Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
TheLeThaL
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Ian 02, 2016 2:24 am
Oraş: Iasi
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Lun Apr 30, 2018 12:28 am

Numele tau din joc: TheLeThaL
Sugestie/Propunere: Eliminarea barbutului, MAPEI FARM,DT, numelor cu personalizate , smaraldelor,scuturilor cu 2 rase,rubinelor,jadelor....Revenirea la violet knuud turban + reintroducerea regatului galben. Practic aceasta propunere este cam aceeasi ca http://board.metin2lf.ro/viewtopic.php?f=21&t=14396.
Cu ce crezi ca ar imbunatati jocul sugestia/propunerea ta: 1: Nr de Playeri de pe LF ar creste iar. Se vrea LFu de acum 1 an si un pic cu 600 on? ( Si tu Blue ai vrea iar nr asta,nu doar noi.) : ok,atunci faceti sa fie ca atunci si veti vedea 600 on :). 2: Playerii fara site ar avea un 30-35% mai multe sanse, ca urmare nr playeriilor va creste. 3: Legat de barbut: Ce sa faci cand vezi numa playeri ce joaca barbut si stau in cerc, mai vezi vreo bataie?? Unde sunt warurile de odata?? Unde sunt invaziile de regate? Am intrat acu 3 zile dupa 1 an pauza si inca n-am vazut 1 war . Sunt 3 bresle tot sv-u. Plictiseala a atins un nivel maxim. Ca sa nu mai zic ca multi s-au lasat din cauza ca au pierdut tot la barbut. Barbutul scade nr playerilor, nu-l creste. Asta e cert. In plus eliminarea barbutului nu ar strica piata in caz ca s-ar revenii la violet , si piata ar fi exact aceeasi care a fost anul trecut. 4: S-a vorbit de buzunarul lui Blue si ca cica se tot adauga itm noi si scumpe pt bani, ei bine uitati parerea mea : Mai bine castiga Blue cu violet si knuud decat cu smaralde si rubine . De ce : ? Pretul la aceste itm noi este si exagerat, si chiar de se castiga mai mult pe itemele noi , numarul donatorilor e mic datorita numarului mic de playeri si pretului la itemele noi. Daca s-ar revenii ca odata donatiile ar creste, chiar si eu as dona cu placere pentru un negru si un knuud! De unde sa si permita toti granat? Iar in caz ca ziceti ''poate sa doneze si acum pt violet nu neaparat granat'', ei bine nimeni n-ar dona pt violet, ca nu mai ai ce face cu el :) Prin urmare ar fi toti fortati sa-si ia granate si smaralde. Cum ai prefera Blue: Sa ai 1 donator la zi care doneaza pt 1 granat sau 5 donatori pe zi pentru cate 1 violet si knuud? . Dar nu e asta important. Sa trecem mai departe . 5: Luptele ar fi mult mai echilibrate, un player cu rosu ,dread si foc tot ar rezista destul vs turban knuud violet. Acum insa cu violet turban knuud esti 0 vs jade granat etc. 6: Itemele noi s-ar transforma in MD proportional dupa modelul din acest topic care l-am lasat si mai sus http://board.metin2lf.ro/viewtopic.php?f=21&t=14396 , astfel in cat cei cu smaralde etc sa nu iasa in pierdere. 7: Legat de nume personalizat nu e mare problema, am propus eliminarea doar ca pare cam pokemon si pentru ca face parte din aducerea LFului ca odinioara. 8: Serverul ''este'' PVP clasic, ei bine nu exista clasic fara 3 regate!. HAI SA READUCEM GLORIA DE ODATA. BLUE GANDESTE TE SI 1 SECUNDA LA DORINTA PLAYERILOR. In acest ritm Lfu se va duce incetul cu incetul de tot, crede-ma ! Si nu doresc asta, cum nimeni nu o dreste. Tocmai de aia propun asta ! Tin la server. Se poate face un strawpool in caz de vrei cu siguranta opinia playerilor si il poti tine 2-3 saptamani deschis sa se vada clar ce se vrea dupa nr de voturi, fara a da respins doar ca ''sunt prea multe voturi de nu'' cand vezi ca defapt Nr de Nu e 20-30%. Conteaza DA in primu loc apoi NU. Si prin asta ma refer la strawpoolul legat de reducerea bnsului la itemele site. Stiu ca propunerea poate fi inutila, dar nu m-am abtinut sa -mi exprim si eu parerea. Nu vad unde s-ar gresi revenind ca odata. BLUE LASA TOPICUL DESCHIS CATEVA ZILE SA VEDEM CE CREDE COMUNITATEA
#Cu toata stima mea#LF2015-Early2017NR1.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Ultima oară modificat Lun Apr 30, 2018 3:42 pm de către TheLeThaL, modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Lun Apr 30, 2018 2:31 am

'Sugestie/Propunere: Eliminarea barbutului, numelor cu personalizate , smaraldelor,scuturilor cu 2 rase,rubinelor,jadelor....Revenirea la violet knuud turban'
Contra
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Lun Apr 30, 2018 2:47 am

Contra
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Lun Apr 30, 2018 8:39 am

Pro
Eu nu vă inţeleg mă ... vreti să vină playeri,dar daca e vorba să stearga itemele site noi dati contra =))))Blue gandestete si tu in **** mea că 20 de playeri din 300 cati sunt pe lf dau contra =)))
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Lun Apr 30, 2018 10:10 am

PRO.
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Lun Apr 30, 2018 10:28 am

Numele tău din joc: Andrei.
Părere: Pro !
Motiv: LF-ul era mult mai frumos în 2016, când m-am apucat eu. Erau mai mulți jucători, bătăi generale etc. Barbutu' poate să rămână că nimeni nu e obligat să joace.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
International Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 331
Membru din: Vin Oct 13, 2017 7:28 pm
Oraş: Москва
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Lun Apr 30, 2018 10:32 am

Pro
https://www.youtube.com/watch?v=Fp0BScQSSvg
https://www.youtube.com/watch?v=pwEnW-rK8PQ
https://www.youtube.com/watch?v=5-9Wi6hbgZ4
Dumi
Începător
Începător
Mesaje: 83
Membru din: Joi Apr 12, 2018 3:50 pm
Oraş: -
Status: -
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: BlackTerror

Lun Apr 30, 2018 10:34 am

Abusive
Pro
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Lun Apr 30, 2018 10:52 am

Ok scoate granat scoate titlurile etc si cu paguba noastra? Imi da mie blue bani inapoi?
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Lun Apr 30, 2018 11:44 am

[REGE]Alexandrino scrie:Ok scoate granat scoate titlurile etc si cu paguba noastra? Imi da mie blue bani inapoi?
Dacă e să scoata tot iti baga inapoi md-uri .. si dupa cumperi site (să zicem vio) si o sa vinzi dalea ... tare greu e .
Avatar utilizator
Player Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 12:10 pm

Lun Apr 30, 2018 12:01 pm

PRO
Sa va dea banii in md uri , nu am ce sa va fac
Avatar utilizator
Kristea
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Apr 28, 2018 9:13 pm
Oraş: Bucuresti
Status: Arunc cu banii
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: Sunt bazat

Lun Apr 30, 2018 12:09 pm

Contra , daca o sa scoata , granat , titluri , etc , multi playeri o sa se lase sau nu or sa mai joace... in dezavantaj sunt cei care au donat pentru granat , etc si nu au donat pentru vio si cum vreti voi .
Deci contra
Avatar utilizator
Players Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 249
Membru din: Sâm Feb 18, 2017 12:45 pm

Lun Apr 30, 2018 12:26 pm

Pierzi 50 de donatori insa castigi inapoi playerii vechi ce s au lasat din cauza noilor iteme
Clar pro
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Lun Apr 30, 2018 12:28 pm

Si daca pierzi donatori sv sta pe aer? 50 donatori sunt mai inportanti ca 200 care joaca azi maine se lasa in schimb donatori ii ai mereu;)
Si sa adaug pentru ala cu violet eu am 7 smaralde 6 rubine 2 granate doar sihastre ce fac eu cu atatea md atatea violete? Cine dracu va mai cumpără violet cand va fi full de ele ? Nu gândiți uneori..
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Sevilin
Începător
Începător
Mesaje: 149
Membru din: Joi Aug 03, 2017 5:11 am
Oraş: Bucuresti
Status: sukar
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Frizer

Lun Apr 30, 2018 12:37 pm

pro pentru vio turban knuud
pro pentru scoaterea barbutului
https://www.youtube.com/watch?v=XWZm3sN4Gok
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Lun Apr 30, 2018 12:48 pm

vladvlad scrie:Pierzi 50 de donatori insa castigi inapoi playerii vechi ce s au lasat din cauza noilor iteme
Clar pro
O să se lase max 30 .. dar poate se intorc breslele vechi =))) Dar oricum , degeaba ... blue nu ascultă playerii
Avatar utilizator
bossulik
Jucător
Jucător
Mesaje: 33
Membru din: Joi Aug 03, 2017 6:24 pm

Lun Apr 30, 2018 12:49 pm

[REGE]Alexandrino scrie:Si daca pierzi donatori sv sta pe aer? 50 donatori sunt mai inportanti ca 200 care joaca azi maine se lasa in schimb donatori ii ai mereu;)
Si sa adaug pentru ala cu violet eu am 7 smaralde 6 rubine 2 granate doar sihastre ce fac eu cu atatea md atatea violete? Cine dracu va mai cumpără violet cand va fi full de ele ? Nu gândiți uneori..
Prea mult comentezi prietene.
Cum ai 7 smaralde si 6 rubine asa poti sa ai si 10 violete si 20 de colorate, nu mai comenta.
[REGE]Allecs
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Lun Apr 30, 2018 12:50 pm

[REGE]Alexandrino scrie:Si daca pierzi donatori sv sta pe aer? 50 donatori sunt mai inportanti ca 200 care joaca azi maine se lasa in schimb donatori ii ai mereu;)
Si sa adaug pentru ala cu violet eu am 7 smaralde 6 rubine 2 granate doar sihastre ce fac eu cu atatea md atatea violete? Cine dracu va mai cumpără violet cand va fi full de ele ? Nu gândiți uneori..
Acei 200 de playeri vechi o să doneze si ei (daca vor) , si apropo degeaba o sa fie plin de violete , ala o sa fie cel mai bun costum =)) toti o sa il vrea ... Nu gandesti uneori
Avatar utilizator
Villorox
Jucător
Jucător
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Apr 28, 2018 6:36 pm
Oraş: Dabuleni
Status: Ok
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Breasla mea

Lun Apr 30, 2018 1:02 pm

TheLeThaL scrie:Numele tau din joc: TheLeThaL
Sugestie/Propunere: Eliminarea barbutului, numelor cu personalizate , smaraldelor,scuturilor cu 2 rase,rubinelor,jadelor....Revenirea la violet knuud turban + reintroducerea regatului galben. Practic aceasta propunere este cam aceeasi ca http://board.metin2lf.ro/viewtopic.php?f=21&t=14396.
Cu ce crezi ca ar imbunatati jocul sugestia/propunerea ta: 1: Nr de Playeri de pe LF ar creste iar. Se vrea LFu de acum 1 an si un pic cu 600 on? ( Si tu Blue ai vrea iar nr asta,nu doar noi.) : ok,atunci faceti sa fie ca atunci si veti vedea 600 on :). 2: Playerii fara site ar avea un 30-35% mai multe sanse, ca urmare nr playeriilor va creste. 3: Legat de barbut: Ce sa faci cand vezi numa playeri ce joaca barbut si stau in cerc, mai vezi vreo bataie?? Unde sunt warurile de odata?? Unde sunt invaziile de regate? Am intrat acu 3 zile dupa 1 an pauza si inca n-am vazut 1 war . Sunt 3 bresle tot sv-u. Plictiseala a atins un nivel maxim. Ca sa nu mai zic ca multi s-au lasat din cauza ca au pierdut tot la barbut. Barbutul scade nr playerilor, nu-l creste. Asta e cert. In plus eliminarea barbutului nu ar strica piata in caz ca s-ar revenii la violet , si piata ar fi exact aceeasi care a fost anul trecut. 4: S-a vorbit de buzunarul lui Blue si ca cica se tot adauga itm noi si scumpe pt bani, ei bine uitati parerea mea : Mai bine castiga Blue cu violet si knuud decat cu smaralde si rubine . De ce : ? Pretul la aceste itm noi este si exagerat, si chiar de se castiga mai mult pe itemele noi , numarul donatorilor e mic datorita numarului mic de playeri si pretului la itemele noi. Daca s-ar revenii ca odata donatiile ar creste, chiar si eu as dona cu placere pentru un negru si un knuud! De unde sa si permita toti granat? Iar in caz ca ziceti ''poate sa doneze si acum pt violet nu neaparat granat'', ei bine nimeni n-ar dona pt violet, ca nu mai ai ce face cu el :) Prin urmare ar fi toti fortati sa-si ia granate si smaralde. Cum ai prefera Blue: Sa ai 1 donator la zi care doneaza pt 1 granat sau 5 donatori pe zi pentru cate 1 violet si knuud? . Dar nu e asta important. Sa trecem mai departe . 5: Luptele ar fi mult mai echilibrate, un player cu rosu ,dread si foc tot ar rezista destul vs turban knuud violet. Acum insa cu violet turban knuud esti 0 vs jade granat etc. 6: Itemele noi s-ar transforma in MD proportional dupa modelul din acest topic care l-am lasat si mai sus http://board.metin2lf.ro/viewtopic.php?f=21&t=14396 , astfel in cat cei cu smaralde etc sa nu iasa in pierdere. 7: Legat de nume personalizat nu e mare problema, am propus eliminarea doar ca pare cam pokemon si pentru ca face parte din aducerea LFului ca odinioara. 8: Serverul ''este'' PVP clasic, ei bine nu exista clasic fara 3 regate!. HAI SA READUCEM GLORIA DE ODATA. BLUE GANDESTE TE SI 1 SECUNDA LA DORINTA PLAYERILOR. In acest ritm Lfu se va duce incetul cu incetul de tot, crede-ma ! Si nu doresc asta, cum nimeni nu o dreste. Tocmai de aia propun asta ! Tin la server. Se poate face un strawpool in caz de vrei cu siguranta opinia playerilor si il poti tine 2-3 saptamani deschis sa se vada clar ce se vrea dupa nr de voturi, fara a da respins doar ca ''sunt prea multe voturi de nu'' cand vezi ca defapt Nr de Nu e 20-30%. Conteaza DA in primu loc apoi NU. Si prin asta ma refer la strawpoolul legat de reducerea bnsului la itemele site. Stiu ca propunerea poate fi inutila, dar nu m-am abtinut sa -mi exprim si eu parerea. Nu vad unde s-ar gresi revenind ca odata. BLUE LASA TOPICUL DESCHIS CATEVA ZILE SA VEDEM CE CREDE COMUNITATEA
#Cu toata stima mea#LF2015-Early2017NR1.

Contra
Si o sa imi argumentez raspunsul .
O sa se lase multi playeri care au donat pentru granat si celelalte , cei cu titluri , etc . Va fi un haos total , cei care au smaralde si etc granate vor fi mult dezavantajati

Eu de exemplu sunt nou ... Am donat 100 lei pana acum , [REGE]Alexandrino stie , a fost intermediarul meu si am luat si de la el , am pierdut aseara tot la barbut ca nu am stiut sa fac bug ca celalalt , dar asta e ... o sa mai imi dea mie cineva un acc sau un costum acolo ? multi sunt full dar nu ajuta cu nimic ...
Am deviat putin de la subiect , CONTRA
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Lun Apr 30, 2018 1:16 pm

JirIsBack scrie:Pro
Eu nu vă inţeleg mă ... vreti să vină playeri,dar daca e vorba să stearga itemele site noi dati contra =))))Blue gandestete si tu in **** mea că 20 de playeri din 300 cati sunt pe lf dau contra =)))
Ca sa faca asta ar insemna sa bage pe unele conturi chiar si 10.000 MD-uri. Nu cred ca se poate face asa ceva.
Sunt PRO la revenire 2015-2016 dar nu se va face nimic pt ca Blue inca are gandirea de copil,nu asculta de unban,el crede ca daca da ban la 100 playeri o sa vina pe LF de 3x mai mult,nu asculta de opiniile din prezent dar o sa se trezeasca peste 4-5 luni cu propuneri ce se fac acum. :)))
Noi am ramas singura breasla ce ne mai batem si ce mai sunt pe la blue maxim 10 jucatori care ne mai batem si asta,in rest 80% din sv stau cerc si se joaca barbut pe cate 1 pet,asta numai e pvp clasic,e barbut clasic. Unde e vremea aia cand dadeam waruri 40 vs 40 ,60 vs 50 ,batai generale mari in fiecare regat s.a.m.d.
Un player full site ar trebui sa fie mai bun decat unu fara site cu 5k maxim ..de exemplu unu fara site 0 sa dea 4k normala iar unu full site sa dea 7-8k nu 20k cum e acum,sau 10k hitu :)).
Ultima oară modificat Lun Apr 30, 2018 1:24 pm de către Aeldra, modificat 1 dată în total.
Închis