WeekendPvP

Ai o propunere care consideri că ar ajuta serverul sau forumul? Aici este locul unde o poţi expune.
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Lun Sep 26, 2016 4:18 pm

Numele tău din joc: HelenneYT
Sugestie/Propunere: Propunerea mea de azi pentru acest server este: de a se face event pvp pe rase saptamanal. Acest lucru m-a inspirat de pe un alt server privat pvp. Dupa parerea mea, ar fi de recomandat sa aibe loc duminica iar acest event sa se afle in mapa unde se respawneaza dragonul (V4). De ce nu am ales mapa donjang? Pentru ca in respectiva mapa se pot crea buguri si totodata lag. De asemenea, pentru a participa la acest event pvp pe rase (ordinea cronologica: war; ninja; sura; saman) timp de 5 minute se va da pm ADMIN-ului cu textul "Particip!". Dupa 5 minute acesta va bloca soptitul si-i va trage pe playeri in mapa respectiva. De ce am ales acest mod de a participa? Fiind cu timer la cerere, playerii vor fi mai putini si totodata eventul se va sfarsi mai repede. PREMIUL PENTRU WINNER LA FIECARE RASA CONSTA INTR-UN COSTUM DESIGN CARE NU SE AFLA PE SERVER, ACESTA AVAND TIMER DE 7 ZILE. De ce am ales 7 zile? Deoarece 7 zile sunt suficiente pentru urmatorul event si totodata donatiile nu vor fi afectate de acest fapt.
Cu ce crezi că ar îmbunătăţi jocul sugestia/propunerea ta?: Imbunatatirea acestui server prin acest event pvp pe rase ar creste populatia serverului deoarece jucand cu un scop de a te afirma prin a fi cel mai bun iti da un motiv in plus de a juca. Sincer multi intra pe server si nu au ce sa faca. Participand la diverse evente cheful de joaca este mult mai sporit. Dupa cum ati observat populatia serverului este mult mai mare cand au loc aceste eventuri. Daca sunteti de acord cu acest topic v-as ruga sa dati PRO daca nu... tot PRO. :X
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Lun Sep 26, 2016 4:31 pm

Pro, mereu am jucat pvp urile cu event pvp săptămânal
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Lun Sep 26, 2016 4:45 pm

Am început să facem un altfel de pvp, cu taxă de participare mică. Jucătorii au fost destul de încântați de idee, vom vedea pe viitor ce va fi.
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Lun Sep 26, 2016 4:54 pm

Am vazut... insa eu cred ca acest lucru e mai potrivit sa fie lasat la duele pe site. Am vorbit aseara cu Blue si mi-a spus sa fac aceasta idee in scris pe forum. Si din cate am vazut la acel mic pvp nu participa multa lume erau maxim 6 persoane pentru ca nimeni nu se risca sa-si piarda site-urile. In acest event castigul nu e semnificativ insa nici daca pierzi nu vei pierde un bun. Eu mai mult pentru distractie am vrut sa aibe loc pentru ca multi s-au si plictisit. Te pup! :*
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Lun Sep 26, 2016 4:56 pm

PRO!!! :X
Avatar utilizator
Konishua
Începător
Începător
Mesaje: 100
Membru din: Mie Iul 27, 2016 8:54 pm

Lun Sep 26, 2016 5:06 pm

PRO
---------------------------------------------------------------------
Doamne ce doamne
Avatar utilizator
MotanelNR1
Începător
Începător
Mesaje: 116
Membru din: Sâm Feb 20, 2016 4:20 pm

Lun Sep 26, 2016 5:06 pm

Pro, dar pentru a putea participa sa fie nevoie de înscriere pe forum, asa se evita participarea copiilor ce strică tot evenimentul.
Avatar utilizator
Rebekah
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 189
Membru din: Vin Iul 01, 2016 9:25 am

