PROPUNERE

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Sâm Iul 06, 2019 12:20 pm

Numele tău din joc: SelleRoyal
Sugestie/Propunere: Propun sa se reseteze toate conturile, sau sa ramana conturile dar toate itemele sa fie sterse. E clar ca nu sunt playeri fratilor deoarece piata s-a stricat. Invatati din istorie au fost sv de ex European in 2015 sv lui Salam/ Iulian pe care jucam, acel server se reseta odata la 3-4-5 luni si playerii se apucau iara. Bine inteles ca nu vreau reset odata la 3 luni dar asa nu se mai poate. Sv ar avea de castigat playeri si daca s-ar lucra la DMG ca sa vina jucatorii de tactica ce au fost odata in 2016. Sa se adauge alte costume, sa fie gandit altfel. Acum o sa vina donatorii ca nu vor, dar pot numara pe degete playerii. Ce a fost odata LF si ce a ajuns e pacat...Si FreeTimes cand s-a deschis a avut playeri dar au plecat ca au fost buguri (nu puteai da DMG pe skil, raza skillului era prea mica fiind doar G, etc). La PvP-uri era harta plina acum vin maxim 15, era frumos cand nu puteai negocia Tagu, era un "prestigiu" sa ai tag cu timp, acum are tot amaratul.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Lasa-ti si voi topicu asta cateva zile nu-l inchideti imediat :D

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Sâm Iul 06, 2019 12:24 pm

Numele tău din joc:No1LikeMeZeulLuiSelleRoaga-teLaMineCaSaFiBun
Părere:Pro/Contra
Motiv:Nu-mi pasa cat timp nu-mi dispare perso-ul puteti sterge orice, da sclavii mei? Ms
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Sâm Iul 06, 2019 12:32 pm

Numele tău din joc: hrvojesef
Părere: pro
Motiv: sa se stearga tot oricum v ati batut joc de metin ul asta cu "update-ul " vostru.. oricum nu se ia in considerare aici se face doar ce vrea staff-ul...nu se consulta nimeni cu playerii daca e bine sau nu :)))) ati facut update..si nu e nici o schimbare chiar daca a trecut doar 1 zi..oricum metin-ul e mort in romania pe ramura pvp..dar lf ul are un atuu negativ e in al 2 lea an de moarte =))
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Sâm Iul 06, 2019 12:41 pm

NoNNeI scrie:
Sâm Iul 06, 2019 12:36 pm
Numele tău din joc: None
Părere: Contra
Motiv: Stai putin , boss. Cei care au multe cianite ce vor face? :))) Asta nu e o solutie sa se stearga itm. Eu ptopun altceva. Daca tot s a intors sv la king 1, propun ca toate cianitele sa se transforme in beta iar sv sa se reducă la posedată. Sau cel putin o alta idee,dar nu stergerea itemelor pt ca n ar fi corect. Multi au facut urat cand le au disparut kingul de pe cont. Daca ar sterge tot, n ai mai vedea playeri pe sv.
Ai de ales ori ITEME SITE ori Playeri ;) e buna si ideea ta dar tot sunt prea multe iteme site si ar trebuii sterse. Degeaba ai frate 300 de costume daca nu ai cu cine te juca. Vrei perso si costume du-te pe Reflex si vezi cati playeri sunt ...
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Sâm Iul 06, 2019 12:53 pm

Numele tău din joc: NAVY
Părere: Pro
Motiv: Serverul este mort din toate punctele de vedere. Voi astia cu site-uri va ofticati ca aveti atatea si nu vreti delete.. spuneti-mi si mie ce distractie mai e sa ai atatea si sa nu le poti impartasi si cu altcineva.. e ca si cand mi as deschide un sv, as fi gm si n am cu cn sa ma joc sau sa "ma arat" lumii, e trist bai.. sa se debaneze automat toate conturile si sa stearga site urile. Eu zic ca acest server a avut o perioada destul de mare de activitate.. adica ajunge bai.. ai donat te ai jucat.. te ai distrat. sa se dea un refresh ca s prea multe siteuri pt playerii care mai sunt.


Sa nu va aud ca.. "eu am donat pe acest sv si acum se inchide.." ei bine ai donat dar te ai si distrat. E timpul sa se dea refresh la site-uri. Pentru cata activitate a avut eu zic ca a tinut bine.
Avatar utilizator
Messenger
Începător
Începător
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 12:04 pm
Status: Cel mai fericit Vegan
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Vegans

Sâm Iul 06, 2019 2:01 pm

De la mine ai PRO. Sa mai vedem pareri.


