Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
UndeadBan
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Dum Apr 22, 2018 4:56 pm
Oraş: CONFIDENTIAL
Regat: Albastru
Caracter: Sura

Mie Mai 02, 2018 12:58 pm

Numele tău din joc: UndeadBan
1. Sugestie/Propunere: In ceea ce priveste modificarea dmg-ul exagerat pe care il poti obtine cu full site (ex. un mental ar da in jur de 30k intr-un jucator fara site), propun sa existe sarcini la biolog si/sau bonusuri ce le poti obtine pe urma punctele de pe kiluri. Ca bonusuri ce sa le obtii as opta pe mai multa aparare rase, aparare paguba competenta/medie decat dmg , dar sa existe un echilibru.
1.1 Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Avand in vedere ca schimbarea bonusurilor de pe costume nu este o varianta buna, cel putin asa zic si eu, pentru ca unii, au investit timp cat si bani pentru a procura unele itm site, si garantez ca nimeni nu vrea sa piarda investitia! + ca ne-ar mai tine captivanti in a mai lucra ceva.

ESTE CEA MAI OKY ALTERNATIVA!!!


2. Sugestie/ Propunere: Propun marirea dmg la SURA BM, e singurul care nu mi se pare deloc echilibrat, dmg foarte mic, as zice ca un SURA BM, e un caracter ce multor persoane le place, totusi Metin2lf e un svr pvp , iar BM-UL E PRAFFF, DEGEABA AI TEHNICA CAND DAI DMG EXAGERAT DE MIC. eu inteleg ca trebuie sa existe un echilibru intre rase, BUT FOR THE LOVE OF GOD I DON'T SEE IT ! :D
2.2 Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta? Un servar perfect echilibrat ca si dmg, intre rase!

ASTEPT PARERI PRO/CONTRA!

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
TheLeThaL
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:24 am
Oraş: Iasi
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 02, 2018 1:38 pm

Pro legat de cresterea Dmgului la BM, serios si asa e dezavantajat de AM peste tot, daca mai are si dmg praf..e clar.
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Mie Mai 02, 2018 2:26 pm

Daniy scrie:Ahhhhg ptu! Ce aveti? E sv pokemon e normal sa dai atat, ce ai vrea sa dai 3k pe skill?
Eu vreau să dau pe skil 3.2
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Mie Mai 02, 2018 2:27 pm

PRO
Avatar utilizator
Sevilin
Începător
Începător
Mesaje: 149
Membru din: Joi Aug 03, 2017 5:11 am
Oraş: Bucuresti
Status: sukar
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Frizer

Mie Mai 02, 2018 2:34 pm

Sevilin
au fost bagate freza joben si costumul joben si puteai farma pentru ele care dau rezistenta paguba .
daca ai joben si amuleta nu da nimeni cu site in tine 30k .

Pro pentru BM , am si uitat ca exista pe server =))
In loc de biolog as face ceva de genu . cu cat ai mai multe minute sa poti debloca un titlu . ex : la 15k minute - 3k hp , 30 k minute 3k hp + rezistenta paguba etc..
https://www.youtube.com/watch?v=XWZm3sN4Gok
Avatar utilizator
UndeadBan
Jucător
Jucător
Mesaje: 18
Membru din: Dum Apr 22, 2018 4:56 pm
Oraş: CONFIDENTIAL
Regat: Albastru
Caracter: Sura

Mie Mai 02, 2018 2:41 pm

Sevilin scrie:au fost bagate freza joben si costumul joben si puteai farma pentru ele care dau rezistenta paguba .
daca ai joben si amuleta nu da nimeni cu site in tine 30k .
DA...AI DREPTATE...EU AM FREZA JOBEN 2+ SIHASTRU VIOLET.....NU IAU FIX 30K....IAU 28-29K....AM FACUT ASEARA TEST DMG CU UN MENTAL FULL SITE, DAR EVENTU A TRECUT, CEI NOI IAU 30K :D (^_^) ( MENTIONEZ ....CRITICA... SA NU SE INTELEAGA ALTCEVA :)) :)) :)) )
Avatar utilizator
Sevilin
Începător
Începător
Mesaje: 149
Membru din: Joi Aug 03, 2017 5:11 am
Oraş: Bucuresti
Status: sukar
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Frizer

Mie Mai 02, 2018 2:52 pm

UndeadBan scrie:
Sevilin scrie:au fost bagate freza joben si costumul joben si puteai farma pentru ele care dau rezistenta paguba .
daca ai joben si amuleta nu da nimeni cu site in tine 30k .
DA...AI DREPTATE...EU AM FREZA JOBEN 2+ SIHASTRU VIOLET.....NU IAU FIX 30K....IAU 28-29K....AM FACUT ASEARA TEST DMG CU UN MENTAL FULL SITE, DAR EVENTU A TRECUT, CEI NOI IAU 30K :D (^_^) ( MENTIONEZ ....CRITICA... SA NU SE INTELEAGA ALTCEVA :)) :)) :)) )
pai da logic ca iei 30k daca ai doar vio pe tine si mentalu e full site
https://www.youtube.com/watch?v=XWZm3sN4Gok
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Mie Mai 02, 2018 3:04 pm

Pro!Biolog cu timp
Avatar utilizator
DiMiceli
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mar 01, 2017 8:40 am

Mie Mai 02, 2018 3:19 pm

Pro pentru mărirea dmg la BM, deoarece cu adăugarea apei de magie 5% sura BM nu are dmg mai deloc...
Avatar utilizator
Player Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 12:10 pm

Mie Mai 02, 2018 4:56 pm

PRO
Incep sa vina propuneri bune pentru svr,ma bucur sincer
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Mie Mai 02, 2018 5:03 pm

Contra
Voi calculati 30k critica cand da unu full in unu fara e logic sa dea 30 k si majoritatea au "mini site uri" care iti fac fata binisor daca mai pune aparare la biolog fute rasele pe hit gen sura am si duelele
Asa si cu sura bm are dmg mic cu site dar in 1v1 rupe daca ii baga dmg la bm e jale la ce apărare are degeaba o dati voi " cata tactica ai avea nu e bun " din tot lf daca 3 joaca bm bine e minune bm este o rasa buna si cu dezavantaje ca fiecare
Încetați sa faceti propuneri idioate " aducem lf 2015 scoatem site " " marim dmg scadem dmg " veniti cu propuneri bine gandite inainte să faceți o propunere ganditi va mai bine
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
DiMiceli
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mar 01, 2017 8:40 am

Mie Mai 02, 2018 5:04 pm

[REGE]Alexandrino scrie:Contra
Voi calculati 30k critica cand da unu full in unu fara e logic sa dea 30 k si majoritatea au "mini site uri" care iti fac fata binisor daca mai pune aparare la biolog fute rasele pe hit gen sura am si duelele
Asa si cu sura bm are dmg mic cu site dar in 1v1 rupe daca ii baga dmg la bm e jale la ce apărare are degeaba o dati voi " cata tactica ai avea nu e bun " din tot lf daca 3 joaca bm bine e minune bm este o rasa buna si cu dezavantaje ca fiecare
Încetați sa faceti propuneri idioate " aducem lf 2015 scoatem site " " marim dmg scadem dmg " veniti cu propuneri bine gandite inainte să faceți o propunere ganditi va mai bine
Alex am facut eu test la Bm, la 1v1 da dar foarte mic deoarece a băgat apa aia mong de 5% magie si BM ia in jur de 10-12 k critica pe vârtej la 1v1
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Mie Mai 02, 2018 5:05 pm

