Propunere zona design

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Metin2 Servers
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 247
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 3:20 pm
Oraş: 12.04.2019
Status: ♥ ஐ லவ் யூ மனு ♥
Breaslă: Disηeγ

Dum Apr 21, 2019 3:17 pm

Numele tău din joc:[REGINA[Andra
Sugestie/Propunere: Propun sa se scoata regula aia cu "doar designerii pot raspunde la cereri"
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?:N-are niciun rost. 1 la mana fiecare suntem egali si avem dreptul sa raspundem la o cerere. 2 la mana, observ ca din 3 designeri tot n aveti timp sa raspundeti la cereri (uitati-va la ultima cerere de la semnaturi). 3 la mana, intram pe un forum la zona design pentru a ajuta persoane si pentru a ne ajuta pe noi sa evoluam, asta o facem doar incercand sa ne obisnuim cu diferite stiluri. 4. la mana, eu nu cred ca am creatii atat de proaste incat sa nu pot raspunde la cereri, multe din ele mi-au fost apreciate si chiar alese.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana

Website:

http://metin2lf.ro/
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse @};- Pentru probleme sau întrebări legate de server, puteți să mă contactați pe WhatsApp sau Skype. Imagine 0754240680

Imagine live:c72fc2c2bbe6b9ab
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Dum Apr 21, 2019 3:19 pm

Numele tău din joc: [Er]Manu
Părere: PRO
Ultima oară modificat Dum Apr 21, 2019 5:50 pm de către MT2 PvP, modificat 1 dată în total.
Motiv: În cazul în care un câmp nu este completat, utilizatorul va fi sancționat cu avertisment, iar la următoarea abatere comentariul va fi șters.
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Dum Apr 21, 2019 3:27 pm

Numele tău din joc: [INT]Russo
Părere: Pro
Motiv: Ai dreptate.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Dum Apr 21, 2019 3:51 pm

Numele tău din joc:Alexandrino
Părere:pro
Motiv: oricum nu imi pasa:))
Ultima oară modificat Dum Apr 21, 2019 5:51 pm de către MT2 PvP, modificat 1 dată în total.
Motiv: Nu se acceptă răspunsuri de tipul "pro/contra - sunt indiferent/ă" sau "nu îmi pasă/nu contează". Dacă nu aveți ceva constructiv de adus discuției, nu aveți motiv să postați.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Easy PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 374
Membru din: Mie Aug 15, 2018 7:00 pm
Oraş: Rm.Vâlcea
Status: #♥ | actual goddess

Dum Apr 21, 2019 4:10 pm

Numele tău din joc: Alesz
Părere: CONTRA
Motiv: Pentru că voi nu citiți regulamentul, am discutat asta și cu colegii mei și-n special nu respectați regula de mai jos, nu numai cei care postează creațiile, dar nici cei care cer:
Regulament cereri avatare - DESIGNERI
1. Watermark-ul "Metin2LF" este obligatoriu pe toate avatarele realizate. (Această regulă se aplică şi în cazul membrilor care răspund la cerere)
asta dovedește cât de bine cunoașteți voi regulamentul, plus că regula nu e nouă, este de când era Althea (asta ca să nu zici c-am pus reguli de la mine, ca data trecută). Din moment ce dorești să răspunzi, trebuie să cunoști și regulamentul.
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse/ etc.. Faceţi cerere!
TUMBLR: https://iamalesz.tumblr.com
Avatar utilizator
Metin2 Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 794
Membru din: Joi Iul 13, 2017 8:15 pm

Dum Apr 21, 2019 4:26 pm

Numele tău din joc:Ionut
Părere:Pro
Motiv:Nu stau 1 saptamana sa mi se faca un avatar.
Avatar utilizator
Metin2 Servers
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 247
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 3:20 pm
Oraş: 12.04.2019
Status: ♥ ஐ லவ் யூ மனு ♥
Breaslă: Disηeγ

Dum Apr 21, 2019 4:37 pm

Alesz scrie:
Dum Apr 21, 2019 4:10 pm
Numele tău din joc: Alesz
Părere: CONTRA
Motiv: Pentru că voi nu citiți regulamentul, am discutat asta și cu colegii mei și-n special nu respectați regula de mai jos, nu numai cei care postează creațiile, dar nici cei care cer:
Regulament cereri avatare - DESIGNERI
1. Watermark-ul "Metin2LF" este obligatoriu pe toate avatarele realizate. (Această regulă se aplică şi în cazul membrilor care răspund la cerere)
asta dovedește cât de bine cunoașteți voi regulamentul, plus că regula nu e nouă, este de când era Althea (asta ca să nu zici c-am pus reguli de la mine, ca data trecută). Din moment ce dorești să răspunzi, trebuie să cunoști și regulamentul.
Singura la care n am pus "mt2lf" a fost ultima semnatura facuta, era pe graba, omul a cerut-o de 1 zi, iar voi 3 designeri n ati fost in stare sa raspundeti la ea si acolo n am mai pus-o. Stiu regulamentul, d-aia am aplicat pentru designer, ce nu stiu e cu ce va deranjeaza ca raspundem la cereri, va facem munca, din cate observ voi n-aveti timp. La portofolii puneti "up" atat, poze ciu-ciu.
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse @};- Pentru probleme sau întrebări legate de server, puteți să mă contactați pe WhatsApp sau Skype. Imagine 0754240680

Imagine live:c72fc2c2bbe6b9ab
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Dum Apr 21, 2019 5:50 pm

Numele tău din joc: Andrei.
Părere: CONTRA !
Motiv: Dragă Andra, ai spus mai sus ca ai citit regulamentul şi ca il cunoşti. Trebuie să îţi aduc ceva la cunoştinţă :) nu l-ai citit cum trebuie, pentru că ai sărit peste un punct/o regulă destul de importantă, acesta fiind:
Nu se acceptă mesaje de tip-ul "Hai mă nu mă ajuta nimeni?" / "Sunteţi varză, nimeni nu ştie să facă asta" sau cazuri asemănatoare
Te rog ca data viitoare să citeşti regulamentul cu atenţie înainte de a comenta.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Servers
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 247
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 3:20 pm
Oraş: 12.04.2019
Status: ♥ ஐ லவ் யூ மனு ♥
Breaslă: Disηeγ

Dum Apr 21, 2019 6:06 pm

Clyde scrie:
Dum Apr 21, 2019 5:50 pm
Numele tău din joc: Andrei.
Părere: CONTRA !
Motiv: Dragă Andra, ai spus mai sus ca ai citit regulamentul şi ca il cunoşti. Trebuie să îţi aduc ceva la cunoştinţă :) nu l-ai citit cum trebuie, pentru că ai sărit peste un punct/o regulă destul de importantă, acesta fiind:
Nu se acceptă mesaje de tip-ul "Hai mă nu mă ajuta nimeni?" / "Sunteţi varză, nimeni nu ştie să facă asta" sau cazuri asemănatoare
Te rog ca data viitoare să citeşti regulamentul cu atenţie înainte de a comenta.
Dragule, omul a facut cererea la ora 9 miercuri, iar eu i-am raspuns la 5 dupa-masa joi, normal ca intr-o zi omul a dat up si a zis sa i se faca semnatura, voi ca designeri asta trebuie sa faceti :)). In plus, n avea nici ceva neclar sau vreo problema la ceea ce a cerut incat sa nu i se raspunda. Normal ca a zis ce a zis daca a trecut o zi si unul din 3 designeri nu au raspuns.
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse @};- Pentru probleme sau întrebări legate de server, puteți să mă contactați pe WhatsApp sau Skype. Imagine 0754240680

Imagine live:c72fc2c2bbe6b9ab
Avatar utilizator
Metin2 Servers
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 247
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 3:20 pm
Oraş: 12.04.2019
Status: ♥ ஐ லவ் யூ மனு ♥
Breaslă: Disηeγ

Dum Apr 21, 2019 6:08 pm

"4. Fiecare cerere trebuie rezolvată."- uite dragilor. Voi stiti regulamentul ?
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse @};- Pentru probleme sau întrebări legate de server, puteți să mă contactați pe WhatsApp sau Skype. Imagine 0754240680

Imagine live:c72fc2c2bbe6b9ab
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Dum Apr 21, 2019 6:08 pm

Numele tău din joc: Aroska
Părere:
BIG PRO, esti mai bună decât un designer, meriți să răspunzi și tu.
Ba chiar, designerii dorm pe forum, înloc să își facă treabă.
Motiv: Oricum doar designerii vor da contra, de ciudă.
Imagine
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Dum Apr 21, 2019 6:48 pm

Numele tău din joc: Jawwad
Părere: Pro
Motiv: Cum **** mea să băgaţi aşa regulă :)))))) secţiunea aia a fost special făcută pentru utilizatorii forumului nu doar pentru voi designerii lol =))
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Sephir
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 151
Membru din: Joi Apr 26, 2018 5:55 pm
Status: ♡-ǝǝqǝlqɯnq-♡

Dum Apr 21, 2019 8:25 pm

Numele tău din joc: Neresewen
Părere: Pro
Motiv: O regula aiurea, care nu isi are rost. 🙂
アート
Imagine
Avatar utilizator
[2v2]Japonezu
Jucător
Jucător
Mesaje: 30
Membru din: Dum Mar 03, 2019 3:31 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerorr

Dum Apr 21, 2019 10:02 pm

Numele tău din joc:[INT]Japonezu
Părere: PRO !
Motiv:
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Dum Apr 21, 2019 10:09 pm

[REGINA]Andra scrie:
Dum Apr 21, 2019 4:37 pm
Alesz scrie:
Dum Apr 21, 2019 4:10 pm
Numele tău din joc: Alesz
Părere: CONTRA
Motiv: Pentru că voi nu citiți regulamentul, am discutat asta și cu colegii mei și-n special nu respectați regula de mai jos, nu numai cei care postează creațiile, dar nici cei care cer:
Regulament cereri avatare - DESIGNERI
1. Watermark-ul "Metin2LF" este obligatoriu pe toate avatarele realizate. (Această regulă se aplică şi în cazul membrilor care răspund la cerere)
asta dovedește cât de bine cunoașteți voi regulamentul, plus că regula nu e nouă, este de când era Althea (asta ca să nu zici c-am pus reguli de la mine, ca data trecută). Din moment ce dorești să răspunzi, trebuie să cunoști și regulamentul.
Singura la care n am pus "mt2lf" a fost ultima semnatura facuta, era pe graba, omul a cerut-o de 1 zi, iar voi 3 designeri n ati fost in stare sa raspundeti la ea si acolo n am mai pus-o. Stiu regulamentul, d-aia am aplicat pentru designer, ce nu stiu e cu ce va deranjeaza ca raspundem la cereri, va facem munca, din cate observ voi n-aveti timp. La portofolii puneti "up" atat, poze ciu-ciu.
Eu ziceam de tine. (:
http://prntscr.com/neyxq6
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Servers
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 247
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 3:20 pm
Oraş: 12.04.2019
Status: ♥ ஐ லவ் யூ மனு ♥
Breaslă: Disηeγ

Dum Apr 21, 2019 10:33 pm

Clyde scrie:
Dum Apr 21, 2019 10:09 pm
[REGINA]Andra scrie:
Dum Apr 21, 2019 4:37 pm
Alesz scrie:
Dum Apr 21, 2019 4:10 pm
Numele tău din joc: Alesz
Părere: CONTRA
Motiv: Pentru că voi nu citiți regulamentul, am discutat asta și cu colegii mei și-n special nu respectați regula de mai jos, nu numai cei care postează creațiile, dar nici cei care cer:
Regulament cereri avatare - DESIGNERI
1. Watermark-ul "Metin2LF" este obligatoriu pe toate avatarele realizate. (Această regulă se aplică şi în cazul membrilor care răspund la cerere)
asta dovedește cât de bine cunoașteți voi regulamentul, plus că regula nu e nouă, este de când era Althea (asta ca să nu zici c-am pus reguli de la mine, ca data trecută). Din moment ce dorești să răspunzi, trebuie să cunoști și regulamentul.
Singura la care n am pus "mt2lf" a fost ultima semnatura facuta, era pe graba, omul a cerut-o de 1 zi, iar voi 3 designeri n ati fost in stare sa raspundeti la ea si acolo n am mai pus-o. Stiu regulamentul, d-aia am aplicat pentru designer, ce nu stiu e cu ce va deranjeaza ca raspundem la cereri, va facem munca, din cate observ voi n-aveti timp. La portofolii puneti "up" atat, poze ciu-ciu.
Eu ziceam de tine. (:
http://prntscr.com/neyxq6
Imi cer scuze ca nu este un comportament adecvat a unor designeri.
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse @};- Pentru probleme sau întrebări legate de server, puteți să mă contactați pe WhatsApp sau Skype. Imagine 0754240680

Imagine live:c72fc2c2bbe6b9ab
Avatar utilizator
Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 264
Membru din: Mie Aug 15, 2018 4:01 am

Mie Apr 24, 2019 8:02 am

Instigarea la ceartă este de asemenea interzisă şi se poate sancţiona cu suspendare permanentă/temporară depinde de caz. scrie:
Topic închis!

Dacă mai are cineva ceva de adăugat să redeschidă topicul sau să mă contacteze în privat.
Imagine
Închis