Propunere Bonusuri

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mar 26, 2016 10:09 am

Numele tau din joc: Reaper
Sugestie/Propunere: Propun ca armele/armurile/accesoriile + 9 ce se pot evolua sa vina direct cu 5 bonusuri din magazin (daca se poate, evident). Stiu ca mi-au mai cazut iteme cu 2 bonusuri foarte rar cand am mai cumparat de la magazin.
Cu ce crezi ca ar imbunatati jocul sugestia/propunerea ta?: Nu ar trebui sa pierzi atat de mult timp adaugand 4 bonusuri normale + 1 cu marmura. Iti irosesti foarte mult timp cand vrei sa faci seturi (1v1, 2v2 etc) si este cel mai enervant pentru jucatorii ce vor sa isi faca noi caractere.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Sâm Mar 26, 2016 10:24 am

Nu cred că e atât de greu să bagi niște bonusuri pe arme, adică bonusurile intră din prima şi marmura la fel.
Dar e o idee bună, pro.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Sâm Mar 26, 2016 11:18 am

Nu am auzit in viata mea de iteme cumparate din shop cu 5 bonusuri . CONTRA . Daca facem astfel de propuneri ajungem la propunerea cu clona , care sa dea duel pt noi , ca na ne ia mult timp sa dam un 1-1 .
EDIT: Am comparat clona cu ideea ta pentru ca daca continuam sa dam propuneri d-astea care au ca scop primirea itemelor de-a gata am ajunge in punctul in care am adauga clona sa dea duel pentru noi iar noi sa stam degeaba .
Nu am auzit in viata mea de iteme cu 5 bns cumparate de la shop . Pai nici tu nu cred ca ai auzit / vazut . Poate ca nu exista , nu te-ai gandit un pic ? Crezi ca se poate implementa orice pe metin ? Am facut propunere cu CEAS+DATA in metin si nu s-a aprobat pentru ca era prea greu de facut . Mai gandeste-te .
Ultima oară modificat Sâm Mar 26, 2016 12:22 pm de către M6Raw, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Mar 26, 2016 11:27 am

Stil7 scrie:Nu am auzit in viata mea de iteme cumparate din shop cu 5 bonusuri . CONTRA . Daca facem astfel de propuneri ajungem la propunerea cu clona , care sa dea duel pt noi , ca na ne ia mult timp sa dam un 1-1 .
Si daca n-ai auzit in viata ta, asta nu e un lucru bun? Tot nu inteleg ce legatura are propunerea cu clona cu niste bonusuri care ne scutesc ceva timp. Nu cred ca ii face nimanui placere sa adauge bonusuri pe iteme, pe cand duelurile reprezinta una dintre activitatile cele mai populare si placute pe un server PvP.
EDIT:
1. Orice se poate implementa pe metin daca stii limbajul de programare. Atat timp cat ai sursa, poti face si un nou regat (numai ca trebuie sa faci terenul in blender, texturile etc samd).
2. N-am zis sa primim itemele cu bonusurile deja pregatite pentru PvP, am zis bonusuri la intamplare ca sa nu mai stam sa tragem itemul ala si sa ne doara mana.
3. N-ai primit niciodata un item cu un bonus la intamplare cand ai cumparat de la magazin? Eu cred ca acea caracteristica se poate dezvolta/exploata, de aia am si propus ideea.
Jawwad scrie:Nu cred că e atât de greu să bagi niște bonusuri pe arme, adică bonusurile intră din prima şi marmura la fel.
Dar e o idee bună, pro.
La mine nu au intrat din prima. :S
Ultima oară modificat Sâm Mar 26, 2016 1:44 pm de către Metin2 PvP Servers, modificat de 2 ori în total.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Azyrah
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 458
Membru din: Mar Feb 16, 2016 3:51 pm

Sâm Mar 26, 2016 11:57 am

Contra..
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Player
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Mie Feb 03, 2016 5:47 pm

Sâm Mar 26, 2016 1:05 pm

nu cred că se poate, însă ideea e bună .
PRO.
Avatar utilizator
zTN22
Începător
Începător
Mesaje: 80
Membru din: Mar Dec 08, 2015 2:22 pm

Dum Mar 27, 2016 10:38 am

Contra. Mi se pare o idee complet inutila. Nu cred ca va cade mana daca mai dati niste click-uri in plus pentru a pune niste bonusuri.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Dum Mar 27, 2016 5:35 pm

Propunere respinsa.

Topic Closed!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis