Reclamatie [GM]Athero

Aici veţi putea reclama un membru staff în cazul în care acesta a încălcat regulamentul.
Închis
Avatar utilizator
AexxIsBack
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 11, 2016 7:04 pm

Joi Apr 13, 2017 7:37 pm

Numele tău din joc: AexxIsBack
Numele inculpatului: [GM]Athero
Motivul reclamaţiei: Mute 24 ore degeaba.
Postarea unei dovezi cât de cât incriminatorii:
Alte detalii (Opţional): Vreau sa vad si eu unde am jignit un membru din staff, sau unde am vorbit vulgar sau altceva, doarece eu am intrebat doar ceva un helper, nu am vorbit vulgar cu domnisoara/domnisoru.
Avatar utilizator
Drym
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 05, 2017 11:01 am

Joi Apr 13, 2017 7:43 pm

Am fost de fata cand [Gm]Athero ia luat apararea [H]Allexa in privinta cu varsta ei in staff... in mod legal a regulamentului depe sv nu are voie sa fie mebru al stafului Metin2 lastfight.Asta ar insemna promovarea serverului in mod negativ...si va vor aduce mari pagube serverului dumneavoastra.[GM]Athero ar trebui ca un staff matur sa inteleaga situatia si sa treaca peste ecest incident fara mute 24h.Parerea mea este ca nu s-a comportat decent ...nu asa se procedeaza..daca acest incident va continua iar[H]Allexa nu va fi dat afara din staf si readaugat in staf dupa ce va implini aceasta 16 ani...!
Ultima oară modificat Joi Apr 13, 2017 8:17 pm de către Metin2 Server, modificat 1 dată în total.
Motiv: La plangerile aduse echipei vor avea dreptul sa dea verdictul DOAR TeamManager-ul si ServerAdministrator-ul.
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Joi Apr 13, 2017 7:48 pm

REMOVE ALLEXA Chiar nu se mai paote sunt jucator la zi si mereu ia 5 playeri si 10 pe zi mute din cauza lu H Allexa de cand e in staff playerii in cet in cet scad
Ultima oară modificat Joi Apr 13, 2017 8:17 pm de către Metin2 Server, modificat de 2 ori în total.
Motiv: La plangerile aduse echipei vor avea dreptul sa dea verdictul DOAR TeamManager-ul si ServerAdministrator-ul.
Avatar utilizator
Drym
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 05, 2017 11:01 am

Joi Apr 13, 2017 7:50 pm

BUZZ scrie:REMOVE ALLEXA
Ai perfecta dreptate regulamentul trebuie respectat ca atare..!
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Joi Apr 13, 2017 7:54 pm

Deci , AexxIsBack ai fost sanctionat cu 24h mute deoarece este interzis sa iei la raspundere un membru STAFF ,,La 15 ani te lasa maica-ta cu iubit?'' cum ai facut tu aici :

10. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.


Cum ai tras-o la raspundere pe [H]Allexa despre viata ei in real.

Alt motiv pentru care ai fost sanctionat cu 24h a fost urmatorul:

Acuzatii nefondate si raspandirea de informatii false fara justificare, doar vorbe la playerii Ai fost mereu si vei ramane. Un Hot. Ceea ce discutai cu domnisoara Ioanna din 6AM , ca ei ii spunea=i asta despre mine.


Sper ca te-am lamurit si sper sa nu se mai repete greseala.
Imagine
Avatar utilizator
StefanX
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 14, 2017 7:18 pm

Joi Apr 13, 2017 7:56 pm

B.Comportament
Insultele aduse unui membru staff sau serverului se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 12 ore până la 24 de ore sau blocarea temporară sau definitivă a contului. Insultele pe la spatele unui membru staff sunt mult mai serioase, contul tau putând fi blocat direct pentru acestea.

4. Răspândirea de informații false ce au ca scop pătarea imaginii serverului este strict interzisă. De asemenea, acuzațiile nefondate aduse staff-ului nu sunt tolerate.
Aceasta se va sancționa cu blocarea permanentă a contului de joc sau chiar al protocolului de internet (adresei IP).


B. Comportament
1. Este interzisă jignirea în orice fel direcționată către jucători sau staff, indiferent de relația cu aceștia. Aluziile ofensatoare sunt de asemenea interzise. Prescurtările vor fi interpretate mereu precum ar avea un înțeles negativ.

Ai incalcat regulamentul si ai fost sanctionat corespunzator.Acuzatiile nefondate,insultele,jignirile si tragerea la raspundere unui membru staff se sanctioneaza aspru.
Athero a actionat corect.
Ultima oară modificat Joi Apr 13, 2017 8:17 pm de către Metin2 Server, modificat 1 dată în total.
Motiv: La plangerile aduse echipei vor avea dreptul sa dea verdictul DOAR TeamManager-ul si ServerAdministrator-ul.
Avatar utilizator
AexxIsBack
Jucător
Jucător
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 11, 2016 7:04 pm

Joi Apr 13, 2017 7:57 pm

In primu rand, vorbesc despre ce vreau eu sa vorbesc, chiar tu ai recunoscut ca ai fost hot acuma un AN, nu o mai lungii, ca esti un nimeni, regulamentul nu a fost RESPECTAT DE CE NOI CA JUCATORI SA IL RESPECTAM? ATI INCALCAT REGULAMENTUL ATI SPUS CA MINIM 16 ANII IAR ALLEXA ARE 15 REGULAMENTUL A FOST INCALCAT SI EU VOI INCALCA REGULAMENTUL CA RESTUL ECHIPEI METIN2 LAST FIGHT.
Ultima oară modificat Joi Apr 13, 2017 7:58 pm de către AexxIsBack, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Heathenss
Începător
Începător
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Dec 26, 2015 10:53 am

Joi Apr 13, 2017 7:58 pm

Da ? :)) Misto are fara 3 luni mare scofala :) Sti ca tu nu ai sanse la helper si faci pe tine atat !
Ultima oară modificat Joi Apr 13, 2017 8:17 pm de către Metin2 Server, modificat 1 dată în total.
Motiv: La plangerile aduse echipei vor avea dreptul sa dea verdictul DOAR TeamManager-ul si ServerAdministrator-ul.
Avatar utilizator
Drym
Jucător
Jucător
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 05, 2017 11:01 am

Joi Apr 13, 2017 7:58 pm

Daca nu se face ceva in privinta aceasta serverul se va duce...[H]Allexa nu are ce cauta in staff...este nu respecta regulile de baza...chiar daca ea a iesit bine la interviu ea nu indeplineste cerintele de baza.Concluzia din Cauza [H]Allexa serverul isi va strica impresia de seriozitate!
Avatar utilizator
Metin2 Top
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 578
Membru din: Vin Mar 11, 2016 7:15 pm

Joi Apr 13, 2017 7:59 pm

BUZZ scrie:REMOVE ALLEXA Chiar nu se mai paote sunt jucator la zi si mereu ia 5 playeri si 10 pe zi mute din cauza lu H Allexa de cand e in staff playerii in cet in cet scad
  • Este interzisă jignirea în orice fel direcționată către jucători sau staff, indiferent de relația cu aceștia. Aluziile ofensatoare sunt de asemenea interzise. Prescurtările vor fi interpretate mereu precum ar avea un înțeles negativ.

    Insultele aduse jucătorilor se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 30 de minute până la 12 ore în funcție de gravitate și frecvență.
    Insultele aduse unui membru staff sau serverului se pedepsesc cu blocarea chat-ului de la 12 ore până la 24 de ore sau blocarea temporară sau definitivă a contului. Insultele pe la spatele unui membru staff sunt mult mai serioase, contul tau putând fi blocat direct pentru acestea.
    Athero a procedat 100% corect.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Joi Apr 13, 2017 8:02 pm

[GM]Athero scrie:Deci , AexxIsBack ai fost sanctionat cu 24h mute deoarece este interzis sa iei la raspundere un membru STAFF ,,La 15 ani te lasa maica-ta cu iubit?'' cum ai facut tu aici :

10. Jucătorii nu au dreptul să testeze cunoştinţele unui membru al echipei, sau să-i tragă la răspundere pe aceștia.
Se sancționează cu blocarea chat-ului sau a contului, durata fiind decisă în funcție de gravitate.


Cum ai tras-o la raspundere pe [H]Allexa despre viata ei in real.

Alt motiv pentru care ai fost sanctionat cu 24h a fost urmatorul:

Acuzatii nefondate si raspandirea de informatii false fara justificare, doar vorbe la playerii Ai fost mereu si vei ramane. Un Hot. Ceea ce discutai cu domnisoara Ioanna din 6AM , ca ei ii spunea=i asta despre mine.


Sper ca te-am lamurit si sper sa nu se mai repete greseala.
Pe langa asta, ai utilizat un comportament sfidator si ai luat in bataie de joc un membru al staffului. In consecinta, ai fost sanctionat conform regulamentului. In plus, a fost explicat de nenumarate ori de ce i s-a permis Allexei sa intre in staff. Nu ai nicio autoritate asupra deciziilor echipei. Cererile pentru intrare in staff sunt complet diferite de regulamentul jocului si sunt mult mai flexibile. Daca tu crezi ca nu isi face treaba, revino cu o reclamatie valida si abia atunci vom lua in considerare pedepsirea ei.

Cei care au comentat fara rost in acest topic sau au insultat vor suporta consecintele.

Topic inchis.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis