Informații - Server discord

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Avatar utilizator
Rodnia
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 264
Membru din: Mie Aug 15, 2018 4:01 am

Dum Dec 02, 2018 3:48 pm

Salut,

Ne-am gândit să facem un server de discord. Înainte să spui '' La ce-mi trebuie mie discord ? am Skype ", lasă-mă să-ți prezint niște motive PRO pentru a folosi discord.
• față de Skype când vrei să faci un apel nu este nevoie să suni mereu. Aici fiecare intră, pleacă și stă cât vrea
• pe discord există renumiții boți de muzică ( puteți alege genul muzicii și selecta volumul muzicii după bunul plac )
• pe Skype vorbești doar cu persoanele ce le ai în listă, pe discord ai șansa de a întâlni jucători noi, poate chiar viitori prieteni
• dacă ești membru al unei bresle și vrei vorbești doar cu playerii din breasla ta, asta nu te împiedică să folosești server-ul de discord. Poți vorbi cu AlbertoSabie sau alt membru @STAFF de pe discord și îți vor crea o cameră atât voice cât și text în care doar cei din breasla ta puteți vorbi și asculta muzică, exact ca pe Skype, dar cu o atmosferă mai plăcută

Am tot văzut oameni ce spun : " nu știu să folosesc discord, rămân la Skype ", deși ei spun asta după cinci minute de folosit. Discord vine cu o gramadă de avantaje, idei noi cu care nu suntem familiarizați și este mult mai bun decât Skype și nici nu este greu de folosit, deși poate durează ceva mai mult până îți dai seama cum se folosește.

Dacă te-am convins, te aștept pe server-ul de discord : https://discord.gg/WrUFS58

Cu respect,
Echipa Metin2LastFight
Imagine
Închis