( :
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Sâm Iul 06, 2019 3:59 pm

Numele tău din joc:Seyra
Părere:pro
Motiv:vreau acele vremuri când violetul era forța.De când s-au adăugat personalizatele, titlurile etc.. serverul a scăzut...
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 International
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 319
Membru din: Joi Noi 02, 2017 6:21 pm
Status: > blessed <
Caracter: Sura
Breaslă: Perfection

Sâm Iul 06, 2019 5:30 pm

pro
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
[HUNCHO]King
Începător
Începător
Mesaje: 88
Membru din: Joi Mar 22, 2018 6:55 pm
Oraş: Galati
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Disney

Sâm Iul 06, 2019 11:07 pm

[SGM]Messenger scrie:
Sâm Iul 06, 2019 2:01 pm
De la mine ai PRO. Sa mai vedem pareri.


( :
Unde nu-i cap, vai de picioare
Imagine


Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Sâm Iul 06, 2019 11:36 pm

Eu propun deschiderea unui server nou, LF 2, cum era o data in 2015-2016 actualul server, fara cianite,scuturi si asa mai departe..Ce parere aveti?
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Dum Iul 07, 2019 1:04 am

[TEH]MrBlue scrie:
Sâm Iul 06, 2019 11:36 pm
Eu propun deschiderea unui server nou, LF 2, cum era o data in 2015-2016 actualul server, fara cianite,scuturi si asa mai departe..Ce parere aveti?
pro, o idee buna
Imagine
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Dum Iul 07, 2019 3:24 pm

[TEH]MrBlue scrie:
Sâm Iul 06, 2019 11:36 pm
Eu propun deschiderea unui server nou, LF 2, cum era o data in 2015-2016 actualul server, fara cianite,scuturi si asa mai departe..Ce parere aveti?

Is urate costumele gen vip si maro pt ca e monoton le gasesti cam pe toate serverele :P eu zic sa bagi alte costume ca ar trebui sa fie si poti cu timp 2-3 luni. Si apropo acel sistem de duel avansat (trebuie scoasa blocarea coporala sa nu mai intre miss nu PATRUNDEREA !)
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Dum Iul 07, 2019 8:42 pm

NoNNeI scrie:
Sâm Iul 06, 2019 10:39 pm
NAVY scrie:
Sâm Iul 06, 2019 12:53 pm
Numele tău din joc: NAVY
Părere: Pro
Motiv: Serverul este mort din toate punctele de vedere. Voi astia cu site-uri va ofticati ca aveti atatea si nu vreti delete.. spuneti-mi si mie ce distractie mai e sa ai atatea si sa nu le poti impartasi si cu altcineva.. e ca si cand mi as deschide un sv, as fi gm si n am cu cn sa ma joc sau sa "ma arat" lumii, e trist bai.. sa se debaneze automat toate conturile si sa stearga site urile. Eu zic ca acest server a avut o perioada destul de mare de activitate.. adica ajunge bai.. ai donat te ai jucat.. te ai distrat. sa se dea un refresh ca s prea multe siteuri pt playerii care mai sunt.


Sa nu va aud ca.. "eu am donat pe acest sv si acum se inchide.." ei bine ai donat dar te ai si distrat. E timpul sa se dea refresh la site-uri. Pentru cata activitate a avut eu zic ca a tinut bine.
Realizezi ca atat eu cat si alti donatori ne am lasa instant, nu? Nu e vina mea ca nu donati voi si nu aveti iteme. Faceti sv fara donatii daca nu vreti sa donati.
Tu si care alti donatori?! Aproape ca nici nu mai existati. Sunteti putini activi din cei care ati donat. Sa nu uitam de ce au plecat ceilalti pe alte servere. Nu spun ca acesta e singurul motiv pt. care au plecat insa este principalul motiv. Ce este prea mult, strica. Ai donat, ok, dar cat timp mai vrei sa ai acele iteme? pana te insori sau mori? Hai ca esti penibil. Doneaza in continuare daca mai vrei sa beneficiezi.. ti-a ajuns 4 ani ce drq.


Sunt PRO si cu deschiderea unui alt server.
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Dum Iul 07, 2019 10:45 pm

[TEH]MrBlue scrie:
Sâm Iul 06, 2019 11:36 pm
Eu propun deschiderea unui server nou, LF 2, cum era o data in 2015-2016 actualul server, fara cianite,scuturi si asa mai departe..Ce parere aveti?
E bine asa..asa sa faci e cel mai bine.
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Lun Iul 08, 2019 1:23 am

Numele tău din joc: [PvP]Aroska
Părere:
PRO.
Motiv: Sună interesant.
Imagine
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Vin Iul 12, 2019 10:02 pm

LastFight deschide porțile unui nou server pvp, exact cum era prin 2016. Actualul server rămâne așa, dar o să venim cu update-uri foarte interesante pe ambele servere.
Aveți aici un topic cu mai multe detalii:


Server LastFight Clasic!! BOMBĂ ÎN ACEASTĂ VARĂ!!!

Topic Closed!
Închis