Metin2 PvP Server MT2

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
propunere
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 12, 2017 1:19 am

Sâm Aug 12, 2017 1:22 am

Numele tău din joc: player, nu conteaza numele
Sugestie/Propunere:
1. DROP PET: în ce consta asta? în adaugarea unui boss nou care se poate bate în minim 3-4 playeri şi sa pice un pet cu 2k pv, 5hh, 5 semi-om, 5 critica. Cred ca ar ajuta mult serverul şi PLAYERII NOI care au o sansa pe serverul acesta şi vreau opinia voastra sincera.
2. Membrii staff- serverul este unul pvp ok? vreti ca GM sa sanctioneze tot ca pe un pvm hard? pai eu unul cel putin nu imi doresc asa. Vreau sa existe o relatie intre player gm, sa fie comunicare în map1 intre player şi GM, sa fie glume (bineinteles nu injuraturi, strict glume sau conversatii) nu stiu cati vreti asta deci va astept şi cu o părere aici, deoarece se aud vorbe ca gm nu fac nimic, ca stau map1 degeaba şi nu comunica cu voi şi etc, ok, eu am hotarat sa fac şi propunerea asta sa văd ce aveti de zis, vreti sa vorbim, sa comunicam sau vreti sa stam pe invizibil şi sa fim maxim de seriosi? eu spun ca mai bine sa fim pe glume, pe vorba buna, sa stim sa comunicam intre noi şi sa ne respecam intre noi în limita bunului simt
3. PROPUNERE MD DROP - sa se bage mapa farm, şi o data la 20 metine, sa pica 1MD care poate sa insemne ceva pentru un player nou, poate sa se ridice şi el şi asa nu vor mai exista niciodata discutii de genul "lf server de donaţii, ****** lui" etc. stiti bine discutiile care sunt,playerii vechi şi stiti ce vorbesc
4. MAPA FARM - în mapa farm sa dropeze fie ideea de la punctul 3, ori ceva sa ajute un palyer nou sa faca ceva pe server, sa se ridice şi sa fie incurajat ca metin2lf merita jucat, nu sa se lase după 10 secunde ca X ii da 100000k dmg normala :) stiti cei cu site uri ce spun ca un player normal nu are efectiv nici o sansa contra voastra, asa sa se bage un PET cum a fost propus de N ori şi a fost respuns, e ca o spun eu acuma şi sper sa cititi şi sa raspundeti atent.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: în urma unor discutii, am simtit nevoia sa aflu parerea playerilor despre propunerile mele şi despre parerea tuturor despre ce am eu în cap/gand, deci va rog foarte frumos sa ma considerati player şi sa nu luati în seama toata treaba asta.
Va pup, player anonim, salut.

Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana LF LastFight Clasic

Website:

http://metin2lf.ro/
Avatar utilizator
Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 406
Membru din: Lun Aug 01, 2016 7:47 pm

Sâm Aug 12, 2017 1:26 am

qGL
PROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
bişniţar
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 525
Membru din: Lun Iun 13, 2016 6:26 pm
Oraş: București
Status: Good girl ❤️
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Aug 12, 2017 1:29 am

Claudia
CONTRA
Imagine
Avatar utilizator
CappuIsBack
Începător
Începător
Mesaje: 99
Membru din: Lun Iul 17, 2017 1:05 am
Oraş: Galati
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: SweetLove

Sâm Aug 12, 2017 1:31 am

Cappu
CONTRA
Contra la tot, cum sa se adauge MD? Cum sa se adauge mapa farm in care sa pice pet? Deja nu ar mai dona nimeni si toti am avea site-uri. Contra la tot, asta nu e PvP farm, este PvP Classic.
Avatar utilizator
propunere
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 12, 2017 1:19 am

Sâm Aug 12, 2017 1:34 am

Lisette scrie:Claudia
CONTRA
motiv pentru contra? am zis sa argumentezi daca nu vezi bine, sau iti trebuie ochelari, luneta, ceva?
Avatar utilizator
[NR1]DokitaSEF
Începător
Începător
Mesaje: 67
Membru din: Mie Aug 02, 2017 2:30 pm

Sâm Aug 12, 2017 1:36 am

MRDOKITA NR1
CONTRA
MA ROADE INVIDIA DACA E NA
Avatar utilizator
Strawbz
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 188
Membru din: Mie Feb 01, 2017 11:38 pm
Oraş: #Focşangeles
Status: Full Of Flaws ❤️
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: În toate

Sâm Aug 12, 2017 1:45 am

Contra, servărul se transformă într-un pvp farm cu o mapă nouă de farmat, md-uri la farmat, pet etc.
Avatar utilizator
Metin2 2009
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 525
Membru din: Lun Iun 13, 2016 6:26 pm
Oraş: București
Status: Good girl ❤️
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Sâm Aug 12, 2017 1:54 am

propunere scrie:
Lisette scrie:Claudia
CONTRA
motiv pentru contra? am zis sa argumentezi daca nu vezi bine, sau îţi trebuie ochelari, luneta, ceva?

Nu trebuie sa pui tu conditii, nu stau sa-ti explic, esti pe un pvp care din cate-mi aduc eu aminte e CLASiC
Cu ce ma rog ajuta playerii noi petul asta despre care tot vorbesti tu? :))
Aberezi mult si ai tupeu de prost gust, ''100000k dmg cei cu site'', pe ce lume traiesti? :))
Iti recomand un pvp farm
PROPUNERE PENTRU MESAJE
Ultima oară modificat Sâm Aug 12, 2017 1:57 am de către Metin2 2009, modificat 1 dată în total.
Imagine
Avatar utilizator
Top Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 513
Membru din: Lun Apr 17, 2017 5:16 pm
Oraş: Am
Status: N-am
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: Koei

Sâm Aug 12, 2017 1:56 am

Pro , serverul nu mai e de mult pvp clasic , deja tinde spre pokemon . Sa fim seriosi dmg-ul cu un violet si o otravita cu pc este imens pentru cineva fara site . Are atatea costume ca daca strangi 200 de playeri si faci randuri cu culori diferite din ei se vede ca un curcubeu.Din punctul meu de vedere ideea cu md este buna pentru ca ar ajuta acel numar de playeri fara site sa faca si ei rost de un acc o freza ceva si cred ca iar ajuta mult.
Ultima oară modificat Sâm Aug 12, 2017 2:39 am de către Top Metin2, modificat 1 dată în total.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Sâm Aug 12, 2017 2:04 am

Lisette scrie:
propunere scrie:
Lisette scrie:Claudia
CONTRA
motiv pentru contra? am zis sa argumentezi daca nu vezi bine, sau îţi trebuie ochelari, luneta, ceva?

Nu trebuie sa pui tu conditii, nu stau sa-ti explic, esti pe un pvp care din cate-mi aduc eu aminte e CLASiC
Cu ce ma rog ajuta playerii noi petul asta despre care tot vorbesti tu? :))
Aberezi mult şi ai tupeu de ***** gust, ''100000k dmg cei cu site'', pe ce lume traiesti? :))
îţi recomand un pvp farm
PROPUNERE PENTRU MESAJE
nu am nevoie de posturi ca ma doare n **** de ele, am facut aceasta propunere de pe "anonim" deoarece se zicea sa nu fiu favorizat, acuma sunt player, va astept ideile si opiniile sa se convinga si ownerul LF ca serverul nu e pe moarte daca stati sa ganditi niste idei ok.
Avatar utilizator
JirKalose
Jucător
Jucător
Mesaje: 16
Membru din: Dum Aug 06, 2017 3:05 pm

Sâm Aug 12, 2017 6:13 pm

CONTRA ..
E PVP CLASIC NU FARM .....
Avatar utilizator
mt2 pvm
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1314
Membru din: Dum Mar 26, 2017 2:13 pm
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Sâm Aug 12, 2017 6:25 pm

Panadol
Contra
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Pvm Hard
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 295
Membru din: Sâm Ian 14, 2017 9:22 pm

Sâm Aug 12, 2017 8:31 pm

Stefan.
Contra.
Adevarat.. serverul deja nu prea mai e clasic cu atatea costume etc, dar cand m-am apucat eu de server existau 2 metode de a face site, anume? DONAND sau ITEME ALT SERVER.
Prea multe optiuni au acum playerii fara site, au DT unde daca farmeaza au sansa sa le pice Azrael care sa il dea apoi, au barbut (imprumuta de la un amic si joaca item-ul, etc). Cu propunerea asta s-ar duce de tot economia serverului, si nimeni n-ar mai dona (Nu ca ar mai face-o cineva acum).
Imagine
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Sâm Aug 12, 2017 8:43 pm

Economia e dusă după unban au apărut kinguri și multe site uri, playeri noi nu mai exista pe lf. Toți se plâng ca e server numai cu site uri și un player nou nu are ce sa facă pe el. Spuneți ca e pvp clasic, ok dar de ce va plângeți ca nu aveți ce sa faceți și stați doar afk și nu ai ce sa faci pe lf? Aveți voi idei mai bune ? Voi v ați plâns nu noi.
Avatar utilizator
MT2 PvM Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 735
Membru din: Mar Iul 19, 2016 12:55 am
Status: B.M.V
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Sâm Aug 12, 2017 9:51 pm

[REGE]HoldUP
Contra
Imagine Imagine
Imagine
Avatar utilizator
M6Raw
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 415
Membru din: Dum Noi 29, 2015 8:59 am

Sâm Aug 12, 2017 9:55 pm

Stil
Contra
Ca se numeste Propunere serioasa ai zis , ca ai 3/4 propuneri pvm pe un svr pvp nu ai zis plus ca partea cu relatia dintre gm si player este si acum , exista prietenii etc . Totul din cate vad e facut pentru playerii noi , pentru ca acestia sa se ridice . Sa-ti spun o chestie , acum 2 ani nu era nici mapa farm nici nimic , dintr-un simplu ox castigat am reusit sa ma fac full la vremea aceea , plus ca svr-ul este mai gandit decat ti-ai da seama , regulile pvp-urilor fiind foarte stricte , iar orice player pleaca cu sanse egale . Sa nu mai zic de armele de 75 , DT-ul , OX-ul , Miss & Mister prin intermediul carora poti face rost de site . Iar cel mai important , nu a zis nimeni ca e neaparat sa aiba toti playerii site , daca vor muncesc , daca nu nu .
Avatar utilizator
Player Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 248
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 12:10 pm

Dum Aug 13, 2017 1:31 am

ChImI3
PROoooooooooo
Duvan **** mea coaie cu parerile voastre, cica PVP CLASSIC . CAND **** CALULUI A FOST MA ASTA PVP CLASSIC? IN 2015 CAND ERAU MAXIM 3 COSTUME SI O FRIZURA ATUNCI DA ERA PVP CLASSIC,SI PVP-UL ERA ADMINISTRAT DE MEMBRII NU ACUM IN ***** ***** MA PUI IN ARENA CU UNU CARE SCHIMBA ARMA IN DUEL SI MEMBRU SE UITA LA CAI VERZI PE PERETI. NU MAI ARE NICIO TENDINTA DE PVP ORICINE CARE VREA SET ADEVARAT CU CINE SE DUCE ORI PE ATHERA ORI PE DW ORI PE ROP2 SORRY , DAR ASTA E ADEVARU.Joc metinu asta demult am luat si pvp pe el, dar totusi 1 MD = 1 LEU? PE UN SIHASTRU CACACT DE VIOLET DAU 2 MILIOANE PE UN DREAD CARE TOATA LUMEA SE PISA PE EL DAU 30 DE LEI...... ZICI CA SUNT PE RO MANCATIAS.
Avatar utilizator
deadstar
Jucător
Jucător
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Aug 12, 2017 2:34 am

Dum Aug 13, 2017 9:03 am

deadstar
Contra. :/
Deja sunt destule metode de a obţine site şi cred că sunt suficient de bune.
Avatar utilizator
Metin2 PvM
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 822
Membru din: Lun Oct 17, 2016 10:45 pm

Dum Aug 13, 2017 12:06 pm

Kaisen
Contra
Cele mai proaste propuneri la fel ca tine
Avatar utilizator
MT2 Hammer
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 26, 2016 1:32 pm
Oraş: Lyon
Status: #rezist.
Regat: Galben
Caracter: Sura
Breaslă: ❤hate.

Dum Aug 13, 2017 7:08 pm

Kaisen scrie:Kaisen
Contra
Cele mai proaste propuneri la fel ca tine
SA MI BAG **** N MA TA AIA RATATA SI CHIOARA FUTU TI ASCHILOPATU PULII MELE, MA TU AI 16 ANI SI VII SA LATRI MANCA MI AI **** DE SCLAV PROST, PAI FUTU TI GURA MA TII DE VIRGIN ******** SI RUPT DE LABA
Închis