Update-uri 2020

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Mie Iun 17, 2020 10:36 pm

Salut, echipa metin2LF a gandit o noua serie de update-uri pe care am putea sa le introducem pe server in viitorul apropiat. Noi am dori sa vedem feedback-ul vostru asupra acestor update-uri si totodata am dori sa veniti si voi cu noi idei pe care am putea sa le punem in aplicare:
! -Adaugarea unui sistem de killuri la razboiul breslelor
! -Seturile granat, set rege, scuturile stralucitor si cei trei imparati sa se adauge in mapa farm. Granatul cat si setul rege sa aiba un timp 30/60 zile
! -Sa se poata da buff la un singur jucator si sa primeasca toata grupa si totodata sa poti oferi atac/pv nelimitat la jucatorii din grupa.
! -Skinuri personalizate pe care le poti farma in mapa farm care au un timp de 15 zile
! -Scoaterea seturilor rubin si smarald din joc
! -Titurile: dimond, platinum si gold vor fi adaugate la magazinul general
! -Scutul supreme, titlul supreme si liliacul se vor putea cumpara in joc cu puncte
! -Schimbarea dropului la pescuit (aici va asteptam parerile)
! Adaugarea unor cercei de generala pe care-i poti face cu ajutorul monedei LF
! Modificarea premiilor de la ruleta
! Adaugarea unor dangenuri pentru a face iteme site

Asteptam si ideile voastre.
Imagine
Avatar utilizator
skrilex1998
Jucător
Jucător
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 18, 2019 4:22 pm
Oraş: Arad
Status: ......
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: WereWolves

Mie Iun 17, 2020 11:10 pm

mi se pare o idee buna
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Mie Iun 17, 2020 11:57 pm

Nişte idei excelente! Ar fi foarte bine dacă s-ar pune în aplicare.

Însă eu sunt de părere că ar trebui să adăugaţi şi o evoluţie la armele beta, dacă la armură tot s-a adăugat.
Imagine
Avatar utilizator
[Miss]Adma
Începător
Începător
Mesaje: 127
Membru din: Sâm Mar 28, 2020 12:41 am
Oraş: Buzău, România
Status: happiness.
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: [Miss]

Joi Iun 18, 2020 12:07 am

[REGINA]Adah scrie:
Mie Iun 17, 2020 11:57 pm
Nişte idei excelente! Ar fi foarte bine dacă s-ar pune în aplicare.

Însă eu sunt de părere că ar trebui să adăugaţi şi o evoluţie la armele beta, dacă la armură tot s-a adăugat.
De acord.
Imagine
Avatar utilizator
Easy Metin2 Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 306
Membru din: Dum Feb 07, 2016 7:28 pm
Oraş: China
Status: Anita
Regat: Roşu
Caracter: Şaman

Joi Iun 18, 2020 11:14 am

O ideie buna dar sa fie usor :))
@};- Anita @};-
Avatar utilizator
danimudura1995
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 18, 2020 12:59 pm
Oraş: oradea
Status: Nush
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Oskury

Joi Iun 18, 2020 1:00 pm

Scoateti sihastrele Rubin ca e prea multa aparare pe srv. Daca vr sa bati pe cnv 1 vs 1 nu poti ... deabia cad 4 oameni 1. Asta ii indeamna sa isi faca mai multe caractere ca sa le puna pe auto sa poata dobora un singur inamic ! Un sura tine toata gramada . Pe bune? Uni oameni vechi de pe server spun ca o bataie generala fara talismane e dmg ideal... ar fi si asta o varianta dar e ilegal sa scoateti talismanele. Dupa parerea mea Sihastru smarald si Rubin ar trebui bagate in Negustorul Cofugios deoarece le-a trecut vremea la fel cum a trecut si Sihastrului Negru - Rosu ... etc. Si da e o propunere buna si asta care ati aduso voi. Multumesc ! (Haros).
Avatar utilizator
[INT]Kelesia
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iun 13, 2020 8:26 pm
Oraş: Alba Iulia
Status: Buna
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: Justice

Joi Iun 18, 2020 2:27 pm

Sunt niste idei bune, insa supremele ar trebui sa ramana la fel ca pana acum , pe site .Setul rege sa ramana la fel iar granatele sa se poata farma . Deoarece atunci orice jucator ar putea avea 10 conturi aproximativ full si nu e ok dupa parerea mea.Cred ca ar trebui sa se lucreze mult la partea de echilibrare a dmg deoarece la o bataie generala cu aparare regat ca si saman sau sura rezisti extrem de mult (faci fata la 5-6 jucatori ) . As mai adauga doar scoaterea tintei de pe peturi . :ymhug:
Ultima oară modificat Joi Iun 18, 2020 2:51 pm de către [INT]Kelesia, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
~Devil~Aetherr
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 14, 2020 6:11 am
Oraş: Timisoara
Status: ...
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: ...

Joi Iun 18, 2020 2:30 pm

Toate mi se par idei bune. Ar fi bine daca cerceii de generala ar putea fi cumparati si din item-shop.
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Joi Iun 18, 2020 3:08 pm

ok
Imagine
Avatar utilizator
Ascwit
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 18, 2020 3:01 pm
Oraş: Cluj
Status: Elegance
Regat: Albastru
Caracter: Războinic
Breaslă: Oskury

Joi Iun 18, 2020 3:17 pm

Penală ideea cu set rege, poţ supreme, scut supreme la farmat. O să aibă tot prostu şi o să-şi facă 10 conturi şi bate tot map1 drc, unele itm trb să fie mai rezervate, nu să se facă aşa uşor.
Avatar utilizator
GEORGEWARR123
Jucător
Jucător
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 31, 2019 1:42 pm
Oraş: Amara
Status: smeker
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: BlackTerror

Joi Iun 18, 2020 9:38 pm

Ascwit scrie:
Joi Iun 18, 2020 3:17 pm
Penală ideea cu set rege, poţ supreme, scut supreme la farmat. O să aibă tot prostu şi o să-şi facă 10 conturi şi bate tot map1 drc, unele itm trb să fie mai rezervate, nu să se facă aşa uşor.
De acord
Avatar utilizator
Mahmureala
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 16, 2020 1:08 pm
Oraş: London
Status: Ok
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: OverTheTop

Vin Iun 19, 2020 9:38 pm

E un plan bun!Sper sa se aplice ;;)
Avatar utilizator
[OwN]Dioda
Owner
Owner
Mesaje: 37
Membru din: Joi Iun 04, 2020 12:10 am
Status: (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Regat: Roşu
Caracter: Ninja

Sâm Iun 20, 2020 2:14 pm

[INT]Kelesia scrie:
Joi Iun 18, 2020 2:27 pm
Sunt niste idei bune, insa supremele ar trebui sa ramana la fel ca pana acum , pe site .Setul rege sa ramana la fel iar granatele sa se poata farma . Deoarece atunci orice jucator ar putea avea 10 conturi aproximativ full si nu e ok dupa parerea mea.Cred ca ar trebui sa se lucreze mult la partea de echilibrare a dmg deoarece la o bataie generala cu aparare regat ca si saman sau sura rezisti extrem de mult (faci fata la 5-6 jucatori ) . As mai adauga doar scoaterea tintei de pe peturi . :ymhug:
De acord cu tine.
THaLida
Jucător
Jucător
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 14, 2020 6:07 pm
Oraş: Londra
Regat: Albastru
Caracter: Şaman

Sâm Iun 20, 2020 3:58 pm

[REGINA]Adah scrie:
Mie Iun 17, 2020 11:57 pm
Nişte idei excelente! Ar fi foarte bine dacă s-ar pune în aplicare.

Însă eu sunt de părere că ar trebui să adăugaţi şi o evoluţie la armele beta, dacă la armură tot s-a adăugat.
De acord cu tine! ;;)
Avatar utilizator
MT2 PvP Server
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 381
Membru din: Lun Aug 15, 2016 11:21 am

Dum Iun 21, 2020 1:01 pm

Supremele vor fi si pe site, insa se vor putea farma.Daca stam sa ne gandim putin, in momentul de fata nu au nici o valoare pe server. Sunt doua pet-uri peste liliac. Aceste iteme vor fi adaugate la premii cu puncte, iar punctele, se fac destul de greu, daca am pune un titlu la 600-800 de puncte ar fi bine. Iar legat de cercei, se vor face doar pe joc, deoarece le putem oferi sansa celor fara site-uri sa se ridice mai usor. Daca o pereche de cercei e 1000-1200 de puncte, automat cei cu site-uri ori farmeaza, ori cumpara.
Avatar utilizator
Fugu04
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 16, 2020 2:37 pm
Oraş: Tg-Jiu

Dum Iun 21, 2020 1:31 pm

[OwN]Arisa scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:01 pm
Supremele vor fi si pe site, insa se vor putea farma.Daca stam sa ne gandim putin, in momentul de fata nu au nici o valoare pe server. Sunt doua pet-uri peste liliac. Aceste iteme vor fi adaugate la premii cu puncte, iar punctele, se fac destul de greu, daca am pune un titlu la 600-800 de puncte ar fi bine. Iar legat de cercei, se vor face doar pe joc, deoarece le putem oferi sansa celor fara site-uri sa se ridice mai usor. Daca o pereche de cercei e 1000-1200 de puncte, automat cei cu site-uri ori farmeaza, ori cumpara.
E urat, supreme si alea sa le farmezi + seturi rege.... asa isi face unu 10 conturi full cu supreme si bate 5 conturi full cu legendary si tot ce trb... din auto... nu e gandita bine, sa scadeti macar scutu la 19% fiecare rasa, potiunea la fel scazuta, petu la fel.. setu rege iar scazut ca diff intre rege si nefacut e 2% n-ati gandit asa bine... Cercei generala, o sa futa iar dmg pe sv...
Iar skinu arma ce bonusuri va avea? Pvm.. sau maxim 50val atac!


Mie ca donator nu mi va conveni sa donez, nu mai e rentabil ca astia vor face tot pe joc... eu zic sa va mai ganditi, altfel veti pierde donatorii, mai important decat farmarii....
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Dum Iun 21, 2020 1:43 pm

[OwN]Arisa scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:01 pm
Supremele vor fi si pe site, insa se vor putea farma.Daca stam sa ne gandim putin, in momentul de fata nu au nici o valoare pe server. Sunt doua pet-uri peste liliac. Aceste iteme vor fi adaugate la premii cu puncte, iar punctele, se fac destul de greu, daca am pune un titlu la 600-800 de puncte ar fi bine. Iar legat de cercei, se vor face doar pe joc, deoarece le putem oferi sansa celor fara site-uri sa se ridice mai usor. Daca o pereche de cercei e 1000-1200 de puncte, automat cei cu site-uri ori farmeaza, ori cumpara.
O idee excelentă şi foarte bine gândită!
Cine stă să se gândească logic, observă că prinde bine pentru ambele păriţi, atât pentru jucătorii normali, cât şi pentru donatori.
Imagine
Avatar utilizator
Fugu04
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 16, 2020 2:37 pm
Oraş: Tg-Jiu

Dum Iun 21, 2020 1:45 pm

[REGINA]Adah scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:43 pm
[OwN]Arisa scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:01 pm
Supremele vor fi si pe site, insa se vor putea farma.Daca stam sa ne gandim putin, in momentul de fata nu au nici o valoare pe server. Sunt doua pet-uri peste liliac. Aceste iteme vor fi adaugate la premii cu puncte, iar punctele, se fac destul de greu, daca am pune un titlu la 600-800 de puncte ar fi bine. Iar legat de cercei, se vor face doar pe joc, deoarece le putem oferi sansa celor fara site-uri sa se ridice mai usor. Daca o pereche de cercei e 1000-1200 de puncte, automat cei cu site-uri ori farmeaza, ori cumpara.
O idee excelentă şi foarte bine gândită!
Cine stă să se gândească logic, observă că prinde bine pentru ambele păriţi, atât pentru jucătorii normali, cât şi pentru donatori.
Tu cred ca vorbesti prostii, cum sa fie rentabil pt mine ca donator sa mai donez cand tu o sa ai cu 10% dmg mai mic decat mine, doar cu 1k.. daca-ti faci 4-5 conturi si vi pe auto cu ele m-ai spart.. Opritiva, daca scade dmg la ele la 19% si toate astea mi convine, altfel nu are rost
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Dum Iun 21, 2020 1:55 pm

Fugu04 scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:45 pm
[REGINA]Adah scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:43 pm
[OwN]Arisa scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:01 pm
Supremele vor fi si pe site, insa se vor putea farma.Daca stam sa ne gandim putin, in momentul de fata nu au nici o valoare pe server. Sunt doua pet-uri peste liliac. Aceste iteme vor fi adaugate la premii cu puncte, iar punctele, se fac destul de greu, daca am pune un titlu la 600-800 de puncte ar fi bine. Iar legat de cercei, se vor face doar pe joc, deoarece le putem oferi sansa celor fara site-uri sa se ridice mai usor. Daca o pereche de cercei e 1000-1200 de puncte, automat cei cu site-uri ori farmeaza, ori cumpara.
O idee excelentă şi foarte bine gândită!
Cine stă să se gândească logic, observă că prinde bine pentru ambele păriţi, atât pentru jucătorii normali, cât şi pentru donatori.
Tu cred ca vorbesti prostii, cum sa fie rentabil pt mine ca donator sa mai donez cand tu o sa ai cu 10% dmg mai mic decat mine, doar cu 1k.. daca-ti faci 4-5 conturi si vi pe auto cu ele m-ai spart.. Opritiva, daca scade dmg la ele la 19% si toate astea mi convine, altfel nu are rost
Dragul meu, nu te împedică nimeni să nu îţi faci şi tu mai multe conturi.
Eu una sunt de părere că toţi jucătorii trebuie să aibă şanse cât mai egale, pentru a obţine diverse iteme, fără a dona.
Să fim serioşi, dacă se adaugă alea nu te încurcă cu absolut nimic, dacă tot eşti donator, îţi cumperi/faci alte conturi.
Să nu mai spun că nu face mare diferenţă, nu cred că un player normal cu toate alea ajunge la un DMG aproape asemănător a unui donator.

Să-nţeleg că vrei doar să fii tu în avantaj faţă de restul jucătorilor doar pentru că ai donat.
:-?
Imagine
Avatar utilizator
Fugu04
Jucător
Jucător
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 16, 2020 2:37 pm
Oraş: Tg-Jiu

Dum Iun 21, 2020 2:01 pm

[REGINA]Adah scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:55 pm
Fugu04 scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:45 pm
[REGINA]Adah scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:43 pm
[OwN]Arisa scrie:
Dum Iun 21, 2020 1:01 pm
Supremele vor fi si pe site, insa se vor putea farma.Daca stam sa ne gandim putin, in momentul de fata nu au nici o valoare pe server. Sunt doua pet-uri peste liliac. Aceste iteme vor fi adaugate la premii cu puncte, iar punctele, se fac destul de greu, daca am pune un titlu la 600-800 de puncte ar fi bine. Iar legat de cercei, se vor face doar pe joc, deoarece le putem oferi sansa celor fara site-uri sa se ridice mai usor. Daca o pereche de cercei e 1000-1200 de puncte, automat cei cu site-uri ori farmeaza, ori cumpara.
O idee excelentă şi foarte bine gândită!
Cine stă să se gândească logic, observă că prinde bine pentru ambele păriţi, atât pentru jucătorii normali, cât şi pentru donatori.
Tu cred ca vorbesti prostii, cum sa fie rentabil pt mine ca donator sa mai donez cand tu o sa ai cu 10% dmg mai mic decat mine, doar cu 1k.. daca-ti faci 4-5 conturi si vi pe auto cu ele m-ai spart.. Opritiva, daca scade dmg la ele la 19% si toate astea mi convine, altfel nu are rost
Dragul meu, nu te împedică nimeni să nu îţi faci şi tu mai multe conturi.
Eu una sunt de părere că toţi jucătorii trebuie să aibă şanse cât mai egale, pentru a obţine diverse iteme, fără a dona.
Să fim serioşi, dacă se adaugă alea nu te încurcă cu absolut nimic, dacă tot eşti donator, îţi cumperi/faci alte conturi.
Să nu mai spun că nu face mare diferenţă, nu cred că un player normal cu toate alea ajunge la un DMG aproape asemănător a unui donator.

Să-nţeleg că vrei doar să fii tu în avantaj faţă de restul jucătorilor doar pentru că ai donat.
:-?
Daca nu stii, de-asta vorbesti.. diferenta intre scut supreme si lgd e de 600 dmg, intre tali genreala si atac e de 800... ai 1,4k dmg pe plus si cu inca 400... ai 1,8k, dar tu cu 10 conturi supreme vei bate 5 cu lgd, ce esti asa greu de cap? Trebuie sa intelegi... ori trb scazute, ori sa bage cercei universala sa faci cu 10x acc din fiecare rasa sau nu, 20x acc din fiecare rasa....si eu ca donator sa donez sa cumpar de la tine acc cash, nu sa faci tu itm asa usor... si daca e supreme nu va mai avea valoare..
Închis