Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Închis
Avatar utilizator
Dacos
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 26, 2017 11:00 pm

Joi Sep 07, 2017 10:36 pm

Nume Thyodaq
Propunere Revizuire dmg sura bm
Sura bm are dmg mai mare pe skill, folosint sabia inscriptionata decat folosind lama dinte dragon. Dat fiind faptul ca inscriptionata are un dmg normal setat si este creeata pentru war si sura AM, de inteles este faptul ca lama dinte de dragon are un dmg nerealist, diminuat, ceea ce face din sura bm un competitor lipsit de importanta.Propunerea mea este ca dmg pe lama dinte de dragon sa fie crescut in asa fel incat sura bm sa fie egal cu celelalte rase.Pentru cei ce nu cunosc, lama dinte de dragon este o arma creeata special pentru sura bm, tocmai pentru a-i pune in evidenta calitatile.
De asemenea, dmg pe lovitura intunecata este mai mare decat dmg pe lovitura spiritului, desi scre foarte clar valoarea pe fiecare skill.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Schulz
Jucător
Jucător
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 22, 2016 2:41 pm

Joi Sep 07, 2017 10:38 pm

Pro
Ce frumos ai spus.o=))
Avatar utilizator
PvM Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 631
Membru din: Sâm Iul 16, 2016 1:35 am

Joi Sep 07, 2017 10:40 pm

Takumi
Contra
Sura ul AM dar şi BM este cel mai bun caracter de pe metin2 . Dacă ştii să joci cu BM u bati orice . Dacă ştii să iti faci o armă bună şi stii să ţii la hit baţi orice . Sura BM este egal cu sura AM in pvp dar depinde de noroc . Nici un war mental , ninja lamă , saman , etc nu poate bate sura BM dar in schimb Cu mentalu mai poti bate sura AM , dar şi cu celelalte rase . Sper că te am lămurit .
Imagine
Avatar utilizator
Player Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 12:10 pm

Joi Sep 07, 2017 10:40 pm

SexTeacher
PRO
Coaie, tu esti mai greu de inteles decat un doctorat la fizica cuantica
Avatar utilizator
Dacos
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 26, 2017 11:00 pm

Joi Sep 07, 2017 11:09 pm

Inscriptionata nu este arma pentru sura bm, ci lama dinte dragon, iar sura bm nu se bazeaza pe hit, nu ar trebui sa aiba mai mult de 2k dmg hit critica.Eu de exemplu dau si 3.5 pe hit, cu inscriptionata.
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Joi Sep 07, 2017 11:31 pm

[REGE]David
Contra
De când s-a scăzut dmg pe tăiș toate rasele sunt echilibrate!!!!!!!!!
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvP Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 732
Membru din: Dum Mar 05, 2017 3:04 pm
Oraş: Galati
Status: Fumand Marlboro! <3
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: ICanFeel

Joi Sep 07, 2017 11:42 pm

Muffi
Contra
Avatar utilizator
Server PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2437
Membru din: Joi Apr 20, 2017 11:29 pm
Oraş: Caransebeș
Status: Să vă fie rușineeee =))
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Joi Sep 07, 2017 11:52 pm

Lancelot
Contra!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Level MT2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 358
Membru din: Lun Noi 21, 2016 1:37 pm

Vin Sep 08, 2017 12:17 am

Alin
PRO
Nu e normal ca un BM sa foloseasca arma de AM
Avatar utilizator
Metin2 Rubinum
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 571
Membru din: Vin Mai 27, 2016 10:34 pm

Vin Sep 08, 2017 9:23 am

BUZZ
Contra
si asa are dmg mare si am si bm sia sa waru anre nici o sansa
Avatar utilizator
Brănel
Jucător
Jucător
Mesaje: 42
Membru din: Joi Aug 24, 2017 9:43 pm

Vin Sep 08, 2017 9:34 am

iHuter
Contra
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 525
Membru din: Lun Iun 13, 2016 6:26 pm
Oraş: București
Status: Good girl ❤️
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Vin Sep 08, 2017 11:49 am

Claudia
CONTRA
Imagine
Avatar utilizator
Dacos
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 26, 2017 11:00 pm

Vin Sep 08, 2017 5:01 pm

NoNNeI scrie:NoNeIIsHere
CONTRA
Nu am citit dar îţi dau contra pentru gramatica =)))))))
Am scris si pentru "cei ce nu cunosc" , trebuia sa fi citit.
Avatar utilizator
Dacos
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 26, 2017 11:00 pm

Vin Sep 08, 2017 5:06 pm

BUZZ scrie:BUZZ
Contra
şi asa are dmg mare şi am şi bm sia sa waru anre nici o sansa
Inscriptionata nu este arma pentru bm, pe principiul asta de ce nu as folosi pentru bm un arc?

Lama dinte dragon este arma pentru sura bm, iar aceasta momentan nu are dmg corespunzator, ci mai mic decat ar trebui.
Avatar utilizator
Dacos
Jucător
Jucător
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mar 26, 2017 11:00 pm

Vin Sep 08, 2017 5:14 pm

Takumi scrie:Takumi
Contra
Sura ul AM dar şi BM este cel mai bun caracter de pe metin2 . Dacă ştii să joci cu BM u bati orice . Dacă ştii să îţi faci o armă bună şi stii să ţii la hit baţi orice . Sura BM este egal cu Sura AM în pvp dar depinde de noroc . Nici un war mental , Ninja lamă , Şaman , etc nu poate bate Sura BM dar în schimb Cu mentalu mai poţi bate Sura AM , dar şi cu celelalte rase . Sper că te am lămurit .
Sura bm nu este caracter de hit, ca sa folosesca inscriptionata, este caracter de skill si pentru asta are nevoie de arma cu atac magic mai mare decat atacul normal.Nu exista noroc, ci iteme bine facute si algoritmi matematici.
Avatar utilizator
PvM Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 631
Membru din: Sâm Iul 16, 2016 1:35 am

Vin Sep 08, 2017 5:31 pm

Dacos scrie:
Takumi scrie:Takumi
Contra
Sura ul AM dar şi BM este cel mai bun caracter de pe metin2 . Dacă ştii să joci cu BM u bati orice . Dacă ştii să îţi faci o armă bună şi stii să ţii la hit baţi orice . Sura BM este egal cu Sura AM în pvp dar depinde de noroc . Nici un war mental , Ninja lamă , Şaman , etc nu poate bate Sura BM dar în schimb Cu mentalu mai poţi bate Sura AM , dar şi cu celelalte rase . Sper că te am lămurit .
Sura bm nu este caracter de hit, ca sa folosesca inscriptionata, este caracter de skill şi pentru asta are nevoie de arma cu atac magic mai mare decat atacul normal.Nu exista noroc, ci iteme bine facute şi algoritmi matematici.
Joc BM de mult timp . Bm ul in primu rand se joaca cu Lama Dinte Dragon . 2 la mana Suntem in 2017 cam pe toate caracterele se joaca la hit si skilluri in caz de te printe in hit , etc . Tu daca esti un player de map1 care te joci BM doar ca sa dai 1 skill si sa fugi asta e partea a 2 a . Daca stii sa joci bine sura BM nu te bate nici o rasa ! Norocu exista , avand in vedere ca suntem pe un server pvp si toti avem aproape aceleasi iteme , norocul e Acela cand iti intra otrava mai greu , cand adversaru da 5 critici si tu 0 , etc .
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Vin Sep 08, 2017 5:43 pm

Propunere respinsa.

Topic inchis!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis