Urmatorul UPDATE

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Joi Apr 18, 2019 5:56 pm

1) Va fi implementata o moneda in joc numita "Moneda LF". Aceasta moneda va fi disponibila la Magazinul cu Puncte si se poate achizitiona in schimbul a 10000 puncte.
2) Vom implementa armurile BETA colorate. Acestea vor evolua din Armurile BETA actuale. Pentru upgrade va fi necesara o moneda LF si 1000 puncte pentru fiecare evolutie.

Armura Corn de Diavol si 1x Moneda LF, 1000 puncte = Armura Lava Lucioasa (ofera 5k pv, 25% magie, 5% rez la paguba competentei ).

Armura Lava Lucioasa si 1x Moneda LF, 1000 puncte = Armura Aurora (ofera 7k pv, 27% magie, 7% rez la paguba competentei ).

Armura Aurora si 1x Moneda LF, 1000 puncte = Armura Miraculoasa (ofera 9k pv, 29% magie, 9% rez. la paguba competentei ).

Armurile le veti primi direct la +9 si pv-ul oferit din bonusul normal (cel cu adauga) pe care-l aveti initial pe armura BETA simpla, va ramane.

3) In fiecare saptamana, pe forum va fi organizata o licitatie cu Monede LF. De exemplu, azi vin cu un set personalizat nefacut. Licitatia va incepe de la 2 Monede LF si 5000 puncte. Cel care pana la finalul saptamanii liciteaza cel mai mult, va intra in posesia setului personalizat nefacut. La aceasta licitatie vor fi disponibile iteme precum: Itemele cianit, sigiliu liliac, potiune suprem, titlu suprem..cu alte cuvinte, iteme de pe site.

Momentan, acestea sunt masurile pe care le-am luat. In viitor ne gandim si la diverse modalitati bazate strict pe PvP pentru a putea obtine puncte. Punctele vor putea fi obtinute si in cadrul evenimentelor noi care vor aparea in viitorul apropiat pe server.

Pe langa toate aceastea, urmeaza o serie de update-uri ce vor ridica piata. Nu va pot spune mai multe, in momentul de fata, acestea se afla in stadiul de idee.

PS: Nu vreau sa vad comentarii de genul "E la fel ca si armura cianit, bla bla bla". Aceste armuri au fost gandite bine si au fost gandite pentru jucatorii care nu au posibilitatea sa doneze dar doresc sa munceasca. Acestea nu fac decat sa ofere o oarecare egalitate la o eventuala bataie generala. Nu vor exista arme asemanatoare cianitelor, titluri asemenatoare celor din Item Shop, peturi s.a.m.d. ...

Toate cele bune,
Echipa Metin2 LastFight.[/color][/b]
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
fantarevine
Jucător
Jucător
Mesaje: 36
Membru din: Mar Apr 19, 2016 1:12 am

Joi Apr 18, 2019 7:31 pm

Punctele care sunt deja se vor sterge?
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Joi Apr 18, 2019 7:35 pm

fantarevine scrie:
Joi Apr 18, 2019 7:31 pm
Punctele care sunt deja se vor sterge?
Nu se vor sterge.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Server Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 406
Membru din: Lun Aug 01, 2016 7:47 pm

Joi Apr 18, 2019 7:56 pm

Merge
bişniţar
Imagine
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Joi Apr 18, 2019 8:22 pm

Cand bagati
Avatar utilizator
Ascw
Jucător
Jucător
Mesaje: 8
Membru din: Joi Ian 24, 2019 4:54 pm
Oraş: Cluj
Status: Bunoc
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: StayDown

Joi Apr 18, 2019 8:30 pm

Penal, o sa aiba tot omu' cianite peste o luna maxim doua de adaugare. Atunci chiar nu o sa mai aiba nimic valoare.
Avatar utilizator
BlackGoku
Jucător
Jucător
Mesaje: 2
Membru din: Joi Apr 18, 2019 5:31 pm
Oraş: Constanta
Status: Ocupat !
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: StayDown

Joi Apr 18, 2019 8:36 pm

Personal, cred ca e o idee buna, pentru ca sunt nou pe server si chiar aveam chef sa ma apuc de un anume metin pentru o durata mai mare. Însa bonusurile de la ultima evolutie... nu zic ca sunt la fel, dar parca prea apropiate de cianit, parerea mea. :ympeace:
Imagine
Avatar utilizator
Achen
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 156
Membru din: Mie Dec 26, 2018 8:09 pm
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Joi Apr 18, 2019 9:38 pm

BlackGoku scrie:
Joi Apr 18, 2019 8:36 pm
Personal, cred ca e o idee buna, pentru ca sunt nou pe server si chiar aveam chef sa ma apuc de un anume metin pentru o durata mai mare. Însa bonusurile de la ultima evolutie... nu zic ca sunt la fel, dar parca prea apropiate de cianit, parerea mea. :ympeace:
Sunt apropite pentru a va da o sansa de a rezista la o bataie generala cu playeri care au cianite deja
Avatar utilizator
PvP Metin2
Membru onorific
Membru onorific
Mesaje: 2528
Membru din: Dum Feb 07, 2016 8:13 pm
Status: mda

Joi Apr 18, 2019 10:24 pm

[REGE]Achen scrie:
Joi Apr 18, 2019 9:38 pm
BlackGoku scrie:
Joi Apr 18, 2019 8:36 pm
Personal, cred ca e o idee buna, pentru ca sunt nou pe server si chiar aveam chef sa ma apuc de un anume metin pentru o durata mai mare. Însa bonusurile de la ultima evolutie... nu zic ca sunt la fel, dar parca prea apropiate de cianit, parerea mea. :ympeace:
Sunt apropite pentru a va da o sansa de a rezista la o bataie generala cu playeri care au cianite deja
Şi după-l vezi pe unul cu full site care nu îl poate bate pe unul cu o armură d-asta nouă.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
MT2 Server PvM
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 339
Membru din: Vin Oct 14, 2016 1:49 am
Oraş: Constanta
Status: NeverGiveUp
Regat: Roşu
Caracter: Sura
Breaslă: MYSQLR00T

Vin Apr 19, 2019 9:27 am

Personal imi place faza cu licitatia aia cu armura nu ma incanta findca o sa vina 2 3 farmari si nu o sa ii poti bate
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Metin2 Aeldra
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 794
Membru din: Joi Iul 13, 2017 8:15 pm

Vin Apr 19, 2019 10:40 am

Misto update, pacat ca nu prea mai am timp de joc.
Avatar utilizator
Metin2 Origins
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1078
Membru din: Dum Sep 23, 2018 6:32 pm
Oraş: Confidențial.
Status: localhost
Regat: Roşu
Caracter: Şaman
Breaslă: -

Vin Apr 19, 2019 12:42 pm

SUPER UPDATE ! Felicitari pentru munca depusa.
Imagine
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Vin Apr 19, 2019 5:07 pm

sincer mie nu mi place nici sa donez nici sa muncesc, mai bine le bagati la npc
Avatar utilizator
Solana Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 218
Membru din: Joi Iun 09, 2016 9:51 pm

Vin Apr 19, 2019 5:57 pm

SelleRoyal scrie:
Vin Apr 19, 2019 5:07 pm
sincer mie nu mi place nici sa donez nici sa muncesc, mai bine le bagati la npc
Mai bine sa le dea la evenimente , la pvpuri ca nu sunt pe pvm sa batem 10000 metine
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Sâm Apr 20, 2019 2:05 pm

Din ce în ce mai pokemon...
Imagine
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Sâm Apr 20, 2019 3:49 pm

Seyra scrie:
Sâm Apr 20, 2019 2:05 pm
Din ce în ce mai pokemon...
Personal, as vrea sa-ti cunosc propria definitie a cuvantului "pokemon". Ce anume e pokemon in acest update? Faptul ca vrem sa incurajam playerii care nu au posibilitatea sa doneze si doresc sa munceasca? Faptul ca incercam sa ridicam pe cat posibil piata cu acea moneda? Ideea ca mai scapam din zona de comfort numita map1 si incepem sa farmam pentru cateva puncte? Astept raspunsul tau, sper sa fie putin mai complex decat "pokemon".
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Hard Metin2 PvM
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 1270
Membru din: Vin Aug 12, 2016 12:01 am
Oraş: Bucuresti
Status: #SDG
Regat: Galben
Caracter: Ninja
Breaslă: StealingLife

Sâm Apr 20, 2019 4:15 pm

SelleRoyal scrie:
Vin Apr 19, 2019 5:07 pm
sincer mie nu mi place nici sa donez nici sa muncesc, mai bine le bagati la npc
Asa esti si in viata reala, de aia inca stai cu maica-ta si "sora-ta" :))) astepti sa ti se dea totul mura-n gura
Imagine
Avatar utilizator
Aeldra Metin2
Membru avansat
Membru avansat
Mesaje: 515
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:07 pm

Sâm Apr 20, 2019 7:47 pm

[OwN]Kepe scrie:
Sâm Apr 20, 2019 3:49 pm
Seyra scrie:
Sâm Apr 20, 2019 2:05 pm
Din ce în ce mai pokemon...
Personal, as vrea sa-ti cunosc propria definitie a cuvantului "pokemon". Ce anume e pokemon in acest update? Faptul ca vrem sa incurajam playerii care nu au posibilitatea sa doneze si doresc sa munceasca? Faptul ca incercam sa ridicam pe cat posibil piata cu acea moneda? Ideea ca mai scapam din zona de comfort numita map1 si incepem sa farmam pentru cateva puncte? Astept raspunsul tau, sper sa fie putin mai complex decat "pokemon".
Armurile în sine mi se par pokemon !Mai bine băgați urâțeniile alea de cianytele, și nu implementați tot felul de prostii pe joc...compară si tu serverul de la începutul lui 2018 până în prezent ....s-au adăugat tot felul de prostii cum să nu spui că mt2lf a devenit pokemon?
P.s:asta este strict părerea mea!
Imagine
Avatar utilizator
[MBA]Bailley
Jucător
Jucător
Mesaje: 15
Membru din: Mie Apr 17, 2019 9:29 pm
Oraş: Iasi
Status: COMPLEX.
Regat: Galben
Caracter: Ninja

Sâm Apr 20, 2019 11:32 pm

Seyra scrie:
Sâm Apr 20, 2019 7:47 pm
[OwN]Kepe scrie:
Sâm Apr 20, 2019 3:49 pm
Seyra scrie:
Sâm Apr 20, 2019 2:05 pm
Din ce în ce mai pokemon...
Personal, as vrea sa-ti cunosc propria definitie a cuvantului "pokemon". Ce anume e pokemon in acest update? Faptul ca vrem sa incurajam playerii care nu au posibilitatea sa doneze si doresc sa munceasca? Faptul ca incercam sa ridicam pe cat posibil piata cu acea moneda? Ideea ca mai scapam din zona de comfort numita map1 si incepem sa farmam pentru cateva puncte? Astept raspunsul tau, sper sa fie putin mai complex decat "pokemon".
Armurile în sine mi se par pokemon !Mai bine băgați urâțeniile alea de cianytele, și nu implementați tot felul de prostii pe joc...compară si tu serverul de la începutul lui 2018 până în prezent ....s-au adăugat tot felul de prostii cum să nu spui că mt2lf a devenit pokemon?
P.s:asta este strict părerea mea!
Si mie mi se pare ca e ceva folositor ! Adica.. cine munceste , castiga.. pentru ca unii poate nu vor sa bage bani in jocuri , adica ma simt si eu printre ei si d-asta si spun .
Felicitari , Kepe , ai gandit bine de data asta ! :)))
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Dum Apr 21, 2019 12:35 am

Seyra scrie:
Sâm Apr 20, 2019 7:47 pm
[OwN]Kepe scrie:
Sâm Apr 20, 2019 3:49 pm
Seyra scrie:
Sâm Apr 20, 2019 2:05 pm
Din ce în ce mai pokemon...
Personal, as vrea sa-ti cunosc propria definitie a cuvantului "pokemon". Ce anume e pokemon in acest update? Faptul ca vrem sa incurajam playerii care nu au posibilitatea sa doneze si doresc sa munceasca? Faptul ca incercam sa ridicam pe cat posibil piata cu acea moneda? Ideea ca mai scapam din zona de comfort numita map1 si incepem sa farmam pentru cateva puncte? Astept raspunsul tau, sper sa fie putin mai complex decat "pokemon".
Armurile în sine mi se par pokemon !Mai bine băgați urâțeniile alea de cianytele, și nu implementați tot felul de prostii pe joc...compară si tu serverul de la începutul lui 2018 până în prezent ....s-au adăugat tot felul de prostii cum să nu spui că mt2lf a devenit pokemon?
P.s:asta este strict părerea mea!

Armurile astea arata fix ca si cele cianit, difera doar culoarea. Nu sunt pokemon sau ma rog, asta e parerea ta. Am inteles, iti respect parerea!
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Închis