Lun Sep 26, 2016 6:11 pm

PRO este o idee bună.
Avatar utilizator
Luxor
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 156
Membru din: Dum Sep 04, 2016 4:00 pm
Oraş: Buzau
Caracter: Ninja

Lun Sep 26, 2016 7:01 pm

Pro .
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Lun Sep 26, 2016 7:10 pm

Contra. (pentru că de ce nu)
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Avatar utilizator
Knox.
Începător
Începător
Mesaje: 70
Membru din: Mie Aug 31, 2016 3:24 pm

Lun Sep 26, 2016 7:38 pm

PRO.
Prea mult trebuie sa asteptam pentru PvP-ul "tata" la fiecare inceput de luna..
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Lun Sep 26, 2016 8:28 pm

Dokita scrie:Contra. (pentru că de ce nu)
Idem.
Imi place cum gandesti.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
PvM Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 304
Membru din: Lun Sep 12, 2016 10:25 pm

Lun Sep 26, 2016 8:41 pm

Pro
Avatar utilizator
Imro
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 28, 2016 3:45 pm

Lun Sep 26, 2016 8:59 pm

PRO!!!
Avatar utilizator
YouMama
Începător
Începător
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 22, 2016 5:48 pm

Lun Sep 26, 2016 9:39 pm

PRO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
Top Metin2 Server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 827
Membru din: Mie Iul 06, 2016 11:15 pm
Status: Developer

Lun Sep 26, 2016 10:08 pm

Pro. Smechera idee.
Imagine
Avatar utilizator
Level Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 746
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 11:36 am
Oraş: Shadyland
Status: Nesimtit in evolutie
Regat: Galben
Breaslă: ShadyVoDa/BT

Lun Sep 26, 2016 10:27 pm

TheReaper scrie:
Dokita scrie:Contra. (pentru că de ce nu)
Idem.
Imi place cum gandesti.
Idemx2 ,mi se pare bataie de cap .
Am scapat de indigestii ca nu mai halesc pe nimeni Omu-i o suma de procese, d-aia ma schimb pe zi ce trece Sunt o oaie neagra fara spiritul de turma demons in my head making noise
wish they’d shut it up
Imagine https://www.youtube.com/watch?v=NfdIFfUcq1k
Avatar utilizator
Helenne
Jucător
Jucător
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 02, 2016 2:36 pm

Lun Sep 26, 2016 11:11 pm

O spui de parca tu ai organiza acest eveniment. Ca tu nu te-ai plictisit de aceeasi monotonie de pe acest server e problema ta! Eu cred ca acest lucru e foarte constructiv. Nici nu te vad o persoana care sa se dueleze insa daca tie nu-ti place altuia nu-i face. Oricum eparerea ta dar cand incerci sa te mai afirmi pe anumite principii ale tale incearca sa si argumentezi. E importanta calitatea insa si cantitatea de asemenea. O seara buna! Sper sa nu iei in nume de rau acest raspuns. Bafta!
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Mar Sep 27, 2016 7:25 am

Helenne scrie:Am vazut... insa eu cred ca acest lucru e mai potrivit sa fie lasat la duele pe site. Am vorbit aseara cu Blue si mi-a spus sa fac aceasta idee in scris pe forum. Si din cate am vazut la acel mic pvp nu participa multa lume erau maxim 6 persoane pentru ca nimeni nu se risca sa-si piarda site-urile. In acest event castigul nu e semnificativ insa nici daca pierzi nu vei pierde un bun. Eu mai mult pentru distractie am vrut sa aibe loc pentru ca multi s-au si plictisit. Te pup! :*
Mi se pare o idee bună. Într-adevăr, nu prea riscă lumea la pvp cu taxă, chiar dacă aceasta este micuță. Eu sunt pro, nu mi se pare ceva prea greu de organizat.
Avatar utilizator
iMephisto
Începător
Începător
Mesaje: 120
Membru din: Lun Sep 19, 2016 4:32 pm

Mar Sep 27, 2016 7:32 am

PRO, este o idee foarte bună.
Închis