Propuneri

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Lun Iun 03, 2019 11:17 am

Numele tău din joc:k7uu
Sugestie/Propunere:1.Sa se faca srv. international , sa se faca evenimente mai interesante , promovare pentru a readuce jucatori.
2.Kingul 2 sa ofere ceva in plus fata de armura cianit pentru ca este rar si asa ceilalti care au multe cianit nu au de ce sa ofere pe king 2 mai multe siteuri daca da aceleasi bns.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?:

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Metin2 Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 794
Membru din: Joi Iul 13, 2017 8:15 pm

Lun Iun 03, 2019 11:19 am

Numele tău din joc:[GM]Ionut
Părere:Pro la server international si evenimente, contra la bonusuri king2.
Motiv:Cand nu ai avut king2 nu te-ai gandit sa faci aceasta propunere cu bonusurile la king2, iar acum o faci ca sa poti vinde kingul cu un pret mai mare.
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Lun Iun 03, 2019 2:33 pm

Numele tău din joc: Aroska
Părere:
PRO.
Motiv: Idei fantastice!
Imagine
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Lun Iun 03, 2019 3:22 pm

[GM]N1gga scrie:
Lun Iun 03, 2019 11:19 am
Numele tău din joc:[GM]Ionut
Părere:Pro la server international si evenimente, contra la bonusuri king2.
Motiv:Cand nu ai avut king2 nu te-ai gandit sa faci aceasta propunere cu bonusurile la king2.
Stai calm ca voiam sa fac si inainte , am vorbit de mai multe ori cu ruso sa faca propunere si zicea ca face degeaba ca nu o sa schimbe. Oricum eu vreau sa-l vand mai mult , nu sa-l pastrez
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Lun Iun 03, 2019 7:09 pm

Legat de server internațional, cel mai probabil o să fie în viitor. Nu se poate face server internațional în 2-3 săptămâni. Este nevoie de un timp anume investit în asta. Și asta ar însemna că și limba germană trebuie implementată pe server, deoarece sunt foarte mulți turci care locuiesc în Germania și cunosc limba germană, nu cea engleză. După cum bine se știe, turcii au cea mai mare comunitate de Metin, în plus că există și alte nații care trăiesc în Germania și joacă Metin2. Legat de promovări, în momentul de față există reclamele la Metin2 LastFight. Dar sunt făcute într-un mod în care nu observă jucătorii care joacă deja LF. Pe facebook, youtube, serverul are o continuă reclamă. Dar o să avem o discuție la nivel de staff pentru o mai mare reclamă. După părerea mea, serverul o să ajungă în această vară la 300 on în permanență. Legat de king2, nu vreau să comentez, nu ține de mine asta și așteptăm mai multe păreri din partea voastră.
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Lun Iun 03, 2019 11:06 pm

[GM]N1gga scrie:
Lun Iun 03, 2019 11:19 am
Numele tău din joc:[GM]Ionut
Părere:Pro la server international si evenimente, contra la bonusuri king2.
Motiv:Cand nu ai avut king2 nu te-ai gandit sa faci aceasta propunere cu bonusurile la king2.
total de acord cu tine, contra la faza cu king..inutil
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Mar Iun 04, 2019 10:22 am

[GM]N1gga scrie:
Lun Iun 03, 2019 11:19 am
Numele tău din joc:[GM]Ionut
Părere:Pro la server international si evenimente, contra la bonusuri king2.
Motiv:Cand nu ai avut king2 nu te-ai gandit sa faci aceasta propunere cu bonusurile la king2, iar acum o faci ca sa poti vinde kingul cu un pret mai mare.
Contra, oricum bonusurile sunt exagerat de mari pe armurile alea urâte
Imagine
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Vin Iun 07, 2019 10:16 pm

Ne-am gândit şi noi să facem acest server internaţional , însă este exact cum a spus şi Manu, acest lucru necesită mult timp, nu se poate face de pe o zi pe alta, poate necesita chiar luni, dar o să ţinem cont de această propunere şi vom încerca să o punem în aplicare.
În legătură cu bonusurile armurii REGE, nu sunt de acord. Având în vedere că a fost adăugată recent pe server, nu am vrea să îi schimbăm bonusurile atât de repede, vom vedea în viitor dacă este necesar să-i mărim bonusurile sau nu , deoarece nu le putem schimba în fiecare săptămână.
Închis