Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Metin2 Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 237
Membru din: Joi Aug 04, 2016 11:31 am
Status: Only God Can Judge Me
Regat: Roşu
Caracter: Sura

Lun Mai 08, 2017 4:24 pm

DauLaBuci69
Pro
O idee buna, dar cum au spus si ceilalti jucatori, nu se stie daca se va putea face.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Mie Mai 10, 2017 10:22 pm

HamatoYoshi
pro
nu e greu daca stii sa te joci putin cu liniile.
PvM Easy Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 601
Membru din: Mie Noi 11, 2015 10:31 pm
Oraş: Bucureşti
Status: El Pizdoso
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: TheAbyss

Joi Mai 11, 2017 6:02 am

Adi
PRO
-
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Joi Mai 11, 2017 10:43 am

Kenikiri
Pro
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Joi Mai 11, 2017 2:09 pm

Aceasta propunere ar fi utila pentru un server PvM ca sa faci run-uri la Azrael, in DT s.a.m.d. Pentru un server PvP, mai mult strica decat sa ajute. De ce? Sa luam un exemplu extrem:
2 bresle intra la war, nicio breasla nu are buff pe ea. Prima breasla, X, are 5 samani. A doua, Y, are 1 saman. Primei bresle ii va lua mult mai putin timp sa primeasca buff si va avea un avantaj asupra celeilalte bresle. Asta e un lucru de tactica si depinde de cum isi formeaza liderul echipa pentru war. Daca noi am implementa acest lucru, este posibil chiar ca Y sa aiba un avantaj deoarece a putut sa isi aleaga caractere mai utile. In plus, daca un membru al grupei este departe si samanul nu poate ajunge la el, nu mi se pare normal ca el sa primeasca buff.
Pe scurt, am putea sa adaugam skill-urile de buff direct la sura, ninja si shaman. Ar avea acelasi efect.
De asemenea, un shaman care ar trebui sa fie atent la buff-urile coechipierilor intr-o bataie generala va trebui doar sa isi dea buff singur.
In concluzie, am diminua tactica de pe server si, in timp, va deveni doar un server pe care intri ca sa dai skilluri in ceilalti.

Sa nu mentionez ca la evenimentul NATURA vom primi toti buff modat cu 100% blocare atac continuu. Blocarea samanului pe loc nu va mai avea niciun efect.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Joi Mai 11, 2017 2:12 pm

Propunere respinsa.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis