De ce restricţionăm serverele?

În această secţiune găsiţi diferite anunţuri şi update-uri legate de joc. Metin2 PvP Server MT2
Închis
Metin2 PvP Server
Membru hiperactiv
Membru hiperactiv
Mesaje: 981
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:43 pm
Caracter: Războinic

Mie Iul 11, 2018 11:31 am

Ca sa observati si voi, cat de redusi pot fi unii owneri, o sa va ofer un scurt exemplu cu scopul de a intelege mai bine motivul pentru care noi restrictionam unele servere. Un anumit server, nu o sa-i dau numele a ajuns sa ne copieze inclusiv modelele de pe forum. De la sistemul de titluri, cu titluri identice cu ale noastre, la colorante fix ca si ale noastre, aceleasi evenimente, aceleasi premii, aceleasi texte pe forum. Mai mult decat atat, un owner este atat de penibil incat a ajuns sa puna playerii sa scrie pe chat "**** LF" pentru o simpla runda de OX. Va imaginati cat de frustrat poate fi?

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Astept si parerea voastra.
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Rop Metin2
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 238
Membru din: Vin Aug 04, 2017 3:49 pm
Oraş: Bucuresti
Status: Te omor!
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: BT

Mie Iul 11, 2018 11:35 am

au macar 100 on?
Eu nu inteleg ce rezolvati cu aceste blocari?
Daca un jucator vrea sa se apuce de lf, sterge serverul blocat si se apuca, si viceversa.
Daca tineti serverele blocate, nu faceti decat sa defavorizati trecerea de la un server la altul, bagand un ghimpe in tranzactiile cu itm intre servere.
Cel mai bine structurat server, castiga oricum.
Degeaba faci reclama si aduci 2k jucatori, daca peste o luna vor si ei duele, warr-uri, batai generale si bresle, iar tu nu ai un server bine structurat.
Degeaba interzici alte servere, daca sunt mai frumoase, playerii pleaca, daca nu, nu pleaca.
Parerea mea: iinterdictia este inutila.
Vreti sa ii lasati fara jucatori?
Bagati dmg-ul la otrava 270, refaceti dmg-ul la mental, bagati dmg la sura bm, ca e 0, mai taiati 10% din blocare corporala . O sa castigati multi jucatori care stau la 1-1, carora le place sura bm.
Cand stateam la seturi, o gramada de jucatori, nu buni, foarte buni, probabil chiar de top, imi spuneau "hai pe serverul x, unde nu e otrava 900, unde nu e atata blocare, unde e x dmg..." si au dreptate.
Nume joc: Nutty
Nutty vs regatul albastru:


Avatar utilizator
GuessWh0
Începător
Începător
Mesaje: 138
Membru din: Vin Apr 28, 2017 5:07 pm
Oraş: de la tara
Status: probabil
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: frikifriki

Mie Iul 11, 2018 1:15 pm

Alin0703 scrie:au macar 100 on?
Eu nu inteleg ce rezolvati cu aceste blocari?
Daca un jucator vrea sa se apuce de lf, sterge serverul blocat si se apuca, si viceversa.
Daca tineti serverele blocate, nu faceti decat sa defavorizati trecerea de la un server la altul, bagand un ghimpe in tranzactiile cu itm intre servere.
Cel mai bine structurat server, castiga oricum.
Degeaba faci reclama si aduci 2k jucatori, daca peste o luna vor si ei duele, warr-uri, batai generale si bresle, iar tu nu ai un server bine structurat.
Degeaba interzici alte servere, daca sunt mai frumoase, playerii pleaca, daca nu, nu pleaca.
Parerea mea: iinterdictia este inutila.
Vreti sa ii lasati fara jucatori?
Bagati dmg-ul la otrava 270, refaceti dmg-ul la mental, bagati dmg la sura bm, ca e 0, mai taiati 10% din blocare corporala . O sa castigati multi jucatori care stau la 1-1, carora le place sura bm.
Cand stateam la seturi, o gramada de jucatori, nu buni, foarte buni, probabil chiar de top, imi spuneau "hai pe serverul x, unde nu e otrava 900, unde nu e atata blocare, unde e x dmg..." si au dreptate.
adv
Avatar utilizator
SelleRoyal
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 162
Membru din: Lun Ian 04, 2016 5:45 pm
Oraş: Ninjania
Status: Inegalabil
Regat: Roşu
Caracter: Ninja
Breaslă: Prominent

Mie Iul 11, 2018 1:19 pm

Contra
Fiecare e liber sa joace ce vrea, e problema voastra daca altii v-au copiat nu noi suntem de vina. Si daca va injura dati-le mute sau ban. Sunt vreo 10 playeri care ar putea sa va injure sa zicem le dai IP si ai rezolvat. Sa fim seriosi ca sunt buguri cacalau pe LF cum este de ex Questu de la Critica.
Avatar utilizator
JirFaraSuflet
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 07, 2018 9:32 pm
Oraş: Dallas
Status: Pfoai prea multe
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: Hookah

Mie Iul 11, 2018 1:26 pm

Sunt multe servere ce copiază lf .... core2,rop, etc.
Nu-i problemă de razboi ... LF to Nr1 rămâne ... si oricum multi care au scris "**** lf " sunt de pe lf :) prichindei daia de 10-13 ani
Imagine
Avatar utilizator
GuessWh0
Începător
Începător
Mesaje: 138
Membru din: Vin Apr 28, 2017 5:07 pm
Oraş: de la tara
Status: probabil
Regat: Galben
Caracter: Şaman
Breaslă: frikifriki

Mie Iul 11, 2018 1:26 pm

pro
Avatar utilizator
JirFaraSuflet
Membru activ
Membru activ
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 07, 2018 9:32 pm
Oraş: Dallas
Status: Pfoai prea multe
Regat: Roşu
Caracter: Războinic
Breaslă: Hookah

Mie Iul 11, 2018 1:32 pm


să le bag **** pe gât de ţărani obosiţi =)))
Core ... auzi la ei ce nume =)))))))))))))))))))))))))))))) Kepe asta înseamnă să mori de ciudă .
Aia văd ca nu au 100 on si le este ciuda pe lf si pe alte sv ..
Le dau .!. ca sălbaticu
Imagine
Avatar utilizator
Metin2
Owner
Owner
Mesaje: 3438
Membru din: Lun Noi 09, 2015 5:10 pm
Regat: Albastru
Caracter: Războinic

Mie Iul 11, 2018 2:16 pm

SelleRoyal scrie:Contra
Fiecare e liber sa joace ce vrea, e problema voastra daca altii v-au copiat nu noi suntem de vina. Si daca va injura dati-le mute sau ban. Sunt vreo 10 playeri care ar putea sa va injure sa zicem le dai IP si ai rezolvat. Sa fim seriosi ca sunt buguri cacalau pe LF cum este de ex Questu de la Critica.
Astia nu joaca LF, nu ai inteles ce s-a scris in topic...
Metin2 PvP Server MT2
Level Event Easy PvM Hard Origins Aeldra Top Rubinum Azyrah Hammer Rop Rop2 International player players online MMORPG servers servere Rodnia Solana
Avatar utilizator
Zeno
Începător
Începător
Mesaje: 148
Membru din: Vin Mar 03, 2017 11:43 am

Mie Iul 11, 2018 10:49 pm

[SA]Kepe scrie:Ca sa observati si voi, cat de redusi pot fi unii owneri, o sa va ofer un scurt exemplu cu scopul de a intelege mai bine motivul pentru care noi restrictionam unele servere. Un anumit server, nu o sa-i dau numele a ajuns sa ne copieze inclusiv modelele de pe forum. De la sistemul de titluri, cu titluri identice cu ale noastre, la colorante fix ca si ale noastre, aceleasi evenimente, aceleasi premii, aceleasi texte pe forum. Mai mult decat atat, un owner este atat de penibil incat a ajuns sa puna playerii sa scrie pe chat "**** LF" pentru o simpla runda de OX. Va imaginati cat de frustrat poate fi?
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Astept si parerea voastra.
Daca nu ati strica voi astia din staff srv ar fi altceva, dar asa..
Închis