Întrebare - De ce?

În cazul în care aveţi o nelămurire postaţi aici, de asemenea este locul unde puteţi găsi posibile rezolvări la problemele pe care le întâmpinaţi.
Închis
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Sep 27, 2019 12:45 pm

Bună,

Aș dori să întreb, de ce ați schimbat drop-ul din Mapa farm la Stâncă imperială.
Mai exact, numărul de
puncte, din câte știu eu, acesta era de 5, nu de 3.
Imagine

În urmă cu 2 zile când farmam acolo, numărul de puncte era de
5, ceea ce mi se pare și cel mai corect,
luând în calcul că, pentru evoluția armurii ai nevoie de
10k puncte.
Imagine

Dacă tot ați scăzut numărul punctelor la 3, scadeți și numărul la evoluție la 3k puncte, să fie corect.
Nici un jucător nu își mai dă silința să farmeze, cu un bun motiv, faceți totul prea dificil, pe server PvP...

Eu una nu mai joc, dacă nu se readaugă 5 puncte la loc ca drop în mapa de farmat,
sau dacă nu scadeți punctele la evoluție la 3k puncte, căci 5 e prea mult și deja exagerați cu asta.
Cine s-a inspirat cu ideea asta care gonește și mai mulți jucători de pe server, sincer.
Luați în calcul că, mulți au cinate, alții muncesc pentru itemele lor, de ce să ne faceți munca nouă și mai grea.
Faceți cum a fost de la bun început.
Imagine
Avatar utilizator
[Seik]Robikek
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Lun Sep 09, 2019 2:10 pm
Oraş: Timisoara
Status: DA
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Vin Sep 27, 2019 6:37 pm

Corect, mi se pare o idee buna sa se scada la 3k puncte daca dropul la puncte a scazut la 3.
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Sep 27, 2019 6:45 pm

[Seik]Robikek scrie:
Vin Sep 27, 2019 6:37 pm
Corect, mi se pare o idee buna sa se scada la 3k puncte daca dropul la puncte a scazut la 3.
Este cel mai bine astfel, nu știu cine s-a inspirat cu ideea asta de a îngreuna munca celor care farmează într-un asemenea hal.
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 268
Membru din: Lun Noi 19, 2018 3:25 pm
Oraş: Buzău, România.
Status: :-*
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: [BossBitch]

Vin Sep 27, 2019 7:24 pm

PRO.
Și eu mă las dacă nu se scade la 3.000.
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Vin Sep 27, 2019 7:57 pm

Când au fost 5 puncte la fiecare metin, au venit jucători și mi-au spus că au făcut ultima evoluție în 2 zile, lucru care ne-a determinat să punem 3, cum erau înainte. Iar cel mai probabil o să lăsăm 3 puncte, pentru a se putea da itemele evoluate pe iteme site. Dar mai așteptăm și părerile altor jucători.
Avatar utilizator
[Seik]Robikek
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Lun Sep 09, 2019 2:10 pm
Oraş: Timisoara
Status: DA
Regat: Roşu
Caracter: Războinic

Vin Sep 27, 2019 8:21 pm

[TM]Manu scrie:
Vin Sep 27, 2019 7:57 pm
Când au fost 5 puncte la fiecare metin, au venit jucători și mi-au spus că au făcut ultima evoluție în 2 zile, lucru care ne-a determinat să punem 3, cum erau înainte. Iar cel mai probabil o să lăsăm 3 puncte, pentru a se putea da itemele evoluate pe iteme site. Dar mai așteptăm și părerile altor jucători.
Probabil au facut in 2 zile pentru ca au jucat 24/7 dar nu toti stau atat de mult pe metin incat sa reuseasca in 2 zile, ar fi ok daca ati baga o evolutie si la arma beta, parerea mea, sa fie cat de cat un echilibru.
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Sep 27, 2019 9:27 pm

Ceriseh scrie:
Vin Sep 27, 2019 7:24 pm
PRO.
Și eu mă las dacă nu se scade la 3.000.
:X te pupek, bff-ul meu fidel
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Sep 27, 2019 9:32 pm

[TM]Manu scrie:
Vin Sep 27, 2019 7:57 pm
Când au fost 5 puncte la fiecare metin, au venit jucători și mi-au spus că au făcut ultima evoluție în 2 zile, lucru care ne-a determinat să punem 3, cum erau înainte. Iar cel mai probabil o să lăsăm 3 puncte, pentru a se putea da itemele evoluate pe iteme site. Dar mai așteptăm și părerile altor jucători.
În 2 zile? :)) Cred că glumeau. Eu am stat 2 zile să farmez pentru 5k puncte, când erau punctele de 5. Și tot nu am reușit încă să evoluez armura.
Nu stau ca o disperată 24/7 să farmez că le arde altora să schimbe drop-ul.
Normal că v-au dat PM, după ce ei deja și-au făcut evoluțiile la armură, au spus să nu mai facă și alții atât de ușor ca ei, ceea ce nu mi se pare corect.

Așa să fac și eu, când am evoluat armura, mă plâng că a fost prea ușor și să se scadă la 1 punct pe metin, ce zici? E corect?
Băgați la loc cum a fost, 5 puncte pe metin, că pierdeți jucători, vă zic eu. Nimeni nu intră pe PvP-uri să se chinuie, de asta se numește PvP până la urmă.

5 puncte pe un metin, sau lăsați la 3 puncte, dar pentru asta să necesite la evoluție 3k puncte, în caz contrar,
luați-vă după cei care și-au evoluat deja armurile și vor să facă farmatul greu pentru alții, rezultând plecarea jucătorilor.
Rămâne la alegerea voastră.
[Seik]Robikek scrie:
Vin Sep 27, 2019 8:21 pm
[TM]Manu scrie:
Vin Sep 27, 2019 7:57 pm
Când au fost 5 puncte la fiecare metin, au venit jucători și mi-au spus că au făcut ultima evoluție în 2 zile, lucru care ne-a determinat să punem 3, cum erau înainte. Iar cel mai probabil o să lăsăm 3 puncte, pentru a se putea da itemele evoluate pe iteme site. Dar mai așteptăm și părerile altor jucători.

Probabil au facut in 2 zile pentru ca au jucat 24/7 dar nu toti stau atat de mult pe metin incat sa reuseasca in 2 zile, ar fi ok daca ati baga o evolutie si la arma beta, parerea mea, sa fie cat de cat un echilibru.
De asemenea sunt de acord la adăugarea unei evoluții și la armă, nu doar armură.
Imagine
MT2 Private server
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 01, 2017 5:34 pm
Oraş: Frankfurt, Germany
Status: Mon frère, mach kein Auge
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: [V.I.P]

Sâm Sep 28, 2019 8:33 pm

Am lăsat 3 puncte la fiecare metin.

Topic Closed!
Închis