Ghid war mental.

În această secţiune veţi putea posta orice ghiduri legate de Metin2.
Închis
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Mie Mar 16, 2016 10:36 am

~Tinand cont de damage-ul maricel de pe server,am sa fac un ghid cu bonusurile pentru razboinicul mental.
~Arme:1v1 si universal:VIT,Semi-om,Patrundere,Vit.farmec,critica/otravire(tinand cont de damage,de preferat critica)
~Pietre:1v1:Patrundere,Reintoarcere,Rasa(WAR/SAMAN/SURA/NINJA)
~universal:Ninja,War,Sura/Saman(la alegere)

~Armuri:Set sabie:Aparare sabie,Val. atac,Vit. farmec,Reflectare atac corporal,PV
~Set 2 maini:Aparare 2 maini,Val. atac,Vit. farmec,Reflectare atac corporal,PV
~Set pumnal:Aparare pumnal,Val. atac,Vit. farmec,Reflectare atac corporal,PV
~Set sageti:Aparare sageti,Val. atac,Vit. farmec,Reflectare atac corporal,PV
~Set clopot:Aparare clopot,Val. atac,Vit. farmec,Rez foc/fulger/reflectare atac corporal(am testat,si cel mai mult ajuta rez.fulger),PV
~Set evantai:Aparare evantai,Val. atac,Vit. farmec/Rez. Foc/fulger/reflectare atac corporal(la fel ca la set clopot),PV
~Set universal:Aparare sabie,pumnal,sageti,PV sau Aparare,sabie,pumnal,sageti,clopot,PV
~Pietre:1v1:Grabei,Vitalitate,Eschivei
~Universal:Vitalitate,Eschiva,Pitularii


~Papuci:Set sabie:Aparare sabie,Vit. atac,Sansa la lovitura critica,PV,sansa la blocare
~Set 2 maini:Aparare 2 maini,Vit. atac,Sansa la lovitura critica,PV,sansa la blocare
~Set pumnal:Aparare pumnal,Vit atac,Sansa la lovitura critica,PV,sansa la blocare
~Set sageti:Evitare sageti,Vit.atac,Sansa la lovitura critica,PV,sansa la blocare(de preferat sa folositi papuci de nivel 29,care dau 20 sageti)
~Set clopot:Aparare clopot,Vit.atac,Sansa la lovitura critica,PV,sansa la blocare
~Set evantai:Aparare evantai,Vit.atac,Sansa la lovitura critica,PV,sansa la blocare
~Set universal:Aparare sabie,pumnal,2 maini,clopot,PV(de preferat sa folositi papuci de nivel 29)



~Coliere:Set sabie:Aparare sabie,Regenerare pv,Sansa la lovitura critica,sansa la blocare,PV
~Set 2 maini:Aparare 2 maini,Regenerare pv,Sansa la lovitura critica,sansa la blocare,PV
~Set pumnal:Aparare pumnal,Regenerare pv,Sansa la lovitura critica,sansa la blocare,PV
~Set sageti:Aparare sageti,Regenerare pv,Sansa la lovitura critica,sansa la blocare,PV
~Set clopot:Aparare clopot,Regenerare pv,Sansa la lovitura critica,sansa la blocare,PV
~Set evantai:Aparare evantai,Regenerare pv,Sansa la lovitura critica,sansa la blocare,PV
~Set universal:Aparare sabie,pumnal,2 maini,sageti,PV sau Aparare sabie,pumnal,sageti,clopot,PV



~Cercei:Set sabie/2maini:Aparare sabie,Aparare 2 maini,Semi-om,Vit.miscare,Rez otrava
~Set pumnal/sageti:Aparare pumnal,Aparare sageti,Semi-om,Vit.miscare,Rez. otrava
~Set evantai/clopot:Aparare evantai,Aparare clopot,Semi-om,Vit.miscare,Rez.otrava
~Set universal:Aparare sabie,2maini,pumnal,sageti,Semi-om sau Aparare sabie,pumnal,sageti,clopot,Semi-om



~Scuturi:Ninja:VIT,STR,Semi-om,Imun la necunostinta,Blocare atac corporal
~Razboinic:VIT,STR,Semi-om,Imun la necunostinta,Blocare atac corporal
~Sura:VIT,STR,Semi-om,Imun la necunostinta,Blocare atac corporal
~Saman:VIT,STR,Imun la necunostinta,Blocare atac corporal,Semi-om
~Set universal:VIT,STR,Imun la necunostinta,Blocare atac corporal,Semi-om(scut titan)
~La war-uri/batai genereal de preferat sa folositi scut tigru,deoarece damage dat de ninja pumnal/arc pe hit este cel mai mare


~Coifuri:vs razboinic/ninja/sura:Vit.atac,Otravire,Regenerare pv,Semi-om,Rez magie
~vs saman:Otravire,Regenerare pv,Semi-om,Rez magie,Rez fulger
~vs ninja arc:Regenerare pv,Otravire,Semi-om,Rez magie,Evitare sageti
~Set universal:Regenerare pv,Semi-om,Evitare sageti,Rez magie,Rez fulger



~Bratari:vs razboinic/ninja/sura:Patrundere,Semi-om,Rez.magie,Absorbire pv,Max pv
~vs saman:Patrundere,Semi-om,Rez magie,Rez fulger,PV
~Set universal:Patrundere,Semi-om,Rez.magie,Rez fulger,Max pv.



Sper ca v-a fost de folos acest ghid!
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Mie Mar 16, 2016 11:38 am

Lasa-te de mental..un sfat prietenesc..macar de nu scriai nimic.
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Mie Mar 16, 2016 12:11 pm

Serios? Ai dracu' toti buni cu 13k critica,si la tactica 0,macar numai comenta, te astept la 1 set pe orice sv de tactica,atat iti zic.Sal!
Avatar utilizator
Be3p
Jucător
Jucător
Mesaje: 34
Membru din: Mar Mar 08, 2016 10:59 pm

Mie Mar 16, 2016 1:07 pm

Eu personal pe war pun dex inloc de vit pentru ca imi creste valoarea atacului magic.Nu stiu daca este adevarat.Dar in rest mie mi se pare un ghid destul de bun.Iti da un start in caz ca vrei sa te apuci de war.
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Mie Mar 16, 2016 1:24 pm

MotanelNR1 scrie:Serios? Ai dracu' toti buni cu 13k critica,si la tactica 0,macar numai comenta, te astept la 1 set pe orice sv de tactica,atat iti zic.Sal!
Tocmai asta vroiam sa spun si eu ( partea cu tactica ) . Un ghid de genul tau , adica bonusuri cred ca poate face toata lumea si e la fel ca toate , dar interesant ar fi sa faci un ghid cu tactica . Oricum bravo pentru implicare .
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Mie Mar 16, 2016 2:53 pm

Un ghid destul de bun , mai puţin partea cu vit-ul nu cred că ajută aşa mult odată ce ai şi corpul , mai bun e dex-ul după părerea mea.
Imagine
Avatar utilizator
Aacayipsin
Începător
Începător
Mesaje: 141
Membru din: Vin Feb 12, 2016 5:02 pm
Oraş: Am 4 vile 4 orase.
Status: I'm omnipotent.
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: NingeaGad

Mie Mar 16, 2016 3:18 pm

Orice ai pune pe mental, daca-l faci full aparare+full semi-om+full critica e bun... Damage excesiv, eu full site cu bijuterii si sihastru rosu si toate prostiile, iau 7k normal pe spirit? Ce-I drept, si respectivu avea site, dar tot de aparare ( sih rosu ) Nu vreau sa-mi imaginez cu inca 10hh de la sihastru alb si 10% damage anti rasa de la freza ( poate nu multi stiu, dar freza anti rasa > dread pentru damage ).
Anyway, GJ pentru ghid.
nr1 ningea intergalactique va las aici trofeele:
ImagineImagine
astept adveresar pe ningea, veniti 2vs1, ca 1vs1 n-aveti sanse, va dau sub 0.
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Mie Mar 16, 2016 3:22 pm

bvbv, un ghid bun.
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Mie Mar 16, 2016 8:13 pm

Stil7 scrie:
MotanelNR1 scrie:Serios? Ai dracu' toti buni cu 13k critica,si la tactica 0,macar numai comenta, te astept la 1 set pe orice sv de tactica,atat iti zic.Sal!
Tocmai asta vroiam sa spun si eu ( partea cu tactica ) . Un ghid de genul tau , adica bonusuri cred ca poate face toata lumea si e la fel ca toate , dar interesant ar fi sa faci un ghid cu tactica . Oricum bravo pentru implicare .
Sincer,cred ca o sa fac un astfel de ghid.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Joi Mar 17, 2016 10:23 am

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis