Întrebare Motiv Avertizare

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele pe care le întâmpinaţi.
Închis
Avatar utilizator
C.Eduard
Jucător
Jucător
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 22, 2016 9:20 pm

Sâm Aug 27, 2016 10:21 pm

1. Reguli generale de postare a mesajelor:
1.1 Folosiţi limba română cât mai corect (cratima, virgule, cuvinte întregi), nu folosiţi alte combinaţii de cuvinte cu limba engleză/franceză etc.
1.2 Răspundeţi într-un subiect doar în cazul în care aveţi un răspuns coerent, ce poate să fie de ajutor utilizatorilor, evitaţi offtopic-ul*.
*Offtopic = devierea subiectului ce se discută.
1.3 Într-un subiect este interzis post-huntul.
*Post-hunt = postări multe, doar de dragul creşterii numărului de postări, în mare parte off-topic.
1.4 Sunt interzise cuvintele obscene în numele utilizatorilor.
1.5 Sunt interzise subiectele ce au ca scop promovarea unui site/ajutor personal (click-uri, views, like-uri).
1.6 Sunt interzise mesajele cu conţinut adult (imagini/filmulete 18+) - riscaţi interzicerea permanentă pe forum.
1.7 Sunt interzise mai mult de 5 smilies într-un mesaj.
1.8 Nu tolerăm limbajul vulgar la adresa membrilor comunităţii (indiferent de limba în care ele sunt pronunţate).
1.9 Nu tolerăm topicurile făcute în bătaie de joc. Acestea se sancţionează cu avertisment!
1.10 Sunt interzise mesajele ce au ca obiectiv jignirea/batjocura unui utilizator.
1.11 Instigarea la ceartă este de asemenea interzisă şi se poate sancţiona cu suspendare permanentă/temporară depinde de caz.
1.12 Sunt interzise jignirile prin mesaje private. Sancțiunea minimă este o suspendare de 7 zile a contului dvs.
1.13 Insultele parţial cenzurate sunt de asemenea sancţionate.
1.14 Folosiţi funcţia Căutare înainte de a deschide un subiect.
1.15 Nu se acceptă mesaje de tip-ul "Hai mă nu mă ajuta nimeni?" / "Sunteţi varză, nimeni nu ştie să facă asta" sau cazuri asemănatoare. Riscaţi să aveţi subiectul trimis la coşul de reciclare.
1.16 Dacă un topic este postat şi nu respectă modelul secţiunii respective, se consideră topic inutil, verificaţi dacă cineva a dat cineva răspunsul că trebuie să respecte modelul, evitaţi să mai răspundeţi şi dvs. de N ori la acel subiect deoarece oricum va fii închis de către un moderator sau un membru al echipei
Se zice că am încălcat "Dublu-Post" , eu în acest regulament nu vad unde scrie ca nu am dreptul de a posta in subiectul meu personal mesaj,mai exact :
Întâi și întâi , am răspunsul mesajelor de deasupra , nu aveam cum sa nu postez mesaje unu după altul.
Vinovatul e Dokita.
Nu am vrut sa deschid o reclamație,intai să văd ce am încălcat.
Avatar utilizator
PvM Hard Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 370
Membru din: Sâm Iun 11, 2016 10:24 pm

Sâm Aug 27, 2016 10:24 pm

Poti copia textele dorite, si sa le folosesti cu bbcode-ul "quote". Sa iti explic. scrii [quote="Nume"], dai paste la textul dorit, apoi adaugi [/quote.] (fara acel punct de la finalul codului) si tot asa, pentru a putea cita mai multe mesaje intr-un singur reply. Sper ca te-am lamurit.











Cu multa stima si respect, HamatoYoshi.
Avatar utilizator
Metin2 PvP
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2503
Membru din: Sâm Aug 06, 2016 6:46 pm
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Aug 27, 2016 10:54 pm

5.3 Încercaţi să evitaţi postarea dublă, folosiţi butonul "Modifică mesaj" Imagine pentru a edita mesajul anterior şi să adăugaţi ceea ce doriţi. Precizaţi în topic unde aţi editat, folosind cuvântul Edit: şi să adăugaţi mesajul dvs.
*Postare dublă = postarea mesajelor unul după altul la un interval mai mic de 24 de ore..
Trebuia să citezi fiecare răspuns, și să comentezi în același reply.
Avatar utilizator
Metin2 Private
Membru veteran
Membru veteran
Mesaje: 1876
Membru din: Lun Iul 04, 2016 12:31 am
Oraş: Ma-ta
Status: ********
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: FIŢĂ

Sâm Aug 27, 2016 11:27 pm

Te-au lămurit Diana şi Hamato, nu cred că mai e nevoie de opinia mea.

Topic închis.
Imagine
https://www.youtube.com/watch?v=pptgMvp9uf8
Închis