Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Lun Oct 23, 2017 6:29 pm

Numele tău din joc: MrDici
Sugestie/Propunere: Nu e posibil sa spui ca ne-am pierdut dreptul la vot,avem tot dreptul sa votam,am mai facut odata o propunere in care sa votam 50%-50% playeri/staff pt ca asa ar fi cel mai corect. S-a ales dracu si de concursu asta daca au ajuns sa castige o bighita de 13 ani si unu cu poze in care are mana la ochi ,erau alte persoane mult mai frumoase si cu trasaturi mult mai dragute. Cel mai ok ar fi asa ,sa votam 50-50 ,sistemul de vot al lui Reaper si media din Staff.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Am vota toti ,poate noi playerii nu avem gusturile voastre ,niste gusturi mai putin bune dar nu le avem.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
International Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 331
Membru din: Vin Oct 13, 2017 7:28 pm
Oraş: Москва
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Lun Oct 23, 2017 6:34 pm

Devv
Big PRO , sunt de acord cu tine.
Ultima oară modificat Lun Oct 23, 2017 6:35 pm de către International Metin2, modificat 1 dată în total.
https://www.youtube.com/watch?v=Fp0BScQSSvg
https://www.youtube.com/watch?v=pwEnW-rK8PQ
https://www.youtube.com/watch?v=5-9Wi6hbgZ4
Avatar utilizator
Moonlight
Începător
Începător
Mesaje: 86
Membru din: Mar Apr 12, 2016 8:52 pm

Lun Oct 23, 2017 6:35 pm

Pro
Asa ar fi cel mai corect, dar degeaba noi ne-am pierdut toate " drepturile" pe acest server.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Romania
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1325
Membru din: Vin Iun 02, 2017 6:53 pm
Status: 11.05

Lun Oct 23, 2017 6:38 pm

wKira
Pro
Discord : .𝓢𝓽𝓸𝓻𝓶𝔂#7875
Avatar utilizator
Keflex Mihai
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:59 pm

Lun Oct 23, 2017 6:41 pm

Keflex
Pro !
''RESPECTA SI VEI FI RESPECTAT'' :ymdevil: ;)
Avatar utilizator
Metin2 Alaska
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 574
Membru din: Lun Aug 21, 2017 9:11 pm
Oraş: hell
Status: born to die.
Regat: Galben
Caracter: Şaman

Lun Oct 23, 2017 6:42 pm

Meyrem
Pro
Imagine
Avatar utilizator
Fnd
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 164
Membru din: Mar Ian 31, 2017 5:12 pm
Oraş: Tulcea
Status: Ok
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Lun Oct 23, 2017 6:56 pm

Fng
Pro
Avatar utilizator
Metin2 Top Servers
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 417
Membru din: Lun Iul 17, 2017 12:01 pm
Oraş: Ploiest
Status: Javerutz
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Lun Oct 23, 2017 7:48 pm

Alin
Pro
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Lun Oct 23, 2017 8:42 pm

Singura metoda la care ma pot gandi ar fi urmatoarea:

X primeste 45% din voturi ce echivaleaza cu numarul 4,5.
Staff-ul formeaza o medie de la 1 la 10 (sa zicem 7,3).
Intre numerele 4,5 si 7,3 se face media aritmetica. Nota finala a lui X este 5,9.

Participantul cu media finala cea mai mare castiga.


Nu promit nimic.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Lun Oct 23, 2017 8:53 pm

Lancelot
Pro Reaper!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2799
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 7:40 pm
Oraş: Satu Mare

Lun Oct 23, 2017 8:54 pm

[TM]Reaper scrie:Singura metoda la care ma pot gandi ar fi urmatoarea:

X primeste 45% din voturi ce echivaleaza cu numarul 4,5.
Staff-ul formeaza o medie de la 1 la 10 (sa zicem 7,3).
Intre numerele 4,5 şi 7,3 se face media aritmetica. Nota finala a lui X este 5,9.

Participantul cu media finala cea mai mare castiga.


Nu promit nimic.
Numele tău din joc: Fanni
Părere: Pro!
Motiv: Aşa ar fi cel mai bine.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 546
Membru din: Mar Dec 08, 2015 8:51 pm
Oraş: Constanta
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Lun Oct 23, 2017 11:46 pm

[TM]Reaper scrie:Singura metoda la care ma pot gandi ar fi urmatoarea:

X primeste 45% din voturi ce echivaleaza cu numarul 4,5.
Staff-ul formeaza o medie de la 1 la 10 (sa zicem 7,3).
Intre numerele 4,5 şi 7,3 se face media aritmetica. Nota finala a lui X este 5,9.

Participantul cu media finala cea mai mare castiga.


Nu promit nimic.

Asta am spus si eu data trecuta ,sa facem cu media aritmetica intre cele doua procentaj/nota.
Avatar utilizator
Metin2 Rop
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 242
Membru din: Vin Mai 12, 2017 12:35 am
Status: ꜱᴀᴛᴀɴ'ꜱ ʟɪʟ ɢɪʀʟ

Mar Oct 24, 2017 12:32 am

Moonlight scrie:Pro
Asa ar fi cel mai corect, dar degeaba noi ne-am pierdut toate " drepturile" pe acest server.
cam asa ceva =))
pro
Ultima oară modificat Mar Oct 24, 2017 8:07 pm de către Metin2 Rop, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 turkey
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 577
Membru din: Mie Iun 22, 2016 4:40 pm
Oraş: Brasov
Status: Easy money BITCH !

Mar Oct 24, 2017 7:58 am

Andreas
Pro
Arogant, fițos, tupeu jegos Fac bani și-i arunc pe jos Dau cureaua Gucci jos Ea-și dă chiloții jos
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Mar Oct 24, 2017 10:39 am

Seyra
Contra
Pentru a se evita riscul voturilor pe baza de prietenie, eu zic să voteze echipa !
Imagine
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Mar Oct 24, 2017 10:54 am

Contra . Vorbesti de ,,persoane care arătau mai bine decat persoanele castigatoare".Alo , asa erau si in edițiile in care ati votat voi niste mamaligi de oameni si o castigat niste urate /urati :)))) . Care e problema Dici ? Simti ca breasla ta nu o sa mai castige ?:))))))) sau mai exact tu ? Cand s-o zis ca votează echipa ai ramas blocat saracu de tine .Te iei de asta mica ca o luat Miss ,dar e mai frumoasa decat pustoaicele care o luat Miss din breasla ta . Lasa prefacatoria,stim cu totii ca asta e singura metoda prin care tu si pelicanii tai sa ajungeți sa luati tagu asta vreodata:))) Suferința mica ,da ma ,l-ati pierdut , data viitoare încearcă macar sa bagi una frumoasa la Miss ,nu sa dai pe confa BT ,,CARE SE BAGA LA MISS CA VOTAM TOATA BREASLA SA IL LUAM" asa cum ai facut 2 editii ,penalule .
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mar Oct 24, 2017 12:03 pm

Paipher scrie:Contra . Vorbesti de ,,persoane care arătau mai bine decat persoanele castigatoare".Alo , asa erau şi în edițiile în care ati votat voi niste mamaligi de oameni şi o câştigat niste urate /urati :)))) . Care e problema Dici ? Simti ca breasla ta nu o sa mai castige ?:))))))) sau mai exact tu ? Cand s-o zis ca votează echipa ai ramas blocat saracu de tine .Te iei de asta mica ca o luat Miss ,dar e mai frumoasa decat pustoaicele care o luat Miss din breasla ta . Lasa prefacatoria,stim cu totii ca asta e singura metoda prin care tu şi pelicanii tai sa ajungeți sa luati tagu asta vreodata:))) Suferința mica ,da ma ,l-ati pierdut , data viitoare încearcă macar sa bagi una frumoasa la Miss ,nu sa dai pe confa BT ,,CARE SE BAGA LA MISS CA VOTAM TOATA BREASLA SA IL LUAM" asa cum ai făcut 2 editii ,penalule .
Mare adevar spus! Sper sa nu va suparati pe mine dar asa este.

Propunere respinsa.
Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mar Oct 24, 2017 4:15 pm

Topic redeschis! Mai vreau sa vad si alte pareri cu exceptia celor prezente si vreau sa formez o oarecare dezbatere din acest subiect. Am incercat de N ori sa gasesc o modalitate perfecta de selectie pentru Miss & Mr insa nici acum nu am reusit.

Pe langa acest lucru, vreau sa ofer unor playeri raspunsuri pe care acestia cel mai probabil le cauta de ceva timp , insa nu le-au primit. O sa incep cu domnisoara Moon:
Moonlight scrie:Pro
Asa ar fi cel mai corect, dar degeaba noi ne-am pierdut toate " drepturile" pe acest server.
Daca ati fi amabila sa-mi spuneti si mie la ce "drepturi" va referiti? Din cate imi amintesc eu, ati avut posibilitatea de a vota in cadrul unor editii de Miss & Mr si nimic mai mult. Ce alte drepturi v-am rapit? V-am interzis dreptul la libera exprimare? O puteti face oricand in sectiunea "Sugestii & Propuneri". (Iar in cazul in care vreti sa folositi un limbaj mai colorat, o puteti face si la "Discutii Generale") ; V-am rapit dreptul la viata? Din cate observ traiti. Asadar, nu cred ca v-am rapit niciun drept constitutional si chiar ar fi de natura penala sa facem acest lucru. In cazul in care va simtiti nedreptatita, va rog sa apelati la organele competente. Dvs. spuneti ca este "cel mai corect" modul de evaluare bazat pe media aritmetica dintre nota staff-ului si cea a playerilor. Eu sincer, nu sunt de acord cu dvs. O sa va explic in comentariul meu privind propunerea domnului Dici.
MrDici scrie:Numele tău din joc: MrDici
Sugestie/Propunere: Nu e posibil sa spui ca ne-am pierdut dreptul la vot,avem tot dreptul sa votam,am mai făcut odata o propunere în care sa votam 50%-50% playeri/staff pentru ca asa ar fi cel mai corect. S-a ales dracu şi de concursu asta daca au ajuns sa castige o bighita de 13 ani şi unu cu poze în care are mana la ochi ,erau alte persoane mult mai frumoase şi cu trasaturi mult mai dragute. Cel mai ok ar fi asa ,sa votam 50-50 ,sistemul de vot al lui Reaper şi media din Staff.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Am vota toti ,poate noi playerii nu avem gusturile voastre ,niste gusturi mai putin bune dar nu le avem.
Breasla BlackTerror, este probabil cea mai numeroasa si cea mai unita breasla de pe acest server. Nu am nimic personal cu niciun membru al acestei bresle si ii respect pe fiecare in parte. Metoda de selectie bazata strict pe votul playerilor iese din discutie in totalitate tocmai datorita acestei "unitati" care se afla in breasla dvs. Acest concurs nu vrea sa demonstreze cine are cei mai multi prieteni, cine e mai unit sau cine are cei mai multi sustinatori. Concursul Miss & Mr, la fel cum am spus de N ori si in editiile anteriorare cand au mai fost probleme, vrea sa scoata in evidenta atat trasaturi fizice cat si trasaturi morale ale participantilor. Probabil dvs., va intrebati cum se pot scoate trasaturile morale din niste simple poze. Dupa cum bine stiti, la Miss & Mr conteaza si descriererea pe care dvs. o faceti. Pe baza acestei descrieri, completand cu atitidunea pe care dvs. o aveti in poze (va uitati fix in camera, stati drept, aveti poza din cap pana in picioare, detineti o pozitie impunatoare...etc) se ajunge la o oarecare caracterizare morala a participantilor, astfel reusind sa extragem inclusiv calitati morale si nu doar fizice. Media facuta intre totalul calitatilor morale si totalul calitatilor fizice extrase reprezinta nota oferita de noi. Nu este deloc simplu si deloc usor ceea ce facem. Ne-ar fi mult mai usor sa votati dvs. si sa ne scutiti de eforturi suplimentare insa lucrurile nu sunt atat de simple. Stim despre prietenii, stim despre ce inseamna sa fii prieten cu x sau cu y care participa, stim totul. In cazul in care s-ar inscrie un membru din breasla dvs., evident ca indiferent de felul in care acea persoana si-ar face pozele sau indiferent de felul in care aceasta ar arata, BlackTerror-ul ar sustine-o indiferent de situatie. Fapt care pe mine cel putin ma irita. Nu-mi convine ca persoanele mult mai frumoase sa piarda in fata unora care nu arata atat de bine din simplul motiv ca ei nu fac parte din BlackTerror. Nu sunt de acord nici cu media facuta intre notele STAFF-ului si notele playerilor, motivul fiind acelasi. Voi, cu breasla voastra sunteti in avantaj numeric clar si tot reusiti sa ne suprimati autoritatea. Pentru a impaca cat de cat ambele tabere, voi incerca incepand cu editia viitoare ca analiza fiecarei poze / descrieri sa fie facuta publica, intr-o confa cu playeri tocmai pentru ca acestia sa observe felul in care noi alegem.
Paipher scrie:Contra . Vorbesti de ,,persoane care arătau mai bine decat persoanele castigatoare".Alo , asa erau şi în edițiile în care ati votat voi niste mamaligi de oameni şi o câştigat niste urate /urati )) . Care e problema Dici ? Simti ca breasla ta nu o sa mai castige ?:))))))) sau mai exact tu ? Cand s-o zis ca votează echipa ai ramas blocat saracu de tine .Te iei de asta mica ca o luat Miss ,dar e mai frumoasa decat pustoaicele care o luat Miss din breasla ta . Lasa prefacatoria,stim cu totii ca asta e singura metoda prin care tu şi pelicanii tai sa ajungeți sa luati tagu asta vreodata:))) Suferința mica ,da ma ,l-ati pierdut , data viitoare încearcă macar sa bagi una frumoasa la Miss ,nu sa dai pe confa BT ,,CARE SE BAGA LA MISS CA VOTAM TOATA BREASLA SA IL LUAM" asa cum ai făcut 2 editii ,penalule .
Parerea exprimata de dvs, domnisoara Paipher este aceeasi cu a mea , insa la dvs., nu-mi prea place modul in care ati prezentat-o si mai mult de atat, tratati lucrurile cu maxima subiectivitate. Spre dezamagirea dvs., au existat fete potrivite din BlackTerror care au participat si chiar au meritat sa castige. Au fost intr-adevar si cazuri in care unele din aceasta breasla nu meritau sa castige. Incercati pe cat posibil sa priviti situatia intr-un mod obiectiv si sa spuneti lucrurilor pe nume intr-o maniera politicoasa. V-as ruga, pe viitor cand va mai expuneti parerea public sa o faceti evitand cuvintele "pustoaica, pelicani, suferinta mica, mamaligi de oameni" si cam toate atacurile la persoana pe care dvs. le faceti. Nu cred ca domnul Dici v-a vorbit urat sau v-a jignit in acest topic in vreun fel sau altul. Cuvantul "frumos/frumoasa" nu ar trebui folosit in contextul de fata. Dupa parerea mea, fiecare persoana este frumoasa in felul ei. Eu nu cred ca exista oameni urati si oameni frumosi. Frumusetea este relativa si fiecare o vede intr-un fel anume. Cel putin la acest concurs, Miss & Mr nu e vorba despre x care e mai frumos decat y. In acest concurs, e vorba despre felul in care va faceti pozele, de totalitate trasaturilor dvs. pozitive si cel mai important de felul in care reusiti sa va evidentiati aceste trasaturi in poze respectiv in descriere. Daca de exemplu, as fi o fata "plata" si as investi 3000 euro in mine, bagandu-mi implanturi de 1000ml si inca cativa ml de botox in buze, nu cred ca as fi mai frumoasa. Sper ca ai prins ideea.


Astept si alte pareri referitoare la modul de evaluare / selectie a acestui concurs.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
zTN
Începător
Începător
Mesaje: 123
Membru din: Vin Dec 16, 2016 9:18 pm
Oraş: Bucuresti
Regat: Albastru
Caracter: Ninja

Mar Oct 24, 2017 4:35 pm

Punctul meu de vedere este ca nu putem lasa sa se faca un procent din votul playerilor. De ce spun asta ? Sa ne aducem aminte de cateva editii anterioare, ce s-a intamplat in ele ? Pai s-au format tot felul de "promovari"
inca de la banalele PM-uri cu voteaza x , respectiv y. Pana la o modalitate mult mai "penibila" ii pot spune, prin crearea unor videouri de promovare a concuretilor, unde se promiteau "premii" in cazul in care acestia urmareau pasii "Votarea concuretului x, respectiv concurentei y". Eu sincer, m-am gandit la o sugestie. Si aceea este : Sistemul de vot sa se faca pe baza urmatoarelor persoane, membrii staffului si persoanele care detin aceste titluri de [Miss] / [Mr] la momentul respectiv. Degeaba incercati sa va expuneti nemultumirea voastra fata de acest sistem de vot, deoarece ati avut la dispozitie circa 10 editii in care castigatorii au fost alesi de catre voi. Acesta este un concurs de Miss & Mr , nu un concurs de poopularitate in care vedem cine are cei mai multi prieteni / cunostiinte / membrii de bresle etc.
Avatar utilizator
Hammer Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 442
Membru din: Joi Mar 16, 2017 4:56 pm
Oraş: Eden's Garden
Status: OP.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Art

Mar Oct 24, 2017 4:38 pm

[SA]Kepe scrie:Topic redeschis! Mai vreau sa văd şi alte pareri cu exceptia celor prezente şi vreau sa formez o oarecare dezbatere din acest subiect. Am incercat de N ori sa gasesc o modalitate perfecte de selectie pentru Miss & Mr insa nici acum nu am reusit.

Pe langa acest lucru, vreau sa ofer unor playeri raspunsuri pe care acestia cel mai probabil le cauta de ceva timp , insa nu le-au primit. O sa incep cu domnisoara Moon:
Moonlight scrie:Pro
Asa ar fi cel mai corect, dar degeaba noi ne-am pierdut toate " drepturile" pe acest server.
Daca ati fi amabila sa-mi spuneti şi mie la ce "drepturi" va referiti? Din cate imi amintesc eu, ati avut posibilitatea de a vota în cadrul unor editii de Miss & Mr şi nimic mai mult. Ce alte drepturi v-am rapit? V-am interzis dreptul la libera exprimare? O puteti face oricand în sectiunea "Sugestii & Propuneri". (Iar în cazul în care vreti sa folositi un limbaj mai colorat, o puteti face şi la "Discutii Generale") ; V-am rapit dreptul la viata? Din cate observ traiti. Asadar, nu cred ca v-am rapit niciun drept constitutional şi chiar ar fi de natura penala sa facem acest lucru. în cazul în care va simtiti nedreptatita, va rog sa apelati la organele competente. Dvs. spuneti ca este "cel mai corect" modul de evaluare bazat pe media aritmetica dintre nota staff-ului şi cea a playerilor. Eu sincer, nu sunt de acord cu dvs. O sa va explic în comentariul meu privind propunerea domnului Dici.
MrDici scrie:Numele tău din joc: MrDici
Sugestie/Propunere: Nu e posibil sa spui ca ne-am pierdut dreptul la vot,avem tot dreptul sa votam,am mai făcut odata o propunere în care sa votam 50%-50% playeri/staff pentru ca asa ar fi cel mai corect. S-a ales dracu şi de concursu asta daca au ajuns sa castige o bighita de 13 ani şi unu cu poze în care are mana la ochi ,erau alte persoane mult mai frumoase şi cu trasaturi mult mai dragute. Cel mai ok ar fi asa ,sa votam 50-50 ,sistemul de vot al lui Reaper şi media din Staff.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Am vota toti ,poate noi playerii nu avem gusturile voastre ,niste gusturi mai putin bune dar nu le avem.
Breasla BlackTerror, este probabil cea mai numeroasa şi cea mai unita breasla de pe acest server. Nu am nimic personal cu niciun membru al acestei bresle şi ii respect pe fiecare în parte. Metoda de selectie bazata strict pe votul playerilor iasa din discutie în totalitate tocmai datorita acestei "unitati" care se afla în breasla dvs. Acest concurs nu vrea sa demonstreze cine are cei mai multi prieteni, cine e mai unit sau cine are cei mai multi sustinatori. Concursul Miss & Mr, la fel cum am spus de N ori şi în editiile anteriorare cand au mai fost probleme, vrea sa scoata în evidenta atat trasaturi fizice cat şi trasaturi morale ale participantilor. Probabil dvs., va intrebati cum se pot scoate trasaturile morale din niste simple poze. după cum bine stiti, la Miss & Mr conteaza şi descriererea pe care dvs. o faceti. Pe baza acestei descrieri, completand cu atitidunea pe care dvs. o aveti în poze (va uitati fix în camera, stati drept, aveti poza din cap pana în picioare, detineti o pozitie impunatoare...etc) se ajunge la o oarecare caracterizare morala a participantilor, astfel reusind sa extragem inclusiv calitati morale şi nu doar fizice. Media facuta intre totalul calitatilor morale şi totalul calitatilor fizice extrase reprezinta nota oferita de noi. Nu este deloc simplu şi deloc usor ceea ce facem. Ne-ar fi mult mai usor sa votati dvs. şi sa ne scutiti de eforturi suplimentare insa lucrurile nu sunt atat de simple. Stim despre prietenii, stim despre ce inseamna sa fi prieten cu x sau cu y care participa, stim totul. în cazul în care s-ar inscrie un membru din breasla dvs., evident ca indiferent de felul în care acea persoana si-ar face pozele sau indiferent de felul în care aceasta ar arata, BlackTerror-ul ar sustine-o indiferent de situatie. Fapt care pe mine cel putin ma irita. Nu-mi convine ca persoanele mult mai frumoase sa piarada în fata unora care nu arata atat de bine din simplul motiv ca ei nu fac parte din BlackTerror. Nu sunt de acord nici cu media facuta intre notele STAFF-ului şi notele playerilor, motivul fiind acelasi. Voi, cu breasla voastra sunteti în avantaj numeric clar şi tot reusiti sa ne suprimati autoritatea. Pentru a impaca cat de cat ambele tabere, voi incerca incepand cu editia viitoare ca analiza fiecarei poze / descrieri sa fie facuta publica, intr-o confa cu playeri tocmai pentru ca acestia sa observe felul în care noi alegem.
Paipher scrie:Contra . Vorbesti de ,,persoane care arătau mai bine decat persoanele castigatoare".Alo , asa erau şi în edițiile în care ati votat voi niste mamaligi de oameni şi o câştigat niste urate /urati )) . Care e problema Dici ? Simti ca breasla ta nu o sa mai castige ?:))))))) sau mai exact tu ? Cand s-o zis ca votează echipa ai ramas blocat saracu de tine .Te iei de asta mica ca o luat Miss ,dar e mai frumoasa decat pustoaicele care o luat Miss din breasla ta . Lasa prefacatoria,stim cu totii ca asta e singura metoda prin care tu şi pelicanii tai sa ajungeți sa luati tagu asta vreodata:))) Suferința mica ,da ma ,l-ati pierdut , data viitoare încearcă macar sa bagi una frumoasa la Miss ,nu sa dai pe confa BT ,,CARE SE BAGA LA MISS CA VOTAM TOATA BREASLA SA IL LUAM" asa cum ai făcut 2 editii ,penalule .
Parerea exprimata de dvs, domnisoara Paipher este aceeasi cu a mea , insa la dvs., nu-mi prea place modul în care ati prezentat-o şi mai mult de atat, tratati lucrurile cu maxima subiectivitate. Spre dezamagirea dvs., au existat fete potrivite din BlackTerror care au participat şi chiar au meritat sa castige. Au fost intr-adevar şi cazuri în care unele din aceasta breasla nu meritau sa castige. Incercati pe cat posibil sa priviti situatia intr-un mod obiectiv şi sa spuneti lucrurilor pe nume intr-o maniera politicoasa. V-as ruga, pe viitor cand va mai expuneti parerea public sa o faceti evitand cuvintele "pustoaica, pelicani, suferinta mica, mamaligi de oameni" şi cam toate atacurile la persoana pe care dvs. le faceti. Nu cred ca domnul Dici v-a vorbit urât sau v-a jignit în acest topic în vreun fel sau altul. Cuvantul "frumos/frumoasa" nu ar trebui folosit în contextul de fata. după parerea mea, fiecare persoana este frumoasa în felul ei. Eu nu cred ca exista oameni urati şi oameni frumosi. Frumusetea este relativa şi fiecare o vede intr-un fel anume. Cel putin la acest concurs, Miss & Mr nu e vorba despre x care e mai frumos decat y. în acest concurs, e vorba despre felul în care va faceti pozele, de totalitate trasaturilor dvs. pozitive şi cel mai important de felul în care reusiti sa va evidentiati aceste trasaturi în poze respectiv în descriere. Daca de exemplu, as fi o fata "plata" şi as investii 3000 euro în mine, bagandu-mi implanturi de 1000ml şi inca cativa ml de botox în buze, nu cred ca as fi mai frumoasa. Sper ca ai prins ideea.


Astept şi alte pareri referitoare la modul de evaluare / selectie a acestui concurs.
Am sa fiu mai diplomata .
In primul rand ,culmea ca persoana care a deschis topicul este chiar mandrul lider al breslei Black Terror .Bineinteles ca nu i-a convenit cand o vazut ca voteaza Staff-ul . Exact cum zici tu ,exista persoane cu calitati mult mai corespunzatoare pentru acest eveniment decat unele care l-au castigat din simplul fapt ca fac parte dintr-un anumit cerc de prieteni .
Am sa citesc un comentariu dat de Dici lui MariaG( fosta participanta la MISS si MR ) : ,,Da,ai anumite sanse sa castigi ,dar mai mici doarece conteaza si printre ce cercuri te invarti .
De comentariul asta imi e pur si simplu scarba , nu conteaza ca fata era fake sau nu,ca doar dupa eveniment ati aflat ca cica e fake ,avea poze castigatoare , si prin simplu fapt ca o domnisoara a fost la tine in breasla si a castigat cu toate ca nu arata la fel de bine ca MariaG ,e absolut penibil. E ca si cum ai lua ceva pe PILE ca nu gasesc alt termen mai bun , de asta prefer sa decida niste oameni neutri care is calculati sa voteze .Nu puteti fi impartiali , va ganditi doar la voi masluind acest concurs .De asta nu sunt de acord sa fie 50/50 ca tot sunteti in avantaj numeric . Omule, ai luat la o editie 71% din voturi , tu realizezi cum se simte asta la 50 /50 ? Doar gandeste-te umpic .
Imagine
Imagine
Închis