Ghid Saman Buff

În această secţiune veţi putea posta orice ghiduri legate de Metin2.
Închis
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Mie Mar 02, 2016 4:47 pm

Metin2 PvP Private Server MT2

STATUS SAMAN BUFF:

* INT-ul - 95
* VIT-ul - 95
* DEX-ul - 45
* STR -95

Deci facem INT-95 dupa care VIT-95, STR-95 si ultimul ramane DEX-ul.

Bonusuri Iteme ( set universal):

Armura:
PV 3k
Aparare Sabie 15
Aparare 2 Maini 15
Aparare Pumnal 15
Aparare Sageti 15

ARMA (clopot beta):
Semi-Oameni 10
Sansa critica 10
Patrunzatoare 10
INT 12
STR 12

Colier
PV 3k
Aparare Sabie 15
Aparare 2 Maini 15
Aparare Pumnal 15
Aparare Sageti 15

Cercei (TOPAZ)
Semi-Oameni 10
Aparare Sabie 15
Aparare 2 Maini 15
Aparare Pumnal 15
Aparare Sageti 15

Bratara
PV 3k
Rezistenta Magie 15
Patrundere 15
Semi-Oameni 10
Daune absorbite de pv. (sau rezistenta la foc)

Papuci ( nivel 29 sau pheonix)
PV 3k
Aparare Sabie 15
Aparare 2 Maini 15
Aparare Pumnal 15
Aparare Clopot 15(papuci nivel 29)/Aparare sageti(papuci pheonix)

Scut (Recomand cele 5 scuturi - Pe fiecare dintre cele 5 scuturi puneti aceste bonusuri)
12 INT
12 STR
Imun necunostinta
Semi-Oameni 10
Si sansa de a bloca un atac corporal.

Cu toate aceste bonusuri veti ajunge la:

Aparare Sabie 60
Aparare 2 Maini 60
Aparare Pumnal 60
Aparare Sageti 60 (Cu cizme de piele - 65)
PV - 27.000


Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Mie Mar 02, 2016 7:36 pm

Interesant , nu am mai vazut un ghid pentru saman buff . E bun la bonusuri , dar ar fi interesant sa faci si ghid de duel tactica si restu . Bravo .
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Mie Mar 02, 2016 8:24 pm

nr1 şaman după max.
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Mie Mar 02, 2016 10:39 pm

E un ghid bun, felicitari pentru munca depusa! :)
Avatar utilizator
Dara
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Noi 14, 2015 4:24 pm

Joi Mar 03, 2016 10:52 am

Cu toate bonusurile (inclusiv viata zeului dragon) poti depasi 27k pv : http://i.imgur.com/CDz9yAw.jpg
Trebuia sa punctez asta pentru ca nu toti stiu de bugul care se creeaza atunci cand resetezi statusul vit. Bug existent pe toate serverele de metin, inclusiv oficial. Spor la joc.
Avatar utilizator
Aacayipsin
Începător
Începător
Mesaje: 141
Membru din: Vin Feb 12, 2016 5:02 pm
Oraş: Am 4 vile 4 orase.
Status: I'm omnipotent.
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: NingeaGad

Joi Mar 03, 2016 2:34 pm

Si ar fi bine sa nu stie toti de acel bug Diane. ;) Btw, felicitari pentru tutorial. :)
nr1 ningea intergalactique va las aici trofeele:
ImagineImagine
astept adveresar pe ningea, veniti 2vs1, ca 1vs1 n-aveti sanse, va dau sub 0.
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Joi Mar 03, 2016 2:49 pm

Dara scrie:Cu toate bonusurile (inclusiv viata zeului dragon) poti depasi 27k pv : http://i.imgur.com/CDz9yAw.jpg
Trebuia sa punctez asta pentru ca nu toti stiu de bugul care se creeaza atunci cand resetezi statusul vit. Bug existent pe toate serverele de metin, inclusiv oficial. Spor la joc.
Nu trebuia sa punctezi tu nimic , cu toti stim acest bug dar unii au respect macar sa nu zica , avand in vedere ca e o ilegalitate oarecum . Dar ma rog , raman la aceeasi parerea , acesta este un GHID adica niste chestii care ii ajuta pe cei care sunt noi nu trebuie incluse si alte chestii cum ar fi buguri si alte porcarii.
Avatar utilizator
Dara
Jucător
Jucător
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Noi 14, 2015 4:24 pm

Joi Mar 03, 2016 3:46 pm

Nu stiu de voi, dar dupa mine ar fi corect ca toti sa avem acelasi pv fara iteme, iar la duel sa faca diferenta doar tactica si echipamentul.
Mai cred si ca 1k pv in+ este intotdeauna bine venit, deci ajuta. Din moment ce unii cunosc trucul, iar altii nu, ar fi corect sa-l stim cu totii.
"Ilegalitate", zici, (hmm, eu as numi-o nedreptate pentru cei ce nu cunosc avantajul!) dar cu toate astea, nu am pomenit sa fie cineva sanctionat pe vreun server pentru ca si-a resetat statusul. Si daca e s-o gandim asa, "ilegalitate" e si cand cunosti un bug si nu-l postezi pe forum. :)) Deci, te invit sa-l postezi pe forum daca te deranjeaza :)
Avatar utilizator
Easy PvM Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 587
Membru din: Mar Noi 17, 2015 6:09 pm

Joi Mar 03, 2016 10:35 pm

Dara scrie:Cu toate bonusurile (inclusiv viata zeului dragon) poti depasi 27k pv : http://i.imgur.com/CDz9yAw.jpg
Trebuia sa punctez asta pentru ca nu toti stiu de bugul care se creeaza atunci cand resetezi statusul vit. Bug existent pe toate serverele de metin, inclusiv oficial. Spor la joc.
Ee baga-mi-as eu ceva in bugu tau ca toti pisatii mai nou numa cu Bug la pv jucati, iar daca va bate unu fără Bug va cacati pe voi ca are site nu? Păcat ca nu se scot alea de reset vit sa vad care mai sta in picioare fără bug
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Vin Mar 04, 2016 2:38 pm

"Ilegalitate", zici, (hmm, eu as numi-o nedreptate pentru cei ce nu cunosc avantajul!) dar cu toate astea, nu am pomenit sa fie cineva sanctionat pe vreun server pentru ca si-a resetat statusul. Si daca e s-o gandim asa, "ilegalitate" e si cand cunosti un bug si nu-l postezi pe forum. :)) Deci, te invit sa-l postezi pe forum daca te deranjeaza :)
PAi de cand ma stiu eu , bug = ceva ilegal . Mai exista multe buguri cum ar fi :
1) Dau freza site jos de pe mine , iar pe cap tot ea ramane . Am pus-o pe forum , am incercat toate metodele si nu am putut sa-l scot .
2) Cand iti schimbi sexul costumul se face invizibil si iti ascunde armura (Eu sunt ninja baiat full site si cand ma fac ninja fata arat de parca nu as avea armura ) .
Si tot asa . Nu toate bugurile se pot rezolva . Nu cred ca ai inteles prea bine ce am spus eu . Eu m-am referit la faptul ca acesta este un ghid in care se specifica clar bonusurile , itemele si tactica , nimic altceva . Sa pui un bug la un GHID e ceva cam ciudat , nu ti se pare ? Dar ma rog fiecare cu parerea lui , pana la urma asta arata si caracterul .
Avatar utilizator
Easy Metin2 PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 303
Membru din: Sâm Noi 28, 2015 3:06 pm

Vin Mar 04, 2016 4:18 pm

Topic Closed !
Motiv: Off-topic.Daca aveti de raportat bug-uri va duceti frumos la sectiunea corespunzatoare, nu discutam aici despre bug-uri.
Închis