DiMiceli scrie:
[REGE]Alexandrino scrie:Contra
Voi calculati 30k critica cand da unu full in unu fara e logic sa dea 30 k si majoritatea au "mini site uri" care iti fac fata binisor daca mai pune aparare la biolog fute rasele pe hit gen sura am si duelele
Asa si cu sura bm are dmg mic cu site dar in 1v1 rupe daca ii baga dmg la bm e jale la ce apărare are degeaba o dati voi " cata tactica ai avea nu e bun " din tot lf daca 3 joaca bm bine e minune bm este o rasa buna si cu dezavantaje ca fiecare
Încetați sa faceti propuneri idioate " aducem lf 2015 scoatem site " " marim dmg scadem dmg " veniti cu propuneri bine gandite inainte să faceți o propunere ganditi va mai bine
Alex am facut eu test la Bm, la 1v1 da dar foarte mic deoarece a băgat apa aia mong de 5% magie
Gandestete ca bm nu este neapărat de magi si poti juca hit 2k flama 1k otrava + ce dai pe hit :)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
TheLeThaL
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:24 am
Oraş: Iasi
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Mie Mai 02, 2018 5:38 pm

[REGE]Alexandrino scrie:Contra
Voi calculati 30k critica cand da unu full in unu fara e logic sa dea 30 k si majoritatea au "mini site uri" care iti fac fata binisor daca mai pune aparare la biolog fute rasele pe hit gen sura am si duelele
Asa si cu sura bm are dmg mic cu site dar in 1v1 rupe daca ii baga dmg la bm e jale la ce apărare are degeaba o dati voi " cata tactica ai avea nu e bun " din tot lf daca 3 joaca bm bine e minune bm este o rasa buna si cu dezavantaje ca fiecare
Încetați sa faceti propuneri idioate " aducem lf 2015 scoatem site " " marim dmg scadem dmg " veniti cu propuneri bine gandite inainte să faceți o propunere ganditi va mai bine
Ar trebuii sa-ti pui un semn de intrebare de ce tot mai multa lume vrea sv ca odata? Iar legat de BM ce zici acolo fratioare? Cand i.a Risipa s-a dus pe ... la cati AM sunt
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Mie Mai 02, 2018 5:53 pm

TheLeThaL scrie:
[REGE]Alexandrino scrie:Contra
Voi calculati 30k critica cand da unu full in unu fara e logic sa dea 30 k si majoritatea au "mini site uri" care iti fac fata binisor daca mai pune aparare la biolog fute rasele pe hit gen sura am si duelele
Asa si cu sura bm are dmg mic cu site dar in 1v1 rupe daca ii baga dmg la bm e jale la ce apărare are degeaba o dati voi " cata tactica ai avea nu e bun " din tot lf daca 3 joaca bm bine e minune bm este o rasa buna si cu dezavantaje ca fiecare
Încetați sa faceti propuneri idioate " aducem lf 2015 scoatem site " " marim dmg scadem dmg " veniti cu propuneri bine gandite inainte să faceți o propunere ganditi va mai bine
Ar trebuii sa-ti pui un semn de intrebare de ce tot mai multa lume vrea sv ca odata? Iar legat de BM ce zici acolo fratioare? Cand i.a Risipa s-a dus pe ... la cati AM sunt
Vorbim strict de 1vs1 nu generala am si zis la generala nu are dmg dar la 1 vs 1 rupe daca voi nu stiti juca e problema voastra
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Sephir
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 151
Membru din: Joi Apr 26, 2018 5:55 pm
Status: ♡-ǝǝqǝlqɯnq-♡

Mie Mai 02, 2018 6:05 pm

Neresewen
PRO pentru BM
アート
Imagine
Avatar utilizator
Servers Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 246
Membru din: Mar Iul 18, 2017 7:09 pm
Oraş: Iasi
Status: $_$
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Yakuza

Mie Mai 02, 2018 6:45 pm

Nu are dmg exagerat mentalul
Imagine
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Vin Mai 04, 2018 11:54 pm

Contra. BM trebuie sa dea hit pentru otrava si apoi skil. Daca voi va credeti pe oficial ramanetia acolo unde un sura BM de 55 bate unu de 120 e echilibru nu? Reveniti-va drq daca nu stiti sa jucati nu-l jucati
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Sâm Mai 05, 2018 12:53 am

Contra
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Sâm Mai 05, 2018 1:11 am

Propunere respinsă.
Topic închis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis