin ? Una peste alta ban dat de-an pulea. Al doilea caz Atoris,are ban permanent pe cont pentru ca am facut noi acum ceva timp o gluma cu Kepe iar pe tine te-a injurat (baiatu cu pisica sau ceva legat de pisica,iar daca ai gandi nu te-ar deranja pentru ca stii ca nu tu esti ala cu pisica) insa timpul a trecut,ne-am schimbat,Kepe a trecut peste acea gluma si nu-l mai intereseaza ,ba chiar din cate stiu eu nu a avut nimic impotriva in a se scoate banul lui Atoris doar tu ai zis celebra replica "Ai incalcat regulamentul jocului,banul ramane". Cata nesimtire sa ai sa dai pe un forum public ca banul ramane insa tu sa-i scoti banu de pe sv intr-un mod subtil ? Astept un raspuns Domnule Blue. Sa nu vii cu vre-o gluma proasta in care sa zici banu e pe cont dar s-a schimbat numele,jeser a avut interdictie pe sv si i s-a scos..
Ceea ce se intampla este pe fata si o nesimtire maxima,cer sa i se scoata banul Riyei si lui Atoris.



PS: Te mai intrebi de ce oare scade sv in playeri,uite d-asta.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Joi Mai 25, 2017 11:49 pm

Sa ramana cu banu dai drecu
 ! Mesaj de la: Eduard
Ai primit avertisment
Avatar utilizator
maryn
Începător
Începător
Mesaje: 105
Membru din: Joi Mar 16, 2017 2:39 pm

Vin Mai 26, 2017 9:33 am

SA SE SCOATE BANU LU ATORIS SI LU RIYA !CHIAR MERITA
 ! Mesaj de la: Jawwad
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
Corvigel
Jucător
Jucător
Mesaje: 25
Membru din: Mie Ian 11, 2017 10:25 am

Vin Mai 26, 2017 10:05 am

Foarte bine punctat Dici.
De la un timp nu este normal ce se intampla pe lf.
Unban Riya si Atoris !
 ! Mesaj de la: Jawwad
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
Batiqe
Începător
Începător
Mesaje: 88
Membru din: Vin Mai 27, 2016 12:08 pm

Vin Mai 26, 2017 11:01 am

Şo vreau unban :))
 ! Mesaj de la: Jawwad
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
Laila
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Joi Mar 24, 2016 9:18 pm

Vin Mai 26, 2017 12:50 pm

Sunt curios ce o să răspundă Domnul Blue . Bine punctat Dici !
 ! Mesaj de la: Jawwad
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Vin Mai 26, 2017 1:00 pm

Zeno nu e singuru, din cate stiu si LupuCenusiu a avut ban de vreo 2 ori. :))) Si mai sunt si altii pe langa ei, de exemplu Athero, imi cer scuze ca-i folosesc numele fara stirea lui. Lista poate continua...
 ! Mesaj de la: Jawwad
Ai fost sancţionat cu avertisment.
5. In cadrul unei reclamatii au voie sa dea reply doar persoanele implicate si membrii echipei Metin2 LastFight. Oricine altcineva care intervine va fi sanctionat cu ban pe forum sau warn dupa caz.
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Metin2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 688
Membru din: Vin Oct 14, 2016 11:53 am

Vin Mai 26, 2017 1:18 pm

Daca mai scrie cineva inafara de un membru staff in aceasta reclamatie are ban permanent pe forum.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Vin Mai 26, 2017 1:22 pm

In aceasta reclamatie nu ar trebui sa faci pe avocatul lui Atoris sau Riya, dar ca intotdeauna te bagi unde nu trebuie. De ce nu au facut cei doi reclamatie si tocmai tu? Am inteles, crezi ca se fac favorizari si ai facut topic. Dar tu ceea ce faci e sa ii scoti banul celor 2 mentionati mai sus. De ce nu iti vezi strict de persoana ta si problemele tale? Acum o sa incep sa vorbesc despre banurile date si banurile scoase. Si nu, nu e vorba de nicio favorizare. E vorba ca baiatu asta Zeno nu a incalcat regulamentul cu nimic in 1 sau 2 ani de zile de cand joaca, fata de Riya care m-a injurat de N ori pe la spate.
Prin urmare, a vorbit in necunostinta de cauza, nu sunt acuzatii nefondate. Am inteles eu gresit, iar cand m-au bagat in conferinta am inteles toata povestea si el habar nu avea ce s-a intamplat cu kingul lui LupulCenusiu.
Imagine
Iar aici Zeno recunoaste ca a gresit si si-a cerut scuze fata de mine. Riya nu a facut asta niciodata si nici macar n-a incercat sa vorbeasca frumos cu mine sa-mi explice. Mai are rost sa zic de Atoris? De ce nu face el reclamatie? Vrei sa zic eu? Ok, ca stie ca este vinovat de ce a facut in trecut si ca nu are nicio sansa la debanarea contului.
Imagine
Am inteles ca in 2 ani de cand joaca Metin2LastFight, a fost prima lui greseala, de aceea l-am debanat.
Imagine
Iar in cazul dommnisoarei Riya, niciodata nu si-a recunoscut vina.
Totusi, nu inteleg de ce sunt tras la raspundere pe faptele mele si de ce imi bat capul, ca o fac degeaba.
Voi oricum credeti ce vreti, ma injurati pe la spate zi de zi. Numai are rost sa-mi bat capul.
Asadar, de la faza cu Zeno, o iert si pe Riya. Treaca de la mine.

Contul a fost debanat.
Topic inchis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis