LastFight-ul revine la stilul de joc din 2015-2016?

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Joi Mai 09, 2019 10:51 pm

Pentru ca foarte multi dintre voi nu ati inteles ideea noului update, am facut un video in care am prezentat detaliat tot ceea ce contine acesta:



Astept parerile voastre.

Am uitat sa preciezez in video, daca nu detineti 3 costume granat sau 3 costume smarald, rubin ..etc si aveti doar 1 sau 2, acestora li se vor scoate de tot bonusurile, ramanand goale. Noi vom face un NPC si in momentul in care detineti 3, asa cum s-a cerut, le veti putea schimba acolo.




Toate cele bune,
Echipa Metin2 LastFight.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Joi Mai 09, 2019 10:54 pm

mi se pare penibil ceea ce vreti sa faceti.daca nu am 3 seturi granat..nu pot sa mi fac violet ? :)) doamne..
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
fantarevine
Jucător
Jucător
Mesaje: 36
Membru din: Mar Apr 19, 2016 1:12 am

Joi Mai 09, 2019 10:56 pm

E o idee buna, eu sunt de acord !
Avatar utilizator
Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 406
Membru din: Lun Aug 01, 2016 7:47 pm

Joi Mai 09, 2019 11:19 pm

Dar cu personalizatele si cu scuturile ce se vor intampla cu ele ?
bişniţar
Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Mai 10, 2019 1:18 am

O idee PERFECTA, insfarsit! Sper sa se puna in aplicare.
Imagine
Avatar utilizator
samsungj5
Jucător
Jucător
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iul 29, 2017 2:21 pm

Vin Mai 10, 2019 6:10 am

ERA MAI OK SA FI FACUT ASTA MAI DE MULT NU ACUMA CAND S AU MAI ADAUGAT ATATEA ......srry dar CONTRA!
Avatar utilizator
Metin2 Servers
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 247
Membru din: Sâm Noi 24, 2018 3:20 pm
Oraş: 12.04.2019
Status: ♥ ஐ லவ் யூ மனு ♥
Breaslă: Disηeγ

Vin Mai 10, 2019 8:48 am

Cam tarziu
Nu îmi cereţi în PM avatare/ semnături/ logos/ resurse @};- Pentru probleme sau întrebări legate de server, puteți să mă contactați pe WhatsApp sau Skype. Imagine 0754240680

Imagine live:c72fc2c2bbe6b9ab
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Vin Mai 10, 2019 10:07 am

Hrvoje scrie:
Joi Mai 09, 2019 10:54 pm
mi se pare penibil ceea ce vreti sa faceti.daca nu am 3 seturi granat..nu pot sa mi fac violet ? :)) doamne..
+1
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
RapPandaRap
Jucător
Jucător
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iul 11, 2017 7:55 pm
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Vin Mai 10, 2019 11:49 am

Contra
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Vin Mai 10, 2019 12:19 pm

Pro, dar...
Părerea mea este că ar trebui la cei care dețin să zicem 2 seturi să li se dea sihastru rosu si dread rosu sau vip.. sau orice altă combinație ca playerul să aibă de unde alege. Voi îi forțați să facă rost de 3 seturi ceea ce nu mi se pare ok. Va fi o zarvă mare... faceți în așa fel să existe câștig din ambele părți a.î. să existe echilibru la tot. Toate site-urile slabe să se șteargă (de la colorate la minipeturi etc.). Din momentul in care acestea se sterg.. foarte multe site-uri nu vor mai exista. Multi vor comenta ca eu si asa n-am site-uri și mă doare-n **** de ce se petrece. Ei bine lf-ul deja incepe să moară așa că nu văd care-i problema dacă s-ar modifica ceva. Până la urmă lf-ul este cel mai diversificat server dintre cele concurente si asta strică tot.. prea mult strică.. până la urmă de asta toți au plecat de pe acest sv spre unul mai clasic.. prea multi donatori , prea multe site-uri, prea multă diversitate ceea ce duce la pokemonizare. Dacă ai citit tot comentariul meu, îți mulțumesc. :ymhug:
Avatar utilizator
Backus
Începător
Începător
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Feb 04, 2017 9:06 am

Vin Mai 10, 2019 1:25 pm

CONTRA :ymtongue: :ymtongue:
Avatar utilizator
Metin2 Event
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 12:17 pm
Oraş: oltean #DTS.
Status: ŞERIF.
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: csucv.

Vin Mai 10, 2019 1:57 pm

NAVY scrie:
Vin Mai 10, 2019 12:19 pm
Pro, dar...
Părerea mea este că ar trebui la cei care dețin să zicem 2 seturi să li se dea sihastru rosu si dread rosu sau vip.. sau orice altă combinație ca playerul să aibă de unde alege. Voi îi forțați să facă rost de 3 seturi ceea ce nu mi se pare ok. Va fi o zarvă mare... faceți în așa fel să existe câștig din ambele părți a.î. să existe echilibru la tot. Toate site-urile slabe să se șteargă (de la colorate la minipeturi etc.). Din momentul in care acestea se sterg.. foarte multe site-uri nu vor mai exista. Multi vor comenta ca eu si asa n-am site-uri și mă doare-n **** de ce se petrece. Ei bine lf-ul deja incepe să moară așa că nu văd care-i problema dacă s-ar modifica ceva. Până la urmă lf-ul este cel mai diversificat server dintre cele concurente si asta strică tot.. prea mult strică.. până la urmă de asta toți au plecat de pe acest sv spre unul mai clasic.. prea multi donatori , prea multe site-uri, prea multă diversitate ceea ce duce la pokemonizare. Dacă ai citit tot comentariul meu, îți mulțumesc. :ymhug:
adevarat sunt dezavantajati donatorii.. eu care am tot item shop-ul..absolut toate itemele de pe server..nu imi covine..mai ales sa dau 3 seturi granat pe 1 violet ? ce dracu e asta ? pai cine iti da tie 3 lei iar tu sa ii dai 1 ? :))
mai bine sa se deschida un sv nou ca in 2015-2016 si gata..si lf ul sa ramana asa..ca are ..ca nu are playeri asta e partea 2.
Imagine
-Cel slab se ascunde în spatele unui nume. Cel puternic şi-l creează-
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Vin Mai 10, 2019 2:54 pm

Hrvoje scrie:
Vin Mai 10, 2019 1:57 pm
NAVY scrie:
Vin Mai 10, 2019 12:19 pm
Pro, dar...
Părerea mea este că ar trebui la cei care dețin să zicem 2 seturi să li se dea sihastru rosu si dread rosu sau vip.. sau orice altă combinație ca playerul să aibă de unde alege. Voi îi forțați să facă rost de 3 seturi ceea ce nu mi se pare ok. Va fi o zarvă mare... faceți în așa fel să existe câștig din ambele părți a.î. să existe echilibru la tot. Toate site-urile slabe să se șteargă (de la colorate la minipeturi etc.). Din momentul in care acestea se sterg.. foarte multe site-uri nu vor mai exista. Multi vor comenta ca eu si asa n-am site-uri și mă doare-n **** de ce se petrece. Ei bine lf-ul deja incepe să moară așa că nu văd care-i problema dacă s-ar modifica ceva. Până la urmă lf-ul este cel mai diversificat server dintre cele concurente si asta strică tot.. prea mult strică.. până la urmă de asta toți au plecat de pe acest sv spre unul mai clasic.. prea multi donatori , prea multe site-uri, prea multă diversitate ceea ce duce la pokemonizare. Dacă ai citit tot comentariul meu, îți mulțumesc. :ymhug:
adevarat sunt dezavantajati donatorii.. eu care am tot item shop-ul..absolut toate itemele de pe server..nu imi covine..mai ales sa dau 3 seturi granat pe 1 violet ? ce dracu e asta ? pai cine iti da tie 3 lei iar tu sa ii dai 1 ? :))
mai bine sa se deschida un sv nou ca in 2015-2016 si gata..si lf ul sa ramana asa..ca are ..ca nu are playeri asta e partea 2.
Păi toată piața se va schimba nu e ca și când alții ar beneficia cu mai mult. Ai și tu dreptatea ta cu numărul site ului.. Asta ar fi problema... Sau să facă un alt server ca în 2016.. Dar atunci playerii iar se împrăștie și iar sunt puțin.. Deci nici cum nu e bn mai mult sau mai puțin.
Avatar utilizator
OmCuCagula
Jucător
Jucător
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Noi 17, 2018 7:14 pm
Oraş: Caguleni
Status: CaguleniiRECEPTIONAT
Regat: Galben
Caracter: Războinic
Breaslă: FuckLogic

Vin Mai 10, 2019 4:52 pm

PRO !!!! ASTEPT UPDATE-UL
Avatar utilizator
Metin2 Server
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2415
Membru din: Sâm Dec 19, 2015 6:16 am
Oraş: Nottingham
Status: big white dick

Vin Mai 10, 2019 5:08 pm

Mai era o idee, pentru fiecare set granat sa se dea 10md in schimb, stiu ca nu i pretul lui, dar era mai ok asa si puteai sa le stergi si pe toate, cu ideea asta tot vor mai ramane granate pe server fara bonusuri, la fel si cu smarald si rubin, parerea mea..
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
[MBA]Bailley
Jucător
Jucător
Mesaje: 15
Membru din: Mie Apr 17, 2019 9:29 pm
Oraş: Iasi
Status: COMPLEX.
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Vin Mai 10, 2019 6:29 pm

Mi se pare o idee bună, intarziata, dar foarte bine gandita.. asa nu se va mai da pe sv așa mare dmg..
Frumos !
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Mai 10, 2019 8:41 pm

Nu înțeleg de ce toți comentează cu : ”întârziată” Dragii mei, o astfel de idee nu îți vine în cap peste noapte.
Imagine
Avatar utilizator
Messenger
Începător
Începător
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 12:04 pm
Status: Cel mai fericit Vegan
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Vegans

Sâm Mai 11, 2019 2:13 am

Ideea asta a fost propusa in staff acum 5 luni , s-a trecut cu vederea peste ea.Au inceput sa apara din ce in ce mai multi donatori odata cu cianitele.Dupa ce ca aveti 100 de playeri toti,dupa schimbarea asta o sa plece si mare parte din astia care au ramas pentru ca multi din ei sunt donatori.Eu zic ca se merge la risc cu putinul care a mai ramas din sv asta pt ca sunt doua posibilitati de luat in calcul si una dintre ele este fatala in ceea ce priveste playerii de pe sv , iar cea de a doua poate sa duca spre o evolutie interesanta a comunitatii.In loc sa te complici iar cu costumele vechi poti sa micsorezi bonusurile la cianite si la costumele pe care le-ai bagat pana acum in asa fel incat sa ajungi la un 35-40k PV , nu 60.Serverul s-a stricat din momentul in care au inceput sa se adauge foarte multe iteme cu valori care nu au fost gandite pe termen lung si s-au suprapus cu altele si altele si intr-un final s-a ajuns la un dezechilibru total in ceea ce priveste dmg-ul / HP-ul si multe altele.Poti sa scoti o mare parte din ele sau poti sa le aduci pe unele la aceeasi valoare in cazul in care se doreste aspectul si sa scoti putin in evidenta personalizatele si cianitele.


Succes cu ideea ce plm sa va mai urez !
( :
Imagine
Avatar utilizator
Pittyus
Jucător
Jucător
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 27, 2019 12:33 pm
Oraş: Timisoara
Status: Bat cuie
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: I'm Thug

Sâm Mai 11, 2019 4:11 am

Contra..Mie nu mi se pare normal deloc,eu am donat pt. set granat / jad si nu am 3 din fiecare,acum donatia mea se duce pe apa sambetei? nu mi se pare normal sa pierd 200 de lei asa aiurea.
Imagine Imagine
Avatar utilizator
NAVY
Începător
Începător
Mesaje: 119
Membru din: Lun Iun 05, 2017 7:25 pm
Oraş: Timisoara
Status: ǝʌıʇısod ʞuıɥʇ
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Undefeated

Sâm Mai 11, 2019 11:37 am

Messenger scrie:
Sâm Mai 11, 2019 2:13 am
Ideea asta a fost propusa in staff acum 5 luni , s-a trecut cu vederea peste ea.Au inceput sa apara din ce in ce mai multi donatori odata cu cianitele.Dupa ce ca aveti 100 de playeri toti,dupa schimbarea asta o sa plece si mare parte din astia care au ramas pentru ca multi din ei sunt donatori.Eu zic ca se merge la risc cu putinul care a mai ramas din sv asta pt ca sunt doua posibilitati de luat in calcul si una dintre ele este fatala in ceea ce priveste playerii de pe sv , iar cea de a doua poate sa duca spre o evolutie interesanta a comunitatii.In loc sa te complici iar cu costumele vechi poti sa micsorezi bonusurile la cianite si la costumele pe care le-ai bagat pana acum in asa fel incat sa ajungi la un 35-40k PV , nu 60.Serverul s-a stricat din momentul in care au inceput sa se adauge foarte multe iteme cu valori care nu au fost gandite pe termen lung si s-au suprapus cu altele si altele si intr-un final s-a ajuns la un dezechilibru total in ceea ce priveste dmg-ul / HP-ul si multe altele.Poti sa scoti o mare parte din ele sau poti sa le aduci pe unele la aceeasi valoare in cazul in care se doreste aspectul si sa scoti putin in evidenta personalizatele si cianitele.


Succes cu ideea ce plm sa va mai urez !
( :
Ai dreptate dar ei așa gândesc.. 😂😂😂
Închis