Întrebare STAFF

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele pe care le întâmpinaţi.
Închis
Avatar utilizator
StefanX
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 14, 2017 7:18 pm

Mar Apr 11, 2017 4:21 pm

Am o întrebare,știu că nu mă privește și ca nu trebuie să îmi dați mie raportul,dar Reaper si Medeea cum de au reintrat fara aplicatie, pe lângă asta au primit și [SGM].Îmi pare bine că au reintrat,dar de ce fara aplicatie,și chiar la [SGM]?Până și Diana când a fost Helper a făcut cerere de [GM].
Deci,cum e posibil?
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mar Apr 11, 2017 6:08 pm

Voi toti aveti mentalitatea asta de parca e un concurs sau ceva sa faci parte dintr-o echipa. In primul rand, cazurile pe care le-ai adus in discutie sunt complet diferite. Eu am avut functia de SGM in trecut si Medeea a avut functia de GA cam in aceeasi perioada de timp. Ceea ce ne diferentiaza pe noi de X alti fosti membri staff este ca noi am renuntat la functie cand am iesit din echipa, nu am fost dati afara. Diana nici macar nu a iesit din echipa, asa ca nu inteleg ce legatura are faptul ca a facut cerere pentru GM cand era Helper. Crezi ca eu si Medeea nu am facut cerere de GM cand am intrat initial in Staff? Daca vei avea vreodata responsabilitatea de a conduce o echipa, vei vedea ca cel mai important lucru este sa iti scoti potentialul din membrii tai. Daca unul din ei e capabil sa exercite o anumita functie, este absolut prostesc sa pui acea persoana la un grad mai mic doar pentru ca "trebuie sa treaca prin toate gradele". Ca nu ai incredere in persoana, e altceva. Motivul pentru care majoritatea membrilor staff trec prin toate aceste graduri este evaluare (in cazul gradului de Helper) si castigul de incredere (Helper + GM). Ar fi fost lipsit de rationalitate sa ni se dea gradul de Helper si sa fugim dupa senderi cu Kick cand se stia clar ca ne putem descurca cu ban si asa mai departe, deoarece am mai avut acces inainte. Am lucrat si in alte echipe decat Metin2 LastFight, si sincer sa iti spun aceasta echipa mi se pare cea mai strica cand vine vorba de aceste aspecte. Sunt X alti manageri si administratori care trec persoane mult mai repede de la un grad la altul, sau care ii trimit pe unii membri direct la un grad de conducere pentru ca este nevoie in acel moment. Mi s-a intamplat de multe ori ca o persoana care a muncit mai putin ca mine sa obtina o pozitie mai inalta, numai ca nu prea mi-a pasat de acest lucru deoarece am inteles modul in care functioneaza o echipa. Nu putea sa ma ia pe mine din departamentul X si sa ma mute in Y pentru ca ii trebuia o persoana, deoarece eu deja aveam destula experienta in X. In cadrul acestei echipe, nu exista departamente. Avand in vedere ca avem experienta si ca stim ce facem cand vine vorba de moderarea jocului, mi se pare o decizie complet rationala. Si daca te intrebi "O, da' ce i-a bagat direct SGM?", intreaba-te si daca te afecteaza pe tine acest lucru in vreun mod negativ si cu ce.
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
StefanX
Începător
Începător
Mesaje: 106
Membru din: Mar Mar 14, 2017 7:18 pm

Mar Apr 11, 2017 9:04 pm

[SGM]Reaper scrie:Voi toti aveti mentalitatea asta de parca e un concurs sau ceva sa faci parte dintr-o echipa. In primul rand, cazurile pe care le-ai adus in discutie sunt complet diferite. Eu am avut functia de SGM in trecut si Medeea a avut functia de GA cam in aceeasi perioada de timp. Ceea ce ne diferentiaza pe noi de X alti fosti membri staff este ca noi am renuntat la functie cand am iesit din echipa, nu am fost dati afara. Diana nici macar nu a iesit din echipa, asa ca nu inteleg ce legatura are faptul ca a facut cerere pentru GM cand era Helper. Crezi ca eu si Medeea nu am facut cerere de GM cand am intrat initial in Staff? Daca vei avea vreodata responsabilitatea de a conduce o echipa, vei vedea ca cel mai important lucru este sa iti scoti potentialul din membrii tai. Daca unul din ei e capabil sa exercite o anumita functie, este absolut prostesc sa pui acea persoana la un grad mai mic doar pentru ca "trebuie sa treaca prin toate gradele". Ca nu ai incredere in persoana, e altceva. Motivul pentru care majoritatea membrilor staff trec prin toate aceste graduri este evaluare (in cazul gradului de Helper) si castigul de incredere (Helper + GM). Ar fi fost lipsit de rationalitate sa ni se dea gradul de Helper si sa fugim dupa senderi cu Kick cand se stia clar ca ne putem descurca cu ban si asa mai departe, deoarece am mai avut acces inainte. Am lucrat si in alte echipe decat Metin2 LastFight, si sincer sa iti spun aceasta echipa mi se pare cea mai strica cand vine vorba de aceste aspecte. Sunt X alti manageri si administratori care trec persoane mult mai repede de la un grad la altul, sau care ii trimit pe unii membri direct la un grad de conducere pentru ca este nevoie in acel moment. Mi s-a intamplat de multe ori ca o persoana care a muncit mai putin ca mine sa obtina o pozitie mai inalta, numai ca nu prea mi-a pasat de acest lucru deoarece am inteles modul in care functioneaza o echipa. Nu putea sa ma ia pe mine din departamentul X si sa ma mute in Y pentru ca ii trebuia o persoana, deoarece eu deja aveam destula experienta in X. In cadrul acestei echipe, nu exista departamente. Avand in vedere ca avem experienta si ca stim ce facem cand vine vorba de moderarea jocului, mi se pare o decizie complet rationala. Si daca te intrebi "O, da' ce i-a bagat direct SGM?", intreaba-te si daca te afecteaza pe tine acest lucru in vreun mod negativ si cu ce.
Nu-i frumos să zici că am o mentalitate proastă,doar am întrebat,nu ți-am dat în cap.
Totuși,nu e corect,o dată ce ai renunțat , incepi de la zero,și se spunea că nu se ia în calcul trecutul,contează decât viitorul.Au fost membrii care au avut funcția de [GM]
care au renunțat și peste o perioadă de timp și-au întors în echipă,dar cu gradul de Helper.
Acest lucru de numește "Diferență intre persoane,s.a.m.d".Eu tot nu cred că-i corect,dar chiar nu trebuia să zici că am probleme cu capul(mentalitatea)
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mar Apr 11, 2017 9:10 pm

StefanX scrie:
[SGM]Reaper scrie:Voi toti aveti mentalitatea asta de parca e un concurs sau ceva sa faci parte dintr-o echipa. In primul rand, cazurile pe care le-ai adus in discutie sunt complet diferite. Eu am avut functia de SGM in trecut si Medeea a avut functia de GA cam in aceeasi perioada de timp. Ceea ce ne diferentiaza pe noi de X alti fosti membri staff este ca noi am renuntat la functie cand am iesit din echipa, nu am fost dati afara. Diana nici macar nu a iesit din echipa, asa ca nu inteleg ce legatura are faptul ca a facut cerere pentru GM cand era Helper. Crezi ca eu si Medeea nu am facut cerere de GM cand am intrat initial in Staff? Daca vei avea vreodata responsabilitatea de a conduce o echipa, vei vedea ca cel mai important lucru este sa iti scoti potentialul din membrii tai. Daca unul din ei e capabil sa exercite o anumita functie, este absolut prostesc sa pui acea persoana la un grad mai mic doar pentru ca "trebuie sa treaca prin toate gradele". Ca nu ai incredere in persoana, e altceva. Motivul pentru care majoritatea membrilor staff trec prin toate aceste graduri este evaluare (in cazul gradului de Helper) si castigul de incredere (Helper + GM). Ar fi fost lipsit de rationalitate sa ni se dea gradul de Helper si sa fugim dupa senderi cu Kick cand se stia clar ca ne putem descurca cu ban si asa mai departe, deoarece am mai avut acces inainte. Am lucrat si in alte echipe decat Metin2 LastFight, si sincer sa iti spun aceasta echipa mi se pare cea mai strica cand vine vorba de aceste aspecte. Sunt X alti manageri si administratori care trec persoane mult mai repede de la un grad la altul, sau care ii trimit pe unii membri direct la un grad de conducere pentru ca este nevoie in acel moment. Mi s-a intamplat de multe ori ca o persoana care a muncit mai putin ca mine sa obtina o pozitie mai inalta, numai ca nu prea mi-a pasat de acest lucru deoarece am inteles modul in care functioneaza o echipa. Nu putea sa ma ia pe mine din departamentul X si sa ma mute in Y pentru ca ii trebuia o persoana, deoarece eu deja aveam destula experienta in X. In cadrul acestei echipe, nu exista departamente. Avand in vedere ca avem experienta si ca stim ce facem cand vine vorba de moderarea jocului, mi se pare o decizie complet rationala. Si daca te intrebi "O, da' ce i-a bagat direct SGM?", intreaba-te si daca te afecteaza pe tine acest lucru in vreun mod negativ si cu ce.
Nu-i frumos să zici că am o mentalitate proastă,doar am întrebat,nu ți-am dat în cap.
Totuși,nu e corect,o dată ce ai renunțat , incepi de la zero,și se spunea că nu se ia în calcul trecutul,contează decât viitorul.Au fost membrii care au avut funcția de [GM]
care au renunțat și peste o perioadă de timp și-au întors în echipă,dar cu gradul de Helper.
Acest lucru de numește "Diferență intre persoane,s.a.m.d".Eu tot nu cred că-i corect,dar chiar nu trebuia să zici că am probleme cu capul(mentalitatea)
Se poate sa ma bag si aiurea, un SGM are un grad mult mai mare ca cel a unui GM, ei au fost in staff mult timp, nu stiu daca jucai pe acea vreme, sunt oameni cu calitate care isi au locul in staff.Eu nu inteleg de ce va plângeți mereu de staff, ce nu va mai convine, numa despre asta se speculează in " metin 2lf cancan" pile, favorizări s.a.m.d, nu-și au rostul aceste topicuri.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 PvP Servers
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1756
Membru din: Mar Mar 08, 2016 8:32 pm

Mar Apr 11, 2017 9:28 pm

StefanX scrie:
[SGM]Reaper scrie:Voi toti aveti mentalitatea asta de parca e un concurs sau ceva sa faci parte dintr-o echipa. In primul rand, cazurile pe care le-ai adus in discutie sunt complet diferite. Eu am avut functia de SGM in trecut si Medeea a avut functia de GA cam in aceeasi perioada de timp. Ceea ce ne diferentiaza pe noi de X alti fosti membri staff este ca noi am renuntat la functie cand am iesit din echipa, nu am fost dati afara. Diana nici macar nu a iesit din echipa, asa ca nu inteleg ce legatura are faptul ca a facut cerere pentru GM cand era Helper. Crezi ca eu si Medeea nu am facut cerere de GM cand am intrat initial in Staff? Daca vei avea vreodata responsabilitatea de a conduce o echipa, vei vedea ca cel mai important lucru este sa iti scoti potentialul din membrii tai. Daca unul din ei e capabil sa exercite o anumita functie, este absolut prostesc sa pui acea persoana la un grad mai mic doar pentru ca "trebuie sa treaca prin toate gradele". Ca nu ai incredere in persoana, e altceva. Motivul pentru care majoritatea membrilor staff trec prin toate aceste graduri este evaluare (in cazul gradului de Helper) si castigul de incredere (Helper + GM). Ar fi fost lipsit de rationalitate sa ni se dea gradul de Helper si sa fugim dupa senderi cu Kick cand se stia clar ca ne putem descurca cu ban si asa mai departe, deoarece am mai avut acces inainte. Am lucrat si in alte echipe decat Metin2 LastFight, si sincer sa iti spun aceasta echipa mi se pare cea mai strica cand vine vorba de aceste aspecte. Sunt X alti manageri si administratori care trec persoane mult mai repede de la un grad la altul, sau care ii trimit pe unii membri direct la un grad de conducere pentru ca este nevoie in acel moment. Mi s-a intamplat de multe ori ca o persoana care a muncit mai putin ca mine sa obtina o pozitie mai inalta, numai ca nu prea mi-a pasat de acest lucru deoarece am inteles modul in care functioneaza o echipa. Nu putea sa ma ia pe mine din departamentul X si sa ma mute in Y pentru ca ii trebuia o persoana, deoarece eu deja aveam destula experienta in X. In cadrul acestei echipe, nu exista departamente. Avand in vedere ca avem experienta si ca stim ce facem cand vine vorba de moderarea jocului, mi se pare o decizie complet rationala. Si daca te intrebi "O, da' ce i-a bagat direct SGM?", intreaba-te si daca te afecteaza pe tine acest lucru in vreun mod negativ si cu ce.
Nu-i frumos să zici că am o mentalitate proastă,doar am întrebat,nu ți-am dat în cap.
Totuși,nu e corect,o dată ce ai renunțat , incepi de la zero,și se spunea că nu se ia în calcul trecutul,contează decât viitorul.Au fost membrii care au avut funcția de [GM]
care au renunțat și peste o perioadă de timp și-au întors în echipă,dar cu gradul de Helper.
Acest lucru de numește "Diferență intre persoane,s.a.m.d".Eu tot nu cred că-i corect,dar chiar nu trebuia să zici că am probleme cu capul(mentalitatea)
Ti-am mai spus o data si iti voi spune din nou: gradurile de Helper si GM au ca scop principal evaluarea unei persoane prin anumite aspecte. Daca o persoana a renuntat cand avea gradul de GM, este normal sa inceapa din nou evaluarea. In plus, nu inteleg ce am facut rau aratandu-ti ca gandesti gresit. Am folosit eu cuvantul "prost" cumva? Nu cred. Ti-am si explicat de ce gandesti gresit, deci e o critica constructiva.

In fine, nu ii poti multumi pe toti. Daca crezi ca un membru staff nu isi face treaba, poti face topic la reclamatii echipa. Am explicat cam tot ce am avut de explicat. Nu cred ca mai ramane loc pentru discutie. La fel cum am mai spus, nu e un concurs sa faci parte din staff. Echipa e formata astfel incat regulamentul sa fie fortificat cat mai bine. Tie ti-ar conveni sa te puna sa muncesti ca ingrijitor cand ai diploma de univesitate?


Topic Inchis.
Imagine
Imagine
Imagine
Închis