Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
DiMiceli
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mar 01, 2017 8:40 am

Sâm Apr 28, 2018 2:23 pm

Numele tău din joc:[REGE]DiMiceli
Sugestie/Propunere:Adăugarea scutului cu 4 rase
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?:
1.De început as spune ca nu prea ma ajuta mai cu nimic ca am war ninja pe un scut daca vine un saman full si imi da 7-8 k pe hit, eu având amuleta inel si full granat.
2.Deja pe srv 80% din playeri sunt samani din cauza ca dau mult pe hit adica serios? Sau dus bătăile alea unde vedeai mai toate rasele acuma inafara de saman, sura si cate un war rătăcit nu mai vezi ce sa mai zic de ninja....
3.Cred ca bătăile generale cu acel scut vor fi mult mai distractive.


Ps: Acuma stiubca acei playeri care își pot procura itm doar din furat/ buguri si înșelat vor da contra. Sau acei playeri care așteaptă de la mămica 5 lei pt 1 covrig :))


Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
MzKingV2
Jucător
Jucător
Mesaje: 9
Membru din: Joi Apr 05, 2018 9:18 am
Oraş: Petroşani
Status: Nu am
Breaslă: Nu am

Sâm Apr 28, 2018 3:02 pm

PRO
Plm cand era vio (maxim) pe sv samanu dadea 5k in unu cu negru sau vio >))) de cand e cu samraldele,rubinele.etc... e exagerat
Avatar utilizator
JirIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 140
Membru din: Lun Apr 23, 2018 2:18 pm

Sâm Apr 28, 2018 3:04 pm

Pro
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Sâm Apr 28, 2018 3:33 pm

contra.
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Sâm Apr 28, 2018 4:49 pm

Pro
Imagine
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Sâm Apr 28, 2018 6:22 pm

Pro
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Mădălina
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Lun Oct 09, 2017 1:42 am
Oraş: Baia Mare
Status: Queen❤️
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Apr 28, 2018 6:27 pm

Pro :)
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Sâm Apr 28, 2018 6:28 pm

contra
propunere idioata,deja lf-u e la pamant,cu ce are ajuta sv-u acest scut ?! din contra..l-ar strica mai tare,consider ca ajung aceste scuturi cu cate 2 aparari. Daca nu vrei sa mai iei 7-8k hit vezi ca pe switch exista un bonus "aparare clopot" ,incearca-l.
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Sâm Apr 28, 2018 6:46 pm

ce sloboz frate? stricati de tot jocu' cu propunerile voastre de tot cacatul. daca are toate apararile pe el, unde ****** ei mai e strategia? mai ramane doar sa faceti propunere sa aiba toate itemele aceleasi bonusuri si deja nu mai conteaza ce iteme ai pe tine cand te bati. dupa tot voi va plangeti ca va plictisiti si nu aveti nimic de facut. daca nu iti place cat da samanu, pune-ti scut pe tine cu saman pe el sau convinge-l pe blue sa schimbe damage-ul la saman. futi toate rasele in cur ca iti iei tu damage de la saman? 2/3 argumente aduse de tine zic ca samanul are prea mult damage si al 3-lea argument nu are absolut nicio logica.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Andreea V
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 23, 2018 3:25 am
Oraş: -
Status: -
Regat: Albastru
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Sâm Apr 28, 2018 7:02 pm

PRO
Avatar utilizator
Servers Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 246
Membru din: Mar Iul 18, 2017 7:09 pm
Oraş: Iasi
Status: $_$
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Yakuza

Sâm Apr 28, 2018 7:19 pm

Contra
Imagine
Avatar utilizator
IngerRebel
Începător
Începător
Mesaje: 98
Membru din: Dum Noi 12, 2017 3:15 pm
Status:
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Apr 28, 2018 8:20 pm

Contra
Imagine
Avatar utilizator
DiMiceli
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mar 01, 2017 8:40 am

Sâm Apr 28, 2018 8:33 pm

MrDici scrie:contra
propunere idioata,deja lf-u e la pamant,cu ce are ajuta sv-u acest scut ?! din contra..l-ar strica mai tare,consider ca ajung aceste scuturi cu cate 2 aparari. Daca nu vrei sa mai iei 7-8k hit vezi ca pe switch exista un bonus "aparare clopot" ,incearca-l.
Amice te rog eu pe tine scoate un ban săgeți mâini sau pumanal sa vezi ce 20k normală iti primesti.

Nu am zis ca saman sa dea 2-3 k dar nici 7-8 in unu cu full aparare paguba medie si comp.
Avatar utilizator
DiMiceli
Începător
Începător
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mar 01, 2017 8:40 am

Sâm Apr 28, 2018 8:38 pm

Reaper scrie:ce sloboz frate? stricati de tot jocu' cu propunerile voastre de tot cacatul. daca are toate apararile pe el, unde ****** ei mai e strategia? mai ramane doar sa faceti propunere sa aiba toate itemele aceleasi bonusuri si deja nu mai conteaza ce iteme ai pe tine cand te bati. dupa tot voi va plangeti ca va plictisiti si nu aveti nimic de facut. daca nu iti place cat da samanu, pune-ti scut pe tine cu saman pe el sau convinge-l pe blue sa schimbe damage-ul la saman. futi toate rasele in cur ca iti iei tu damage de la saman? 2/3 argumente aduse de tine zic ca samanul are prea mult damage si al 3-lea argument nu are absolut nicio logica.
Deci chiar te rog sa pui scut saman in grămadă sa vezi ce dar iei de la war sau Ninja, si cum draq sa te gândesti sa schimbi dmg la saman? la 1vs1 ce ce sa faca samanul sa dea 2k? Daca tu nu faci parte la batai generale si nu stii care e treaba te rog nu e bagă sau daca te bagi poti sa dai un contra si atat. Mi se pare si mai absurd sa zici ca trebuie schimbat dmg la saman sau ca "al treilea argument nu are nici o logica" deci sa inteleg ca tu nu joci pt distractie ? Atunci pt ce joci? Si ce tactica vrei sa ai cand vin 4 samani pe leu sau cal si iti primesti 4 clopote/ evantai si esti jos.
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Sâm Apr 28, 2018 9:33 pm

Propunere respinsă.
Topic închis.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis