Propunere Iteme site

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
monster
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 12:15 am

Dum Iun 09, 2019 2:58 pm

Numele tău din joc: BigPun
Sugestie/Propunere: Regandirea itemelor site
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Saluuut. Ma gandeam sa fie regandite itemele site si aici ma refer strict la ce tine de armele cianit, pentru ca aceste iteme mi se par foarte buffate, in sensul ca exista multe astfel de iteme pe server si oamenii care nu au donat/nu vor dona din diverse motive, nu vor ajunge niciodata sa bata/sa aiba o sansa impotriva cuiva care a donat. Acest lucru mi se pare fair, pentru ca da, oamenii aia au donat si automat ar trebui sa aiba un avantaj si plus de asta un server nu se intretine singur.
Ce vreau eu sa punctez este faptul ca aceste arme sunt mult prea puternice pentru cineva care are doar iteme obtinute in-game. La aceasta "problema" as vedea 2 solutii, anume: Prima, in care sa se adauge pe aceste arme site paguba medie si paguba competentei, astfel va fi mai greu de obtinut acel damage colosal si a doua prin care sa se adauge un pachet de arme si armuri intermediare, la un pret mai scazut.
Tin sa mentionez si faptul ca eu sunt unul dintre acei jucatori, care nu au donat, pe care ii frustreaza acest lucru si dat fiind faptul ca am o experienta in servere pvp de metin din anul 2012, chiar daca as fi avut in momentul de fata o arma cianit, in acest caz, as fi propus acelasi lucru, pentru ca este o problema care influenteaza mai multi playeri de pe server.
Pare rau ca am scris asa mult si astept feedback :ymhug:

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Dum Iun 09, 2019 4:03 pm

Numele tău din joc:Seyra
Părere:pro
Motiv:
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 International
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 319
Membru din: Joi Noi 02, 2017 6:21 pm
Status: > blessed <
Caracter: Sura
Breaslă: Perfection

Dum Iun 09, 2019 4:47 pm

Numele tău din joc: [SGM]Albert
Părere:PRO
Motiv: Deja s-a pus în aplicare ideea asta, toate site-urile o să fie scazute şi mai ales PV-ul de pe costume / pet-uri / frizuri. La următorul update probabil deja o să fie scăzute.
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 406
Membru din: Lun Aug 01, 2016 7:47 pm

Dum Iun 09, 2019 5:47 pm

Numele tău din joc: #geKo
Părere: PRO
Motiv: +1 albert
Ultima oară modificat Dum Iun 09, 2019 6:30 pm de către Server Metin2, modificat 1 dată în total.
bişniţar
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Dum Iun 09, 2019 6:29 pm

Numele tău din joc: [Lady]Artemis
Părere:
PRO.
Motiv: Este o idee bună.
Imagine
Avatar utilizator
DamwonKia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 157
Membru din: Dum Mai 28, 2017 11:50 pm
Oraş: Phenian
Status: Ruined King
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Challenger

Dum Iun 09, 2019 7:33 pm

[SGM]Albert scrie:
Dum Iun 09, 2019 4:47 pm
Numele tău din joc: [SGM]Albert
Părere:PRO
Motiv: Deja s-a pus în aplicare ideea asta, toate site-urile o să fie scazute şi mai ales PV-ul de pe costume / pet-uri / frizuri. La următorul update probabil deja o să fie scăzute.
Topic inchis.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis