Rezultate Miss editia #8

Toate evenimentele ce vor avea loc pe joc vor fi anunțate aici.
Închis
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Sâm Ian 28, 2017 4:15 pm

Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):6,50
Ești simpatică, arăți ca un minion. Nu ești machiată în mod excesiv, și apreciem acest lucru. Însă, nu știi să te pui în evidență. Poziția, hainele și machiajul te dezavantajează. Pari mult mai matură decât ești.

[SA]Kepe (Nota+comentariu): Nota 8. Ai o tinuta eleganta, mult prea eleganta pentru varsta ta. Din punctul meu de vedere aceasta este tinuta pentru o doamna, nu pentru o domnisoara. Exprimi acel gen de feminitate pe care-l fac femeile mature prin eleganta si stil.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 7. Esti o fata frumoasa insa pozele alese nu sunt tocmai cele mai potrivite pentru a iti scoate in evidenta calitatile tale.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 6. Nu exprimi feminitate, senzualitate, ci puritate. În schimb îmi palce foarte mult naturaleţea. Nu te încadrezi la definiţia acestui eveniment.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):7,10
Ești drăguță. Ne place că ai prezentat poze cu tine naturală, poze needitate. Poza cu anunțul este frumoasă, iar scrisul este reușit. Chiar dacă ești naturală, o calitate apreciată în aceast concurs, nu ai reușit să ne convingi. Nu ai celelalte calități precum: poziție, ținută, alură. Pozele tale sunt comune, nu te-ai căznit să faci ceva special, să ieși în evidență.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 6.5. Apreciez faptul ca esti foarte naturala si nu incerci sa-ti ascunzi defectele dar totusi, putin machiaj nu strica niciodata. Pe mine sincer m-a dezamagit felul in care ai ales sa-ti faci pozele. Sunt foarte sigur ca ai potential insa trebuie sa stii sa-l dezvolti. Tinuta in care ti-ai facut majoritatea pozelor, lasa de dorit.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 6. Nu ai reusit sa iti exprimi feminitatea indeajuns.Din punct de vedere fizic esti ok si am apreciat faptul ca ai incercat sa fii cat mai naturala.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 7. Figura ta îmi exprimă o persoană caldă, cu bun simţ. Apreciez naturaleţea, dar ţinuta nu e potrivită pentru acest eveniment.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):5,10
Pozele sunt editate în mod excesiv, mai ales cea cu anunțul care și-a piedut mult din claritate din cauza acestui lucru. Nu exprimi feminitate. Nu ai prezentat nicio poză la corp, iar pozele cu fața nu sunt clare. Pari obosită, iar încercarea ta de a zâmbi este eșuată. Pozele tale nu exprimă ceea ce ar trebui. Nu ești o bună reprezentantă a acestui concurs.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 7. Imi dai impresia de impersonare. Adica incerci sa-ti atribui o identitate falsa si sa incerci sa pari ceea ce nu esti. Nu ai suficiente trasaturi feminine cat sa acoperi acest concurs.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 4. Nu detii calitatile necesare pentru a castiga titlul de Miss.Nu ai reusit sa iti exprimi feminitatea indeajuns de bine.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 5. Nu ai o ţinută potrivită pentru acest eveniment. Nu exprimi senzualitate şi feminitate.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):7,20
Pari o fată frumușică, dar pozele nu ne-au convins. Nu ai prezentat nicio poză la corp, în care să ți se vadă clar și fața. Poza cu afișul este făcută cu ajutorul unei aplicații, la fel ca majoritatea celorlalte poze. Ești machiată și, pe lângă asta, ți-ai editat pozele. Nu vedem rostul acelor efecte. Urechile și nasul de cățeluș nu te fac mai frumoasă, ci strică poza și zâmbetul tău.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 8. Ai trasaturi frumoase insa m-ai dezamagit enorm cu acele efecte care nu-si au rostul. Iti garantez ca daca nu le aveai, nota era mult mai mare.Referitor la ultima poza din acel album, m-a facut sa-mi schimb total parerea. Ai potential dar nu stii sa profiti de el.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 8.5 Esti o fata foarte draguta,exprimi feminitatea cautata pentru acest eveniment insa unele poze nu sunt cele mai potrivite pentru a iti evidentia calitatile tale.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 8,5. Trăsaturile tale exprimă feminitate. Îmi place că nu ai exagerat cu machiajul. În schimb, majoritatea pozelor tale sunt editate.

Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):8,10
Ești chiar simpatică. Ești naturală, iar fotografia cu peisaj în spate este impresionantă. Exprimi destul de mult, pentru vârsta ta. Ai poziție, trăsături frumoase, dar nu ai reușit să le subliniezi pe toate. În poza cu tine în oglindă ne-am fi dorit să te uiți în față, să-ți pui în evidență ochii. Este, mai degrabă, o poză specifică evenimentului Halloween, din cauza posturii și a imbrăcăminții. Am fi vrut să-ți editezi mai puțin pozele și să ai grijă în privinșța luminii.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 9. Imi place naturaletea de care dai dovada, exprimi feminitate doar ca e acel gen de feminitate simpla nu e exact acea feminitate de care avem nevoie la acest concurs. Esti tu insuti in toate pozele si esti de apreciat pentru asta.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 7. Esti o fata draguta , insa nu ai exprimat in totalitate acea idee de feminitate a unei adevarate Miss.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 7. Faţa ta îmi exprimă căldură şi bun simţ .Nu te-ai ascuns și ți-ai prezentat întreg corpul. Calitatea pozelor tale cam lasă de dorit.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):9,80
Ești o fată frumoasă, cu o față de Barbie girl. În ciuda descrierii, poza în rochie îți conturează latura feminină. Pari o fată finuță, cu gusturi. Ceea ce nu ne place este modul în care ți-ai editat pozele. Ți-ai luminat prea mult fața și ți-ai conturat în mod excesiv ochii, din punctul meu de vedere. Ai prezentat câteva poze cu tine mai naturală, și ești mai frumoasă în ele.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 9.8. Ai toate calitatile pentru titlul de "Miss" insa ai doua defecte minore care ti-au cam pus bete in roate. Una dintre ele este machiajul. In poza cu textul abia iti pot vedea ochii. Nu ma leg de gusturile tale insa iti garantez ca esti mult mai frumoasa daca renunti la machiaj. E mai mult o chestie de gusturi asta dar o fata care are incredere in sine si in puterile sale, nu se foloseste atat de mult de machiaj. Pe langa acest mic defect, mai ai o problema cu editatul pozelor. Iti bagi foarte multa lumina pe fata si strici calitatea din punctul meu de vedere. Daca nu ai fi facut aceste doua lucruri, primeai 10 de la mine.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 9.6 Ai exact acea feminitate cautata pentru acest eveniment.Esti o fata foarte frumoasa,ai reusit sa iti pui in evidenta calitatile necesare pentru a demonstra ca esti o adevarata Miss, insa machiajul folosit nu te avantajeaza in unele poze.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 9,3. Din pozele tale reiese feminitatea de care ar trebui să dea dovadă orice femeie.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):6,80
Te-ai machiat mult prea mult și ai editat aproape toate pozele prezentate. Nu ai reușit să exprimi feminitate la cote maxime. Apreciez faptul că ai pus poze multe, dar unele te-au dezavantajat. Pozele și au pierdut claritatea din cauza editatului excesiv. Ai trăsături frumoase, dar nu ai știut să te pui în evidentă. Nu ai reușit să ne impresionezi.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 8. Nu-mi place faptul ca te-ai machiat in exces in multe dintre poze si ai stricat acea naturalete pe care o cautam. Pe langa asta, ai avut foarte multe poze care te-au si dezavantajat. Faptul ca ti-ai pus multe poze nu inseamna ca o sa ai sanse mai mari sa castigi. Pozele te pot avantaja sau te pot dezavantaja. Ramane la atitudinea ta sa ti le selectezi in asa fel in cat sa te ridice cat mai sus.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 7. Esti o fata interesanta, fizicul tau este ok dar pozele alese nu sunt cele mai potrivite.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 8,5. Pot spune faptul ca iese în evidenţa zâmbetul tău frumos. Dar unele poze mi se par prea editate.

Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):8,40
Ești naturală, ne place. Ai o față frumoasă, cu niște ochi superbi. Poza în rochie te face să pari o adevărată domnișoară, evidențiindu-ți într-un mod frumos corpul, chiar dacă nu stai în picioare. Ceea ce nu ne place este că nu te-ai străduit îndeajuns. Poza cu afișul, una dintre cele mai importante, este banală. Ai zâmbetul frumos, te mai salvează. Însă, este un concurs de miss iar feminintatea este greu de pus în lumină dacă ești îmbrăcată în pijamale.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 9,3. Esti o fata naturala si imi place chestia asta la tine. Nu-mi place in schimb felul in care ti-ai facut pozele. Potential ai, dar nu stii sa profiti de el. Din punctul meu de vedere la pozele cu textul, consider ca ai asiles o tinuta inadecvata pentru acest concurs care totusi are cat de cat asteptari. Din punct de vedere feminin, ai toate calitatile necesare pentru acest concurs cu exceptia contextului. Adica, nu ai ales bine tinuta si momentele in care sa-ti faci pozele.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 8.8. Ai majoritatea calitatilor necesare pentru o adevarata Miss. Insa, nu ai reusit sa iti arati feminitatea intr-un mod aparte.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 8. Eşti o fată frumoasă care îmi exprimă bună creştere. În schimb, nu te-ai străduit foarte mult la pozele cu ''Metin2 LastFight''.

Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):9,70
Ești frumoasă și știi să-ți expui calitățile. Hainele sunt bine alese, în conformitate cu acest concurs. Ți-ai accentuat atuurile într-un mod frumos. Spre deosebire de ediția precedentă, acum ai reușit să exprimi mai multe și să impresionezi. Se vede evoluția și că ai ținut cont de criticile constructive primite, iar acest lucru este de apreciat. Ai ochii mari, frumoși. Ceea ce nu-mi place este modul în care ies în evidență sprâncenele, dar asta poate fi doar părerea noastră, căci tine de gusturi. Se vede că te aranjezi, că te preocupă imaginea ta. Lucru, de asemenea, de apreciat la o fată. Exprimi feminitate, prezență, senzualitate și, în același timp, provoci prin ținută, poziție.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 10. La fel ca la editia trecuta iti spun, din punctul meu de vedere ai toate calitatile necesare pentru titlul de "Miss". Ai stiut cum sa-ti faci fiecare poza, ai respectat fiecare detaliu, de la feminitatea acea de care avem nevoie in acest concurs la senzualitate, eleganta, stil, incredere in sine si frumusete naturala. Ai stiut exact ceea ce trebuie sa exprimi cu pozitia corpului, ai avut o tintuta decenta specific feminina si ai pus accentul pe cea mai importanta calitate a ta, fata. Nu te-ai machiat, nu ai ascuns absolut nimic. Ai avut incredere in tine si ai facut exact ceea ce trebuia sa faci. Esti printre putinele concurente care a mentinut privirea fixata la camera cu scopul de a scoate in evidenta ochii. Acest lucru te-a avantajat enorm, motiv pentru care ti-am acordat nota maxima.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 9.6 Mi-au atras atentia ochii tai, ai niste ochi foarte frumosi. Imi dai impresia de o fata inocenta si cuminte. Ai calitatile necesare pentru a fi o adevarata Miss insa nu inteleg acel "Blur" la poze, nu vad sa ai de ascuns nimic.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 9,5. Figura ta îmi exprimă o persoana caldă, cu bun simţ şi desigur, foarte frumoasă. Dar nu înţeleg de ce ai blurat în partea de jos unele poze. Pot spune faptul că iese în evidenţa zâmbetul tău frumos, trasaturile tale exprimă feminitate.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):6,30
Nu te-ai străduit pentru acest concurs, ai prezentat poze banale, vechi, din vară. Îmbrăcămintea ta este comună și nu ai reușit să te faci remarcată prin ea. . Nu impresionezi prin postură, sunt poze făcute din comoditate, nu specifice acestui concurs. Claritatea pozelor lasă de dorit, nu ți-ai pus în evidență trăsăturile feței. Ești o fată drăguță, dar trebuie să te implici mai mult.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 8,5. Faci aceiasi greseala pe care o fac majoritatea concurentelor. Ai potential dar nu stii sa profiti de el. Contextul in care ti-ai facut pozele lasa de dorit. Din punct de vedere al trasaturilor feminine si din punct de vedere fizic esti ok. Acele trasaturi feminine de care avem nevoie exista la tine doar ca contextul in care ti-ai facut pozele lasa de dorit. Mai mult de atat, in a 2-a si in a 3-a poza nici tinuta nu mi se pare foarte adecvata pentru acest concurs. Mai mult de atat, ai avut greseli si la editare. Pozele sunt foarte sterse.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 8. Nu imi place modul in care iti exprimi feminitatea insa ai un corp frumos .Ipostazele in care ai pozat nu te-au ajutat foarte mult.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 8,5. Nu sunt poze excepționale şi nu sunt foarte clare. Eşti o fată frumoasă, dar nu consider că te încadrezi perfect în definiţia concursului.


Imagine

[GA]Diana+[SA]MrBlue (Nota+comentariu):9,20
Ne place faptul că ai prezentat fotografii cu tine în mai multe ipostaze. Însă, nu toate au legătură cu acest concurs. Ai prezentat poze specifice evenimentelor de Crăciun și de Halloween, lucru total aiurea pentru un concurs de frumusețe. Se vede că ai făcut poze special, că ți-ai dat interesul. Asta este ceea ce vrem să vedem, dar nu ai știut să-ți selectezi pozele potrivite. Exprimi feminitate, senzualitate. Ești o fată frumoasă. Dar, sunt si calițăți contrastante evidențiate indirect de tine, prin descriere. Se reflectă ceea ce ai spus și în poze: pasiunea pentru sport, dansat, cântat. Apreciem faptul că ai fost sinceră și că ne-ai prezentat momente frumoase din viața ta. Ai poze artistice, bine gândite. Dar, din păcate, ai făcut greșeala și ai postat poze care te-au dezavantajat.

[SA]Kepe (Nota+comentariu):Nota 9. Eu personal iti admir creativitatea si stiu foarte bine de ce esti in stare. Daca acesta era un concurs de exprimare a creativitatii prin intermediul unor poze, iti garantam ca iti dadeam 10. Ai fost cea mai creativa concurenta din toate editiile de pana acum insa din pacate nu avem un premiu pentru asa ceva. Ai exagerat enorm cu efectele lucru care m-a dezamagit. Am vrut sa pui mai mult accentul pe tine in starea ta naturala. Faptul ca ti-ai colorat ochii sau ti-ai pus cornite de ren nu te-a avantajat deloc. Referitor la poza cu instalatia de Craciun, imi place ideea dar nu e evidentiata cum trebuie. Prima poza cu instalatia a lasat de dorit, te-ai impletit cu ea si atat.Se vedeau luminitele doar, nu te vedeai nici tu nici fata ta si nu se vedea nimic care te-ar fi putut avantaja in marirea notei. A 2-a poza cu instalatia a fost mai ok deoarece am putut observa cateva trasaturi fizice care exprima feminitate + senzualitate prin pozitia corpului. Ai pus si foarte multe poze, poze care te-au tras si in jos. La fel ca si alte concurente, pozele te pot si dezavantaja nu doar avantaja. Cum imi place mie sa spun: calitate, nu cantitate.
[SGM]Edy (Nota+comentariu):Nota 8.5 Esti o fata frumoasa, am apreciat originalitatea de care ai dat dovada insa pozele tale sunt editate excesiv. Nu ai reusit sa ne arati in totalitate calitatile tale.
[SGM]Manu (Nota+comentariu):
Nota 7,5. În pozele tale am văzut mult prea mult efect. Dar în schimb am văzut şi foarte mult creativitate.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Ian 29, 2017 9:20 pm

Castigatoarea titului de Miss Metin2LastFight este Alcmene. Felicitari tuturor participantelor!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis