Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 2:14 pm

Numele tău din joc: MrDici
Sugestie/Propunere: Haideti sa ne dam cu pararea fiecare,va rog cei ce o sa dati PRO/CONTRA argumentati,ok? M-am tot gandit de ceva saptamani,serveru a tot mers pe partea PVP 2 ani,ok bun,felicitari membrilor STAFF dar haideti sa fim putini realisti ca numai merge asa...oarecum popularea sv-lui a scazut din diverse motive,monotonia a acaparat 70% din server..De ce sa nu venim cu o idee noua ca sa schimbe putin serveru,sa sporeasca donatiile,sa aduca playeri noi pe sv ,sa fie batai s.a.m.d. Propun sa se introduca pe sv o parte de 30% PVM. In ce consta aceasta parte de 30% ? De exemplu am discutat cu Edy si el spunea de o idee de lv 120 parerea mea ca am da in prea mult pvm. Eu propun sa se adauge ceva bossi ,ca de exemplu.
1.Turnul Demonilor ,batem reper(sa aibe drop,lacrimi baljit pt nemere,cap mumificat pt Azrael) dupa care sa putem merge Azrael ,acesta sa aibe un drop de (inele,acadele,pesti,vinuri si o sansa de 20% costum azrael /freza azrael fara bonusuri de design pe termen de 7 zile)
2.Turnul lui Nemere ,cu toti cunoasteti turnului lui Nemere,mi se pare cel mai captivant boss. Aici iarasi un drop fain (costum nemere ,casca nemere (acelea galbene faine,stiti nu?) +inele,acadele samd..
3.Razadorul (idem)

Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Cu ce ar imbunatati ? Pai in primul rand ati putea baga la donatii niste costume/freze/peturi cu ceva bonusuri pvm pentru ca unii vor vrea sa dea dmg mai mult in bossi sau poate sa faca in cat mai putini oameni bossi ca sa aibe drop mai bun. Avand in vedere ca nu sunt bonusuri pvm pe sv un boss va fi greu de batut,va rog sa va ganditi ca in metinele de 90 cu full site +str +acadea +grupa+atac fortat dai undeva la 10,5k in metine (asta daca ai o otravita buna rau) ,deci in bossi vei da undeva la 4-5k ? Deci vom face bossu extrem de greu chiar in 7-8 oameni si va fi captivant,adio plictiseala,pro batai +popularea sv-lui si asa se va pastra si pvp-u.


EDIT: La Razador trebuie doar sa intri si sa-l astepti(depinde de cum il faceti),sa va ganditi cati jucatori ar astepta razadorul si cate batai ar iesi pe el.


Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Mie Mai 17, 2017 2:41 pm de către Aeldra, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Mie Mai 17, 2017 2:22 pm

[H]Keni
Contra
NU spun ca nu ar fi interesant , dar mai bine e să ramana sv asa cu e acum.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 2:25 pm

HoldUP
Pro
Ar fi o îmbunătățire pentru server
Ultima oară modificat Mie Mai 17, 2017 2:27 pm de către MT2 PvM Server, modificat 1 dată în total.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 2:26 pm

Kanechi scrie:QR_BBPOST [H]Keni
Contra
NU spun ca nu ar fi interesant , dar mai bine e să ramana sv asa cu e acum.
Sa inteleg ca-ti place plictiseala de pe sv si prostia cu barbutul si cum toti se lasa,nu ?
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Mie Mai 17, 2017 2:27 pm

[SGM]Athero
Contra.
Sa iti spun si de ce , acesta este un PvP Classic , nu ar fi bine sa stricam un server clasic deschis de atata timp asa cum este ca sa bagam bosi , mai bine sa lasam asa cum este ,ca oricum inelele acadelele pica mapa farm si vinuri.
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 2:32 pm

[SGM]Athero scrie:QR_BBPOST [SGM]Athero
Contra.
Sa iti spun si de ce , acesta este un PvP Classic , nu ar fi bine sa stricam un server clasic deschis de atata timp asa cum este ca sa bagam bosi , mai bine sa lasam asa cum este ,ca oricum inelele acadelele pica mapa farm si vinuri.
Eu te inteleg pe tine ca pe romaneste doar stai si o freci...uni mai vor sa faca si altceva si citeste cu atentie ca am specificat ca am inteles treaba cu PVP CLASIC 2 ani dar deja 70% din sv e monoton,multi s-au lasat si nu-mi zice ca nu vedeti si voi asta.
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 2:33 pm

[SGM]Athero scrie:QR_BBPOST [SGM]Athero
Contra.
Sa iti spun si de ce , acesta este un PvP Classic , nu ar fi bine sa stricam un server clasic deschis de atata timp asa cum este ca sa bagam bosi , mai bine sa lasam asa cum este ,ca oricum inelele acadelele pica mapa farm si vinuri.
Nu cred că se distrează nimeni când sparge pietre metin.
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Mie Mai 17, 2017 2:37 pm

[H]Jawwad
Pro
Mi se pare o idee bună, acum ceva timp când era dragonul băgat chiar dacă intrai la 3, 4, 5, 6 dimineaţă găseai jucători în camera de cristal care aşteptau dragonul, erau bătai mari între regatul roşu şi galben şi nu cred că s-a plictisit cineva :))
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Mie Mai 17, 2017 2:40 pm

[H]Reme
Pro
Eu unul sunt pro, unii playeri se plictisesc si nu au ce face, multi se plictisesc si la duele, eu spun ca adaugarea boss-ilor ar fi ceva ok, cu rata de drop la iteme importante foarte mica, si un boss sa fie batut in minim 3 oameni, pentru ca asa ar fi mult mai interesant. Asta este parerea mea, ar mai diminua plictiseala si cearta de pe server (bine, ca se vor bate pe bossi si alte chestii)
e o provocare noua, si de ce nu... si asa nu se mai aud vorbe aiurea, asa fiecare player are sansa lui sa isi farmeze un costum, o freza sau ceva, si aia este.
Avatar utilizator
Server Metin2 PvP
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Vin Iul 08, 2016 1:20 pm

Mie Mai 17, 2017 2:46 pm

[GFX]Kuareez
Pro
Eu inteleg ca sv e pvp clasic dar sincer e plictiseala mare pe sv , eu zic ca acest update ar aduce si playeri noi .
Avatar utilizator
qKen3TOfficial
Jucător
Jucător
Mesaje: 39
Membru din: Lun Dec 26, 2016 12:16 am

Mie Mai 17, 2017 2:48 pm

qKen3T
PRO
Ar fii o idee foarte buna, ar mai trece plictiseala de pe server
Avatar utilizator
Moonlight
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 12, 2016 8:52 pm

Mie Mai 17, 2017 2:48 pm

MoonlightBae
Pro
Este o idee foarte buna, este ceva nou si am mai scapa de monotonia de pe server
Imagine
Avatar utilizator
Server Metin2 PvP
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Vin Iul 08, 2016 1:20 pm

Mie Mai 17, 2017 2:52 pm

[SGM]Athero scrie:QR_BBPOST [SGM]Athero
Contra.
Sa iti spun si de ce , acesta este un PvP Classic , nu ar fi bine sa stricam un server clasic deschis de atata timp asa cum este ca sa bagam bosi , mai bine sa lasam asa cum este ,ca oricum inelele acadelele pica mapa farm si vinuri.
Athero eu inteleg ce spui tu dar, tu fiind membru in staff nu cred ca te plictisesti ai de rezolvat probeleme e cu totu altcv , ca player iti spun din partea tuturor ca ne plictisim , asta ar diminua din plictiseala . Bafta.
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Mie Mai 17, 2017 2:54 pm

Kuarez scrie:QR_BBPOST
[SGM]Athero scrie:QR_BBPOST [SGM]Athero
Contra.
Sa iti spun si de ce , acesta este un PvP Classic , nu ar fi bine sa stricam un server clasic deschis de atata timp asa cum este ca sa bagam bosi , mai bine sa lasam asa cum este ,ca oricum inelele acadelele pica mapa farm si vinuri.
Athero eu inteleg ce spui tu dar, tu fiind membru in staff nu cred ca te plictisesti ai de rezolvat probeleme e cu totu altcv , ca player iti spun din partea tuturor ca ne plictisim , asta ar diminua din plictiseala . Bafta.

Da , ai si tu dreptate ca restul ar fii ceva dar nici chiar sa se faca prea mult pvm.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Mie Mai 17, 2017 3:18 pm

Kaisen
Contra
Deja o dam in prea mult pvm, dupa parerea mea, daca va fi acceptata propunerea multi playeri se vor lasa pentru ca au venit pe server, acesta fiind un pvp classic nu pvm.
Avatar utilizator
Chron
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 161
Membru din: Joi Apr 06, 2017 9:23 am

Mie Mai 17, 2017 3:23 pm

Chron
Pro/Contra
PvM daca te referi sa se faga run-ul la Dragon sau Azrael si sa farmeze acolo de ex costume cu bonusuri,sa nu mai fie plictiseala
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Mie Mai 17, 2017 3:49 pm

[GFX]Fanni
Pro/Contra
Intr-adevar e plicitseala pe sv, dar, daca baga Nemere, Razador, etc. o cam dam in PvM. LF este sv PvP Clasic, nu prea au ce cauta bossii pe sv. Si cu farmatu asta, deja va fi 50% PvM..
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Mie Mai 17, 2017 3:52 pm

Chriss69
Pro/Contra.
Inteleg ca e plictiseala si sunt Pro pentru adaugarea unor bosi, dar sa nu o dam prea mult in PVM.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Ellif
Începător
Începător
Mesaje: 121
Membru din: Sâm Apr 22, 2017 2:39 pm
Status:
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 3:53 pm

Ellif
Pro
O idee buna , ar fi interesant si o îmbunătățire pentru server .
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 17, 2017 3:55 pm

Tin sa cred ca multi dintre voi ce au comentat aici nu stiu ce inseamna un server PVM asa ca ma voi abtine de la alte comentarii.
Închis